Click for GAA league Tables

 

Saturday 24th February

Allianz FL Division 1 round 4

Tyrone 1-15  1-11  Mayo, O’Neills Healy Park, RESULT

Dublin 3-18  1-14  Kerry, Croke Park, RESULT

Allianz FL Division 3 round 4

Down 4-12 2-14 Offaly, Pairc Esler, RESULT

Allianz FL Division 4 round 4

Wexford 0-21 1-07 Waterford, Chadwicks Wexford Park, RESULT

Allianz HL Division 1 Group B round 3

Dublin 1-18 3-30 Limerick, Croke Park,   RESULT

Tipperary 3-25 2-21 Westmeath, FBD Semple Stadium, RESULT

Allianz HL Division 2A round 3

Laois 0-21 1-23  Carlow, Laois Hire O’Moore Park, RESULT

Allianz HL Division 2B round 3

Tyrone 1-17 0-20  Donegal, O’Neills Healy Park, RESULT

Allianz HL Division 3B round 3

Fermanagh 1-19  2-05 Warwickshire, Brewster Park, RESULT

Leitrim 2-18  0-17 Lancashire, Avant Money Pairc Sean MacDiarmada, RESULT

 

 

Live commentary

20-09 Half time score Dublin 2-11 0-08  Kerry

 19:37 Dublin goal from play Con O’Callaghan

18:38 Half time score Laois 0:11 1:12  Carlow

18:38 Half time score Down: 1-7  0-6 Offaly

17:57 Half time score  Dublin 0-11 2-13  Limerick,

17:55 Half time score Tyrone 0-04  1-04  Mayo

17:43  Half time score Wexford 0-06 0-05 Waterford

5:41 Penalty Goal Mayo

5:17pm Limerick with a goal from Donnacha O’Dalaigh

 

 

Sunday 18 February

Allianz Football Division 1
Tyrone 0-12 1-10 Galway Result

Allianz Football Division 2 round 3
Kildare 0-08 2-16 Armagh Result
Meath 1-11 1-09 Louth Result

Allianz Football Division 3 
Antrim 1-06 1-15 Down Result
Limerick 0-10 1-12 Slig Result
Offaly 1-11 2-10 Clare Result
Wicklow 0-10 1-13 Westmeath Result

Allianz Football Division 4 round 3
Leitrim 3-07 2-09 Wexford Result
London 1-08 0-11 Tipperary Result

Ladies NFL Division 1

Cork 1-06 2-12 Waterford Result
Dublin 0-16 1-12 Galway Result
Meath 0-08 2-12 Armagh Result

Live commentary

4:10pm Rory Grugan with the 2nd Armagh goal

4:00pm Conor Turbitt Armagh goal

3:11pm Anton Sullivan goal for Offaly

3:00pm Galway Goal scored by Cathal Sweeney

2:35pm At least 11 minutes of additional time at the end of the second half of London v Tipp

2:35pm Paul McNamara goal for Sligo

2:23pm Second goal for Leitrims Ryan O’Rourke

2:14pm Patrick McAteer with Antrim goal

2:03pm Ryan O’Rourke goal for Leitrim with their first attack.

1:35pm Liam Gallagher Goal for London leaves them level with Tipperary.

1:17pm Kieran Martin Goal for Westmeath

1:15pm Kevin Quinn kicks his second point and puts Wicklow ahead.

1:05pm Westmeath open the scoring

1pm – First games getting underway

Saturday 17th February

Allianz FL Division 1 round 3
Kerry 0-16 0-15 Mayo Result
Derry 3-17 0-13 Monaghan, Celtic Park Result
Dublin 1-19 1-12 Roscommon Result

Allianz FL Division 2 round 3
Cork 0-16 0-17 Cavan Result
Donegal 2-16 0-08 Fermanagh Result

Allianz FL Division 4 round 3
Waterford 0-13 0-16 Longford Result
Laois 1-09 0-06 Carlow, Laois Hire O’Moore Park, 6pm

Ladies NFL Division 1

Kerry 0-08 0-08 Mayo Result

Fitzgibbon Cup final

Mary I  2-14 1-15 UL, Abbeydorney Result

Live commentary

6:30pm Enda Smith Roscommon goal

6:20pm  Niall Scully Dublin Goal

3:25pm Daire Ó Baoill second goal for Donegal

3pm Daire Ó Baoill goal for Donegal

 

Wednesday 14th February

Fitzgibbon Cup semi-finals

Mary Immaculate 2-18  2-12 SETU Waterford, Mallow Result
University of Galway 0-20 University of Limerick 1-18, Doora Barefield Result

Sigerson Cup final

Ulster University 3-12 0-15 UCD , Austin Stack Park Result

 

Sunday 11th February

Allianz Hurling Division 1 Group A 

Waterford 1-16 0-20 Clare Result

Allianz Hurling Division 1 Group B 

Antrim 1-19 1-20 Dublin Result

Westmeath 0-17 1-20 Limerick Result

Tipperary 1-26 0-24 Galway Result

Allianz Hurling Division 2A 

Carlow 3-22 1-16 Meath Result

Kildare 1-20 3-22 Laois Result

Allianz Hurling Division 2B 

London 3-30 1-20 Wicklow Result

Tyrone 0-20 0-11 Roscommon Result

Live commentary

3:24pm Donnacha O’Dalaigh Limerick goal

3:16pm Cian O’Connell with late goal for Dublin

2-15pm Conal Cunning got Antrims opening goal

2pm Sean Walsh with Waterford goal after taking 10 steps

1:18pm Jack Goulding goal for London

1:03pm London open the scoring

 

Sunday 11th February

Allianz Hurling Division 1 Group A 

Waterford 1-16 0-20 Clare Result

Allianz Hurling Division 1 Group B 

Antrim 1-19 1-20 Dublin Result

Westmeath 0-14 0-15 Limerick, 2pm

Tipperary v Galway, 3.45pm  – TG4

Allianz Hurling Division 2A 

Carlow 2-17 1-07 Meath , 2pm

Kildare 0-15 1-15 Laois, 2pm

Allianz Hurling Division 2B 

London 3-30 1-20 Wicklow Results

Tyrone 0-13 0-08 Roscommon, 2pm

Live commentary

3:24pm Donnacha O’Dalaigh Limerick goal

3:16pm Cian O’Connell with late goal for Dublin

2-15pm Conal Cunning got Antrims opening goal

2pm Sean Walsh with Waterford goal after taking 10 steps

1:18pm Jack Goulding goal for London

1:03pm London open the scoring

Saturday 10th February

Allianz HL Division 1 Group A round 2
Cork 1-12 0-15 Kilkenny, RESULT

Wexford 0-20 1-17 Offaly RESULT

Allianz HL Division 2A round 2
Down 2-23 1-19  Kerry, Ballycran, RESULT

Allianz HL Division 3A round 2
Cavan 3-19 1-19 Louth, Kingspan Breffni, RESULT

Allianz HL Division 3B round 2
Leitrim 1-05 1-26  Fermanagh, Avant Money Pairc Sean MacDiarmada, RESULT
Longford 2-21 1-15  Warwickshire, Glennon Brothers Pearse Park, RESULT

Live commentary

8:07pm After being nine points down Cork go in 3pts down at half time

8:04pm O’Callaghsn goal for Cork

7pm Cork v Kilkenny should be good

 

18:25pm Brian Duignan goal for Offaly

17:40 Offaly lead by 2pts at half time

15:32 +5mins Cavan Louth Game

15:20 pm Leitrim Goal

15:18 pm Louth GOAL Darren Geoghegan

15:00 pm Cavan  goal from play Liam O Brien

14:42 pm HALTIME Cavan 2-10 0-12 Louth,

14:44 pm HALF TIME Leitrim 0-02 1-15  Fermanagh

14:27 pm Cavan GOAL

14:25pm Fermanagh  GOAL Jimmy Tormey

14:21 pm Warwickshire GOAL Jack Grealish

14:12 pm GOAL  for Down

14:09 pm Down are dominating in the second half  1-07 so far in the second half with no reply from Kerry

14:07 pm GOAL  for Down

13:42 pm HALF TIME Longford 2-09 0-07  Warwickshire

13:39 pm HALF TIME Down 0-11 1-15  Kerry

13:25 pm Second Goal for Michael Mulcahy

13:03 pm Longford  Goal Michael Mulcahy

13:02 pm Kerry open with a GOAL from Michael Leane

 

 

Thursday 8 February

Sigerson Cup semi-finals
Maynooth University 0-11 Ulster University 1-13, Inniskeen Result 
UCD 2-12 UL 1-14, SETU Carlow –Result

 

 

 

Wednesday 7 February

Fitzgibbon Cup quarter-finals
UL 1-21 UCC 0-16, UL – FT
University of Galway 4-24 MTU Cork 1-13, Dangan Result 
SETU Waterford 1-19 SETU Carlow 1-13, SETU Waterford Arena Result 
Mary I 1-25 TUS Midwest 1-17, Mary I Grounds Result 

 

Monday 5 February

Ladies NFL Division 1 round 3
Kerry 2-14 Cork 0-7, Austin Stack Park Result 

Sunday 4 February

Football Division 1

Monaghan 1-12 3-15 Kerry, Clones Result Click for match report 

Roscommon 0-09 0-09 Galway Result Click for match report

Derry 1-12 0-09 Tyrone Result

Football Division 2 

Louth 2-09 0-13 Cork Result

Cavan 0-12 0-13 Donegal Result

Football Division 3

Antrim 2-05 1-07 Offaly Result

Sligo 2-10 1-11 Wicklow Result

Westmeath 1-11 0-13 Clare Result

Football Division 4 

Leitrim 1-08 0-06 London Result

Longford 0-14 0-16 Tipperary Result

Hurling Division 1 

Clare 1-25 2-19 Cork Result

Kilkenny 2-16 2-16 Wexford Result

Offaly 0-17 3-20 Waterford Result

Limerick 1-36 1-09 Antrim Result

Hurling Division 2A 

Kerry 0-19 3-22 Carlow Result

Laois 2-18 0-17 Down Result

Meath 2-20 3-14 Kildare Result

Hurling Division 2B 

Roscommon 0-24 1-15 London Result

Derry 2-20 0-16 Tyrone, Celtic Park Result

Wicklow 0-13 2-23 Donegal Result

Hurling Division 3A

Louth 4-14 1-20 Monaghan Result

Mayo 1-16 2-07 Armagh Result

Ladies Football Division 1

Armagh 0-08 0-06 Galway Result
Mayo 2-08 2-15 Dublin Result
Waterford 2-05 2-10 Meath Result

Live commentary

5:15pm Conor Glass goal seals victory for Derry

4:55pm Derry lead by 5pts with 20min to play

3:30pm Donie Smith sent off Roscommon team

3-16pm Cian Byrne Goal for Wexford hurlers after Billy Dreenan had scored a penalty for Kilkenny

3-14pm Liam Fox sent off Offaly team

3:06pm Shane O’Brien Goal for Limerick

3:00pm Billy Drennan goal for Kilkenny

2:53pm Seamus Casey Goal puts Wexford ahead

2:33pm Dominic McEnhill goal for Antrim

2:32pm Seanie O’Shea goal for Kerry

2:25pm David Clifford Goal for Kerry

2:20pm Fred McCurry goal for Antrim hurlers

2:18pm Sean Walsh goal for Waterford hurlers

2:10pm Patrick Horgan goal for Cork hurlers

2:07pm Conor Dillion goal for Westmeath

2:00pm Tom Moran goal puts Wicklow ahead

1:32pm David Clifford comes onto Kerry team

1:28pm Cillian Burke with Kerry goal

1:27pm Second goal for Louth, Ciaran Keenan

1:25pm Ciaran Downey Goal for Louth

1:23pm Ryan O’Rourke Goal for Leitrim

1:17pm Niall Murphy penalty for Sligo

1:15pm Ryan O’Toole Goal for Monaghan

1:13pm Alan McLoughlin Goal for Sligo

1:07pm Chris Nolan GOAL for Carlow hurlers

12:43 Jack Goulding first score for London from a free

12:32 pm Paddy Fallon  Gets Roscommon’s first score from a 65

11:10am Fsntastic days GAA

Saturday 3 February

Allianz Football Division 1 round 2

Mayo 1-12 0-14 Dublin Result

Allianz Football Division 2 round 2

Armagh 2-16 0-10 Meath Result

Fermanagh 2-10 0-12 Kildare Result

Allianz Football Division 3 round 2

Down 3-16 0-09 Limerick Result

Allianz Football Division 4 round 2

Carlow 1-17 0-09 Waterford Result

Wexford 0-12 1-19 Laois Result

Allianz Hurling Division 1 Group B

Galway 4-31 0-12 Westmeath Result Click Match report 

Dublin 0-22 2-27 Tipperary Result Click for match report and video highlights 

Allianz Hurling Division 3A round 1

Sligo 4-19 3-18 Cavan, Markievicz Park Result

Warwickshire 1-17 0-20 Leitrim Result

Allianz Hurling Division 3B round 1

Lancashire 0-12 1-09 Longford Result

Live commentary

6:38pm Cian McConville Goal for Armagh

6:35pm Carlow Goal from Jamie Clarke

6:33pm Declan McCusker goal for Fermanagh

6:25pmOdhran Murdock Goal for Down from a penalty

6:20pm Daniel Guineass Goal for Down

6:13pm Odhran Murdock GOAL for Down

3:55pm Jake Morris goal for Tipp

3:37pm Sean Ryan with the opening Goal for Tipperary

3:27pm Conor Whelan with the 4th Galway Goal

3:22pm Jason Flynn scored the 3rd Galway Goal

3:14pm Cianan Fahy GOAL for Galway

3:05pm Jason Flynn with a GOAL for Galway

2:45pm Galway lead by 9pts at half time.

2:21pm Gerard O’Kelly Lynch with a Sligo GOAL

2:07pm Leitrim point Sean O’Riordan

2:04pm Leitrim point from free Joe Murray

2:01 pm Warwickshire point Breen Fallon

1:37 Lancashire 0-05 1-04 Longford,  Half Time Score

1:29 pm Goal for  Longford

 

Live Commentary Below

Friday, 2 February 2024:

Leinster Senior Cup

St Mary’s College 39-10 Wesley College Result

Blackrock 66-7 High School

Live commentary

Leinster Senior Cup Quarter-Final draw

Terenure  v St Michaels

CBC Monkstown v St Mary’s College

Gonzaga v Belvedere

Blackrock v Roscrea

Games week of Feb 19th.

 

4:20pm Great defence from St Mary’s, they hold up two tries. It’s all over 39-10.

4:10pm Jack Halphin with his second try. St Mary’s lead 39-10 with 10 to play

4:01pm Evan Moynahan with a second try.

3:49pm David Lee with his second try. They lead 29-10 with 28min to play.

3:46pm Wesley TRY from Jack Duffy

3:37pm Evan Moynahan try before half time. St Mary’s lead 22-5 at half time

3:21pm St Mary’s score in the corner, no conversion.

3:13pm David Lee TRY for St Mary’s, they lead 10-5 (14min)  Jacobs kicks conversion

3:10pm Blackrock lead 47-7 at half time

3:09 Wesley try no conversion

3:03pm St Mary’s penalty

8am We will see lots of talent today

Live Commentary Below

Thursday 1 February

Fitzgibbon Cup round 3

MTU Cork 1-14 0-17 DCU Result

UCD 2-11 4-17 SETU Carlow Result

UCC 4-21 0-13 Maynooth Result

Leinster Senior Cup Rugby 

Kilkenny College 7-22 Terenure Result

Gonzaga 50-12 St Fintans Result

Live commentary

4:29pm Draw for second round is Friday evening.

4:22pm Another score for Terenure after sustained pressure in 22. Pick and go try. It’s all over.

4:12pm It could be a game for Terrnure as they score in the corner to go 8pts up.

4:09pm It’s still Terenure by 3pts

3:56pm Kilkenny score off a maul, Yellow card for Terenure. 7-10 after 47min played

3:50pm It’s all over and Gonzaga win 50-12, super first half, second half not so good.

3:47pm Zack Mullligan scores the first TRY of the second half for Gonzaga. 50-12

3:41pm Terenure lead 10-0 at half time.

3:40pm It’s been a totally different second half with St Fintans controlling the game. Always difficult to keep up the intensity when the game is won.

3:31pm It’s a different St Fintans in the 2nd half, they get another TRY from a fantastic maul.

3:30pm Try in the corner from Terenure, Casper kicks the conversion, Terenure now lead 10-0 after 30min.

3:27pm Great start to the second half from St Fintans who get the opening TRY.

3:16pm Fifteen minutes played and it’s still 3-0 to Terenure

3:08pm JP Breslin scores in the corner and a second conversion comes of the post. 45-0 at Half time.

3:06pm Terenure open the scoring from a penalty. Casper Gabriel with the kick.

3:01pm Aidan O’Flanagan scores after a lovely move up the wing. 40-0

2:58pm Now it’s a second TRY for Noah Byrne, fantastic score from a kick up field, he beats everyone for pace to score.

2:56pm Second TRY for Daragh O’Dwyer, this time after a break from deep inside their 22.

2:52pm Daragh O’Dwyer scores the third Gonzaga TRY in the corner. It’s already 19-0

2:40pm Josh Mulligan from close in gets over for Gonzaga, they lead 12-0 after conversion hitting the post.

2:35pm Gonzaga with a fantastic move through the backs and full back Noah Byrne grounds under the posts. Conversion scored by James O’Dwyer

Tuesday, 30 January 2024:

Leinster Schools Senior Cup Rugby

CBC Monkstown 18-17 St Gerard’s School Result

Sunday 28th  Jan

Live Commentary Below

Allianz FL Division 1 round 1

Galway  0-10 2-12 Mayo Result
Tyrone 0-17 1-11 Roscommon Result

Allianz FL Division 2 round 1

Donegal 1-20 2-06 Cork Result

Allianz FL Division 3 round 1

Limerick 2-07 2-14 Antrim Result
Clare 0-09 1-05 Sligo Result
Offaly 0-10 1-11 Westmeath Result
Wicklow 0-13 0-18 Down Result

Allianz FL Division 4 round 1

London 1-09  1-13  Wexford Result
Waterford 1-05 2-17 Leitrim Result

Walsh Cup final

Galway 0-16 1-21 Wexford Result

LGFA NFL1 

Galway LGFA 0-10 2-5 Mayo LGFA Result
Cork LGFA 1-6 1-8 Armagh LGFA Result
Meath LGFA 2-5 0-7  Dublin LGFA Result
Kerry LGFA 2-11 2-5 Waterford LGFA Result

LGFA NFL2

Donegal LGFA 1-4  1-8  Kildare LGFA Result
Tyrone LGFA  1-7 0-9 Tipperary LGFA Result
Monaghan LGFA  2-13 4-10 Westmeath LGFA Result
Cavan LGFA  0-9 0-6  Laois LGFA Result

LGFA NFL DIV3

Roscommon LGFA 1:14   0:6   Louth LGFA Result

NFL DIV4 RD 3 

fermanagh LGFA 2.15 2.07 Wicklow LGFA Result

Live commentary

5:20pm Roscommon goal disallowed

5:16pm Roscommon trail by 3pts going into injury time

4:49pm Martin McNally shows a red card to Conn Kilpatrick.

4:42pm Second half of Tyrone 0-10 1-06 Roscommon gets underway

4:02pm Enda Smith GOAL for Roscommon

3:48pm Roscommon open the scoring

3:25pm Ten min plus injury time to play in the 2pm throw ins

3:18pm Cillian O’Connor GOAL from penalty for Mayo

3:17pm Mayo lead by 4pts going into injury time

3:15pm Patrick McBrearty GOAL for Donegal

3:05pm Luke Towey sent off Sligo team

3:03pm Chris Og Jones with Cork GOAL

2:57pm Mayo lead Galway by 6pts with 20min to play.

14:45 Half time score Clare 0-06 0-02 Sligo
14:44  Half time score Offaly 0-05  1-08 Westmeath

14:26  Half time score Galway 0-05 1-06  Mayo

14:23  Half time score Donegal 0-12 1-03 Cork,

14:20 Half time score Wexford 0-11 0-08 Galway

14:18 Liam Ó Conghaile Point

14:07 Galway  Wexford Galway point Tom Monaghan

14:06 Antrim point Dominic McEnhill from a free

14;01 Cork goal from play Eoghan McSweeney

13:56 Antrim point Ronan Boyle

13:53 Limerick point for Cillian Fahy

13:52 free Dominic McEnhill

13:94 Antrim GOAL  Ruairi McCann

13:48 Limerick GOAL Tommy Childs

13:46 keeper Mick Byrne Point for Antrim

13:44 Antrim Ruairi McCann point

13:39 Half time London: 1-5(8) Wexford: 0-9(9)

13:38 Iain Corbett GOAL from a penelty Limerick

13:36 Iain Corbett point Limerick

13:31pm Aaron O’Sullivan first score for the keeper of the second half

13:12pm London goal from play Daniel Clarke

13:11pm Half time Limerick – Antrim Score Limerick 0-04  Antrim  lead with 1-07

Saturday 27th Jan

Allianz Football Division 1 round 1

Kerry 2-08 0-15 Derry Result
Dublin 1-14 (17) 3-09 (18) Monaghan Result

Allianz Football Division 2 round 1

Meath 0-12 1-09 Fermanagh Result
Kildare 0-12 0-16 Cavan Result
Armagh 0-12 0-11 Louth Result

Allianz Football Division 4 round 1

Laois 1-12 1-07 Longford Result
Tipperary 1-14 3-10 Carlow Result

Kehoe Cup

Kildare  1-22  1-19 Meath   Result

Live Commentary

9:03pm Monaghan with a huge win, McNulty and man of the match Stephen O’Hanlon were phenomenal

8:59pm O’Hanlon levels it up for Dublin.

8:56pm Cormac Costello free gets Dublin within one point going into injury time

8:47pm Ciaran McNulty GOAL

8:42pm Dublin go 3pts up

8:32pm Ross McGarry edges Dublin in front

8:09pm All level at half time – 1-05 2-02

8:04pm Stephen O’Hanlon goal for Monaghan, sides level

8:01pm Nice score from Eoin Murchan on his left foot!

8:00pm Jack McCarron goal from a penalty for Monaghan

7:57pm First Half (24 min Dublin 1-4 (7) Monaghan 0-2 (2) Point Ciarán Kilkenny

7:55pm Free Cormac Costello

7:50pm Free Cormac Costello

7:45pm Dublin lead by 3pts after 15min

7:34pm Cormac Costello with the Dublin GOAL

7:30pm 6pm matches are going into injury time

7:25pm Aaron Amond scores super goal after being put through by Old Leighlin team mate Mikey Bambrick.

7:10pm Laois goal from play Damon Larkin

7:05pm McGuigan free wins it for Derry

6:55pm Dylan Casey with Kerry’s second goal, sides level

6:49pm Shambles from Derry keeper, Geaney scores Kerry GOAL

6:40pm Dylan Geaney gets Kerry back to within 5pts (45min played)

6:28pm Carlow’s Darragh Foley palms the ball to the net from a Ross Dunphy pass

6:18pm Paddy Lynch puts Cavan 4pts up with 15 to play

6:15pm GOAL for Tipp by full forward Paddy Creedon replied to immediately by Conor Crowley with a well worked GOAL for Carlow.

6:10pm Derry 8pts Kerry 4pts at half time

6:05pm Paul Cassidy puts Derry 4pts up

5:50pm Shane McGuigan puts Derry 4pts up

5:46pm Derry go 2pts up

5:41pm Sean O’Se free puts Kerry ahead

5:33pm Conor Glass opens the scoring for Derry

5:15pm Cavan lead Kildare by one point after 15min

4:05pm Game ends level

4pm Sides level going into Injury time

3:56pm Eoghan Frayne levelling the sides into the dying minutes

3:52pm Adam O’Neill making no mistake to get Meath within a point

3:49pm Shane Walsh puts Meath back within 2pts

3:46pm Aidan Breen puts Fermanagh 3pts up.

3:45pm Fermanagh point from play Garvan Jones, they lead by 2pts

3:42pm Oisin Smyth kicks Fermanagh into the lead.

3:39pm Ronan Jones levels it up for Meath

3:32pm Frayne putting over another free to close in to only leave one in it.

3:30pm Frayne gets the Royals back to within 3pts. 40min played

3;14pm Fermanagh lead 1-05 to 0-05 at half time

3:09pm GOAL – Cassidy slotting it past Sean Brennan for Fermanagh

2:48pm Shane McGullion making it 2 each
2:30pm Meath and Fermanagh starts
1:35pm Kildare beat neighbours Meath by 3pts in the Kehoe Cup

 

 

 

Thursday 25th Jan 2024

Fitzgibbon Cup round 2

SETU Waterford 0-11  0-9 MTU Cork RESULT

University of Galway 1-22  2-11 UCD RESULT

 

Wednesday 24 January

Sigerson Cup Round 3

Ulster University 1-16  2-7 MTU Cork  RESULT

DCU Dóchas Éireann 0-21  0-8 TUS Midlands RESULT

 

 

 

Fitzgibbon Cup round 2

University of Limerick  2-30  1-13 TUS Midwest, RESULT

 

 

 

Tuesday 23 January

 

Sigerson Cup Round 3

University of Galway 0-11 1-7  St Mary’s , Abbotstown – RESULT

Maynooth University 2-14  1-12 UCC, Maynooth – RESULT

Sunday 21 January

All-Ireland Club SFC final
St Brigids (Roscommon) 1-12  2-10  Glen (Derry), Croke Park, RESULT

 

All-Ireland Club SHC final
St Thomas’ (Galway) 0-18  0-17 O`Loughlin Gaels (Kilkenny), Croke Park, RESULT

Ladies NFL Division 1

Cork 1-06 0-05 Galway, Mallow, 2pm RESULT
Mayo 1-15 2-18 Meath, University of Galway Connacht GAA Airdome RESULT
Armagh 2-08 2-03 Waterford, Crossmaglen, RESULT

Ladies NFL Division 2
Tyrone 2-09  1-07 Westmeath, Naomh Eoghan, RESULT
Cavan 0-02 1-04  Tipperary, Lacken, RESULT
Kildare 1-06 0-05 Monaghan;,Manguard Park, RESULT
Laois 0-03 0-07 Donegal, LOETB Centre of Excellence, RESULT

 

 

Ladies NFL Division 3
Roscommon 0-11  0-04 Down, Padraig Pearses, RESULT
Wexford 0-01 1-07  Clare, Taghmon, RESULT
Antrim 1-06 1-10  Louth, Davitt Park, Belfast, RESULT
Offaly 1-08 1-08  Sligo, Ferbane, RESULT

Ladies NFL Division 4
Leitrim 4-06 0-15 Wicklow, Ballinamore, RESULT
Carlow 2-10 2-10  Fermanagh, Lannleire GFC Louth, 2pm RESULT
Kilkenny 2-01 4-09 Longford, MW Hire Training Centre, RESULT
Limerick 1-08  0-04 Derry, Doon, RESULT

 

 

Saturday 20 January

Dr McKenna Cup final
Derry 0-12 0-06 Donegal, Healy Park, 5pm – Result

O’Byrne Cup final
Dublin 0-09 1-12 Longford, O’Moore Park, Result

Walsh Cup semi-finals
Kilkenny v Wexford, Callan, 2pm
Dublin 0-17-  1-24 Galway, Parnell Park, Result

McGrath Cup final
Cork 1-14  1-14 Kerry, Pairc Ui Rinn, Result4-3 on penelties Cork Win

Kehoe Cup round 2
Kildare 2-17  0-15 Down, Manguard Park, 2pm Result

Ladies NFL Division 1

Dublin 0-06 1-08 Kerry Result

 

Friday 19 January

Connacht FL final
Roscommon 2-25 0-13 Galway, Connacht GAA Air Dome – Result

 

Thursday 18 January

O’Byrne Cup Shield Final
Wicklow P Louth P, Blessington – Postponed

Fitzgibbon Cup round 1
DCU 0-13 SETU Waterford 1-18, DCU Sportsgrounds- Result
SETU Carlow 2-12 University of Galway 3-19, Carlow IT – – Result

 

Wednesday 17 January

Fitzgibbon Cup round 1
ATU Galway 0-13 University of Limerick 3-25, – Result
Maynooth University p Mary Immaculate College Limerick p, Maynooth – Game off

Sigerson Cup Round 2A
St Mary’s University College 2-7 TU Dublin 2-11, – Result

Sigerson Cup Round 2B
MTU Cork 3-20 ATU Donegal 1-14, – Result AET
ATU Sligo 0-6 University of Galway 0-14, – Result
SETU Carlow 2-8 DCU 1-14, – Result
UCC 9-26 ATU Galway 3-6, – Result
Tuesday 16 January

Sigerson Cup Round 2A
Maynooth University 0-7 University of Limerick 0-8, – Result
UCD 1-13 Ulster University 0-8, – Result
Queens 1-14 TUS Midlands 1-10, – Result

 

Sunday 14 January 

McGrath Cup round 3
Cork 1-20 Waterford 0-6, – Result
Tipperary 1-11 Limerick 0-10, – Result

Dr McKenna Cup semi-final
Monaghan 0-11 Donegal 4-14, – Result

Munster HL round 3
Cork 1-24 Clare 0-24, – Result
Tipperary 1-28 Kerry 1-14, – Result

Walsh Cup round 3
Dublin 2-31 Antrim 1-20, – Result
Galway 6-29 Laois 2-20, – Result
Wexford 3-20 Carlow 0-19, – Result

Kehoe Cup SH round 1
Meath 1-16 Down 2-20, – Result
Wicklow 0-6 Kildare 4-27, – Result

All-Ireland Club IFC final
Cullyhanna (Armagh) 1-8 Cill na Martra (Cork) 0-7, – Result

All-Ireland Club JFC final
Listowel Emmets (Kerry) 0-10 Arva (Cavan) 0-13, – Result

Ladies NFL Division 4
Derry 2-5 Carlow 3-7, – Result
Kilkenny 0-2 Leitrim 1-18, – Result
Limerick 1-3 Wicklow 0-6, – Result
Fermanagh 2-14 Longford 1-6, – Result

 

Saturday 13 January

Connacht FL semi-final
Roscommon 0-21 London 1-9, – Result

O’Byrne Cup semi-final
Dublin 5-17 Wexford 1-11, – Result

O’Byrne Cup Shield semi-finals
Westmeath 0-12 Louth 2-12, – Result
Wicklow 1-20 Laois 0-12, – Result

Dr McKenna Cup semi-final
Armagh 2-7 Derry 0-17, – Result

All-Ireland Club IHC final
Castlelyons (Cork) 0-13 Thomastown (Kilkenny) 2-23, – Result

All-Ireland Club JHC final
St Catherine’s (Cork) 1-13 Tullogher Rosbercon (Kilkenny) 2-21, – Result

 

Friday 12 January

Connacht FL semi-final
Leitrim 1-17 Galway 2-18, – Result

O’Byrne Cup semi-final
Meath 1-14 Longford 2-14, – Result

 

Thursday 11 January

Sigerson Cup round 1
ATU Sligo 0-8 St Mary’s University College 0-9, The Dub – FT – Result

Wednesday 10 January

Dr McKenna Cup round 3
Armagh 1-14 Tyrone 2-10, – Result
Down 2-15 Cavan 1-15, – Result
Fermanagh 0-12 Monaghan 2-9, – Result

Munster HL round 1
Clare 1-19 Limerick 2-22, – Result

Sigerson Cup round 1
University of Limerick 3-12 ATU Donegal 0-8, – Result
Ulster University 1-13 UCC 1-10, – Result
SETU Carlow 2-13 TUS Midlands 3-11, – Result
ATU Galway 1-5 UCD 1-22, – Result

 

Tuesday 9 January

Walsh Cup Round 1
Carlow 0-9 Kilkenny 5-22, – Result

Sigerson Cup round 1
Queens 1-10 DCU 2-6, – ResultResut

MTU Cork 2-9 Maynooth University 4-11, – Result

 

Sunday 7 January 

All-Ireland club SFC semi-final
Kilmacud Crokes (Dublin) 2-10 Glen (Derry) 1-14, – Result
St. Brigid’s (Roscommon) 1-11 Castlehaven (Cork) 0-10, – Result

Connacht FL quarter-final
Mayo 1-8 London 0-12, – Result

McGrath Cup round 2
Waterford 1-7 Clare 3-18, – Result

Dr McKenna Cup round 2
Tyrone 1-10 Donegal 0-15, – Result
Antrim 1-9 Fermanagh 1-10, – Result

Munster HL round 2
Waterford 1-22 Tipperary 1-20, – Result

 

Saturday 6 January

O’Byrne Cup quarter-finals
Meath 2-13 Louth 1-7, – Result
Wexford 3-9 Kildare 0-14, – Result
Offaly 0-10 Dublin 0-11, – Result
Longford 0-9 Westmeath 0-7, – Result

O’Byrne Cup Shield quarter-final
Wicklow 1-12 Carlow 0-13, – Result

Dr McKenna Cup round 2
Derry 0-13 Down 0-10, – Result

McGrath Cup round 2
Limerick 0-11 Kerry 6-18, – Result

Connacht HL final
Mayo 1-12 New York 2-25, – Result

All-Ireland Club IFC semi-finals
Cill na Martra (Cork) 2-10 St Kevin’s Castlerea (Roscommon) 0-15, – Result
Allenwood (Kildare) 0-11 v Cullyhanna (Armagh) 1-11, – Result

All-Ireland Club JFC semi-finals
Listowel Emmets (Kerry) 1-11 Lahardane MacHales (Mayo) 0-3, Glenisk O’Connor Park – Result
Arva (Cavan) 2-16 Milltown (Kildare) 1-7, The Downs – Result

 

Friday 5 January

Connacht FL quarter-final
Sligo 0-15 Roscommon 1-21, Connacht GAA Air Dome – Result

Thursday 4 January

Walsh Cup round 1
Dublin 1-12 Westmeath 2-31, Parnell Park – Result
Laois 2-18 Offaly 0-18, LOETB COE  – Result

Connacht HL semi-final
Galway Development 1-16 New York 1-27, Connacht GAA Air Dome – Result

 

Wednesday 3 January

O’Byrne Cup round 1
Carlow 0-10 Kildare 2-17, Netwatch Cullen Park – Result
Laois 0-12 Offaly 1-11, Stradbally – Result

McGrath Cup round 1
Clare 0-8 Cork 2-14, Clarecastle GAA Astro Pitch – Result
Kerry 3-20 Tipperary 0-10, Austin Stack Park – Result

Dr McKenna Cup round 1
Donegal 3-16 Armagh 1-6, Ballybofey – Result
Cavan 1-10 Derry 0-15, Kingspan Breffni – Result
Monaghan 1-15 Antrim 0-13, Castleblayney – Result

Connacht HL semi-final
Roscommon 1-16 Mayo 0-23 Connacht GAA Air Dome – Result

 

Tuesday 2 January

Munster HL round 1
At Austin Stack Park
Waterford 3-23
Kerry 3-12 – Result

O’Byrne Cup round 1
At Ferns
Wexford 4-15
Wicklow 2-12 – Result

Connacht HL preliminary round
At the Connacht GAA Air Dome
New York 4-26
Leitrim 1-14 – Result

 

 

Monday 1 January 

Connacht HL preliminary round
At Connacht GAA Air Dome
Roscommon 3-23
Sligo 2-23 – Result

2023

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sunday 17 December

All-Ireland Club SHC semi-final
O`Loughlin Gaels (Kilkenny) 1-17 Cushendall (Antrim) 1-16, Pairc Tailteann – FT

All-Ireland Camogie Club Senior final
Dicksboro (Kilkenny) 0-18 Sarsfields (Galway) 1-11, Croke Park – FT

All-Ireland Ladies Club JFC final
O’Donovan Rossa (Cork) 2-7 Claremorris (Mayo) 0-11, Parnell Park – FT

All-Ireland Camogie Club Intermediate final
Clanmaurice (Kerry) 1-7 Na Fianna (Meath) 0-7, Croke Park – FT

All-Ireland Club JHC semi-final
Tullogher Rosbercon (Kilkenny) 3-20 Castleblayney (Monaghan) 1-12, The Downs – FT

All-Ireland Club IHC semi-final
Thomastown (Kilkenny) 6-26 Setanta (Donegal) 1-8, Pairc Esler – FT

 

Saturday 16 December

All-Ireland Club SHC semi-final
St Thomas’ (Galway) 1-23 Ballygunner (Waterford) 2-20, Portlaoise – St Thomas’ win 4-2 on penalties

All-Ireland Ladies Club SFC final
Kilkerrin-Clonberne (Galway) 0-18 Ballymacarbry (Waterford) 1-9, Croke Park – FT

All-Ireland Ladies Club IFC final
Glanmire (Cork) 5-8 Ballinamore Sean O’Heslins (Leitrim) 1-6, Croke Park – FT

All-Ireland Camogie Club Junior final
Granemore (Armagh) 3-9 Athleague (Roscommon) 2-5, Kinnegad – FT

All-Ireland Club IHC semi-final
Castlelyons (Cork) 1-12 Toureen (Mayo) 0-13, Glenisk O’Connor Park – FT

All-Ireland Club JHC semi-final
St Catherine’s (Cork) 0-12 Easkey (Sligo) 0-11, Duggan Park – FT
Sunday 10 December

Ulster Club SFC final
Glen (Derry) 0-13 Scotstown (Monaghan) 0-11, Athletic Grounds – FT

Munster Club SFC final
Dingle (Kerry) 0-13 Castlehaven (Cork) 0-13, TUS Gaelic Grounds – Castlehaven win 4-3 after penalties

 

Sunday 3 December

Munster Club SHC final
Ballygunner (Waterford) 2-24 Clonlara (Clare) 0-17, FBD Semple Stadium – FT

Ulster Club SHC final
Slaughneil (Derry) 2-10 Cushendall (Antrim) 0-20, Pairc Esler – FT

Connacht Club SFC final
St Brigids (Roscommon) 1-13 Corofin (Galway) 2-5, Dr Hyde Park – FT

All-Ireland Ladies Club SFC semi-finals
Kilmacud Crokes (Dublin) 1-10 Kilkerrin-Clonberne (Galway) 0-15, Parnell Park – AET
Clann Éireann (Armagh) 0-5 Ballymacarbry (Waterford) 1-10, Clann Éireann – FT

 

Saturday 2 December

Leinster Club SHC final
O`Loughlin Gaels (Kilkenny) 0-22 Na Fianna (Dublin) 1-18, Croke Park – FT

Leinster Club SFC final
Kilmacud Crokes (Dublin) 1-14 Naas (Kildare) 0-10, Croke Park – FT

All-Ireland Camogie Club Senior semi-finals
Sarsfields (Galway) 2-10 Sarsfields (Cork) 1-6, Mallow – FT
Dicksboro (Kilkenny) 2-13 Loughgiel Shamrocks (Antrim) 1-10, Ashbourne – FT

 

Sunday 26 November

Munster Club SFC semi-finals
Clonmel Commercials (Tipperary) 0-10 Dingle (Kerry) 0-13, FBD Semple Stadium – FT
Rathgormack (Waterford) 1-7 Castlehaven (Cork) 1-16, Fraher Field – FT

Ulster Club SFC semi-final
Trillick (Tyrone) 1-13 Scotstown (Monaghan) 0-17, Athletic Grounds -FT

 

Saturday 25 November

Ulster Club SFC semi-final
Glen (Derry) 0-10 Naomh Conaill (Donegal) 1-6, Healy Park – FT

Leinster Club SHC semi-finals
Kilcormac-Killoughey (Offaly)  0-12 O`Loughlin Gaels (Kilkenny) 0-17, Glenisk O’Connor Park – FT
Naas (Kildare) 0-17 Na Fianna (Dublin) 2-14, Portlaoise – FT

 

Sunday 19 November

Munster Club SHC semi-finals
Na Piarsaigh (Limerick) 0-9 Ballygunner (Waterford) 0-16, TUS Gaelic Grounds – FT
Kiladangan (Tipperary) 1-19 Clonlara (Clare) 0-23, FBD Semple Stadium – FT

Ulster Club SHC semi-final
Cushendall (Antrim) 4-28 Portaferry (Down) 3-19, Box-it Athletic Ground – FT

Leinster Club SFC semi-finals
St Loman’s (Westmeath) 1-10 Naas (Kildare) 1-15, TEG Cusack Park – AET
St Mary’s Ardee (Louth) 1-11 Kilmacud Crokes (Dublin) 1-16, Ardee – FT

Connacht Club SFC semi-final
St Brigid’s (Roscommon) 1-7 Mohill (Leitrim) 0-8, Dr Hyde Park – FT
Saturday 18 November

Connacht Club SFC semi-final
Corofin (Galway) 0-16 Ballina Stephenites (Mayo) 0-12, Pearse Stadium – FT

 

Sunday 12 November

Ulster Club SFC quarter-finals
Kilcoo (Down) 1-8 Scotstown (Monaghan) 0-12, Pairc Esler – FT
Glen (Derry) 0-11 Cargin (Antrim) 0-7, Celtic Park – FT
Gowna (Cavan) 1-10 Naomh Conaill (Donegal) 2-8, Kingspan Breffni – FT

Leinster Club SHC quarter-finals
Naomh Éanna (Wexford) 0-14 Kilcormac-Killoughey (Offaly) 2-22, Chadwicks Wexford Park – FT
Raharney (Westmeath) 0-19 Na Fianna (Dublin) 1-24, TEG Cusack Park – FT
Camross (Laois) 1-17 Naas (Kildare) 2-17, Laois Hire O’Moore Park – FT
Mount Leinster Rangers (Carlow) 0-13 O`Loughlin Gaels (Kilkenny) 2-16, Netwatch Cullen Park – FT

Connacht Club SFC quarter-final
St Brigid’s (Roscommon) 0-13 Coolera Strandhill (Sligo) 1-3, Dr Hyde Park – FT

Munster Club SFC quarter-finals
Clonmel Commercials (Tipperary) 2-7 Newcastle West (Limerick) 0-6, FBD Semple Stadium – FT
Castlehaven (Cork) 1-12 Cratloe (Clare) 0-11, Pairc Ui Chaoimh – AET
Saturday 11 November

Ulster Club SFC quarter-final
Trillick (Tyrone) 0-9 Crossmaglen Rangers (Armagh) 0-4, Healy Park, 7.15pm – FT

Connacht Club SFC quarter-final
Ballina Stephenites (Mayo) 3-11 Fulham Irish (UK) 0-5, MacHale Park – FT

 

Sunday 5 November

Munster Club SHC quarter-final
Ballygunner (Waterford) 2-20 Sarsfields (Cork) 0-9, Walsh Park – FT

Leinster Club SFC quarter-finals
Blessington (Wicklow) 2-5 St Mary’s Ardee (Louth) 3-9, Aughrim – FT
Killoe (Longford) 1-10 St Loman’s (Westmeath) 1-20, Glennon Bros Pearse Park – FT
Naas (Kildare) 2-12 Summerhill (Meath) 0-8, Hawkfield – FT

Ulster Club SFC prelimanary round
Derrygonnelly Harps (Fermanagh) 1-7 Kilcoo (Down) 2-13, Brewster Park – FT

Kerry County SFC final
Mid Kerry 0-15 East Kerry 2-10, Austin Stack Park – FT

Limerick SFC final
Adare 0-13 Newcastle West 3-5, TUS Gaelic Grounds – FT

Galway SFC final
Corofin 1-11 Maigh Cuilinn 0-9, Pearse Stadium – FT

 

Saturday 4 November

Leinster Club SFC quarter-final
Eire Og (Carlow) 0-4 Kilmacud Crokes (Dublin) 1-12, Netwatch Cullen Park – FT

 

 

Sunday October 29

Dublin SHC final
Na Fianna 2-19 Ballyboden St Enda’s 0-9, Parnell Park – FT

Mayo SFC final
Ballina Stephenites 0-6 Breaffy 0-4, Hastings Insurance McHale Park – FT

Derry SFC final
Glen 1-13 O’Donovan Rossa 0-7, Celtic Park – FT

Tyrone SFC final
Trillick 1-13 Errigal Ciaran 0-13, O’Neills Healy Park – AET

Waterford SFC final
Rathgormack 1-9 The Nire 0-6, Fraher Field – FT

Cork SFC final
Castlehaven 0-11 Nemo Rangers 0-9, Páirc Uí Chaoimh – FT

Tipperary SHC final replay
Kiladangan 1-21 Thurles Sarsfields 1-20, FBD Semple Stadium – FT

Wicklow SFC final replay
Blessington 0-11 Rathnew 1-6, Echelon Park – FT

Galway SHC final
St Thomas’ 2-12 Turloughmore 1-13, Pearse Stadium – FT

Kilkenny SHC final
O’Loughlin Gaels 0-20 Ballyhale Shamrocks 0-19, UPMC Park – FT

London SFC final
Fulham Irish 0-11 Tir Chonaill Gaels 0-8,  McGovern Park – FT

 

Saturday 28 October

Limerick SHC final
Na Piarsaigh 1-20 Patrickswell 0-19, in TUS Gaelic Grounds – FT

 

Sunday 22 October

Armagh SFC final
At the Athletic Grounds
Crossmaglen Rangers 2-16
Clan na Gael 1-7

Cavan SFC final
At Kingspan Breffni
Gowna 5-15
Kingscourt Stars 0-13

Donegal SFC fina
At Ballybofey
Naomh Conaill 1-16
Gaoth Dobhair 1-8

Dublin SFC final
At Parnell Park
Kilmacud Crokes 1-14
Ballyboden St Enda’s 0-9

Kildare SFC final
At Netwatch Cullen Park
Naas 0-13
Celbridge 0-11

Louth SFC final
At Dowdallshill
Ardee St. Mary’s 0-15
Naomh Mairtin 1-11

Monaghan SFC final
At Clones
Scotstown 0-17
Inniskeen 0-14

Tipperary SFC final
At FBD Semple Stadium
Clonmel Commercials 6-7
JK Brackens 2-6

Sligo SFC final
At Markievicz Park
Coolera Strandhill 0-11
St Molaise Gaels 0-8

Fermanagh SFC final
At Brewster Park
Derrygonnelly Harps 2-8
Erne Gaels Belleek 0-9

Roscommon SFC final
At Dr Hyde Park
St Brigid’s 0-12
Boyle 0-11

Wicklow SFC final
At Aughrim
Blessington 1-9
Rathnew 1-9

Leinster Club SFC
At Tullamore
Summerhill 1-9
Tullamore 1-7

Leinster Clubs SFC
At TEG Cusack Park
St Lomans 1-10
Shelmaliers 1-8

Down SHC final
At Pairc Esler
Portaferry 0-20
Ballycran 0-16

Clare SHC final
At Cusack Park
Clonlara 3-18
Crusheen 2-16

 

Sunday 13 August 

All-Ireland Ladies SFC final
At Croke Park
Dublin 0-18
Kerry 1-10

All-Ireland Ladies IFC final
At Croke Park
Kildare 2-11
Clare 2-10

All-Ireland Ladies JFC final
At Croke Park
Down 1-7
Limerick 0-8

 

Saturday 12 August

All-Ireland Camogie Intermediate final replay
At Clones
Derry 1-17
Meath 1-9

 

Sunday 6 August 

All-Ireland Camogie Senior final
At Croke Park
Cork 5-13
Waterford 0-9

All-Ireland Camogie Intermediate final
At Croke Park
Meath 2-6
Derry 1-9

All-Ireland Camogie Premier Junior final
At Croke Park
Clare 3-7
Tipperary 1-9

 

Sunday 30 July

All-Ireland SFC final
At Croke Park
Dublin 1-15
Kerry 1-13

 

Saturday 29 July

All-Ireland Ladies SFC semi-final
At Semple Stadium
Dublin 2-19
Cork 0-13

All-Ireland Ladies SFC semi-final
At Semple Stadium
Kerry 1-16
Mayo 1-11

 

Sunday 23 July 

All-Ireland SHC final
At Croke Park
Limerick 0-30
Kilkenny 2-15

All-Ireland Ladies IFC semi-final
At Parnell Park
Kildare 1-4
Wexford 0-2

All-Ireland Ladies IFC semi-final
At Glennon Brothers Pearse Park
Clare 2-14
Antrim 1-13

All-Ireland Ladies JFC semi-final
At Parnell Park
Down 1-9
Carlow 0-8

 

Saturday 22 July

All-Ireland Camogie Senior semi-final
At UPMC Nowlan Park
Cork 0-15
Galway 2-6

All-Ireland Camogie Senior semi-final
At UPMC Nowlan Park
Waterford 1-12
Tipperary 1-11

All-Ireland Ladies SFC relegaton playoff
At Crettyard
Waterford 1-19
Cavan 0-8

All-Ireland Camogie Intermedate semi-final
At FBD Semple Stadium
Meath 1-11
Westmeath 0-10

All-Ireland Camogie Intermedate semi-final
At FBD Semple Stadium
Derry 0-21
Kilkenny 0-14 AET

All-Ireland Ladies JFC semi-final
At Glennon Brothers Pearse Park
Limerick 0-10
Fermanagh 1-6

All-Ireland Camogie Junior semi-final
At Ashbourne
Clare 0-22
Armagh 2-15

All-Ireland Camogie Junior semi-final
At Ashbourne
Tipperary 2-12
Roscommon 0-8
Sunday 16 July 

All-Ireland SFC semi-final
At Croke Park
Kerry 1-17
Derry 1-15

All-Ireland JFC final
At Croke Park
New York 0-13
Kilkenny 1-9

All-Ireland Ladies SFC quarter-final
At Ballybofey
Dublin 3-12
Donegal 0-6

 

Saturday 15 July 

All-Ireland SFC semi-final
At Croke Park
Dublin 1-17
Monaghan 0-13

Tailteann Cup final
At Croke Park
Meath 2-13
Down 0-14

All-Ireland Ladies SFC quarter-finals
At Tralee
Kerry 2-8
Meath 0-10

All-Ireland Ladies SFC quarter-final
At BOX-IT Athletic Grounds
Cork 0-14
Armagh 2-6

All-Ireland Ladies SFC quarter-final
At Pearse Stadium
Mayo 0-10
Galway 1-6

 

Friday 14 July

All-Ireland JFC semi-final
At Abbottstown
Kilkenny 1-13
London 0-15

All-Ireland JFC semi-final
At Abbottstown
New York 1-7
Warwickshire 0-7

 

Sunday 9 July 

All-Ireland SHC semi-final
At Croke Park
Kilkenny 1-25
Clare 1-22

All-Ireland MFC final
At BOX-IT Athletic Grounds
Derry 1-13
Monaghan 0-9

All-Ireland Camogie Senior quarter-final
At Croke Park
Cork 2-14
Kilkenny 2-13

All-Ireland Ladies IFC quarter-final
At Chadwick’s Wexford Park
Wexford 3-10
Leitrim 2-10

All-Ireland Ladies IFC quarter-final
At Davitt Park
Antrim 5-6
Monaghan 0-8

All-Ireland Ladies IFC quarter-final
At Manguard Plus Hawkfield COE
Kildare 1-12
Tyrone 0-5

All-Ireland Ladies IFC quarter-final
At Cusack Park, Ennis
Clare 3-14
Westmeath 3-8

 

Saturday 8 July 

All-Ireland SHC semi-final
At Croke Park
Limerick 2-24
Galway 1-18

All-Ireland Camogie Senior quarter-final
At Croke Park
Tipperary 3-23
Antrim 0-6

 

Sunday 2 July 

All-Ireland SFC quarter-final
At Croke Park
Dublin 2-17
Mayo 0-11

All-Ireland SFC quarter-final
At Croke Park
Derry 1-12
Cork 1-8

 

Saturday 1 July

All-Ireland SFC quarter-final
At Croke Park
Monaghan 0-14
Armagh 0-14 AET (Monaghan win 9-8 on penalties)

All-Ireland SFC quarter-final
At Croke Park
Kerry 2-18
Tyrone 0-12

TG4 Ladies All-Ireland SFC round 3
At Páirc Tailteann
Donegal 1-10
Meath 0-12

TG4 Ladies All-Ireland SFC round 3
At Clonakilty
Cork 8-12
Tipperary 2-3

TG4 Ladies All-Ireland SFC round 3
At Austin Stack Park
Kerry 2-21
Cavan 2-5

TG4 Ladies All-Ireland SFC round 3
At Hastings Insurance MacHale Park
Mayo 2-15
Laois 0-8

All-Ireland Senior Camogie round 3
At UPMC Nowlan Park
Kilkenny 2-8
Tipperary 1-11

All-Ireland Senior Camogie round 3
At Parnell Park
Dublin 0-16
Wexford 1-10

All-Ireland Senior Camogie round 3
At SETU Arena
Waterford 5-16
Antrim 0-10

All-Ireland Senior Camogie round 3
At Banagher
Limerick 5-14
Offaly 0-5

All-Ireland Senior Camogie round 3
At Cusack Park
Cork 3-19
Clare 0-8

All-Ireland Senior Camogie round 3
At Pairc Esler
Galway 1-18
Down 0-10

 

Sunday 25 June 

All-Ireland SFC preliminary quarter-final
At Pearse Stadium
Mayo 1-10
Galway 0-12

Tailteann Cup semi-final
At Croke Park
Down 8-16
Laois 2-12

Tailteann Cup semi-final
At Croke Park
Meath 2-16
Antrim 2-14

All-Ireland MFC semi-final
At BOX-IT Athletic Grounds
Derry 3-11
Dublin 1-8

 

Saturday 24 June 

All-Ireland SFC preliminary quarter-final
At Ballybofey
Tyrone 1-18
Donegal 0-13

All-Ireland SFC preliminary quarter-final
At Glenisk O’Connor Park
Monaghan 1-11
Kildare 0-13

All-Ireland SFC preliminary quarter-final
At Pairc Ui Chaoimh
Cork 1-14
Roscommon 0-16

All-Ireland MFC semi-final
At Glenisk O’Connor Park
Monaghan 1-11
Kerry 0-11

All-Ireland SHC quarter-final
At TUS Gaelic Grounds
Galway 1-20
Tipperary 1-18

All-Ireland SHC quarter-final
At TUS Gaelic Grounds
Clare 5-26
Dublin 2-17

 

Sunday 18 June

All-Ireland SFC round 3
Galway 1-12 Armagh 0-16, Avant Money Pairc Sean MacDiarmada – FT
Tyrone 0-18 Westmeath 0-18, Kingspan Breffni – FT
Kerry 5-24 Louth 0-11, Laois Hire O’Moore Park – FT
Cork 1-14 Mayo 1-11, TUS Gaelic Grounds – FT
Dublin 3-23 Sligo 0-8, Kingspan Breffni – FT
Roscommon 1-15 Kildare 1-16, Glenisk O’Connor Park – FT

Tailteann Cup quarter-final
Antrim 1-19 Carlow 1-15, Corrigan Park – FT
Saturday 17 June

All-Ireland SHC preliminary quarter-finals
Carlow 0-21 Dublin 2-25, Netwatch Cullen Park – FT
Offaly 3-18 Tipperary 7-38, Glenisk O’Connor Park – FT

All-Ireland SFC round 3
Derry 1-19 Clare 1-13, Glennon Brothers Pearse Park – FT
Monaghan 0-17 Donegal 0-19, O’Neills Healy Park – FT

Tailteann Cup quarter-finals
Cavan 0-15 Down 1-17, Kingspan Breffni – FT
Meath 2-23 Wexford 0-12, Pairc Tailteann – FT
Limerick 0-14 Laois 1-14, TUS Gaelic Grounds – FT

 

Sunday 11 June 

Leinster SHC final
At Croke Park
Kilkenny 4-21
Galway 2-26

Munster SHC final
At TUS Gaelic Grounds
Limerick 1-23
Clare 1-22

 

Saturday 10 June

Tailteann Cup preliminary quarter-final
At Newry
Down 1-20
Longford 1-12

Tailteann Cup preliminary quarter-final
At Brewster Park
Laois 1-11
Fermanagh 1-9

Tailteann Cup preliminary quarter-final
At Netwatch Cullen Park
Carlow 0-15
New York 0-10

Tailteann Cup preliminary quarter-final
At Glenisk O’Connor Park
Wexford 1-22
Offaly 2-14

All-Ireland MFC quarter-final
At Avant Money Páirc Seán Mac Diarmada
Monaghan 1-16
Mayo 1-8

All-Ireland MFC quarter-final
At Avant Money Páirc Seán Mac Diarmada
Derry 1-13
Galway 0-4

All-Ireland MFC quarter-final
At UPMC Nowlan Park
Kerry 2-13
Kildare 1-11

All-Ireland MFC quarter-final
At UPMC Nowlan Park
Dublin 1-18
Cork 2-12

 

Sunday 4 June 

All-Ireland SFC round 2
At Ballybofey
Derry 3-14
Donegal 1-15

All-Ireland SFC round 2
At Dr Hyde Park
Roscommon 1-21
Sligo 1-11

All-Ireland SFC round 2
At Hastings MacHale Park
Mayo 0-14
Louth 1-10

All-Ireland SFC round 2
At Clones
Monaghan 1-23
Clare 1-18

Tailteann Cup round 3
At Laois Hire O’Moore Park
Carlow 2-13
Longford 1-14

Tailteann Cup round 3
At Parnell Park
Wexford 1-16
Leitrim 1-12

Tailteann Cup round 3
At Box-It Athletic Grounds
Antrim 3-13
Fermanagh 1-12

Tailteann Cup round 3
At Laois Hire O’Moore Park
Wicklow 2-14
Limerick 1-10

All-Ireland U20HC final
At FBD Semple Stadium
Cork 2-22
Offaly 3-13

All-Ireland MHC final
At FBD Semple Stadium
Clare 2-22
Galway 4-11

 

Saturday 3 June 

All-Ireland SFC round 2
At O’Neills Healy Park
Tyrone 0-13
Armagh 0-11

All-Ireland SFC round 2
At TEG Cusack Park
Galway 0-20
Westmeath 0-12

All-Ireland SFC round 2
At UPMC Nowlan Park
Dublin 0-22
Kildare 0-13

All-Ireland SFC round 2
At Pairc Ui Chaoimh
Kerry 1-14
Cork 0-15

Tailteann Cup round 3
At Glennon Brothers Pearse Park
Cavan 2-25
Offaly 2-9

Tailteann Cup round 3
At Parnell Park
Laois 1-17
London 2-14

Tailteann Cup round 3
At Parnell Park
Meath 1-11
Down 1-9

Tailteann Cup round 3
At Pairc Ui Chaoimh
Tipperary 0-17
Waterford 1-13

Christy Ring Cup final
At Croke Park
Meath 1-23
Derry 1-21

Nickey Rackard Cup final
At Croke Park
Wicklow 1-20
Donegal 3-12

Lory Meagher Cup final
At Croke Park
Monaghan 3-22
Lancashire 3-20

 

Friday 2 June

Munster MFC final
At Austin Stack Park
Kerry 2-10
Cork 0-11

 

Wednesday 31 May 

Leinster MFC final
At Portlaoise
Dublin 0-19
Kildare 2-8

 

Sunday 28 May 

All-Ireland SFC round 1
At Croke Park
Dublin 1-11
Roscommon 0-14

Ulster MFC final
At Athletic Grounds
Derry 1-15
Monaghan 3-9 AET (Derry win 4-2 on penalties)

Munster SHC round 5
At FBD Semple Stadium
Waterford 1-24
Tipperary 0-21

Munster SHC round 5
At TUS Gaelic Grounds
Limerick 3-25
Cork 1-30

Leinster SHC round 5
At Chadwicks Wexford Park
Wexford 4-23
Kilkenny 5-18

Leinster SHC round 5
At TEG Cusack Park
Antrim 4-24
Westmeath 1-19

Leinster SHC round 5
At Croke Park
Dublin 2-22
Galway 1-25

 

Saturday 27 May 

All-Ireland SFC round 1
At Celtic Park
Derry 0-14
Monaghan 0-14

All-Ireland SFC round 1
At Box-It Athletic Grounds
Armagh 1-13
Westmeath 1-12

All-Ireland SFC round 1
At Pairc Tailteann
Cork 1-19
Louth 1-17

Joe McDonagh Cup final
At Croke Park
Carlow 2-29
Offaly 1-31 AET

 

Friday 26 May

Connacht MFC final
At Tuam Stadium
Mayo 2-13
Galway 1-10

 

Wednesday 24 May

Leinster MFC semi-final
At Glenisk O’Connor Park
Dublin 6-15
Offaly 1-8

Leinster MFC semi-final
At Hawkfield
Kildare 0-13
Meath 0-12

 

Sunday May 21

Leinster SHC round 4
At Pearse Stadium
Galway 5-29
Antrim 1-22

Leinster SHC round 4
At Chadwicks Wexford Park
Westmeath 4-18
Wexford 2-22

Munster SHC round 4
At FBD Semple Stadium
Tipperary 0-25
Limerick 0-25

Munster SHC round 4
At Cusack Park, Ennis
Clare 2-22
Cork 3-18

All-Ireland SFC round 1
At Markievicz Park
Sligo 0-14
Kildare 0-14

Tailteann Cup round 2
At FBD Semple Stadium
Down 2-18
Tipperary 0-6

 

Saturday 20 May

All-Ireland SFC round 1
At Pearse Stadium
Galway 0-16
Tyrone 0-13

All-Ireland SFC round 1
At Fitzgerald Stadium
Mayo 1-19
Kerry 0-17

All-Ireland SFC round 1
At Cusack Park
Donegal 0-14
Clare 0-9

Tailteann Cup round 2
At Laois Hire O’Moore Park
Laois 1-11
Offaly 1-11

Tailteann Cup round 2
At Fraher Field
Meath 3-17
Waterford 1-14

Tailteann Cup round 2
At Carrick-on-Shannon
Fermanagh 1-19
Leitrim 2-7

Tailteann Cup round 2
At Glennon Bros Pearse Park
Longford 3-17
Wicklow 2-9

Tailteann Cup round 2
At Netwatch Cullen Park
Limerick 1-19
Carlow 0-14

Tailteann Cup round 2
At Chadwicks Wexford Park
Antrim 2-15
Wexford 0-14

Tailteann Cup round 2
At Ruislip
Cavan 0-18
London 2-6

Ulster MFC semi-final
At Roslea
Monaghan 2-19
Tyrone 4-13  AET (Monaghan win 6-5 on penalties)

Ulster MFC semi-final
At Killyclogher
Derry 0-9
Donegal 0-4

Leinster SHC round 4
At UPMC Nowlan Park
Kilkenny 0-27
Dublin 0-21

Christy Ring Cup round 5
At Carrickmore
London 2-28
Tyrone 4-17

Christy Ring Cup round 5
At Owenbeg
Derry 0-30
Mayo 1-11

Christy Ring Cup round 5
At Markievicz Park
Meath 0-24
Sligo 0-18

Nickey Rackard Cup round 5
At Box-It Athletic Grounds
Louth 0-27
Armagh 3-14

Nickey Rackard Cup round 5
At Letterkenny
Wicklow 2-17
Donegal 1-18

Nickey Rackard Cup round 5
At Athleague
Roscommon 2-17
Fermanagh 1-18

Lory Meagher Cup round 5
At Kingspan Breffni
Leitrim 2-19
Cavan 2-18

Lory Meagher Cup round 5
At Cloghan
Monaghan 2-16
Longford 0-17

Lory Meagher Cup round 5
At Pairc na hEireann
Lancashire 5-13
Warwickshire 3-17

All-Ireland MHC semi-final
At FBD Semple Stadium
Galway 3-18
Cork 1-10

All-Ireland MHC semi-final
At FBD Semple Stadium
Clare 0-23
Kilkenny 0-15

 

Friday 19 May

Connacht MFC semi-final
At MacHale Park
Mayo 2-13
Roscommon 2-12

 

Thursday 18 May

Munster MFC semi-final
At Newcastlewest
Kerry 1-19
Limerick 1-2

Munster MFC semi-final
At FBD Semple Stadium
Cork 5-9
Tipperary 1-11

 

Wednesday 17 May

Leinster U20HC final
At Netwatch Cullen Park
Offaly 1-21
Wexford 0-22

 

Tuesday 16 May

Leinster MFC quarter-final
At Glenisk O’Connor Park
Offaly 2-11
Louth 1-13

Leinster MFC quarter-final
At Chadwicks Wexford Park
Meath 3-14
Wexford 1-11

 

Monday 15 May

Munster U20HC final
At TUS Gaelic Grounds
Cork 1-23
Clare 1-21

 

Sunday 14 May 

Ulster SFC final
At Clones
Derry 1-15
Armagh 0-18 (AET, Derry win 3-1 on penalties)

Leinster SFC final
At Croke Park
Dublin 5-21
Louth 0-15

Tailteann Cup round 1
At Aughrim
Carlow 0-17
Wicklow 1-13

Tailteann Cup round 1
At Glenisk O’Connor Park
Offaly 2-14
London 0-11

Tailteann Cup round 1
At Brewster Park
Fermanagh 1-13
Wexford 1-13

Tailteann Cup round 1
At Corrigan Park
Antrim 3-18
Leitrim 2-12

Christy Ring Cup round 4
At Ruislip
Derry 1-30
London 4-19

Lory Meagher Cup round 4
At Pairc na hEireann
Monaghan 5-19
Lancashire 3-18

Lory Meagher Cup round 4
At Pairc na hEireann
Leitrim 2-17
Warwickshire 2-15

 

Saturday 13 May 

Tailteann Cup round 1
At Pairc Tailteann
Meath 1-19
Tipperary 0-11

Tailteann Cup round 1
At Kingspan Breffni
Cavan 2-20
Laois 1-14

Tailteann Cup round 1
At TUS Gaelic Grounds
Limerick 2-16
Longford 1-16

Tailteann Cup round 1
At Pairc Esler
Down 2-14
Waterford 1-6

Ulster MFC quarter-final
At Kingspan Breffni
Donegal 1-11
Cavan 2-7

Ulster MFC quarter-final
At Owenbeg
Derry 2-15
Antrim 0-1

Ulster MFC quarter-final
At O’Neills Healy Park
Tyrone 6-21
Fermanagh 2-4

Ulster MFC quarter-final
At Castleblayney
Monaghan 2-16
Armagh 2-5

Munster SHC round 3
At FBD Semple Stadium
Clare 2-22
Waterford 0-16

Joe McDonagh Cup round 5
At Hawkfield
Down 1-27
Kildare 3-13

Joe McDonagh Cup round 5
At Netwatch Cullen Park
Carlow 1-29
Offaly 0-14

Joe McDonagh Cup round 5
At Austin Stack Park
Laois 4-23
Kerry 0-21

Christy Ring Cup round 4
At Markievicz Park
Sligo 2-26
Mayo 1-23

Christy Ring Cup round 4
At Pairc Tailteann
Meath 0-28
Tyrone 0-20

Nickey Rackard Cup round 4
At Brewster Park
Armagh 2-18
Fermanagh 2-17

Nickey Rackard Cup round 4
At Letterkenny
Donegal 2-19
Louth 4-7

Nickey Rackard Cup round 4
At Aughrim
Wicklow 5-23
Roscommon 2-11

Lory Meagher Cup round 4
At Glennon Brothers Pearse Park
Longford 2-15
Cavan 0-21

 

Friday 12 May

Connacht MFC round 5
At Hastings MacHale Park
Mayo 1-11
Sligo 1-11

Connacht MFC round 5
At Tuam Stadium
Galway 4-8
Leitrim 1-13

Leinster MHC final
At Laois Hire O’Moore Park
Galway 2-20
Kilkenny 0-14

 

Thursday 11 May

Munster MFC quarter-final
At Pairc Ui Chaoimh
Cork 2-12
Kerry 0-14

Munster MFC phase 1 final
At Mallow
Limerick 1-9
Tipperary 1-6

 

Wednesday 10 May

Leinster U20HC semi-final
At Glenisk O’Connor Park
Offaly 1-19
Dublin 2-12

Leinster U20HC semi-final
At UPMC Nowlan Park
Wexford 1-18
Kilkenny 2-13

 

Tuesday 9 May

Munster MHC final
At FBD Semple Stadium
Clare 1-19
Cork 0-15

 

Monday 8 May

Munster U20HC semi-final
At FBD Semple Stadium
Clare 3-17
Tipperary 0-17

 

Sunday 7 May 

Munster SFC final
At TUS Gaelic Grounds
Kerry 5-14
Clare 0-15

Connacht SFC final
At Hastings MacHale Park
Galway 2-20
Sligo 0-12

Leinster SHC round 3
At Corrigan Park
Kilkenny 5-31
Antrim 3-20

Joe McDonagh Cup round 4
At Glenisk O’Connor Park
Offaly 1-24
Kerry 0-16

Joe McDonagh Cup round 4
At Ballycran
Carlow 6-23
Down 0-28

 

Saturday 6 May 

All-Ireland U20FC semi-final
At Parnell Park
Kildare 1-11
Down 2-7

All-Ireland U20FC semi-final
At Pearse Stadium
Sligo 1-8
Kerry 0-9

Ulster MFC round 5
At Clones
Monaghan 0-14
Donegal 0-11

Ulster MFC round 5
At Owenbeg
Derry 2-18
Fermanagh 0-2

Munster SHC round 3
At Páirc Uí Chaoimh
Cork 4-19
Tipperary 2-25

Leinster SHC round 3
At TEG Cusack Park
Galway 6-33
Westmeath 0-17

Leinster SHC round 3
At Croke Park
Dublin 1-22
Wexford 0-23

Joe McDonagh Cup round 4
At Laois Hire O’Moore Park
Laois 1-23
Kildare 0-11

All-Ireland U20HC B final
At Croke Park
Derry 3-17
Roscommon 2-14

 

Friday 5 May

Connacht MFC round 4
At Avant Money Páirc Seán MacDiarmada
Mayo 1-17
Leitrim 1-13

Connacht MFC round 4
At Markievicz Park
Roscommon 0-17
Sligo 0-8

 

Wednesday 3 May

Leinster MFC preliminary quarter-final
At Aughrim
Louth 0-12
Wicklow 0-10

Leinster MFC preliminary quarter-final
At Chadwicks Wexford Park
Wexford 6-10
Laois 0-9

 

Tuesday 2 May

Munster MHC semi-final
At Cusack Park, Ennis
Clare 2-21
Limerick 2-15

 

Monday 1 May

Leinster MHC semi-final
At Glenisk O’Connor Park
Galway 3-22
Dublin 0-13

Leinster MHC semi-final
At UPMC Nowlan Park
Kilkenny 1-18
Wexford 0-17

 

Sunday 30 April 

Ulster SFC semi-final
At Clones
Armagh 4-10
Down 0-12

Leinster SFC semi-final
At Croke Park
Dublin 0-14
Kildare 0-12

Leinster SFC semi-final
At Croke Park
Louth 0-27
Offaly 2-15 (AET)

Leinster SHC round 2
At UPMC Nowlan Park
Kilkenny 0-28
Galway 1-25

Munster SHC round 2
At Páirc Uí Chaoimh
Cork 0-27
Waterford 0-18

Christy Ring Cup round 3
At Hastings MacHale Park
London 2-22
Mayo 0-21

Christy Ring Cup round 3
At Carrickmore
Sligo 0-20
Tyrone 1-15

Nickey Rackard Cup round 3
At Darver
Louth 3-17
Fermanagh 3-17

Nickey Rackard Cup round 3
At Athleague
Donegal 2-25
Roscommon 2-16

Lory Meagher Cup round 3
At Drumshanbo
Longford 0-12
Leitrim 0-8

Lory Meagher Cup round 3
At Cloghan
Monaghan 2-26
Warwickshire 1-4

 

Saturday 29 April 

Ulster SFC semi-final
At O’Neills Healy Park
Derry 1-21
Monaghan 2-10

Ulster MFC round 3
At Box-It Athletic Grounds
Cavan 1-16
Armagh 1-7

Ulster MFC round 3
At O’Neills Healy Park
Tyrone 8-17
Antrim 0-2

Ulster MFC round 4
At Ballybofey
Derry 3-12
Donegal 0-6

Ulster MFC round 4
At Brewster Park
Fermanagh 4-8
Down 1-10

Munster SHC round 2
At TUS Gaelic Grounds
Clare 1-24
Limerick 2-20

Leinster SHC round 2
At Chadwicks Wexford Park
Wexford 1-30
Antrim 1-26

Leinster SHC round 2
At Parnell Park
Dublin 2-23
Westmeath 1-14

Christy Ring Cup round 3
At Owenbeg
Meath 1-21
Derry 1-19

Nickey Rackard Cup round 3
At Box-It Athletic Grounds
Wicklow 3-28
Armagh 3-8

Lory Meagher Cup round 3
At Kingspan Breffni
Cavan 3-29
Lancashire 5-9

Leinster U20HC quarter-final
At Glenisk O’Connor Park
Offaly 3-20
Galway 2-17

Leinster U20HC quarter-final
At TEG Cusack Park
Wexford 3-17
Westmeath 3-12

 

Friday 28 April

Connacht MFC round 3
At Hastings MacHale Park
Galway 1-12
Mayo 1-11

Connacht MFC round 3
At Dr Hyde Park
Roscommon 5-9
Leitrim 0-12

Munster U20HC round 5
At TUS Gaelic Grounds
Cork 1-19
Limerick 0-21

Munster U20HC round 5
At FBD Semple Stadium
Tipperary 3-26
Waterford 3-13

 

Thursday 27 April

Leinster MFC round 3
At Glenisk O’Connor Park
Offaly 1-12
Longford 1-11

Munster MFC phase 1 round 3
At Rathkeale
Limerick 1-8
Waterford 0-5

Munster MFC phase 1 round 3
At FBD Semple Stadium
Tipperary 0-12
Clare 0-8

 

Wednesday 26 April

Ulster U20FC final
At Box-It Athletic Grounds
Down 2-11
Derry 0-9

Leinster MFC round 3
At Ardee
Meath 2-9
Louth 1-7

Leinster MFC round 3
At Laois Hire O’Moore Park
Kildare 0-18
Laois 0-10

Leinster MFC round 3
At Parnell Park
Dublin 4-19
Westmeath 2-13

Leinster MFC round 3
At Netwatch Cullen Park
Wicklow 3-11
Carlow 2-6

 

Tuesday 25 April

Leinster U20FC final
Kildare 0-16
Dublin 0-13 AET

Munster MHC round 5
At TUS Gaelic Grounds
Cork 0-20
Limerick 1-14

Munster MHC round 5
At FBD Semple Stadium
Tipperary 1-20
Waterford 1-12

 

Monday 24 April

Munster U20FC final
At Pairc Ui Chaoimh
Kerry 2-12
Cork 1-6

Leinster MHC quarter-final
At Laois Hire O’Moore Park
Dublin 1-20
Laois 0-17

 

Sunday 23 April 

Connacht SFC semi-final
At Dr Hyde Park
Galway 1-13
Roscommon 1-9

Leinster SFC quarter-final
At Glenisk O’Connor Park
Offaly 1-11
Meath 0-10

Leinster SFC quarter-final
At Laois Hire O’Moore Park
Dublin 4-30
Laois 2-9

Leinster SFC quarter-final
At Netwatch Cullen Park
Kildare 1-17
Wicklow 0-10

Leinster SFC quarter-final
At Pairc Tailteann
Louth 2-10
Westmeath 1-11

Ulster SFC quarter-final
At Páirc Esler
Down 2-13
Donegal 1-11

Ulster MFC round 3
At Páirc Esler
Donegal 3-18
Down 0-7

Munster SHC round 1
At Cusack Park, Ennis
Tipperary 5-22
Clare 3-23

Munster SHC round 1
At FBD Semple Stadium
Limerick 1-18
Waterford 0-19

Christy Ring Cup round 2
At Owenbeg
Derry 4-27
Sligo 2-13

Christy Ring Cup round 2
At Ruislip
London 4-17
Meath 1-24

Lory Meagher Cup round 2
At Glennon Bros Pearse Park
Longford 2-23
Warwickshire 1-9

Leinster MHC quarter-final
At Faithful Fields
Kilkenny 2-15
Offaly 0-14

 

Saturday 22 April 

Ulster SFC quarter-final
At Kingspan Breffni
Armagh 1-14
Cavan 0-12

Munster SFC semi-final
At TUS Gaelic Grounds
Clare 1-16
Limerick 0-16

Munster SFC semi-final
At Fitzgerald Stadium
Kerry 0-25
Tipperary 0-5

Connacht SFC semi-final
At Markievicz Park
Sligo 2-16
New York 0-6

Ulster MFC round 2
At Dunsilly
Cavan 3-20
Antrim 0-7

Ulster MFC round 2
At O’Neills Healy Park
Tyrone 2-9
Armagh 1-4

Ulster MFC round 3
At Owenbeg
Derry 1-14
Monaghan 0-6

Leinster SHC round 1
At Pearse Stadium
Galway 0-24
Wexford 2-12

Leinster SHC round 1
At UPMC Nowlan Park
Kilkenny 0-29
Westmeath 0-7

Leinster SHC round 1
At Corrigan Park
Antrim 1-19
Dublin 1-19

Joe McDonagh Cup round 3
At  Netwatch Cullen Park
Carlow 1-22
Laois 1-22

Joe McDonagh Cup round 3
At Glenisk O’Connor Park
Offaly 1-26
Down 1-15

Joe McDonagh Cup round 3
At Hawkfield
Kerry 1-17
Kildare 0-14

Christy Ring Cup round 2
At Hastings MacHale Park
Tyrone 2-22
Mayo 1-17

Nickey Rackard Cup round 2
At Ederney
Wicklow
Fermanagh 1-12

Nickey Rackard Cup round 2
At Darver
Roscommon 5-8
Louth 1-17

Nickey Rackard Cup round 2
At Box-It Athletic Grounds
Donegal 3-20
Armagh 1-16

Lory Meagher Cup round 2
At  Kingspan Breffni
Cavan 2-16
Monaghan 0-19

Lory Meagher Cup round 2
At Drumshanbo
Lancashire 4-15
Leitrim 1-15

Leinster U20HC tier 1 round 3
At UPMC Nowlan Park
Kilkenny 1-21
Dublin 2-16

 

Friday 21 April

Connacht MFC round 2
At Avant Money Páirc Seán MacDiarmada
Leitrim 1-8
Sligo 0-11

Connacht MFC round 2
At Tuam Stadium
Galway 1-13
Roscommon 0-8

Leinster U20HC preliminary quarter-final
At Glenisk O’Connor Park
Offaly 2-20
Kildare 1-10

Leinster U20HC preliminary quarter-final
At Laois Hire O’Moore Park
Laois 1-19
Westmeath 0-22 AET (Westmeath win 3-2 on penalties)

Leinster U20HC tier 1 round 3
At  Netwatch Cullen Park
Galway 1-20
Wexford 1-17

Munster U20HC round 4
At FBD Semple Stadium
Tipperary 1-15
Limerick 0-16

 

Thursday 20 April

Munster MFC phase 1 round 2
At Miltown-Malbay
Clare 0-15
Limerick 4-6

Munster MFC phase 1 round 2
At FBD Semple Stadium
Tipperary 3-18
Waterford 1-3

 

Wednesday 19 April

Connacht U20FC final
At Tuam Stadium
Sligo 0-14
Galway 0-13

Ulster MFC round 2
At Ballybofey
Donegal 0-15
Fermanagh 1-7

Munster U20HC round 4
At Cusack Park, Ennis
Cork 1-24
Clare 0-22

 

Tuesday 18 April

Leinster U20FC semi-final
At Pairc Tailteann
Dublin 0-14
Meath 0-10

Leinster U20FC semi-final
At Laois Hire O’Moore Park
Kildare 1-20
Laois 0-9

Munster MHC round 4
At Sixmilebridge
Clare 0-17
Cork 0-12

Munster MHC round 4
At FBD Semple Stadium
Limerick 1-23
Tipperary 1-22

 

Monday 17 April

Munster U20FC semi-final
At Pairc Ui Chaoimh
Cork 2-14
Limerick 0-6

Munster U20FC semi-final
At Austin Stack Park
Kerry 1-20
Clare 4-9 AET

 

Sunday 16 April

Ulster SFC quarter-final
At O’Neills Healy Park
Monaghan 2-17
Tyrone 1-18

Camogie League Division 1A final
At Croke Park
Galway 2-13
Cork 1-12

Camogie League Division 2A final
At Croke Park
Kerry 0-14
Meath 0-13

Ladies NFL Division 3 final
At Parnell Park
Kildare 2-11
Clare 2-10 AET

Ladies NFL Division 4 final
At Parnell Park
Antrim 1-19
Leitrim 2-6

Joe McDonagh Cup round 2
At Hawkfield
Offaly 2-22
Kildare 3-11

Joe McDonagh Cup round 2
At Austin Stack Park
Kerry 0-21
Carlow 0-21

Joe McDonagh Cup round 2
At Laois Hire O’Moore Park
Laois 7-24
Down 0-14

Christy Ring Cup round 1
At Markievicz Park
Sligo 2-20
London 1-20

Christy Ring Cup round 1
At O’Neills Healy Park
Tyrone 2-20
Derry 2-20

Christy Ring Cup round 1
At Pairc Tailteann
Meath 2-20
Mayo 0-24

Nickey Rackard Cup round 1
At Aughrim
Wicklow 4-25
Louth 0-13

Nickey Rackard Cup round 1
At Dr Hyde Park
Armagh 2-23
Roscommon 0-18

Nickey Rackard Cup round 1
At Letterkenny
Donegal 1-21
Fermanagh 0-18

Lory Meagher Cup round 1
At Clontibret
Monaghan 1-18
Leitrim 3-12

Lory Meagher Cup round 1
At Pairc na hEireann
Warwickshire 3-15
Cavan 0-22

Leinster MHC preliminary quarter-final
At Clane
Laois 4-15
Kildare 2-13

Leinster MHC preliminary quarter-final
At TEG Cusack Park
Offaly 0-17
Westmeath 0-6

 

Saturday 15 April

Ulster SFC quarter-final
At Brewster Park
Derry 3-17
Fermanagh 2-8

Ladies NFL Division 1 final
At Croke Park
Kerry 5-11
Galway 1-10

Ladies NFL Division 2 final
At Croke Park
Armagh 4-9
Laois 2-10

Lory Meagher Cup round 1
At Pairc na hEireann
Lancashire 3-21
Longford 2-17

Ulster MFC round 1
At Pairc Esler
Derry 1-21
Down 0-3

Ulster MFC round 1
At Box-It Athletic Grounds
Armagh 0-8
Antrim 0-8

Ulster MFC round 1
At Brewster Park
Monaghan 3-12
Fermanagh 0-5

Ulster MFC round 1
At Kingspan Breffni
Tyrone 1-10
Cavan 0-12

All-Ireland U20HC B semi-final
At Kingspan Breffni
Derry 1-24
Mayo 1-7

All-Ireland U20HC B semi-final
At Darver
Roscommon 3-17
Down 0-20

Leinster U20HC tier 1 round 2
At Glenisk O’Connor Park
Kilkenny 5-20
Galway 3-20

Leinster U20HC tier 1 round 2
At Parnell Park
Dublin 1-21
Wexford 0-15

Leinster U20HC tier 2 round 3
At TEG Cusack Park
Westmeath 5-17
Meath 0-10

Leinster U20HC tier 2 round 3
At Laois Hire O’Moore Park
Laois 2-16
Kerry 1-15

Leinster U20HC tier 2 round 3
At Netwatch Cullen Park
Kildare 1-13
Carlow 1-7

Leinster U20HC tier 2 round 3
At Darver
Offaly 2-17
Antrim 0-18

 

Friday 14 April

Connacht MFC round 1
At Dr Hyde Park
Mayo 2-17
Roscommon 0-11

Connacht MFC round 1
At Markievicz Park
Galway 1-13
Sligo 1-9

Munster MHC round 3
At Fraher Field
Clare 0-20
Waterford 1-16

 

Thursday 13 April

Munster MFC phase 1 round 1
At Rathkeale
Tipperary 1-11
Limerick 0-7

Munster MFC phase 1 round 1
At Lemybrien
Clare 3-12
Waterford 0-8

 

Wednesday 12 April

Connacht U20FC semi-final
At the Connacht Centre of Excellence
Sligo 0-17
Mayo 1-9

Ulster U20FC semi-final
At Pairc Esler
Down 1-17
Monaghan 1-9

Leinster MFC round 2
At Glennon Brothers Pearse Park
Kildare 1-9
Longford 0-3

Leinster MFC round 2
At Glenisk O’Connor Park
Offaly 2-10
Laois 0-9

Leinster MFC round 2
At Ardee
Louth 2-13
Westmeath 0-6

Leinster MFC round 2
At Aughrim
Wicklow 0-10
Wexford 0-7

Leinster MFC round 2
At Páirc Tailteann
Dublin 2-9
Meath 0-11

Leinster U20HC tier 2 round 1
At Darver
Antrim 6-17
Meath 0-9

 

Tuesday 11 April

Leinster U20FC quarter-final
At Darver
Kildare 0-12
Louth 1-6

Leinster U20FC quarter-final
At Ashbourne
Meath 0-8
Westmeath 1-3

 

Monday 10 April

Munster U20FC quarter-final
At Ballyagran
Limerick 2-6
Waterford 0-6

Munster U20FC quarter-final
At FBD Semple Stadium
Clare 1-11
Tipperary 0-11

Leinster U20HC tier 2 round 2
At Laois Hire O’Moore Park
Kildare 0-15
Kerry 1-9

 

Sunday 9 April

Connacht SFC quarter-final
At Hastings MacHale Park
Roscommon 2-8
Mayo 0-10

Leinster SFC preliminary round
At Laois Hire O’Moore Park
Laois 2-17
Wexford 2-13

Leinster SFC preliminary round
At Glennon Brothers Pearse Park
Offaly 1-12
Longford 1-11

Leinster SFC preliminary round
At Aughrim
Wicklow 2-12
Carlow 0-10

Munster SFC quarter-final
At FBD Semple Stadium
Tipperary 3-9
Waterford 1-11

Munster SFC quarter-final
At Cusack Park, Ennis
Clare 0-14
Cork 0-13

Allianz HL Division 1 final
At Pairc Ui Chaoimh
Limerick 2-20
Kilkenny 1-15

 

 

Saturday 8 April 

Connacht SFC quarter-final
At Gaelic Park
New York 0-15
Leitrim 0-15 AET (New York win 2-0 on penalties)

Connacht SFC quarter-final
At McGovern Park
Sligo 2-20
London 0-12

Ulster SFC preliminary round
At Box-It Athletic Grounds
Armagh 0-20
Antrim 1-8

Ulster U20FC semi-final
At Owenbeg
Derry 0-11
Donegal 0-5

Ulster MFC round 2
At Clones
Monaghan 3-17
Down 1-10

Joe McDonagh Cup round 1
At Glenisk O’Connor Park
Offaly 3-19
Laois 1-22

Joe McDonagh Cup round 1
At Netwatch Cullen Park
Carlow 5-23
Kildare 0-19

Joe McDonagh Cup round 1
At Ballycran
Kerry 1-26
Down 1-14

Leinster U20HC tier 1 round 1
At Chadwicks Wexford Park
Wexford 2-17
Kilkenny 0-20

Leinster U20HC tier 1 round 1
At Birr
Dublin 1-19
Galway 1-17

Leinster U20HC tier 2 round 2
At  TEG Cusack Park
Westmeath 2-14
Antrim 3-8

 

Friday 7 April

Leinster MHC tier 1 round 3
At  Laois Hire O’Moore Park
Dublin 2-23
Kerry 0-11

Leinster MHC tier 1 round 3
At Birr
Wexford 3-12
Offaly 0-10

Leinster MHC tier 1 round 3
At Abbottstown
Laois 4-14
Antrim 1-19

Leinster MHC tier 1 round 3
At UPMC Nowlan Park
Galway 1-23
Kilkenny 0-13

Leinster MHC knockout round 1
At TEG Cusack Park
Westmeath 3-10
Carlow 0-7

Leinster MHC knockout round 1
At Hawkfield
Kildare 1-24
Meath 0-21

 

Thursday 6 April

Leinster U20HC tier 2 round 2
At Trim
Offaly 2-17
Meath 0-9

Leinster U20HC tier 2 round 2
At Laois Hire O’Moore Park
Laois 3-27
Carlow 0-15

 

Wednesday 5 April

Connacht U20FC quarter-final
At Dr Hyde Park
Sligo 0-15
Roscommon 1-8

Leinster MFC round 1
At Hawkfield
Kildare 3-15
Offaly 2-11

Leinster MFC round 1
At Laois Hire O’Moore Park
Laois 2-12
Longford 1-2

Leinster MFC round 1
At Parnell Park
Dublin 1-15
Louth 1-10

Leinster MFC round 1
At Kinnegad
Meath 2-10
Westmeath 0-10

Leinster MFC round 1
At Chadwicks Wexford Park
Wexford 1-10
Carlow 1-7

Munster U20HC round 3
At Pairc Ui Chaoimh
Cork 1-28
Tipperary 1-19

All-Ireland U20HC B quarter-final
At Owenbeg
Derry 3-21
Donegal 1-8

 

Tuesday 4 April

Connacht U20FC semi-final
At Tuam Stadium
Galway 2-9
Leitrim 0-6

Leinster U20FC round 3
At Netwatch Cullen Park
Longford 1-8
Carlow 0-9

Leinster U20FC round 3
At Laois Hire O’Moore Park
Laois 1-12
Meath 1-7

Leinster U20FC round 3
At Faithful Fields
Dublin 1-15
Offaly 1-9

Leinster U20FC round 3
At Stabannon Parnells
Louth 2-12
Wicklow 2-11

Leinster U20FC round 3
At Lakepoint Park
Westmeath 1-16
Wexford 1-9

Munster MHC round 3
At Pairc Ui Chaoimh
Cork 2-13
Tipperary 1-8

 

Sunday 2 April

Allianz FL Division 1 final
At Croke Park
Mayo 0-14
Galway 0-11

Allianz FL Division 2 final
At Croke Park
Dublin 4-6
Derry 0-11

Allianz HL Division 2A final
At Laois Hire O’Moore Park
Offaly 0-24
Kildare 1-18

Allianz HL Division 2B final
At Avant Money Páirc Seán MacDiarmada
Meath 0-20
Donegal 0-14

All-Ireland U20HC B quarter-final
At Darver
Down 3-26
Wicklow 1-12

All-Ireland U20HC B quarter-final
At Dr Hyde Park
Roscommon 12-20
Tyrone 3-7

 

Saturday 1 April 

Allianz FL Division 3 final
At Croke Park
Cavan 0-16
Fermanagh 1-7

Allianz FL Division 4 final
At Croke Park
Sligo 2-10
Wicklow 0-14

Allianz HL Division 3A final
At Pairc Tailteann
Roscommon 2-17
Armagh 0-15

Allianz HL Division 3B final
At Abbottstown
Cavan 0-17
Leitrim 0-16

All-Ireland U20HC B quarter-final
At Glennon Brothers Pearse Park
Mayo 1-16
Armagh 2-6

Leinster U20HC tier 2 round 1
At Glenisk O’Connor Park
Offaly 2-22
Westmeath 1-17

Leinster U20HC tier 2 round 1
At Laois Hire O’Moore Park
Kerry 2-10
Carlow 0-10

Leinster MHC tier 1 round 2
At Chadwicks Wexford Park
Wexford 1-9
Dublin 1-8

Leinster MHC tier 1 round 2
At Laois Hire O’Moore Park
Galway 4-28
Laois 0-11

Leinster MHC tier 1 round 2
At Abbottstown
Kilkenny 2-21
Antrim 1-8

Leinster MHC tier 1 round 2
At Glenisk O’Connor Park
Offaly 1-15
Kerry 0-6

Leinster MHC tier 2 round 3
At Darver
Westmeath 3-14
Down 0-9

Leinster MHC tier 2 round 3
At Hawkfield
Kildare 9-23
Wicklow 0-5

 

Friday 31 March

Leinster U20HC tier 2 round 1
At Hawkfield
Laois 1-17
Kildare 0-11

 

Wednesday 29 March

Ulster U20FC quarter-final
At Roslea
Derry 3-12
Fermanagh 0-8

Ulster U20FC quarter-final
At Ballybofey
Donegal 0-15
Antrim 0-15 (AET, Donegal win 5-4 on penalties)

Ulster U20FC quarter-final
At O’Neill’s Healy Park
Down 2-9
Tyrone 1-8

Ulster U20FC quarter-final
At Kingspan Breffni
Monaghan 1-11
Cavan 0-13

Munster U20HC round 2
At TUS Gaelic Grounds
Limerick 1-19
Clare 1-19

Munster U20HC round 2
At Pairc Ui Chaoimh
Cork 1-17
Waterford 1-13

 

Tuesday 28 March

Leinster U20FC round 2
At Laois Hire O’Moore Park
Laois 2-12
Longford 2-9

Leinster U20FC round 2
At Ashbourne
Meath 2-11
Carlow 0-4

Leinster U20FC round 2
At Faithful Fields
Wicklow 2-8
Offaly 1-10

Leinster U20FC round 2
At Parnell Park
Dublin 2-16
Louth 0-7

Leinster U20FC round 2
At Chadwicks Wexford Park
Kildare 0-16
Wexford 0-8

Munster MHC round 2
At TUS Gaelic Grounds
Limerick 2-20
Clare 0-22

Munster MHC round 2
At Pairc Ui Chaoimh
Cork 3-19
Waterford 0-15

 

Monday 27 March

Leinster MHC tier 2 round 2
At Netwatch Cullen Park
Kildare 3-23
Carlow 1-9

 

Sunday 26 March 

Allianz FL Division 1 round 7
At Pearse Stadium
Galway 1-13
Kerry 0-14

Allianz FL Division 1 round 7
At Dr Hyde Park
Roscommon 0-21
Donegal 0-9

Allianz FL Division 1 round 7
At O’Neill’s Healy Park
Tyrone 0-18
Armagh 0-16

Allianz FL Division 1 round 7
At Hastings MacHale Park
Monaghan 2-14
Mayo 0-14

Allianz FL Division 2 round 7
At Cusack Park, Ennis
Clare 2-18
Limerick 0-9

Allianz FL Division 2 round 7
At Croke Park
Dublin 0-16
Louth 1-6

Allianz FL Division 2 round 7
At Newbridge
Kildare 0-13
Meath 0-8

Allianz FL Division 2 round 7
At Páirc Uí Chaoimh
Cork 1-14
Derry 1-14

Allianz FL Division 3 round 7
At Kingspan Breffni
Fermanagh 1-14
Cavan 2-9

Allianz FL Division 3 round 7
At TEG Cusack Park
Westmeath 1-13
Tipperary 0-10

Allianz FL Division 3 round 7
At Glenisk O’Connor Park
Down 1-18
Offaly 0-9

Allianz FL Division 3 round 7
At Glennon Brothers Pearse Park
Longford 3-17
Antrim 3-12

Allianz FL Division 4 round 7
At Ruislip
Laois 6-6
London 2-8

Allianz FL Division 4 round 7
At Fraher Field
Wicklow 2-8
Waterford 0-8

Allianz FL Division 4 round 7
At Avant Money Páirc Seán MacDiarmada
Sligo 1-15
Leitrim 2-11

Allianz HL Division 1 semi-final
At UPMC Nowlan Park
Kilkenny 2-22
Cork 0-22

Allianz HL Division 2B relegation play-off
At Carrickmore
London 1-27
Sligo 1-25

 

Saturday 25 March

Allianz FL Division 4 round 7
At Chadwicks Wexford Park
Wexford 1-16
Carlow 0-13

Ulster U20FC round 1
At Clones
Monaghan 0-9
Armagh 0-7

Allianz HL Division 1 semi-final
At  TUS Gaelic Grounds
Limerick 1-28
Tipperary 0-25

Allianz HL Division 1 relegation play-off
At FBD Semple Stadium
Westmeath 3-24
Laois 1-26

Allianz HL Division 2A semi-final
At Glenisk O’Connor Park
Offaly 0-23
Kerry 0-19

Allianz HL Division 2B semi-final
At Aughrim
Donegal 0-17
Wicklow 0-16

Allianz HL Division 3A semi-final
At Box-It Athletic Grounds
Armagh 2-23
Monaghan 0-16

Allianz HL Division 3B semi-final
At Shane McGettigan Park
Leitrim 2-16
Longford 1-12

Munster U20HC round 1
At Cusack Park, Ennis
Clare 0-20
Tipperary 0-20

Munster U20HC round 1
At Fraher Field
Limerick 1-18
Waterford 1-14

All-Ireland U20HC B round 1
At Owenbeg
Derry 5-21
Sligo 2-9

Leinster MHC tier 1 round 1
At Laois Hire O’Moore Park
Wexford 5-20
Kerry 0-8

Leinster MHC tier 1 round 1
At Parnell Park
Dublin 4-18
Offaly 0-19

Leinster MHC tier 1 round 1
At Darver
Galway 2-18
Antrim 1-10

Leinster MHC tier 1 round 1
At Laois Hire O’Moore Park
Kilkenny 3-17
Laois 1-12

Leinster MHC tier 2 round 2
At Trim
Meath 2-15
Down 2-13

 

Tuesday 21 March

Leinster U20FC round 1
At Clonguish
Meath 0-12
Longford 0-4

Leinster U20FC round 1
At Netwatch Cullen Park
Laois 1-12
Carlow 1-10

Leinster U20FC round 1
At Baltinglass
Dublin 1-14
Wicklow 3-6

Leinster U20FC round 1
At Stabannon Parnells
Louth 0-10
Offaly 2-4

Leinster U20FC round 1
At Hawkfield
Westmeath 2-10
Kildare 0-10

Munster MHC round 1
At Wolfe Tones Shannon
Clare 2-15
Tipperary 0-14

Munster MHC round 1
At Fraher Field
Limerick 1-7
Waterford 0-7

 

Sunday 19 March

Allianz FL Division 1 round 6
At Ballybofey
Mayo 1-17
Donegal 0-9

Allianz FL Division 1 round 6
At Clones
Tyrone 2-15
Monaghan 0-13

Allianz FL Division 2 round 6
At TUS Gaelic Grounds
Kildare 3-10
Limerick 2-7

Allianz FL Division 2 round 6
At Owenbeg
Derry 0-14
Clare 0-4

Allianz FL Division 2 round 6
At Ardee
Louth 1-10
Cork 0-10

Allianz FL Division 4 round 6
At Avant Money Páirc Seán MacDiarmada
Leitrim 2-14
Laois 0-18

Allianz HL Division 1 Group A round 5
At Cusack Park, Ennis
Clare 2-18
Cork 2-18

Allianz HL Division 1 Group A round 5
At TEG Cusack Park
Galway 4-27
Westmeath 1-12

Allianz HL Division 1 Group A round 5
At TUS Gaelic Grounds
Limerick 2-20
Wexford 0-15

Allianz HL Division 1 Group B round 5
At Corrigan Park
Tipperary 4-28
Antrim 2-16

Allianz HL Division 1 Group B round 5
At Parnell Park
Dublin 1-29
Laois 0-20

Allianz HL Division 1 Group B round 5
At UPMC Nowlan Park
Kilkenny 0-18
Waterford 0-16

Allianz HL Division 2A round 5
At Netwatch Cullen Park
Carlow 2-21
Derry 0-16

Allianz HL Division 2A round 5
At Austin Stack Park
Kerry 1-20
Down 1-19

Allianz HL Division 2A round 5
At Glenisk O’Connor Park
Offaly 2-17
Kildare 0-23

Allianz HL Division 2B round 5
At Letterkenny
Donegal 1-18
Tyrone 1-17

Allianz HL Division 2B round 5
At Ruislip
Meath 2-22
London 2-21

Allianz HL Division 2B round 5
At Markievicz Park
Sligo 1-14
Wicklow 0-12

 

Saturday 18 March

Allianz FL Division 1 round 6
At Austin Stack Park
Kerry 1-12
Roscommon 0-12

Allianz FL Division 1 round 6
At Box-It Athletic Grounds
Galway 1-8
Armagh 1-6

Allianz FL Division 2 round 6
At Páirc Tailteann
Dublin 2-19
Meath 1-11

Allianz FL Division 3 round 6
At Páirc Esler
Down 1-19
Longford 1-14

Allianz FL Division 3 round 6
At Brewster Park
Fermanagh 0-15
Westmeath 2-8

Allianz FL Division 3 round 6
At FBD Semple Stadium
Offaly 2-14
Tipperary 0-13

Allianz FL Division 3 round 6
At Corrigan Park
Antrim 1-17
Cavan 2-12

Allianz FL Division 4 round 6
At Chadwicks Wexford Park
Wexford 0-19
Wicklow 2-13

Allianz FL Division 4 round 6
At Netwatch Cullen Park
Sligo 2-10
Carlow 0-11

Allianz FL Division 4 round 6
At Lemybrien
Waterford 2-9
London 2-5

Allianz HL Division 3A round 5
At Box-It Athletic Grounds
Armagh 3-17
Fermanagh 3-16

Allianz HL Division 3A round 5
At Clontibret
Roscommon 1-19
Monaghan 0-14

Allianz HL Division 3A round 5
At Darver
Mayo 5-20
Louth 0-15

Allianz HL Division 3B round 5
At Páirc na hÉireann
Lancashire 5-20
Warwickshire 1-15

Allianz HL Division 3B round 5
At Drumshanbo
Leitrim 0-10
Longford 0-9

Leinster MHC tier 2 round 1
At TEG Cusack Park
Westmeath 3-16
Meath 3-6

Leinster MHC tier 2 round 1
At Aughrim
Carlow 3-18
Wicklow 1-10

 

Sunday 12 March 

Allianz HL Division 1 Group A round 4
At Páirc Uí Chaoimh
Cork 2-14
Wexford 0-18

Allianz HL Division 1 Group A round 4
At TEG Cusack Park
Limerick 1-27
Westmeath 1-15

Allianz HL Division 1 Group A round 4
At Cusack Park, Ennis
Galway 1-24
Clare 0-22

Allianz HL Division 1 Group B round 4
At UPMC Nowlan Park
Kilkenny 2-25
Dublin 1-17

Allianz HL Division 1 Group B round 4
At Corrigan Park
Antrim 3-18
Laois 1-18

Allianz HL Division 2A round 4
At Ballycran
Down 0-23
Derry 1-20

Allianz HL Division 2B round 4
At Letterkenny
Wicklow 2-24
Donegal 0-11

Allianz HL Division 3A round 4
At Dr Hyde Park
Roscommon 2-20
Armagh 0-6

Allianz HL Division 3A round 4
At Darver
Louth 0-19
Fermanagh 1-15

Allianz HL Division 3A round 4
At Hastings MacHale Park
Mayo 5-25
Monaghan 0-13

Allianz HL Division 3B round 4
At Kingspan Breffni
Cavan 0-21
Leitrim 2-11

 

Saturday 11 March 

Allianz HL Division 1 Group B round 4
At FBD Semple Stadium
Tipperary 4-23
Waterford 0-25

Allianz HL Division 2A round 4
At Newbridge
Kildare 2-20
Kerry 0-21

Allianz HL Division 2A round 4
At Glenisk O’Connor Park
Offaly 1-19
Carlow 1-12

Allianz HL Division 2B round 4
At O’Neill’s Healy Park
Meath 2-17
Tyrone 0-8

Allianz HL Division 2B round 4
At Ruislip
London 5-16
Sligo 2-20

Allianz HL Division 3B round 4
At Glennon Brothers Pearse Park
Longford 0-18
Lancashire 0-10

 

Sunday 5 March

Allianz FL Division 1 round 5
At Dr Hyde Park
Mayo 1-16
Roscommon 2-11

Allianz FL Division 1 round 5
At Pearse Stadium
Galway 1-13
Monaghan 0-10

Allianz FL Division 1 round 5
At O’Neill’s Healy Park
Tyrone 1-15
Kerry 2-9

Allianz FL Division 2 round 5
At Cusack Park, Ennis
Cork 3-10
Clare 1-8

Allianz FL Division 2 round 5
At Ardee
Louth 2-11
Kildare 0-12

Allianz FL Division 2 round 5
At TUS Gaelic Grounds
Limerick 0-17
Meath 2-11

Allianz FL Division 3 round 5
At Kingspan Breffni
Cavan 2-14
Down 1-10

Allianz FL Division 3 round 5
At TEG Cusack Park
Westmeath 4-27
Antrim 0-8

Allianz FL Division 3 round 5
At Glennon Brothers Pearse Park
Offaly 2-14
Longford 1-16

Allianz FL Division 3 round 5
At Ederney
Fermanagh 2-11
Tipperary 0-8

Allianz FL Division 4 round 5
At Ruislip
Carlow 0-13
London 0-9

Allianz FL Division 4 round 5
At Aughrim
Wicklow 0-15
Leitrim 1-9

Allianz FL Division 4 round 5
At Markievicz Park
Sligo 1-20
Wexford 3-8

 

Saturday 4 March

Allianz FL Division 1 round 5
At Box-It Athletic Grounds
Armagh 0-13
Donegal 0-10

Allianz FL Division 2 round 5
At Celtic Park
Derry 1-11
Dublin 0-13

Allianz FL Division 4 round 5
At Laois Hire O’Moore Park
Laois 2-13
Waterford 1-5

 

Sunday 26 February 

Allianz FL Division 1 round 4
At Clones
Monaghan 0-14
Roscommon 0-11

Allianz FL Division 1 round 4
At Letterkenny
Donegal 1-9
Galway 1-9

Allianz FL Division 2 round 4
At Páirc Uí Chaoimh
Cork 6-18
Limerick 0-12

Allianz FL Division 2 round 4
At Newbridge
Derry 2-15
Kildare 0-7

Allianz FL Division 2 round 4
At Páirc Tailteann
Louth 1-15
Meath 1-12

Allianz FL Division 3 round 4
At Glenisk O’Connor Park
Cavan 0-21
Offaly 0-14

Allianz FL Division 3 round 4
At Glennon Brothers Pearse Park
Longford 0-14
Tipperary 1-11

Allianz FL Division 4 round 4
At Avant Money Páirc Seán MacDiarmada
Leitrim 2-22
Carlow 0-13

Allianz FL Division 4 round 4
At Ruislip
Sligo 1-10
London 0-6

Allianz HL Division 1 Group A round 3
At Pearse Stadium
Limerick 0-24
Galway 0-19

Allianz HL Division 1 Group A round 3
At Páirc Uí Chaoimh
Cork 2-21
Westmeath 0-21

Allianz HL Division 1 Group A round 3
At Chadwicks Wexford Park
Clare 6-25
Wexford 1-18

Allianz HL Division 1 Group B round 3
At Laois Hire O’Moore Park
Kilkenny 0-34
Laois 1-18

Allianz HL Division 1 Group B round 3
At Fraher Field
Waterford 1-22
Antrim 0-17

Allianz HL Division 2A round 3
At Owenbeg
Kildare 2-23
Derry 0-19

Allianz HL Division 2A round 3
At Netwatch Cullen Park
Carlow 5-24
Down 1-19

Allianz HL Division 2B round 3
At Markievicz Park
Tyrone 2-15
Sligo 0-11

Allianz HL Division 2B round 3
At Aughrim
Wicklow 0-23
London 0-14

Allianz HL Division 3A round 3
At Castleblayney
Monaghan 1-19
Louth 1-15

Allianz HL Division 3A round 3
At Box-It Athletic Grounds
Armagh 2-16
Mayo 0-21

Allianz HL Division 3A round 3
At Derrylin
Fermanagh 1-14
Roscommon 1-14

 

Saturday 25 February

Allianz FL Division 1 round 4
At Hastings MacHale Park
Mayo 4-10
Tyrone 0-12

Allianz FL Division 1 round 4
At Austin Stack Park
Kerry 0-12
Armagh 0-11

Allianz FL Division 1 round 4
At Croke Park
Dublin 0-16
Clare 1-12

Allianz FL Division 3 round 4
At Páirc Esler
Down 1-10
Westmeath 0-11

Allianz FL Division 3 round 4
At Corrigan Park
Fermanagh 2-13
Antrim 3-9

Allianz FL Division 4 round 4
At Laois Hire O’Moore Park
Wicklow 2-12
Laois 2-10

Allianz FL Division 4 round 4
At SETU Arena, Carriganore
Wexford 2-12
Waterford 1-6

Allianz HL Division 1 Group B round 3
At Croke Park
Tipperary 2-23
Dublin 0-24

Allianz HL Division 2A round 3
At Fitzgerald Stadium
Offaly 0-22
Kerry 1-18

Allianz HL Division 3B round 3
At Abbottstown
Lancashire 3-11
Cavan 0-14

Allianz HL Division 3B round 3
At Páirc na hÉireann
Longford 2-10
Warwickshire 1-6

 

Sunday 19 February

Allianz FL Division 1 round 3
At Clones
Monaghan 1-20
Donegal 0-15

Allianz FL Division 1 round 3
At Tuam Stadium
Galway 0-16
Tyrone 0-13

Allianz FL Division 1 round 3
At Dr Hyde Park
Roscommon 1-12
Armagh 0-12

Allianz FL Division 2 round 3
At Páirc Uí Chaoimh
Dublin 0-18
Cork 2-10

Allianz FL Division 2 round 3
At Cusack Park, Ennis
Kildare 0-16
Clare 0-15

Allianz FL Division 2 round 3
At Ardee
Louth 1-15
Limerick 1-13

Allianz FL Division 3 round 3
At Ederney
Fermanagh 2-14
Down 3-10

Allianz FL Division 3 round 3
At Kingspan Breffni
Cavan 1-19
Longford 0-11

Allianz FL Division 3 round 3
At TEG Cusack Park
Westmeath 2-12
Offaly 0-12

Allianz FL Division 4 round 3
At Markievicz Park
Sligo 0-21
Waterford 0-12

Allianz FL Division 4 round 3
At Netwatch Cullen Park
Laois 1-17
Carlow 2-8

Allianz FL Division 4 round 3
At Chadwicks Wexford Park
Wexford 0-19
Leitrim 0-15

Allianz HL Division 2B round 3
At Páirc Tailteann
Meath 1-23
Donegal 0-16

 

Saturday 18 February

Allianz FL Division 1 round 3
At Hastings MacHale Park
Mayo 2-14
Kerry 1-10

Allianz FL Division 2 round 3
At Owenbeg
Derry 2-15
Meath 1-7

Allianz FL Division 3 round 3
At FBD Semple Stadium
Antrim 1-19
Tipperary 0-14

Allianz FL Division 4 round 3
At Aughrim
Wicklow 1-16
London 1-9

 

Sunday 12 February

Allianz HL Division 1 Group A round 2
At TEG Cusack Park
Wexford 2-23
Westmeath 1-15

Allianz HL Division 1 Group A round 2
At Pearse Stadium
Cork 4-24
Galway 3-22

Allianz HL Division 1 Group B round 2
At Parnell Park
Dublin 0-28
Antrim 2-19

Allianz HL Division 1 Group B round 2
At UPMC Nowlan Park
Tipperary 2-24
Kilkenny 1-21

Allianz HL Division 2A round 2
At Hawkfield
Kildare 1-17
Down 0-19

Allianz HL Division 2A round 2
At Glenisk O’Connor Park
Offaly 0-33
Derry 1-15

Allianz HL Division 2A round 2
At Austin Stack Park
Kerry 0-18
Carlow 1-13

Allianz HL Division 2B round 2
At Aughrim
Wicklow 0-15
Tyrone 0-12

Allianz HL Division 2B round 2
At Markievicz Park
Meath 0-22
Sligo 1-13

Allianz HL Division 2B round 2
At Ruislip
Donegal 1-18
London 2-13

Allianz HL Division 3A round 2
At Ederney
Fermanagh 2-18
Mayo 2-16

Allianz HL Division 3A round 2
At Dr Hyde Park
Louth 2-16
Roscommon 0-15

 

 

 

Saturday 11 February

Allianz HL Division 1 Group A round 2
At TUS Gaelic Grounds
Limerick 1-27
Clare 2-18

Allianz HL Division 1 Group B round 2
At Laois Hire O’Moore Park
Waterford 2-31
Laois 2-19

Allianz HL Division 3A round 2
At Box-It Athletic Grounds
Monaghan 2-17
Armagh 0-22

Allianz HL Division 3B round 2
At Shane McGettigan Park, Drumshanbo
Leitrim 3-21
Lancashire 3-16

Allianz HL Division 3B round 2
At Kingspan Breffni
Cavan 2-20
Warwickshire 2-9

 

Sunday 5 February

Allianz FL Division 1 round 2
At Box-It Athletic Grounds
Armagh 0-17
Mayo 0-17

Allianz FL Division 1 round 2
At Fitzgerald Stadium
Kerry 3-16
Monaghan 0-14

Allianz FL Division 1 round 2
At Pearse Stadium
Roscommon 0-9
Galway 0-8

Allianz FL Division 1 round 2
At O’Neills Healy Park
Tyrone 0-16
Donegal 0-8

Allianz FL Division 2 round 2
At TUS Gaelic Grounds
Dublin 2-17
Limerick 1-11

Allianz FL Division 2 round 2
At Páirc Tailteann
Meath 4-8
Clare 0-16

Allianz FL Division 2 round 2
At Newbridge
Cork 2-14
Kildare 0-7

Allianz FL Division 2 round 2
At Ardee
Derry 2-11
Louth 1-11

Allianz FL Division 3 round 2
At Kingspan Breffni
Cavan 1-19
Tipperary 1-7

Allianz FL Division 3 round 2
At Glenisk O’Connor Park
Offaly 1-9
Fermanagh 1-8

Allianz FL Division 3 round 2
At Glennon Brothers Pearse Park
Westmeath 4-16
Longford 0-9

Allianz FL Division 4 round 2
At Aughrim
Sligo 0-18
Wicklow 0-12

Allianz FL Division 4 round 2
At Laois Hire O’Moore Park
Laois 1-18
Wexford 1-13

Allianz FL Division 4 round 2
At McGovern Park
Leitrim 3-12
London 1-15

Allianz HL Division 1 Group A round 1
At Cusack Park, Ennis
Clare 4-27
Westmeath 0-14

Allianz HL Division 1 Group B round 1
At Fraher Field
Waterford 2-19
Dublin 3-16

Allianz HL Division 2A round 1
At Ballycran
Offaly 0-21
Down 0-18

 

Saturday 4 February 

Allianz FL Division 3 round 2
At Páirc Esler
Down 2-18
Antrim 2-17

Allianz FL Division 4 round 2
At SETU Arena, Carriganore
Carlow 1-11
Waterford 0-10

Allianz HL Division 1 Group A round 1
At Páirc Uí Chaoimh
Cork 2-17
Limerick 0-22

Allianz HL Division 1 Group A round 1
At Chadwicks Wexford Park
Galway 0-23
Wexford 0-15

Allianz HL Division 1 Group B round 1
At FBD Semple Stadium
Tipperary 2-32
Laois 0-18

Allianz HL Division 1 Group B round 1
At Corrigan Park
Kilkenny 1-18
Antrim 0-15

Allianz HL Division 2A round 1
At Netwatch Cullen Park
Kildare 0-25
Carlow 0-11

Allianz HL Division 2A round 1
At Celtic Park
Kerry 2-22
Derry 0-13

Allianz HL Division 2B round 1
At Eoghan Ruadh, Dungannon
Tyrone 1-26
London 3-18

Allianz HL Division 2B round 1
At Páirc Tailteann
Meath 2-23
Wicklow 2-14

Allianz HL Division 2B round 1
At Letterkenny
Donegal 1-16
Sligo 0-15

Allianz HL Division 3A round 1
At Clones
Monaghan 2-13
Fermanagh 1-14

Allianz HL Division 3A round 1
At Hastings MacHale Park
Mayo 0-17
Roscommon 0-17

Allianz HL Division 3A round 1
At Darver
Armagh 3-18
Louth 1-16

Allianz HL Division 3B round 1
At Glennon Brothers Pearse Park
Cavan 1-13
Longford 0-14

Allianz HL Division 3B round 1
At Páirc na hÉireann
Leitrim 1-21
Warwickshire 3-6

 

Sunday 29 January 

Allianz FL Division 1 round 1
At Ballybofey
Donegal 0-13
Kerry 1-9

Allianz FL Division 1 round 1
At Dr Hyde Park
Roscommon 3-11
Tyrone 1-12

Allianz FL Division 2 round 1
At Cusack Park, Ennis
Clare 0-13
Louth 1-9

Allianz FL Division 2 round 1
At Páirc Uí Chaoimh
Meath 3-14
Cork 0-19

Allianz FL Division 3 round 1
At TEG Cusack Park
Cavan 0-12
Westmeath 1-6

Allianz FL Division 3 round 1
At Corrigan Park
Offaly 2-12
Antrim 0-12

Allianz FL Division 4 round 1
At Markievicz Park
Laois 2-11
Sligo 0-11

Allianz FL Division 4 round 1
At Avant Money Páirc Seán MacDiarmada
Leitrim 3-18
Waterford 0-11

Kehoe Cup SH round 5
At Abbottstown
Down 2-20
Wicklow 1-19

 

Saturday 28 January

Allianz FL Division 1 round 1
At  Hastings MacHale Park
Mayo 1-11
Galway 2-8

Allianz FL Division 1 round 1
At St Mary’s Park, Castleblayney
Armagh 1-14
Monaghan 1-12

Allianz FL Division 2 round 1
At Croke Park
Dublin 1-11
Kildare 0-13

Allianz FL Division 2 round 1
At Owenbeg
Derry 0-16
Limerick 0-4

Allianz FL Division 3 round 1
At FBD Semple Stadium
Down 2-11
Tipperary 1-11

Allianz FL Division 4 round 1
At Netwatch Cullen Park
Carlow 2-10
Wicklow 2-10

Allianz FL Division 3 round 1
At Ederney
Fermanagh 0-15
Longford 0-9

Kehoe Cup SH round 5
At Dunganny
Kildare 2-24
Meath 0-18

 

Sunday 21 January

All-Ireland club SFC final
At Croke Park
Kilmacud Crokes (Dublin) 1-11
Glen (Derry) 1-9

All-Ireland club SHC final
At Croke Park
Ballyhale Shamrocks (Kilkenny) 1-22
Dunloy Cuchullains (Antrim) 1-15

Munster SHL final
At Pairc Ui Rinn
Cork 3-14
Tipperary 1-19

Walsh Cup SH round 3
At O’Connor Park
Offaly 2-21
Laois 1-23

Walsh Cup SH round 3
At Kinnegad
Dublin 1-20
Westmeath 0-15

Munster SHL round 3
At Tralee
Limerick 0-25
Kerry 0-9

Kehoe Cup SH round 4
At Netwatch Cullen Park
Carlow 2-22
Meath 2-14

Allianz FL Division 4 round 1
At Chadwicks Wexford Park
Wexford 1-9
London 1-9

Kehoe Cup SH round 4
At Hawkfield
Kildare 0-26
Down 0-15

 

Saturday 21 January 

Dr McKenna Cup SF final
At Athletic Grounds
Derry 3-11
Tyrone 1-5

O’Byrne Cup SF final
At Glennon Bros Pearse Park
Longford 3-13
Louth 0-12

Walsh Cup SH round 3
At Chadwicks Wexford Park
Wexford 1-25
Kilkenny 2-18

Walsh Cup SH round 3
At Darver
Galway 1-31
Antrim 2-15

 

Friday 20 January

Connacht FBD FL final
At NUIG Connacht Air Dome
Mayo 0-13
Roscommon 0-9

McGrath Cup SF final
At Mallow
Cork 0-19
Limerick 2-7

 

Sunday 15 January

McKenna Cup SF semi-final
At  Pairc Esler
Derry 1-15
Down 3-9 (Derry win 3-2 on penalties)

McGrath Cup SF round 3
At Quilty
Cork 2-10
Clare 0-8

All-Ireland club IFC final
At Croke Park
Rathmore (Kerry) 1-11
Galbally Pearses (Tyrone) 0-11

All-Ireland club JFC final
At Croke Park
Fossa (Kerry) 0-19
Stewartstown Harps (Tyrone) 1-13

Walsh Cup SH round 2
At Rathdowney
Kilkenny 3-31
Laois 2-21

Walsh Cup SH round 2
At Birr
Wexford 1-20
Offaly 2-14

Munster SHL round 2
At Páirc Uí Rinn
Cork 0-20
Limerick 1-16

Munster SHL round 2
At Cusack Park
Clare 1-24
Waterford 2-19

Kehoe Cup round 3
At Abbottstown
Carlow 1-25
Down 1-20

Kehoe Cup round 3
At Bray Emmets
Kildare 0-15
Wicklow 1-11

 

Saturday 14 January

Connacht FBD FL semi-final
At NUIG Connacht Air Dome
Mayo 2-18
Galway 3-12

McKenna Cup SF semi-final
At Kingspan Breffni
Tyrone 0-15
Cavan 0-10

McGrath Cup SF round 3
At Fethard Community Astroturf Pitch
Tipperary 2-10
Limerick 1-13

All-Ireland club IHC final
At Croke Park
Monaleen (Limerick) 1-17
Tooreen (Mayo) 1-15

All-Ireland club JHC final
At Croke Park
Ballygiblin (Cork) 1-16
Easkey (Sligo) 0-11

Walsh Cup SH round 2
At Abbottstown
Westmeath 0-15
Antrim 0-13

Walsh Cup SH round 2
At Parnell Park
Galway 1-21
Dublin 0-15

 

Friday 13 January

Connacht FBD FL semi-final
At NUIG Connacht Air Dome
Roscommon 3-17
Sligo 2-13

 

Wednesday 11 January

O’Byrne Cup SF round 3
At Ashbourne
Meath 1-7
Longford 0-10

O’Byrne Cup SF round 3
At Parnell Park
Offaly 0-11
Dublin 0-8

Dr McKenna Cup SF round 3
At Owenbeg
Derry 0-10
Tyrone 0-10

Dr McKenna Cup SF round 3
At Ballybofey
Monaghan 0-15
Donegal 2-7

Dr McKenna Cup SF round 3
At Kingspan Breffni
Cavan 1-14
Armagh 1-9

 

Sunday 8 January 

McGrath Cup SF round 2
At Austin Stack Park
Kerry 0-14
Clare 0-13

McGrath Cup SF round 2
At Gold Coast Dungarvan
Tipperary 2-14
Waterford 0-7

Dr McKenna Cup SF round 2
At Páirc Esler
Down 2-14
Donegal 1-10

Dr McKenna Cup SF round 2
At Brewster Park
Derry 0-11
Fermanagh 1-4

Dr McKenna Cup SF round 2
At Portglenone
Cavan 2-10
Antrim 0-9

All-Ireland club SFC semi-final
At Croke Park
Glen (Derry) 1-11
Moycullen (Galway) 0-12

All-Ireland club SFC semi-final
At Croke Park
Kilmacud Crokes (Dublin) 1-14
Kerins O’Rahilly’s (Kerry) 0-14

Walsh Cup SH round 1
At Ballinasloe
Galway 3-27
Westmeath 0-20

Walsh Cup SH round 1
At Mountrath
Laois 0-20
Wexford 0-18

Walsh Cup SH round 1
At Callan
Kilkenny 2-19
Offaly 0-21

Munster SHL round 2
At MacDonagh Park, Nenagh
Tipperary 2-22
Clare 0-20

Kehoe Cup SH round 2
At Netwatch Cullen Park
Carlow 4-26
Wicklow 1-8

Kehoe Cup SH round 2
At Dunganny Centre of Excellence
Meath 2-24
Down 1-16

 

Saturday 7 January

Connacht SHL final
At NUIG Connacht Air Dome
Galway Development 1-25
Roscommon 1-19

O’Byrne Cup SF round 2
At The Downs
Westmeath 1-16
Wexford 0-6

O’Byrne Cup SF round 2
At Newbridge
Louth 0-14
Kildare 1-10

O’Byrne Cup SF round 2
At Glennon Bros Pearse Park
Longford 0-15
Carlow 0-4

O’Byrne Cup SF round 2
At Páirc Tailteann
Meath 2-10
Laois 0-16

O’Byrne Cup SF round 2
At O’Connor Park
Offaly 1-9
Wicklow 0-7

Walsh Cup SH round 1
At Parnell Park
Dublin 3-26
Antrim 2-22

All-Ireland club IFC semi-final
At Páirc Uí Rinn
Rathmore (Kerry) 2-16
St Mogue’s Fethard (Wexford) 1-10

All-Ireland club IFC semi-final
At St Loman’s, Mullingar
Galbally Pearses (Tyrone) 4-4
Dunmore MacHales (Galway) 1-9

All-Ireland club JFC semi-final
At Laois Hire O’Moore Park
Fossa (Kerry) 3-14
Castletown (Meath) 0-11

All-Ireland club JFC semi-final
At Dr Hyde Park
Stewartstown Harps (Tyrone) 1-13
Clifden (Galway) 1-9 AET

 

Friday 6 January

Connacht FBD SF round 1
Leitrim 1-13 Galway 3-20, NUIG Connacht Air Dome – FT

 

Thursday 5 January

Munster SHL round 1
Kerry 2-17 Cork 2-30, Austin Stack Park – FT

Kehoe Cup SH round 1
Kildare 3-19 Carlow 0-11, Hawkfield – FT
Wicklow 1-11 Meath 0-18, Bray Emmets – FT

 

Wednesday 4 January

O’Byrne Cup SF round 1
Wexford 0-11 Kildare 1-18, St Patricks Park Enniscorthy – FT
Louth 1-8 Westmeath 0-9, Darver – FT
Laois 0-13 Longford 3-18, Portarlington – FT
Carlow 1-9 Meath 0-16, Netwatch Cullen Park – FT
Wicklow 0-9 Dublin 2-15, Baltinglass – FT

Dr McKenna Cup SF round 1
Monaghan 0-12 Down 2-10, Castleblayney – FT
Tyrone 0-17 Fermanagh 1-7, O’Neill’s Healy Park – FT
Armagh 2-20 Antrim 2-8, Athletic Grounds – FT

McGrath Cup SF round 1
Cork 5-11 Kerry 0-14, Páirc Uí Rinn – FT
Limerick 4-14 Waterford 0-9, Rathkeale – FT

Connacht SHL semi-finals
Leitrim 1-10 Roscommon 6-33, NUIG Connacht Air Dome – FT
New York 0-17 Galway Development 0-30, NUIG Connacht Air Dome – FT

 

Tuesday 3 January

Munster SHL round 1
Waterford 0-21 Tipperary 1-15, Mallow – FT

Monday 2 January 2023

Connacht SHL preliminary round
Leitrim 4-23 Mayo 1-18, NUIG Connacht Air Dome – FT
New York 3-28 Longford 0-16, NUIG Connacht Air Dome – FT
Sligo 2-18 Roscommon 0-31, NUIG Connacht Air Dome – FT

 

Sunday 18 December

All-Ireland club SHC semi-final
At Croke Park
Ballyhale Shamrocks (Kilkenny) 1-16
Ballygunner (Waterford) 0-16

All-Ireland club SHC semi-final
At Croke Park
Dunloy Cuchullains (Antrim) 1-14
St Thomas’ (Galway) 0-13

All-Ireland club IHC semi-final
At O’Connor Park
Monaleen (Limerick) 2-19
Bray Emmets (Wicklow) 0-20

All-Ireland club IHC semi-final
At Kingspan Breffni
Tooreen (Mayo) 1-18
Liatroim (Down) 1-14

All-Ireland club JHC semi-final
At Dungarvan
Ballygiblin (Cork) 1-12
Horeswood (Wexford) 0-8

All-Ireland club JHC semi-final
At Darver
Easkey (Sligo) 3-15
Kilburn Gaels (Britain) 4-6

 

Saturday 17 December

All-Ireland Ladies JFC club final
At Cahir
Salthill-Knocknacarra (Galway) 1-7
Naomh Abán (Cork) 0-4

All-Ireland Camogie club senior championship final
At Croke Park
Sarsfields (Galway) 2-14
Loughgiel Shamrocks (Antrim) 1-14

All-Ireland Camogie club intermediate championship final
At Croke Park
Clonduff (Down) 0-12
James Stephens (Kilkenny) 1-6

 

Sunday 11 December 

Ulster club SFC final
At Athletic Grounds
Glen (Derry) 1-12
Kilcoo (Down) 1-6

 

Saturday 10 December 

Munster club SFC final
At Mallow
Kerins O’Rahilly’s (Kerry) 2-6
Newcastle West (Limerick) 1-8

All-Ireland Ladies SFC club final
At Croke Park
Kilkerrin-Clonberne (Galway) 0-13
Donaghmoyne (Monaghan) 0-7

All-Ireland Ladies IFC club final
At Croke Park
Longford Slashers (Longford) 4-11
Mullinahone (Tipperary) 2-8

 

Sunday 4 December 

Leinster club SFC final
At Croke Park
Kilmacud Crokes (Dublin) 1-12
The Downs (Westmeath) 0-8

Leinster club SHC final
At Croke Park
Ballyhale Shamrocks (Kilkenny) 2-22
Kilmacud Crokes (Dublin) 2-19

Ulster club SHC final
At Athletic Grounds
Dunloy Cuchullains (Antrim) 2-12
Slaughtneil (Derry) 0-16

Connacht club SFC final
At Pearse Stadium
Moycullen (Galway) 0-13
Tourlestrane (Sligo) 0-6

 

Saturday 3 December

Munster club SHC final
At FBD Semple Stadium
Ballygunner (Waterford) 1-23
Ballyea (Clare) 0-17

 

Sunday 27 November 

Munster club SFC semi-final
At  Austin Stack Park
Kerins O’Rahilly’s (Kerry) 1-9
Éire Óg Ennis (Clare) 1-8

Munster club SFC semi-final
At FBD Semple Stadium
Newcastle West (Limerick) 1-16
Clonmel Commercials (Tipperary) 1-11 AET

Ulster club SFC semi-final
At O’Neill’s Healy Park
Glen (Derry) 1-10
Cargin (Antrim) 0-8

Leinster club SHC semi-final
At Croke Park
Kilmacud Crokes (Dublin) 1-24
St Mullin’s (Carlow) 1-12

Leinster club SHC semi-final
At Croke Park
Ballyhale Shamrocks (Kilkenny) 3-22
Naas (Kildare) 1-16

Galway SHC final replay
At Pearse Stadium
St Thomas’ 1-15
Loughrea 0-17

 

Saturday 26 November

Ulster club SFC semi-final
At Athletic Grounds
Kilcoo (Down) 3-14
Enniskillen Gaels (Fermanagh) 1-9

 

Sunday 20 November

Connacht club SFC semi-final
At Tuam Stadium
Moycullen (Galway) 2-8
Strokestown (Roscommon) 0-7 AET

Munster SHC semi-final
At Cusack Park, Ennis
Ballyea (Clare) 1-12
St Finbarr’s (Cork) 0-14

Munster SHC semi-final
At TUS Gaelic Grounds
Ballygunner (Waterford) 2-20
Na Piarsaigh (Limerick) 2-15

Ulster club SHC semi-final
At Corrigan Park
Slaughtneil (Derry) 2-24
Portaferry (Down) 0-11

Galway SHC final
At Pearse Stadium
St Thomas’ 1-17
Loughrea 0-20

 

Saturday 19 November

Connacht club SFC semi-final
At Avant Money Páirc Seán Mac Diarmada
Tourlestrane (Sligo) 0-8
St Mary’s Kiltoghert (Leitrim) 0-6

Leinster club SFC semi-final
At Croke Park
The Downs (Westmeath) 2-12
Ratoath (Meath) 0-17

Leinster club SFC semi-final
At Croke Park
Kilmacud Crokes (Dublin) 1-12
Portarlington (Laois) 0-4

 

Sunday 13 November 

Connacht club SFC quarter-final
At MacHale Park
Moycullen (Galway) 3-18
Westport (Mayo) 1-11

Munster club SFC quarter-final
At Cusack Park
Éire Óg Ennis (Clare) 3-11
The Nire (Waterford) 0-5

Ulster club SFC quarter-final
At Celtic Park
Glen (Derry) 3-10
Errigal Ciaran (Tyrone) 1-12

Ulster club SFC quarter-final
At Corrigan Park
Cargin (Antrim) 2-13
Naomh Conaill (Donegal) 2-13 AET (Cargin win 4-1 on penalties)

Ulster club SFC quarter-final
At Clones
Kilcoo (Down) 2-14
Ballybay (Monaghan) 1-7

Leinster club SHC quarter-final
At UPMC Nowlan Park
Ballyhale Shamrocks (Kilkenny) 5-25
Castletown-Geoghegan (Westmeath) 0-15

Leinster club SHC quarter-final
At Netwatch Cullen Park
St Mullin’s (Carlow) 1-19
Ferns St Aidan’s (Wexford) 1-17

Leinster club SHC quarter-final
At Parnell Park
Kilmacud Crokes (Dublin) 2-18
Clough-Ballacolla (Laois) 1-12

 

Saturday 12 November

Connacht club SFC quarter-final
At Ruislip
St Mary’s Kiltoghert (Leitrim) 3-8
St Kiernan’s (London) 1-8

Munster club SFC quarter-final
At Páirc Uí Chaoimh
Clonmel Commercials (Tipperary) 2-15
Nemo Rangers (Cork) 1-11

Ulster club SFC quarter-final
At Brewster Park
Enniskillen Gaels (Fermanagh) 1-17
Gowna (Cavan) 2-14 AET (Enniskillen Gaels win 5-3 on penalties)

Leinster club SHC quarter-final
At Newbridge
Naas (Kildare) 4-21
Shinrone (Offaly) 0-18

 

Sunday 6 November

Leinster club SFC quarter-final
At Páirc Tailteann
Ratoath (Meath) 0-11
Rhode (Offaly) 0-9

Leinster club SFC quarter-final
At TEG Cusack Park
The Downs (Westmeath) 1-17
St Mary’s, Ardee (Louth) 0-12

Leinster club SFC quarter-final
At Netwatch Cullen Park
Portarlington (Laois) 3-19
Palatine (Carlow) 0-9

Leinster club SFC quarter-final
At Parnell Park
Kilmacud Crokes (Dublin) 3-14
Naas (Kildare) 0-14

Limerick SFC final
At Kilmallock
Newcastlewest 1-11
Adare 2-5 AET

Munster club SHC quarter-final
At Walsh Park
Ballygunner (Waterford) 4-19
Kilruane MacDonagh’s (Tipperary) 0-14

 

Saturday 5 November 

Ulster club SFC Round 1
At Athletic Grounds
Ballybay (Monaghan) 2-11
Crossmaglen Rangers (Armagh) 1-8

 

Sunday 30 October

Clare SFC final
At Cusack Park
Éire Óg Ennis 0-9
Ennistymon 0-6

Cork SFC final
At Pairc Ui Chaoimh
Nemo Rangers 1-16
St Finbarr’s 2-9

Fermanagh SFC final
At Brewster Park
Enniskillen Gaels 3-12
Erne Gaels 0-11

Galway SFC final
At Pearse Stadium
Moycullen 1-10
Salthill-Knocknacarra 1-9

Kerry SFC final
At Austin Stack Park
East Kerry 1-16
Mid Kerry 0-10

Leitrim SHC final
At Pairc Sean Mac Diarmada
Carrick Hurling 1-12
Cluanin lomaint 1-11

London SFC final replay
At Ruislip
St Kiernan’s 0-13
Fulham Irish 0-8

Mayo SFC final
At MacHale Park
Westport 1-9
Ballina Stephenites 1-6

Tyrone SFC final
At O’Neill’s Healy Park
Errigal Ciaran 2-11
Carrickmore 1-12

Waterford SFC final
At Walsh Park
The Nire 0-10
Rathgormack 0-8

Limerick SHC final
At TUS Gaelic Grounds
Na Piarsaigh 3-23
Kilmallock 2-15

Tipperary SHC final replay
At FBD Semple Stadium
Kilruane MacDonaghs 2-20
Kiladangan 1-16

 

Sunday 23 October 

Leinster club SFC round 1
At Chadwicks Wexford Park
Portarlington (Laois) 1-11
Castletown (Wexford) 0-10

Leinster club SFC round 1
At Pairc Mhuire, Ardee
St Mary’s, Ardee (Louth) 3-7
Colmcille (Longford) 1-7

Armagh SFC final
At the Athletic Grounds
Crossmaglen Rangers 1-19
Granemore 0-10

Derry SFC final
At Celtic Park
Glen 1-12
Slaughtneil 0-7

Kerry club SFC final
At Fitzgerald Stadium
Kerins O’Rahilly’s 0-15
Templenoe 0-14

Roscommon SFC final
At Dr Hyde Park
Strokestown 0-11
Boyle 0-10

Clare SHC final
At  Cusack Park
Ballyea 2-14
Eire Og 1-16

Dublin SHC final
At Parnell Park
Kilmacud Crokes 0-20
Na Fianna 0-17

London SHC final
At Ruislip
St Gabriel’s 4-15
Robert Emmetts 3-12

Sligo SHC final
At Markievicz Park
Easkey 3-18
Naomh Eoin 1-10

Tipperary SHC final
At FBD Semple Stadium
Kilruane MacDonaghs 2-18
Kiladangan 1-21

 

Saturday 22 October

Leinster club SFC round 1
At Netwatch Cullen Park
Palatine (Carlow) 2-14
St Patrick’s (Wicklow) 0-8

Cavan SHC final
At Kingspan Breffni
Cootehill Celtic 1-16
Mullahoran 0-9

Roscommon SHC final
At Athleague
Four Roads 3-14
Padraig Pearses 0-15

Tyrone SHC final
At O’Neill’s Healy Park
Éire Óg Carrickmore 1-28
Naomh Colum Cille 0-4

 

Sunday 16 October

Cavan SFC final
At Kingspan Breffni
Gowna 2-13
Killygarry 1-9

Dublin SFC final
At Parnell Park
Kilmacud Crokes 0-11
Na Fianna 0-10

Down SFC final
At Páirc Esler
Kilcoo 1-13
Warrenpoint 0-15 AET

Leitrim SFC final
At Avant Money Páirc Seán Mac Diarmada
St Mary’s, Kiltoghert 0-11
Mohill 1-7

London SFC final
At Ruislip
Fulham Irish 0-9
St Kiernan’s 1-6

Louth SFC final replay
At Dowdallshill
St Mary’s, Ardee 1-18
Newtown Blues 1-15

Meath SFC final
At Pairc Tailteann
Ratoath 0-12
Summerhill 0-11

Monaghan SFC final
At Clones
Ballybay Pearse Brothers 1-11
Scotstown 1-8

Sligo SFC final
At Markievicz Park
Tourlestrane 0-15
St Mary’s 0-13

Tipperary SFC final
At FBD Semple Stadium
Clonmel Commercials 1-10
Upperchurch-Drombane 1-2

Wexford SFC final
At Chadwicks Wexford Park
Castletown 0-13
Shelmaliers 0-9

Antrim SHC final
At Corrigan Park
Dunloy Cuchullains 1-20
Ruairí Óg, Cushendall 2-11

Armagh SHC final
At the Athletic Grounds
Middletown Na Fianna 1-19
Keady Lámh Dhearg 2-12

Cork SHC final
At Pairc Ui Chaoimh
St Finbarr’s 2-14
Blackrock 1-7

Kilkenny SHC final
At UPMC Nowlan Park
Ballyhale Shamrocks 1-21
James Stephens 2-11

 

Saturday 15 October 

Donegal SFC final
At Ballybofey
Naomh Conaill 1-9
St Eunan’s 2-5

 

Sunday 9 October

Antrim SFC final
At Corrigan Park
Cargin 1-18
St Mary’s, Aghagallon 3-9 AET

Kildare SFC final
At Newbridge
Naas 1-12
Clane 0-6

Laois SFC final
At MW Hire O’Moore Park
Portarlington 2-13
O’Dempsey’s 0-8

Longford SFC final
At Glennon Brothers Pearse Park
Colmcille 1-7
Mullinalaghta St Columba’s 0-8

Louth SFC final
At Clan na Gael GFC, Dundalk
St Mary’s, Ardee 1-12
Newtown Blues 1-12

Westmeath SFC final
At TEG Cusack Park
The Downs 1-8
St Loman’s 0-7

Wicklow SFC final
At Aughrim
St Patrick’s 1-10
Baltinglass 1-8

Down SHC final
At Páirc Esler
Portaferry 1-12
Ballycran 0-13

Mayo SHC final
At Tooreen
Tooreen 1-14
Ballyhaunis 2-5

Meath SHC final
At Páirc Tailteann
Trim 1-13
Ratoath 1-10

 

Sunday 2 October

Carlow SFC final
At Netwatch Cullen Park
Palatine 2-8
Tinryland 2-6

Laois SHC final
At MW Hire O’Moore Park
Clough-Ballacolla 1-24
Camross 0-16

Offaly SHC final
At O’Connor Park
Shinrone 0-26
Kilcormac-Killoughey 2-13

Westmeath SHC final
At TEG Cusack Park
Castletown-Geoghegan 0-22
Clonkill 1-14

 

Saturday 1 October

Wicklow SHC final replay
At Aughrim
Bray Emmets 2-16
Glenealy 2-8

 

Sunday 25 September

Offaly SFC final
At O’Connor Park
Rhode 1-9
Tullamore 0-11

Derry SHC final
At Owenbeg
Slaughtneil 2-18
Kevin Lynch’s 1-8

Kildare SHC final
At St Conleth’s Park
Naas 0-20
Maynooth 0-12

Wicklow SHC final
At Aughrim
Bray Emmets 0-16
Glenealy 0-16

 

Sunday 11 September

Longford SHC final
At Glennon Brothers Pearse Park
Clonguish Gaels 1-15
Longford Slashers 1-13

Waterford SHC final
At Walsh Park
Ballygunner 2-11
Mount Sion 0-8

 

Sunday 28 August

Monaghan SHC final
At Truagh
Castleblayney Faughs 2-15
Carrickmacross Emmets 1-8

 

Sunday 14 August

Wexford SHC final
At Chadwicks Wexford Park
Ferns St Aidan’s 1-20
St Martin’s 0-22

 

Saturday 13 August

All-Ireland Ladies JFC final replay
At the Athletic Grounds
Antrim 3-15
Fermanagh 0-11

 

Sunday 7 August

All-Ireland Camogie senior final
At Croke Park
Kilkenny 1-13
Cork 1-12

All-Ireland Camogie intermediate final
At Croke Park
Galway 0-13
Cork 0-11

All-Ireland Camogie premier junior final
At Croke Park
Antrim 5-5
Armagh 0-13

Carlow SHC final
At Netwatch Cullen Park
St Mullin’s 2-22
Begenalstown Gaels 0-11

Kerry SHC final
At Austin Stack Park
Causeway 2-15
Ballyduff 0-16

Louth SHC final
At Dunleer
St Fechins 2-16
Knockbridge 2-9

 

Sunday 31 July

All-Ireland Ladies SFC final
At Croke Park
Meath 3-10
Kerry 1-7

All-Ireland Ladies IFC final
At Croke Park
Laois 1-13
Wexford 1-11

All-Ireland Ladies JFC final
At Croke Park
Antrim 1-13
Fermanagh 1-13

 

Saturday 30 July

Donegal SHC final
At O’Donnell Park
Setanta 1-20
Burt 0-18 AET

 

Sunday 24 July

All-Ireland SFC final
At Croke Park
Kerry 0-20
Galway 0-16

All-Ireland Camogie intermediate semi-final
At UPMC Nowlan Park
Galway 3-9
Meath 2-8

All-Ireland Camogie intermediate semi-final
At UPMC Nowlan Park
Cork 0-14
Derry 1-10

 

Saturday 23 July 

All-Ireland Camogie senior semi-final
At Croke Park
Kilkenny 1-13
Galway 0-12

All-Ireland Camogie senior semi-final
At Croke Park
Cork 0-15
Waterford 0-10

All-Ireland Camogie premier junior semi-final
At Bord na Mona O’Connor Park
Antrim 1-16
Clare 0-18 AET

All-Ireland Camogie premier junior semi-final
At Bord na Mona O’Connor Park
Armagh 1-13
Cavan 2-3

 

Sunday 17 July

All-Ireland SHC final
At Croke Park
Limerick 1-31
Kilkenny 2-26

 

Saturday 16 July 

All-Ireland Ladies SFC semi-final
At Croke Park
Meath 0-12
Donegal 1-7

All-Ireland Ladies SFC semi-final
At Croke Park
Kerry 4-10
Mayo 0-13

All-Ireland Senior Camogie Championship quarter-final
At Semple Stadium
Kilkenny 2-24
Dublin 1-11

All-Ireland Senior Camogie championship quarter-final
At Semple Stadium
Waterford 3-16
Limerick 1-12

 

Sunday 10 July

All-Ireland SFC semi-final
At Croke Park
Kerry 1-14
Dublin 1-13

All-Ireland JFC final
At Croke Park
Kilkenny 3-12
New York 1-9

All-Ireland Ladies IFC semi-final
At Crettyard
Wexford 6-11
Roscommon 1-9

All-Ireland Ladies IFC semi-final
At Kiltoom
Laois 2-21
Clare 2-19 AET

All-Ireland Ladies JFC semi-final
At Dunleer
Antrim 3-18
Carlow 0-13

All-Ireland Ladies JFC semi-final
At Kiltoom
Fermanagh 7-9
Limerick 3-12

 

Saturday 9 July 

All-Ireland SFC semi-final
At Croke Park
Galway 2-8
Derry 1-6

Tailteann Cup final
At Croke Park
Westmeath 2-14
Cavan 1-13

All-Ireland Ladies SFC quarter-final
At Bord na Móna O’Connor Park
Meath 1-12
Galway 1-11

All-Ireland Ladies SFC quarter-final
At Bord na Móna O’Connor Park
Armagh 2-14
Kerry 4-12

All-Ireland Ladies SFC quarter-final
At Cusack Park, Ennis
Mayo 2-13
Cork 0-17

All-Ireland Ladies SFC quarter-final
At Páirc Seán Mac Diarmada
Donegal 3-7
Dublin 1-7

All-Ireland Ladies SFC relegation play-off
At Bray Emmets
Waterford 3-12
Monaghan 0-6

All-Ireland Camogie Intermediate quarter-final
At MW Hire O’Moore Park
Derry 1-23
Dublin 1-10

All-Ireland Camogie Intermediate quarter-final
At MW Hire O’Moore Park
Meath 2-17
Kerry 1-7

 

Friday 8 July

All-Ireland MFC final
At Dr Hyde Park
Galway 0-15
Mayo 0-9

All-Ireland JFC semi-final
At Abbotstown
New York 1-8
Warwickshire 0-6

All-Ireland JFC semi-final
At Abbotstown
Kilkenny 3-11
London 2-9

 

Sunday 3 July 

All-Ireland SHC semi-final
At Croke Park
Limerick 0-27
Galway 1-21

All-Ireland MHC final
At Nowlan Park
Tipperary 1-17
Offaly 1-16

TG4 All-Ireland SFC relegation play-off
At Pearse Park
Cavan 1-13
Westmeath 1-9

 

Saturday 2 July 

All-Ireland SHC semi-final
At Croke Park
Kilkenny 2-26
Clare 0-20

 

Sunday 26 June

All-Ireland SFC quarter-final
At Croke Park
Galway 2-21
Armagh 3-18 (Galway win 4-1 on penalties)

All-Ireland SFC quarter-final
At Croke Park
Kerry 1-18
Mayo 0-13

All-Ireland Ladies IFC quarter-final
At Kinnegad
Roscommon 1-10
Louth 0-6

All-Ireland Ladies IFC quarter-final
At Birr
Clare 3-11
Longford 0-4

All-Ireland Ladies IFC quarter-final
At Ashbourne
Wexford 3-14
Tyrone 3-9

All-Ireland Ladies IFC quarter-final
At Kinnegad
Laois 6-16
Wicklow 0-8

 

Saturday 25 June

All-Ireland SFC quarter-final
At Croke Park
Dublin 0-21
Cork 0-10

All-Ireland SFC quarter-final
At Croke Park
Derry 5-13
Clare 2-8

All-Ireland MFC semi-final
At O’Connor Park
Mayo 1-8
Kerry 0-9

All-Ireland MFC semi-final
At Parnell Park
Galway 2-9
Derry 1-11

All-Ireland Ladies SFC Round 3
At Portlaoise
Dublin 2-14
Mayo 1-7

All-Ireland Ladies SFC Round 3
At Portlaoise
Cork 2-10
Waterford 1-5

All-Ireland Ladies SFC Round 3
At Athletic Grounds
Armagh 2-12
Monaghan 0-4

All-Ireland Ladies SFC Round 3
At Kingspan Breffni
Tipperary 2-6
Cavan 1-8

All-Ireland Ladies SFC Round 3
At Fitzgerald Stadium
Kerry 2-17
Westmeath 0-9

 

 

Sunday 19 June

Tailteann Cup semi-final
At Croke Park
Cavan 0-20
Sligo 1-14

Tailteann Cup semi-final
At Croke Park
Westmeath 3-22
Offaly 2-16

All-Ireland Ladies SFC Round 2
At Glennon Brothers Pearse Park
Mayo 0-16
Cavan 2-9

All-Ireland Ladies SFC Round 2
At Templetuohy
Dublin 1-11
Tipperary 0-6

All-Ireland Ladies SFC Round 2
At Tuam Stadium
Galway 1-18
Westmeath 0-4

All-Ireland Ladies SFC Round 2
At Clane
Cork 2-12
Donegal 1-10

All-Ireland Ladies SFC Round 2
At Glennon Brothers Pearse Park
Armagh 0-9
Meath 0-9

All-Ireland MHC semi-final
At TUS Gaelic Grounds
Tipperary 3-24
Galway 3-20

 

Saturday 18 June

All-Ireland SHC quarter-finals
At FBD Semple Stadium
Clare 1-24
Wexford 3-14

All-Ireland SHC quarter-final
At FBD Semple Stadium
Galway 2-19
Cork 1-21

 

Friday 17 June

All-Ireland MHC semi-final
At FBD Semple Stadium
Offaly 2-16
Clare 0-18
Sunday 12 June

All-Ireland SFC Qualifiers round 2
At Pairc Ui Chaoimh
Cork 2-18
Limerick 1-16

All-Ireland SFC Qualifiers round 2
At Clones
Armagh 3-17
Donegal 0-16

All-Ireland MFC quarter-final
At Tullamore
Galway 0-10
Dublin 0-7

All-Ireland MFC quarter-final
At Tullamore
Mayo 3-18
Kildare 3-12

 

Saturday 11 June 

All-Ireland SHC preliminary quarter-final
At Austin Stack Park
Wexford 3-30
Kerry 0-18

All-Ireland SHC preliminary quarter-final
At Corrigan Park
Cork 3-27
Antrim 2-19

All-Ireland SFC Qualifiers round 2
At Croke Park
Mayo 2-13
Kildare 0-14

All-Ireland SFC Qualifiers round 2
At Croke Park
Clare 2-15
Roscommon 1-17

All-Ireland Ladies SFC Round 1
At St Brendan’s Park
Kerry 3-10
Galway 3-8

All-Ireland Ladies SFC Round 1
At St Brendan’s Park
Donegal 0-10
Waterford 1-5

All-Ireland Ladies SFC Round 1
At Hastings Insurance MacHale Park
Mayo 1-16
Tipperary 1-6

All-Ireland Ladies SFC Round 1
At Clann Mhuire CLG
Dublin 5-14
Cavan 2-4

All-Ireland Ladies SFC Round 1
At Drumhowan
Meath 1-13
Monaghan 0-1

All-Ireland MFC quarter-final
At Portlaoise
Derry 0-12
Cork 0-6

All-Ireland MFC quarter-final
At Portlaoise
Kerry 0-8
Tyrone 1-4

 

Monday 6 June

Connacht MFC final
At Hastings MacHale Park
Mayo 0-13
Galway 0-7

Sunday 5 June

Munster SHC final
At Semple Stadium
Limerick 1-29
Clare 0-29 AET

All-Ireland SFC Qualifiers round 1
At the Athletic Grounds
Armagh 1-16
Tyrone 1-10

Tailteann Cup quarter-final
At Brewster Park
Cavan 2-16
Fermanagh 0-13

Tailteann Cup quarter-final
At Carrick-on-Shannon
Sligo 1-19
Leitrim 2-16 AET (Sligo win 4-3 on penalties)

Tailteann Cup quarter-final
At Netwatch Cullen Park
Westmeath 1-21
Carlow 2-13

 

Saturday 4 June

All-Ireland SFC Qualifiers round 1
At Cusack Park
Clare 1-11
Meath 1-9

All-Ireland SFC Qualifiers round 1
At Castlebar
Mayo 1-13
Monaghan 0-12

All-Ireland SFC Qualifiers round 1
At Pairc Ui Chaoimh
Cork 2-12
Louth 2-8

Tailteann Cup quarter-final
At O’Connor Park
Offaly 3-17
New York 0-11

Leinster SHC final
At Croke Park
Kilkenny 0-22
Galway 0-17

Joe McDonagh Cup final
At Croke Park
Antrim 5-22
Kerry 4-24

All-Ireland MHC quarter-final round 3
At Cusack Park
Clare 0-21
Laois 1-12

 

Friday 3 June

Connacht MFC Shield final
At Dr Hyde Park
Roscommon 4-14
Leitrim 1-9

 

Wednesday 1 June

Munster MFC final
At Pairc Ui Rinn
Cork 3-11
Kerry 0-9

 

Saturday 20 May

All-Ireland SFC round 1

: Carlow 0-14 1-19 Limerick Result
: Longford 3-17 2-09 Wicklow Result
: Wexford 0-14 2-15 Antrim Result
: Leitrim 2-07 1-19 Fermanagh Result
: Waterford 1-14 3-17 Meath Result
: Laois 1-11 1-11 Offaly Result

Christy Ring Cup round 5
: Tyrone 4-18 2-28 London Result
: Derry 0-30 1-11 Mayo Result
: Sligo 0-18 0-24 Meath Result
Nickey Rackard Cup round 5
: Armagh 3-14 0-27 Louth Result
: Donegal 1-18 2-17 Wicklow Result
: Roscommon 2-17 1-18 Fermanagh Result

Lory Meagher Cup round 5
: Cavan 2-18 2-19 Leitrim Result
: Monaghan 2-16 0-17 Longford Result
: Warwickshire 3-17 5-13 Lancashire Result

All-Ireland minor hurling semi-finals
: Clare 0-23 0-15 Kilkenny Result
: Cork 1-10 3-18 Galway Result

Ulster Minor Football semi-finals
: Derry 0-09 0-04 Donegal Result
: Tyrone 4-13 2-19 Monaghan Penalties 5-6 AET

 

 

 

 

Friday 19 May

 

Connacht MFC semi-final

At MacHale Park

Mayo 2-13

Roscommon 2-12

 

Thursday 18 May

 

Munster MFC semi-final

At Newcastlewest

Kerry 1-19

Limerick 1-2

 

Munster MFC semi-final

At FBD Semple Stadium

Cork 5-9

Tipperary 1-11

 

Wednesday 17 May

 

Leinster U20HC final

At Netwatch Cullen Park

Offaly 1-21

Wexford 0-22

 

Tuesday 16 May

 

Leinster MFC quarter-final

At Glenisk O’Connor Park

Offaly 2-11

Louth 1-13

 

Leinster MFC quarter-final

At Chadwicks Wexford Park

Meath 3-14

Wexford 1-11

 

Monday 15 May

 

Munster U20HC final

At TUS Gaelic Grounds

Cork 1-23

Clare 1-21

 

Sunday 14 May

 

Ulster SFC final

At Clones

Derry 1-15

Armagh 0-18 (AET, Derry win 3-1 on penalties)

 

Leinster SFC final

At Croke Park

Dublin 5-21

Louth 0-15

 

Tailteann Cup round 1

At Aughrim

Carlow 0-17

Wicklow 1-13

 

Tailteann Cup round 1

At Glenisk O’Connor Park

Offaly 2-14

London 0-11

 

Tailteann Cup round 1

At Brewster Park

Fermanagh 1-13

Wexford 1-13

 

Tailteann Cup round 1

At Corrigan Park

Antrim 3-18

Leitrim 2-12

 

Christy Ring Cup round 4

At Ruislip

Derry 1-30

London 4-19

 

Lory Meagher Cup round 4

At Pairc na hEireann

Monaghan 5-19

Lancashire 3-18

 

Lory Meagher Cup round 4

At Pairc na hEireann

Leitrim 2-17

Warwickshire 2-15

 

Saturday 13 May

 

Tailteann Cup round 1

At Pairc Tailteann

Meath 1-19

Tipperary 0-11

 

Tailteann Cup round 1

At Kingspan Breffni

Cavan 2-20

Laois 1-14

 

Tailteann Cup round 1

At TUS Gaelic Grounds

Limerick 2-16

Longford 1-16

 

Tailteann Cup round 1

At Pairc Esler

Down 2-14

Waterford 1-6

 

Ulster MFC quarter-final

At Kingspan Breffni

Donegal 1-11

Cavan 2-7

 

Ulster MFC quarter-final

At Owenbeg

Derry 2-15

Antrim 0-1

 

Ulster MFC quarter-final

At O’Neills Healy Park

Tyrone 6-21

Fermanagh 2-4

 

Ulster MFC quarter-final

At Castleblayney

Monaghan 2-16

Armagh 2-5

 

Munster SHC round 3

At FBD Semple Stadium

Clare 2-22

Waterford 0-16

 

Joe McDonagh Cup round 5

At Hawkfield

Down 1-27

Kildare 3-13

 

Joe McDonagh Cup round 5

At Netwatch Cullen Park

Carlow 1-29

Offaly 0-14

 

Joe McDonagh Cup round 5

At Austin Stack Park

Laois 4-23

Kerry 0-21

 

Christy Ring Cup round 4

At Markievicz Park

Sligo 2-26

Mayo 1-23

 

Christy Ring Cup round 4

At Pairc Tailteann

Meath 0-28

Tyrone 0-20

 

Nickey Rackard Cup round 4

At Brewster Park

Armagh 2-18

Fermanagh 2-17

 

Nickey Rackard Cup round 4

At Letterkenny

Donegal 2-19

Louth 4-7

 

Nickey Rackard Cup round 4

At Aughrim

Wicklow 5-23

Roscommon 2-11

 

Lory Meagher Cup round 4

At Glennon Brothers Pearse Park

Longford 2-15

Cavan 0-21

 

Friday 12 May

 

Connacht MFC round 5

At Hastings MacHale Park

Mayo 1-11

Sligo 1-11

 

Connacht MFC round 5

At Tuam Stadium

Galway 4-8

Leitrim 1-13

 

Leinster MHC final

At Laois Hire O’Moore Park

Galway 2-20

Kilkenny 0-14

 

Thursday 11 May

 

Munster MFC quarter-final

At Pairc Ui Chaoimh

Cork 2-12

Kerry 0-14

 

Munster MFC phase 1 final

At Mallow

Limerick 1-9

Tipperary 1-6

 

Wednesday 10 May

 

Leinster U20HC semi-final

At Glenisk O’Connor Park

Offaly 1-19

Dublin 2-12

 

Leinster U20HC semi-final

At UPMC Nowlan Park

Wexford 1-18

Kilkenny 2-13

 

Tuesday 9 May

 

Munster MHC final

At FBD Semple Stadium

Clare 1-19

Cork 0-15

 

Monday 8 May

 

Munster U20HC semi-final

At FBD Semple Stadium

Clare 3-17

Tipperary 0-17

 

Sunday 7 May

 

Munster SFC final

At TUS Gaelic Grounds

Kerry 5-14

Clare 0-15

 

Connacht SFC final

At Hastings MacHale Park

Galway 2-20

Sligo 0-12

 

Leinster SHC round 3

At Corrigan Park

Kilkenny 5-31

Antrim 3-20

 

Joe McDonagh Cup round 4

At Glenisk O’Connor Park

Offaly 1-24

Kerry 0-16

 

Joe McDonagh Cup round 4

At Ballycran

Carlow 6-23

Down 0-28

 

Saturday 6 May

 

All-Ireland U20FC semi-final

At Parnell Park

Kildare 1-11

Down 2-7

 

All-Ireland U20FC semi-final

At Pearse Stadium

Sligo 1-8

Kerry 0-9

 

Ulster MFC round 5

At Clones

Monaghan 0-14

Donegal 0-11

 

Ulster MFC round 5

At Owenbeg

Derry 2-18

Fermanagh 0-2

 

Munster SHC round 3

At Páirc Uí Chaoimh

Cork 4-19

Tipperary 2-25

 

Leinster SHC round 3

At TEG Cusack Park

Galway 6-33

Westmeath 0-17

 

Leinster SHC round 3

At Croke Park

Dublin 1-22

Wexford 0-23

 

Joe McDonagh Cup round 4

At Laois Hire O’Moore Park

Laois 1-23

Kildare 0-11

 

All-Ireland U20HC B final

At Croke Park

Derry 3-17

Roscommon 2-14

 

Friday 5 May

 

Connacht MFC round 4

At Avant Money Páirc Seán MacDiarmada

Mayo 1-17

Leitrim 1-13

 

Connacht MFC round 4

At Markievicz Park

Roscommon 0-17

Sligo 0-8

 

Wednesday 3 May

 

Leinster MFC preliminary quarter-final

At Aughrim

Louth 0-12

Wicklow 0-10

 

Leinster MFC preliminary quarter-final

At Chadwicks Wexford Park

Wexford 6-10

Laois 0-9

 

Tuesday 2 May

 

Munster MHC semi-final

At Cusack Park, Ennis

Clare 2-21

Limerick 2-15

 

Monday 1 May

 

Leinster MHC semi-final

At Glenisk O’Connor Park

Galway 3-22

Dublin 0-13

 

Leinster MHC semi-final

At UPMC Nowlan Park

Kilkenny 1-18

Wexford 0-17

 

Sunday 30 April

 

Ulster SFC semi-final

At Clones

Armagh 4-10

Down 0-12

 

Leinster SFC semi-final

At Croke Park

Dublin 0-14

Kildare 0-12

 

Leinster SFC semi-final

At Croke Park

Louth 0-27

Offaly 2-15 (AET)

 

Leinster SHC round 2

At UPMC Nowlan Park

Kilkenny 0-28

Galway 1-25

 

Munster SHC round 2

At Páirc Uí Chaoimh

Cork 0-27

Waterford 0-18

 

Christy Ring Cup round 3

At Hastings MacHale Park

London 2-22

Mayo 0-21

 

Christy Ring Cup round 3

At Carrickmore

Sligo 0-20

Tyrone 1-15

 

Nickey Rackard Cup round 3

At Darver

Louth 3-17

Fermanagh 3-17

 

Nickey Rackard Cup round 3

At Athleague

Donegal 2-25

Roscommon 2-16

 

Lory Meagher Cup round 3

At Drumshanbo

Longford 0-12

Leitrim 0-8

 

Lory Meagher Cup round 3

At Cloghan

Monaghan 2-26

Warwickshire 1-4

 

Saturday 29 April

 

Ulster SFC semi-final

At O’Neills Healy Park

Derry 1-21

Monaghan 2-10

 

Ulster MFC round 3

At Box-It Athletic Grounds

Cavan 1-16

Armagh 1-7

 

Ulster MFC round 3

At O’Neills Healy Park

Tyrone 8-17

Antrim 0-2

 

Ulster MFC round 4

At Ballybofey

Derry 3-12

Donegal 0-6

 

Ulster MFC round 4

At Brewster Park

Fermanagh 4-8

Down 1-10

 

Munster SHC round 2

At TUS Gaelic Grounds

Clare 1-24

Limerick 2-20

 

Leinster SHC round 2

At Chadwicks Wexford Park

Wexford 1-30

Antrim 1-26

 

Leinster SHC round 2

At Parnell Park

Dublin 2-23

Westmeath 1-14

 

Christy Ring Cup round 3

At Owenbeg

Meath 1-21

Derry 1-19

 

Nickey Rackard Cup round 3

At Box-It Athletic Grounds

Wicklow 3-28

Armagh 3-8

 

Lory Meagher Cup round 3

At Kingspan Breffni

Cavan 3-29

Lancashire 5-9

 

Leinster U20HC quarter-final

At Glenisk O’Connor Park

Offaly 3-20

Galway 2-17

 

Leinster U20HC quarter-final

At TEG Cusack Park

Wexford 3-17

Westmeath 3-12

 

Friday 28 April

 

Connacht MFC round 3

At Hastings MacHale Park

Galway 1-12

Mayo 1-11

 

Connacht MFC round 3

At Dr Hyde Park

Roscommon 5-9

Leitrim 0-12

 

Munster U20HC round 5

At TUS Gaelic Grounds

Cork 1-19

Limerick 0-21

 

Munster U20HC round 5

At FBD Semple Stadium

Tipperary 3-26

Waterford 3-13

 

Thursday 27 April

 

Leinster MFC round 3

At Glenisk O’Connor Park

Offaly 1-12

Longford 1-11

 

Munster MFC phase 1 round 3

At Rathkeale

Limerick 1-8

Waterford 0-5

 

Munster MFC phase 1 round 3

At FBD Semple Stadium

Tipperary 0-12

Clare 0-8

 

Wednesday 26 April

 

Ulster U20FC final

At Box-It Athletic Grounds

Down 2-11

Derry 0-9

 

Leinster MFC round 3

At Ardee

Meath 2-9

Louth 1-7

 

Leinster MFC round 3

At Laois Hire O’Moore Park

Kildare 0-18

Laois 0-10

 

Leinster MFC round 3

At Parnell Park

Dublin 4-19

Westmeath 2-13

 

Leinster MFC round 3

At Netwatch Cullen Park

Wicklow 3-11

Carlow 2-6

 

Tuesday 25 April

 

Leinster U20FC final

Kildare 0-16

Dublin 0-13 AET

 

Munster MHC round 5

At TUS Gaelic Grounds

Cork 0-20

Limerick 1-14

 

Munster MHC round 5

At FBD Semple Stadium

Tipperary 1-20

Waterford 1-12

 

Monday 24 April

 

Munster U20FC final

At Pairc Ui Chaoimh

Kerry 2-12

Cork 1-6

 

Leinster MHC quarter-final

At Laois Hire O’Moore Park

Dublin 1-20

Laois 0-17

 

Sunday 23 April

 

Connacht SFC semi-final

At Dr Hyde Park

Galway 1-13

Roscommon 1-9

 

Leinster SFC quarter-final

At Glenisk O’Connor Park

Offaly 1-11

Meath 0-10

 

Leinster SFC quarter-final

At Laois Hire O’Moore Park

Dublin 4-30

Laois 2-9

 

Leinster SFC quarter-final

At Netwatch Cullen Park

Kildare 1-17

Wicklow 0-10

 

Leinster SFC quarter-final

At Pairc Tailteann

Louth 2-10

Westmeath 1-11

 

Ulster SFC quarter-final

At Páirc Esler

Down 2-13

Donegal 1-11

 

Ulster MFC round 3

At Páirc Esler

Donegal 3-18

Down 0-7

 

Munster SHC round 1

At Cusack Park, Ennis

Tipperary 5-22

Clare 3-23

 

Munster SHC round 1

At FBD Semple Stadium

Limerick 1-18

Waterford 0-19

 

Christy Ring Cup round 2

At Owenbeg

Derry 4-27

Sligo 2-13

 

Christy Ring Cup round 2

At Ruislip

London 4-17

Meath 1-24

 

Lory Meagher Cup round 2

At Glennon Bros Pearse Park

Longford 2-23

Warwickshire 1-9

 

Leinster MHC quarter-final

At Faithful Fields

Kilkenny 2-15

Offaly 0-14

 

Saturday 22 April

 

Ulster SFC quarter-final

At Kingspan Breffni

Armagh 1-14

Cavan 0-12

 

Munster SFC semi-final

At TUS Gaelic Grounds

Clare 1-16

Limerick 0-16

 

Munster SFC semi-final

At Fitzgerald Stadium

Kerry 0-25

Tipperary 0-5

 

Connacht SFC semi-final

At Markievicz Park

Sligo 2-16

New York 0-6

 

Ulster MFC round 2

At Dunsilly

Cavan 3-20

Antrim 0-7

 

Ulster MFC round 2

At O’Neills Healy Park

Tyrone 2-9

Armagh 1-4

 

Ulster MFC round 3

At Owenbeg

Derry 1-14

Monaghan 0-6

 

Leinster SHC round 1

At Pearse Stadium

Galway 0-24

Wexford 2-12

 

Leinster SHC round 1

At UPMC Nowlan Park

Kilkenny 0-29

Westmeath 0-7

 

Leinster SHC round 1

At Corrigan Park

Antrim 1-19

Dublin 1-19

 

Joe McDonagh Cup round 3

At Netwatch Cullen Park

Carlow 1-22

Laois 1-22

 

Joe McDonagh Cup round 3

At Glenisk O’Connor Park

Offaly 1-26

Down 1-15

 

Joe McDonagh Cup round 3

At Hawkfield

Kerry 1-17

Kildare 0-14

 

Christy Ring Cup round 2

At Hastings MacHale Park

Tyrone 2-22

Mayo 1-17

 

Nickey Rackard Cup round 2

At Ederney

Wicklow

Fermanagh 1-12

 

Nickey Rackard Cup round 2

At Darver

Roscommon 5-8

Louth 1-17

 

Nickey Rackard Cup round 2

At Box-It Athletic Grounds

Donegal 3-20

Armagh 1-16

 

Lory Meagher Cup round 2

At Kingspan Breffni

Cavan 2-16

Monaghan 0-19

 

Lory Meagher Cup round 2

At Drumshanbo

Lancashire 4-15

Leitrim 1-15

 

Leinster U20HC tier 1 round 3

At UPMC Nowlan Park

Kilkenny 1-21

Dublin 2-16

 

Friday 21 April

 

Connacht MFC round 2

At Avant Money Páirc Seán MacDiarmada

Leitrim 1-8

Sligo 0-11

 

Connacht MFC round 2

At Tuam Stadium

Galway 1-13

Roscommon 0-8

 

Leinster U20HC preliminary quarter-final

At Glenisk O’Connor Park

Offaly 2-20

Kildare 1-10

 

Leinster U20HC preliminary quarter-final

At Laois Hire O’Moore Park

Laois 1-19

Westmeath 0-22 AET (Westmeath win 3-2 on penalties)

 

Leinster U20HC tier 1 round 3

At Netwatch Cullen Park

Galway 1-20

Wexford 1-17

 

Munster U20HC round 4

At FBD Semple Stadium

Tipperary 1-15

Limerick 0-16

 

Thursday 20 April

 

Munster MFC phase 1 round 2

At Miltown-Malbay

Clare 0-15

Limerick 4-6

 

Munster MFC phase 1 round 2

At FBD Semple Stadium

Tipperary 3-18

Waterford 1-3

 

Wednesday 19 April

 

Connacht U20FC final

At Tuam Stadium

Sligo 0-14

Galway 0-13

 

Ulster MFC round 2

At Ballybofey

Donegal 0-15

Fermanagh 1-7

 

Munster U20HC round 4

At Cusack Park, Ennis

Cork 1-24

Clare 0-22

 

Tuesday 18 April

 

Leinster U20FC semi-final

At Pairc Tailteann

Dublin 0-14

Meath 0-10

 

Leinster U20FC semi-final

At Laois Hire O’Moore Park

Kildare 1-20

Laois 0-9

 

Munster MHC round 4

At Sixmilebridge

Clare 0-17

Cork 0-12

 

Munster MHC round 4

At FBD Semple Stadium

Limerick 1-23

Tipperary 1-22

 

Monday 17 April

 

Munster U20FC semi-final

At Pairc Ui Chaoimh

Cork 2-14

Limerick 0-6

 

Munster U20FC semi-final

At Austin Stack Park

Kerry 1-20

Clare 4-9 AET

 

Sunday 16 April

 

Ulster SFC quarter-final

At O’Neills Healy Park

Monaghan 2-17

Tyrone 1-18

 

Camogie League Division 1A final

At Croke Park

Galway 2-13

Cork 1-12

 

Camogie League Division 2A final

At Croke Park

Kerry 0-14

Meath 0-13

 

Ladies NFL Division 3 final

At Parnell Park

Kildare 2-11

Clare 2-10 AET

 

Ladies NFL Division 4 final

At Parnell Park

Antrim 1-19

Leitrim 2-6

 

Joe McDonagh Cup round 2

At Hawkfield

Offaly 2-22

Kildare 3-11

 

Joe McDonagh Cup round 2

At Austin Stack Park

Kerry 0-21

Carlow 0-21

 

Joe McDonagh Cup round 2

At Laois Hire O’Moore Park

Laois 7-24

Down 0-14

 

Christy Ring Cup round 1

At Markievicz Park

Sligo 2-20

London 1-20

 

Christy Ring Cup round 1

At O’Neills Healy Park

Tyrone 2-20

Derry 2-20

 

Christy Ring Cup round 1

At Pairc Tailteann

Meath 2-20

Mayo 0-24

 

Nickey Rackard Cup round 1

At Aughrim

Wicklow 4-25

Louth 0-13

 

Nickey Rackard Cup round 1

At Dr Hyde Park

Armagh 2-23

Roscommon 0-18

 

Nickey Rackard Cup round 1

At Letterkenny

Donegal 1-21

Fermanagh 0-18

 

Lory Meagher Cup round 1

At Clontibret

Monaghan 1-18

Leitrim 3-12

 

Lory Meagher Cup round 1

At Pairc na hEireann

Warwickshire 3-15

Cavan 0-22

 

Leinster MHC preliminary quarter-final

At Clane

Laois 4-15

Kildare 2-13

 

Leinster MHC preliminary quarter-final

At TEG Cusack Park

Offaly 0-17

Westmeath 0-6

 

Saturday 15 April

 

Ulster SFC quarter-final

At Brewster Park

Derry 3-17

Fermanagh 2-8

 

Ladies NFL Division 1 final

At Croke Park

Kerry 5-11

Galway 1-10

 

Ladies NFL Division 2 final

At Croke Park

Armagh 4-9

Laois 2-10

 

Lory Meagher Cup round 1

At Pairc na hEireann

Lancashire 3-21

Longford 2-17

 

Ulster MFC round 1

At Pairc Esler

Derry 1-21

Down 0-3

 

Ulster MFC round 1

At Box-It Athletic Grounds

Armagh 0-8

Antrim 0-8

 

Ulster MFC round 1

At Brewster Park

Monaghan 3-12

Fermanagh 0-5

 

Ulster MFC round 1

At Kingspan Breffni

Tyrone 1-10

Cavan 0-12

 

All-Ireland U20HC B semi-final

At Kingspan Breffni

Derry 1-24

Mayo 1-7

 

All-Ireland U20HC B semi-final

At Darver

Roscommon 3-17

Down 0-20

 

Leinster U20HC tier 1 round 2

At Glenisk O’Connor Park

Kilkenny 5-20

Galway 3-20

 

Leinster U20HC tier 1 round 2

At Parnell Park

Dublin 1-21

Wexford 0-15

 

Leinster U20HC tier 2 round 3

At TEG Cusack Park

Westmeath 5-17

Meath 0-10

 

Leinster U20HC tier 2 round 3

At Laois Hire O’Moore Park

Laois 2-16

Kerry 1-15

 

Leinster U20HC tier 2 round 3

At Netwatch Cullen Park

Kildare 1-13

Carlow 1-7

 

Leinster U20HC tier 2 round 3

At Darver

Offaly 2-17

Antrim 0-18

 

Friday 14 April

 

Connacht MFC round 1

At Dr Hyde Park

Mayo 2-17

Roscommon 0-11

 

Connacht MFC round 1

At Markievicz Park

Galway 1-13

Sligo 1-9

 

Munster MHC round 3

At Fraher Field

Clare 0-20

Waterford 1-16

 

Thursday 13 April

 

Munster MFC phase 1 round 1

At Rathkeale

Tipperary 1-11

Limerick 0-7

 

Munster MFC phase 1 round 1

At Lemybrien

Clare 3-12

Waterford 0-8

 

Wednesday 12 April

 

Connacht U20FC semi-final

At the Connacht Centre of Excellence

Sligo 0-17

Mayo 1-9

 

Ulster U20FC semi-final

At Pairc Esler

Down 1-17

Monaghan 1-9

 

Leinster MFC round 2

At Glennon Brothers Pearse Park

Kildare 1-9

Longford 0-3

 

Leinster MFC round 2

At Glenisk O’Connor Park

Offaly 2-10

Laois 0-9

 

Leinster MFC round 2

At Ardee

Louth 2-13

Westmeath 0-6

 

Leinster MFC round 2

At Aughrim

Wicklow 0-10

Wexford 0-7

 

Leinster MFC round 2

At Páirc Tailteann

Dublin 2-9

Meath 0-11

 

Leinster U20HC tier 2 round 1

At Darver

Antrim 6-17

Meath 0-9

 

Tuesday 11 April

 

Leinster U20FC quarter-final

At Darver

Kildare 0-12

Louth 1-6

 

Leinster U20FC quarter-final

At Ashbourne

Meath 0-8

Westmeath 1-3

 

Monday 10 April

 

Munster U20FC quarter-final

At Ballyagran

Limerick 2-6

Waterford 0-6

 

Munster U20FC quarter-final

At FBD Semple Stadium

Clare 1-11

Tipperary 0-11

 

Leinster U20HC tier 2 round 2

At Laois Hire O’Moore Park

Kildare 0-15

Kerry 1-9

 

Sunday 9 April

 

Connacht SFC quarter-final

At Hastings MacHale Park

Roscommon 2-8

Mayo 0-10

 

Leinster SFC preliminary round

At Laois Hire O’Moore Park

Laois 2-17

Wexford 2-13

 

Leinster SFC preliminary round

At Glennon Brothers Pearse Park

Offaly 1-12

Longford 1-11

 

Leinster SFC preliminary round

At Aughrim

Wicklow 2-12

Carlow 0-10

 

Munster SFC quarter-final

At FBD Semple Stadium

Tipperary 3-9

Waterford 1-11

 

Munster SFC quarter-final

At Cusack Park, Ennis

Clare 0-14

Cork 0-13

 

Allianz HL Division 1 final

At Pairc Ui Chaoimh

Limerick 2-20

Kilkenny 1-15

 

Saturday 8 April

 

Connacht SFC quarter-final

At Gaelic Park

New York 0-15

Leitrim 0-15 AET (New York win 2-0 on penalties)

 

Connacht SFC quarter-final

At McGovern Park

Sligo 2-20

London 0-12

 

Ulster SFC preliminary round

At Box-It Athletic Grounds

Armagh 0-20

Antrim 1-8

 

Ulster U20FC semi-final

At Owenbeg

Derry 0-11

Donegal 0-5

 

Ulster MFC round 2

At Clones

Monaghan 3-17

Down 1-10

 

Joe McDonagh Cup round 1

At Glenisk O’Connor Park

Offaly 3-19

Laois 1-22

 

Joe McDonagh Cup round 1

At Netwatch Cullen Park

Carlow 5-23

Kildare 0-19

 

Joe McDonagh Cup round 1

At Ballycran

Kerry 1-26

Down 1-14

 

Leinster U20HC tier 1 round 1

At Chadwicks Wexford Park

Wexford 2-17

Kilkenny 0-20

 

Leinster U20HC tier 1 round 1

At Birr

Dublin 1-19

Galway 1-17

 

Leinster U20HC tier 2 round 2

At TEG Cusack Park

Westmeath 2-14

Antrim 3-8

 

Friday 7 April

 

Leinster MHC tier 1 round 3

At Laois Hire O’Moore Park

Dublin 2-23

Kerry 0-11

 

Leinster MHC tier 1 round 3

At Birr

Wexford 3-12

Offaly 0-10

 

Leinster MHC tier 1 round 3

At Abbottstown

Laois 4-14

Antrim 1-19

 

Leinster MHC tier 1 round 3

At UPMC Nowlan Park

Galway 1-23

Kilkenny 0-13

 

Leinster MHC knockout round 1

At TEG Cusack Park

Westmeath 3-10

Carlow 0-7

 

Leinster MHC knockout round 1

At Hawkfield

Kildare 1-24

Meath 0-21

 

Thursday 6 April

 

Leinster U20HC tier 2 round 2

At Trim

Offaly 2-17

Meath 0-9

 

Leinster U20HC tier 2 round 2

At Laois Hire O’Moore Park

Laois 3-27

Carlow 0-15

 

Wednesday 5 April

 

Connacht U20FC quarter-final

At Dr Hyde Park

Sligo 0-15

Roscommon 1-8

 

Leinster MFC round 1

At Hawkfield

Kildare 3-15

Offaly 2-11

 

Leinster MFC round 1

At Laois Hire O’Moore Park

Laois 2-12

Longford 1-2

 

Leinster MFC round 1

At Parnell Park

Dublin 1-15

Louth 1-10

 

Leinster MFC round 1

At Kinnegad

Meath 2-10

Westmeath 0-10

 

Leinster MFC round 1

At Chadwicks Wexford Park

Wexford 1-10

Carlow 1-7

 

Munster U20HC round 3

At Pairc Ui Chaoimh

Cork 1-28

Tipperary 1-19

 

All-Ireland U20HC B quarter-final

At Owenbeg

Derry 3-21

Donegal 1-8

 

Tuesday 4 April

 

Connacht U20FC semi-final

At Tuam Stadium

Galway 2-9

Leitrim 0-6

 

Leinster U20FC round 3

At Netwatch Cullen Park

Longford 1-8

Carlow 0-9

 

Leinster U20FC round 3

At Laois Hire O’Moore Park

Laois 1-12

Meath 1-7

 

Leinster U20FC round 3

At Faithful Fields

Dublin 1-15

Offaly 1-9

 

Leinster U20FC round 3

At Stabannon Parnells

Louth 2-12

Wicklow 2-11

 

Leinster U20FC round 3

At Lakepoint Park

Westmeath 1-16

Wexford 1-9

 

Munster MHC round 3

At Pairc Ui Chaoimh

Cork 2-13

Tipperary 1-8

 

Sunday 2 April

 

Allianz FL Division 1 final

At Croke Park

Mayo 0-14

Galway 0-11

 

Allianz FL Division 2 final

At Croke Park

Dublin 4-6

Derry 0-11

 

Allianz HL Division 2A final

At Laois Hire O’Moore Park

Offaly 0-24

Kildare 1-18

 

Allianz HL Division 2B final

At Avant Money Páirc Seán MacDiarmada

Meath 0-20

Donegal 0-14

 

All-Ireland U20HC B quarter-final

At Darver

Down 3-26

Wicklow 1-12

 

All-Ireland U20HC B quarter-final

At Dr Hyde Park

Roscommon 12-20

Tyrone 3-7

 

Saturday 1 April

 

Allianz FL Division 3 final

At Croke Park

Cavan 0-16

Fermanagh 1-7

 

Allianz FL Division 4 final

At Croke Park

Sligo 2-10

Wicklow 0-14

 

Allianz HL Division 3A final

At Pairc Tailteann

Roscommon 2-17

Armagh 0-15

 

Allianz HL Division 3B final

At Abbottstown

Cavan 0-17

Leitrim 0-16

 

All-Ireland U20HC B quarter-final

At Glennon Brothers Pearse Park

Mayo 1-16

Armagh 2-6

 

Leinster U20HC tier 2 round 1

At Glenisk O’Connor Park

Offaly 2-22

Westmeath 1-17

 

Leinster U20HC tier 2 round 1

At Laois Hire O’Moore Park

Kerry 2-10

Carlow 0-10

 

Leinster MHC tier 1 round 2

At Chadwicks Wexford Park

Wexford 1-9

Dublin 1-8

 

Leinster MHC tier 1 round 2

At Laois Hire O’Moore Park

Galway 4-28

Laois 0-11

 

Leinster MHC tier 1 round 2

At Abbottstown

Kilkenny 2-21

Antrim 1-8

 

Leinster MHC tier 1 round 2

At Glenisk O’Connor Park

Offaly 1-15

Kerry 0-6

 

Leinster MHC tier 2 round 3

At Darver

Westmeath 3-14

Down 0-9

 

Leinster MHC tier 2 round 3

At Hawkfield

Kildare 9-23

Wicklow 0-5

 

Friday 31 March

 

Leinster U20HC tier 2 round 1

At Hawkfield

Laois 1-17

Kildare 0-11

 

Wednesday 29 March

 

Ulster U20FC quarter-final

At Roslea

Derry 3-12

Fermanagh 0-8

 

Ulster U20FC quarter-final

At Ballybofey

Donegal 0-15

Antrim 0-15 (AET, Donegal win 5-4 on penalties)

 

Ulster U20FC quarter-final

At O’Neill’s Healy Park

Down 2-9

Tyrone 1-8

 

Ulster U20FC quarter-final

At Kingspan Breffni

Monaghan 1-11

Cavan 0-13

 

Munster U20HC round 2

At TUS Gaelic Grounds

Limerick 1-19

Clare 1-19

 

Munster U20HC round 2

At Pairc Ui Chaoimh

Cork 1-17

Waterford 1-13

 

Tuesday 28 March

 

Leinster U20FC round 2

At Laois Hire O’Moore Park

Laois 2-12

Longford 2-9

 

Leinster U20FC round 2

At Ashbourne

Meath 2-11

Carlow 0-4

 

Leinster U20FC round 2

At Faithful Fields

Wicklow 2-8

Offaly 1-10

 

Leinster U20FC round 2

At Parnell Park

Dublin 2-16

Louth 0-7

 

Leinster U20FC round 2

At Chadwicks Wexford Park

Kildare 0-16

Wexford 0-8

 

Munster MHC round 2

At TUS Gaelic Grounds

Limerick 2-20

Clare 0-22

 

Munster MHC round 2

At Pairc Ui Chaoimh

Cork 3-19

Waterford 0-15

 

Monday 27 March

 

Leinster MHC tier 2 round 2

At Netwatch Cullen Park

Kildare 3-23

Carlow 1-9

 

Sunday 26 March

 

Allianz FL Division 1 round 7

At Pearse Stadium

Galway 1-13

Kerry 0-14

 

Allianz FL Division 1 round 7

At Dr Hyde Park

Roscommon 0-21

Donegal 0-9

 

Allianz FL Division 1 round 7

At O’Neill’s Healy Park

Tyrone 0-18

Armagh 0-16

 

Allianz FL Division 1 round 7

At Hastings MacHale Park

Monaghan 2-14

Mayo 0-14

 

Allianz FL Division 2 round 7

At Cusack Park, Ennis

Clare 2-18

Limerick 0-9

 

Allianz FL Division 2 round 7

At Croke Park

Dublin 0-16

Louth 1-6

 

Allianz FL Division 2 round 7

At Newbridge

Kildare 0-13

Meath 0-8

 

Allianz FL Division 2 round 7

At Páirc Uí Chaoimh

Cork 1-14

Derry 1-14

 

Allianz FL Division 3 round 7

At Kingspan Breffni

Fermanagh 1-14

Cavan 2-9

 

Allianz FL Division 3 round 7

At TEG Cusack Park

Westmeath 1-13

Tipperary 0-10

 

Allianz FL Division 3 round 7

At Glenisk O’Connor Park

Down 1-18

Offaly 0-9

 

Allianz FL Division 3 round 7

At Glennon Brothers Pearse Park

Longford 3-17

Antrim 3-12

 

Allianz FL Division 4 round 7

At Ruislip

Laois 6-6

London 2-8

 

Allianz FL Division 4 round 7

At Fraher Field

Wicklow 2-8

Waterford 0-8

 

Allianz FL Division 4 round 7

At Avant Money Páirc Seán MacDiarmada

Sligo 1-15

Leitrim 2-11

 

Allianz HL Division 1 semi-final

At UPMC Nowlan Park

Kilkenny 2-22

Cork 0-22

 

Allianz HL Division 2B relegation play-off

At Carrickmore

London 1-27

Sligo 1-25

 

Saturday 25 March

 

Allianz FL Division 4 round 7

At Chadwicks Wexford Park

Wexford 1-16

Carlow 0-13

 

Ulster U20FC round 1

At Clones

Monaghan 0-9

Armagh 0-7

 

Allianz HL Division 1 semi-final

At TUS Gaelic Grounds

Limerick 1-28

Tipperary 0-25

 

Allianz HL Division 1 relegation play-off

At FBD Semple Stadium

Westmeath 3-24

Laois 1-26

 

Allianz HL Division 2A semi-final

At Glenisk O’Connor Park

Offaly 0-23

Kerry 0-19

 

Allianz HL Division 2B semi-final

At Aughrim

Donegal 0-17

Wicklow 0-16

 

Allianz HL Division 3A semi-final

At Box-It Athletic Grounds

Armagh 2-23

Monaghan 0-16

 

Allianz HL Division 3B semi-final

At Shane McGettigan Park

Leitrim 2-16

Longford 1-12

 

Munster U20HC round 1

At Cusack Park, Ennis

Clare 0-20

Tipperary 0-20

 

Munster U20HC round 1

At Fraher Field

Limerick 1-18

Waterford 1-14

 

All-Ireland U20HC B round 1

At Owenbeg

Derry 5-21

Sligo 2-9

 

Leinster MHC tier 1 round 1

At Laois Hire O’Moore Park

Wexford 5-20

Kerry 0-8

 

Leinster MHC tier 1 round 1

At Parnell Park

Dublin 4-18

Offaly 0-19

 

Leinster MHC tier 1 round 1

At Darver

Galway 2-18

Antrim 1-10

 

Leinster MHC tier 1 round 1

At Laois Hire O’Moore Park

Kilkenny 3-17

Laois 1-12

 

Leinster MHC tier 2 round 2

At Trim

Meath 2-15

Down 2-13

 

Tuesday 21 March

 

Leinster U20FC round 1

At Clonguish

Meath 0-12

Longford 0-4

 

Leinster U20FC round 1

At Netwatch Cullen Park

Laois 1-12

Carlow 1-10

 

Leinster U20FC round 1

At Baltinglass

Dublin 1-14

Wicklow 3-6

 

Leinster U20FC round 1

At Stabannon Parnells

Louth 0-10

Offaly 2-4

 

Leinster U20FC round 1

At Hawkfield

Westmeath 2-10

Kildare 0-10

 

Munster MHC round 1

At Wolfe Tones Shannon

Clare 2-15

Tipperary 0-14

 

Munster MHC round 1

At Fraher Field

Limerick 1-7

Waterford 0-7

 

Sunday 19 March

 

Allianz FL Division 1 round 6

At Ballybofey

Mayo 1-17

Donegal 0-9

 

Allianz FL Division 1 round 6

At Clones

Tyrone 2-15

Monaghan 0-13

 

Allianz FL Division 2 round 6

At TUS Gaelic Grounds

Kildare 3-10

Limerick 2-7

 

Allianz FL Division 2 round 6

At Owenbeg

Derry 0-14

Clare 0-4

 

Allianz FL Division 2 round 6

At Ardee

Louth 1-10

Cork 0-10

 

Allianz FL Division 4 round 6

At Avant Money Páirc Seán MacDiarmada

Leitrim 2-14

Laois 0-18

 

Allianz HL Division 1 Group A round 5

At Cusack Park, Ennis

Clare 2-18

Cork 2-18

 

Allianz HL Division 1 Group A round 5

At TEG Cusack Park

Galway 4-27

Westmeath 1-12

 

Allianz HL Division 1 Group A round 5

At TUS Gaelic Grounds

Limerick 2-20

Wexford 0-15

 

Allianz HL Division 1 Group B round 5

At Corrigan Park

Tipperary 4-28

Antrim 2-16

 

Allianz HL Division 1 Group B round 5

At Parnell Park

Dublin 1-29

Laois 0-20

 

Allianz HL Division 1 Group B round 5

At UPMC Nowlan Park

Kilkenny 0-18

Waterford 0-16

 

Allianz HL Division 2A round 5

At Netwatch Cullen Park

Carlow 2-21

Derry 0-16

 

Allianz HL Division 2A round 5

At Austin Stack Park

Kerry 1-20

Down 1-19

 

Allianz HL Division 2A round 5

At Glenisk O’Connor Park

Offaly 2-17

Kildare 0-23

 

Allianz HL Division 2B round 5

At Letterkenny

Donegal 1-18

Tyrone 1-17

 

Allianz HL Division 2B round 5

At Ruislip

Meath 2-22

London 2-21

 

Allianz HL Division 2B round 5

At Markievicz Park

Sligo 1-14

Wicklow 0-12

 

Saturday 18 March

 

Allianz FL Division 1 round 6

At Austin Stack Park

Kerry 1-12

Roscommon 0-12

 

Allianz FL Division 1 round 6

At Box-It Athletic Grounds

Galway 1-8

Armagh 1-6

 

Allianz FL Division 2 round 6

At Páirc Tailteann

Dublin 2-19

Meath 1-11

 

Allianz FL Division 3 round 6

At Páirc Esler

Down 1-19

Longford 1-14

 

Allianz FL Division 3 round 6

At Brewster Park

Fermanagh 0-15

Westmeath 2-8

 

Allianz FL Division 3 round 6

At FBD Semple Stadium

Offaly 2-14

Tipperary 0-13

 

Allianz FL Division 3 round 6

At Corrigan Park

Antrim 1-17

Cavan 2-12

 

Allianz FL Division 4 round 6

At Chadwicks Wexford Park

Wexford 0-19

Wicklow 2-13

 

Allianz FL Division 4 round 6

At Netwatch Cullen Park

Sligo 2-10

Carlow 0-11

 

Allianz FL Division 4 round 6

At Lemybrien

Waterford 2-9

London 2-5

 

Allianz HL Division 3A round 5

At Box-It Athletic Grounds

Armagh 3-17

Fermanagh 3-16

 

Allianz HL Division 3A round 5

At Clontibret

Roscommon 1-19

Monaghan 0-14

 

Allianz HL Division 3A round 5

At Darver

Mayo 5-20

Louth 0-15

 

Allianz HL Division 3B round 5

At Páirc na hÉireann

Lancashire 5-20

Warwickshire 1-15

 

Allianz HL Division 3B round 5

At Drumshanbo

Leitrim 0-10

Longford 0-9

 

Leinster MHC tier 2 round 1

At TEG Cusack Park

Westmeath 3-16

Meath 3-6

 

Leinster MHC tier 2 round 1

At Aughrim

Carlow 3-18

Wicklow 1-10

 

Sunday 12 March

 

Allianz HL Division 1 Group A round 4

At Páirc Uí Chaoimh

Cork 2-14

Wexford 0-18

 

Allianz HL Division 1 Group A round 4

At TEG Cusack Park

Limerick 1-27

Westmeath 1-15

 

Allianz HL Division 1 Group A round 4

At Cusack Park, Ennis

Galway 1-24

Clare 0-22

 

Allianz HL Division 1 Group B round 4

At UPMC Nowlan Park

Kilkenny 2-25

Dublin 1-17

 

Allianz HL Division 1 Group B round 4

At Corrigan Park

Antrim 3-18

Laois 1-18

 

Allianz HL Division 2A round 4

At Ballycran

Down 0-23

Derry 1-20

 

Allianz HL Division 2B round 4

At Letterkenny

Wicklow 2-24

Donegal 0-11

 

Allianz HL Division 3A round 4

At Dr Hyde Park

Roscommon 2-20

Armagh 0-6

 

Allianz HL Division 3A round 4

At Darver

Louth 0-19

Fermanagh 1-15

 

Allianz HL Division 3A round 4

At Hastings MacHale Park

Mayo 5-25

Monaghan 0-13

 

Allianz HL Division 3B round 4

At Kingspan Breffni

Cavan 0-21

Leitrim 2-11

 

Saturday 11 March

 

Allianz HL Division 1 Group B round 4

At FBD Semple Stadium

Tipperary 4-23

Waterford 0-25

 

Allianz HL Division 2A round 4

At Newbridge

Kildare 2-20

Kerry 0-21

 

Allianz HL Division 2A round 4

At Glenisk O’Connor Park

Offaly 1-19

Carlow 1-12

 

Allianz HL Division 2B round 4

At O’Neill’s Healy Park

Meath 2-17

Tyrone 0-8

 

Allianz HL Division 2B round 4

At Ruislip

London 5-16

Sligo 2-20

 

Allianz HL Division 3B round 4

At Glennon Brothers Pearse Park

Longford 0-18

Lancashire 0-10

 

Sunday 5 March

 

Allianz FL Division 1 round 5

At Dr Hyde Park

Mayo 1-16

Roscommon 2-11

 

Allianz FL Division 1 round 5

At Pearse Stadium

Galway 1-13

Monaghan 0-10

 

Allianz FL Division 1 round 5

At O’Neill’s Healy Park

Tyrone 1-15

Kerry 2-9

 

Allianz FL Division 2 round 5

At Cusack Park, Ennis

Cork 3-10

Clare 1-8

 

Allianz FL Division 2 round 5

At Ardee

Louth 2-11

Kildare 0-12

 

Allianz FL Division 2 round 5

At TUS Gaelic Grounds

Limerick 0-17

Meath 2-11

 

Allianz FL Division 3 round 5

At Kingspan Breffni

Cavan 2-14

Down 1-10

 

Allianz FL Division 3 round 5

At TEG Cusack Park

Westmeath 4-27

Antrim 0-8

 

Allianz FL Division 3 round 5

At Glennon Brothers Pearse Park

Offaly 2-14

Longford 1-16

 

Allianz FL Division 3 round 5

At Ederney

Fermanagh 2-11

Tipperary 0-8

 

Allianz FL Division 4 round 5

At Ruislip

Carlow 0-13

London 0-9

 

Allianz FL Division 4 round 5

At Aughrim

Wicklow 0-15

Leitrim 1-9

 

Allianz FL Division 4 round 5

At Markievicz Park

Sligo 1-20

Wexford 3-8

 

Saturday 4 March

 

Allianz FL Division 1 round 5

At Box-It Athletic Grounds

Armagh 0-13

Donegal 0-10

 

Allianz FL Division 2 round 5

At Celtic Park

Derry 1-11

Dublin 0-13

 

Allianz FL Division 4 round 5

At Laois Hire O’Moore Park

Laois 2-13

Waterford 1-5

 

Sunday 26 February

 

Allianz FL Division 1 round 4

At Clones

Monaghan 0-14

Roscommon 0-11

 

Allianz FL Division 1 round 4

At Letterkenny

Donegal 1-9

Galway 1-9

 

Allianz FL Division 2 round 4

At Páirc Uí Chaoimh

Cork 6-18

Limerick 0-12

 

Allianz FL Division 2 round 4

At Newbridge

Derry 2-15

Kildare 0-7

 

Allianz FL Division 2 round 4

At Páirc Tailteann

Louth 1-15

Meath 1-12

 

Allianz FL Division 3 round 4

At Glenisk O’Connor Park

Cavan 0-21

Offaly 0-14

 

Allianz FL Division 3 round 4

At Glennon Brothers Pearse Park

Longford 0-14

Tipperary 1-11

 

Allianz FL Division 4 round 4

At Avant Money Páirc Seán MacDiarmada

Leitrim 2-22

Carlow 0-13

 

Allianz FL Division 4 round 4

At Ruislip

Sligo 1-10

London 0-6

 

Allianz HL Division 1 Group A round 3

At Pearse Stadium

Limerick 0-24

Galway 0-19

 

Allianz HL Division 1 Group A round 3

At Páirc Uí Chaoimh

Cork 2-21

Westmeath 0-21

 

Allianz HL Division 1 Group A round 3

At Chadwicks Wexford Park

Clare 6-25

Wexford 1-18

 

Allianz HL Division 1 Group B round 3

At Laois Hire O’Moore Park

Kilkenny 0-34

Laois 1-18

 

Allianz HL Division 1 Group B round 3

At Fraher Field

Waterford 1-22

Antrim 0-17

 

Allianz HL Division 2A round 3

At Owenbeg

Kildare 2-23

Derry 0-19

 

Allianz HL Division 2A round 3

At Netwatch Cullen Park

Carlow 5-24

Down 1-19

 

Allianz HL Division 2B round 3

At Markievicz Park

Tyrone 2-15

Sligo 0-11

 

Allianz HL Division 2B round 3

At Aughrim

Wicklow 0-23

London 0-14

 

Allianz HL Division 3A round 3

At Castleblayney

Monaghan 1-19

Louth 1-15

 

Allianz HL Division 3A round 3

At Box-It Athletic Grounds

Armagh 2-16

Mayo 0-21

 

Allianz HL Division 3A round 3

At Derrylin

Fermanagh 1-14

Roscommon 1-14

 

Saturday 25 February

 

Allianz FL Division 1 round 4

At Hastings MacHale Park

Mayo 4-10

Tyrone 0-12

 

Allianz FL Division 1 round 4

At Austin Stack Park

Kerry 0-12

Armagh 0-11

 

Allianz FL Division 1 round 4

At Croke Park

Dublin 0-16

Clare 1-12

 

Allianz FL Division 3 round 4

At Páirc Esler

Down 1-10

Westmeath 0-11

 

Allianz FL Division 3 round 4

At Corrigan Park

Fermanagh 2-13

Antrim 3-9

 

Allianz FL Division 4 round 4

At Laois Hire O’Moore Park

Wicklow 2-12

Laois 2-10

 

Allianz FL Division 4 round 4

At SETU Arena, Carriganore

Wexford 2-12

Waterford 1-6

 

Allianz HL Division 1 Group B round 3

At Croke Park

Tipperary 2-23

Dublin 0-24

 

Allianz HL Division 2A round 3

At Fitzgerald Stadium

Offaly 0-22

Kerry 1-18

 

Allianz HL Division 3B round 3

At Abbottstown

Lancashire 3-11

Cavan 0-14

 

Allianz HL Division 3B round 3

At Páirc na hÉireann

Longford 2-10

Warwickshire 1-6

 

Sunday 19 February

 

Allianz FL Division 1 round 3

At Clones

Monaghan 1-20

Donegal 0-15

 

Allianz FL Division 1 round 3

At Tuam Stadium

Galway 0-16

Tyrone 0-13

 

Allianz FL Division 1 round 3

At Dr Hyde Park

Roscommon 1-12

Armagh 0-12

 

Allianz FL Division 2 round 3

At Páirc Uí Chaoimh

Dublin 0-18

Cork 2-10

 

Allianz FL Division 2 round 3

At Cusack Park, Ennis

Kildare 0-16

Clare 0-15

 

Allianz FL Division 2 round 3

At Ardee

Louth 1-15

Limerick 1-13

 

Allianz FL Division 3 round 3

At Ederney

Fermanagh 2-14

Down 3-10

 

Allianz FL Division 3 round 3

At Kingspan Breffni

Cavan 1-19

Longford 0-11

 

Allianz FL Division 3 round 3

At TEG Cusack Park

Westmeath 2-12

Offaly 0-12

 

Allianz FL Division 4 round 3

At Markievicz Park

Sligo 0-21

Waterford 0-12

 

Allianz FL Division 4 round 3

At Netwatch Cullen Park

Laois 1-17

Carlow 2-8

 

Allianz FL Division 4 round 3

At Chadwicks Wexford Park

Wexford 0-19

Leitrim 0-15

 

Allianz HL Division 2B round 3

At Páirc Tailteann

Meath 1-23

Donegal 0-16

 

Saturday 18 February

 

Allianz FL Division 1 round 3

At Hastings MacHale Park

Mayo 2-14

Kerry 1-10

 

Allianz FL Division 2 round 3

At Owenbeg

Derry 2-15

Meath 1-7

 

Allianz FL Division 3 round 3

At FBD Semple Stadium

Antrim 1-19

Tipperary 0-14

 

Allianz FL Division 4 round 3

At Aughrim

Wicklow 1-16

London 1-9

 

Sunday 12 February

 

Allianz HL Division 1 Group A round 2

At TEG Cusack Park

Wexford 2-23

Westmeath 1-15

 

Allianz HL Division 1 Group A round 2

At Pearse Stadium

Cork 4-24

Galway 3-22

 

Allianz HL Division 1 Group B round 2

At Parnell Park

Dublin 0-28

Antrim 2-19

 

Allianz HL Division 1 Group B round 2

At UPMC Nowlan Park

Tipperary 2-24

Kilkenny 1-21

 

Allianz HL Division 2A round 2

At Hawkfield

Kildare 1-17

Down 0-19

 

Allianz HL Division 2A round 2

At Glenisk O’Connor Park

Offaly 0-33

Derry 1-15

 

Allianz HL Division 2A round 2

At Austin Stack Park

Kerry 0-18

Carlow 1-13

 

Allianz HL Division 2B round 2

At Aughrim

Wicklow 0-15

Tyrone 0-12

 

Allianz HL Division 2B round 2

At Markievicz Park

Meath 0-22

Sligo 1-13

 

Allianz HL Division 2B round 2

At Ruislip

Donegal 1-18

London 2-13

 

Allianz HL Division 3A round 2

At Ederney

Fermanagh 2-18

Mayo 2-16

 

Allianz HL Division 3A round 2

At Dr Hyde Park

Louth 2-16

Roscommon 0-15

 

Saturday 11 February

 

Allianz HL Division 1 Group A round 2

At TUS Gaelic Grounds

Limerick 1-27

Clare 2-18

 

Allianz HL Division 1 Group B round 2

At Laois Hire O’Moore Park

Waterford 2-31

Laois 2-19

 

Allianz HL Division 3A round 2

At Box-It Athletic Grounds

Monaghan 2-17

Armagh 0-22

 

Allianz HL Division 3B round 2

At Shane McGettigan Park, Drumshanbo

Leitrim 3-21

Lancashire 3-16

 

Allianz HL Division 3B round 2

At Kingspan Breffni

Cavan 2-20

Warwickshire 2-9

 

Sunday 5 February

 

Allianz FL Division 1 round 2

At Box-It Athletic Grounds

Armagh 0-17

Mayo 0-17

 

Allianz FL Division 1 round 2

At Fitzgerald Stadium

Kerry 3-16

Monaghan 0-14

 

Allianz FL Division 1 round 2

At Pearse Stadium

Roscommon 0-9

Galway 0-8

 

Allianz FL Division 1 round 2

At O’Neills Healy Park

Tyrone 0-16

Donegal 0-8

 

Allianz FL Division 2 round 2

At TUS Gaelic Grounds

Dublin 2-17

Limerick 1-11

 

Allianz FL Division 2 round 2

At Páirc Tailteann

Meath 4-8

Clare 0-16

 

Allianz FL Division 2 round 2

At Newbridge

Cork 2-14

Kildare 0-7

 

Allianz FL Division 2 round 2

At Ardee

Derry 2-11

Louth 1-11

 

Allianz FL Division 3 round 2

At Kingspan Breffni

Cavan 1-19

Tipperary 1-7

 

Allianz FL Division 3 round 2

At Glenisk O’Connor Park

Offaly 1-9

Fermanagh 1-8

 

Allianz FL Division 3 round 2

At Glennon Brothers Pearse Park

Westmeath 4-16

Longford 0-9

 

Allianz FL Division 4 round 2

At Aughrim

Sligo 0-18

Wicklow 0-12

 

Allianz FL Division 4 round 2

At Laois Hire O’Moore Park

Laois 1-18

Wexford 1-13

 

Allianz FL Division 4 round 2

At McGovern Park

Leitrim 3-12

London 1-15

 

Allianz HL Division 1 Group A round 1

At Cusack Park, Ennis

Clare 4-27

Westmeath 0-14

 

Allianz HL Division 1 Group B round 1

At Fraher Field

Waterford 2-19

Dublin 3-16

 

Allianz HL Division 2A round 1

At Ballycran

Offaly 0-21

Down 0-18

 

Saturday 4 February

 

Allianz FL Division 3 round 2

At Páirc Esler

Down 2-18

Antrim 2-17

 

Allianz FL Division 4 round 2

At SETU Arena, Carriganore

Carlow 1-11

Waterford 0-10

 

Allianz HL Division 1 Group A round 1

At Páirc Uí Chaoimh

Cork 2-17

Limerick 0-22

 

Allianz HL Division 1 Group A round 1

At Chadwicks Wexford Park

Galway 0-23

Wexford 0-15

 

Allianz HL Division 1 Group B round 1

At FBD Semple Stadium

Tipperary 2-32

Laois 0-18

 

Allianz HL Division 1 Group B round 1

At Corrigan Park

Kilkenny 1-18

Antrim 0-15

 

Allianz HL Division 2A round 1

At Netwatch Cullen Park

Kildare 0-25

Carlow 0-11

 

Allianz HL Division 2A round 1

At Celtic Park

Kerry 2-22

Derry 0-13

 

Allianz HL Division 2B round 1

At Eoghan Ruadh, Dungannon

Tyrone 1-26

London 3-18

 

Allianz HL Division 2B round 1

At Páirc Tailteann

Meath 2-23

Wicklow 2-14

 

Allianz HL Division 2B round 1

At Letterkenny

Donegal 1-16

Sligo 0-15

 

Allianz HL Division 3A round 1

At Clones

Monaghan 2-13

Fermanagh 1-14

 

Allianz HL Division 3A round 1

At Hastings MacHale Park

Mayo 0-17

Roscommon 0-17

 

Allianz HL Division 3A round 1

At Darver

Armagh 3-18

Louth 1-16

 

Allianz HL Division 3B round 1

At Glennon Brothers Pearse Park

Cavan 1-13

Longford 0-14

 

Allianz HL Division 3B round 1

At Páirc na hÉireann

Leitrim 1-21

Warwickshire 3-6

 

Sunday 29 January

 

Allianz FL Division 1 round 1

At Ballybofey

Donegal 0-13

Kerry 1-9

 

Allianz FL Division 1 round 1

At Dr Hyde Park

Roscommon 3-11

Tyrone 1-12

 

Allianz FL Division 2 round 1

At Cusack Park, Ennis

Clare 0-13

Louth 1-9

 

Allianz FL Division 2 round 1

At Páirc Uí Chaoimh

Meath 3-14

Cork 0-19

 

Allianz FL Division 3 round 1

At TEG Cusack Park

Cavan 0-12

Westmeath 1-6

 

Allianz FL Division 3 round 1

At Corrigan Park

Offaly 2-12

Antrim 0-12

 

Allianz FL Division 4 round 1

At Markievicz Park

Laois 2-11

Sligo 0-11

 

Allianz FL Division 4 round 1

At Avant Money Páirc Seán MacDiarmada

Leitrim 3-18

Waterford 0-11

 

Kehoe Cup SH round 5

At Abbottstown

Down 2-20

Wicklow 1-19

 

Saturday 28 January

 

Allianz FL Division 1 round 1

At Hastings MacHale Park

Mayo 1-11

Galway 2-8

 

Allianz FL Division 1 round 1

At St Mary’s Park, Castleblayney

Armagh 1-14

Monaghan 1-12

 

Allianz FL Division 2 round 1

At Croke Park

Dublin 1-11

Kildare 0-13

 

Allianz FL Division 2 round 1

At Owenbeg

Derry 0-16

Limerick 0-4

 

Allianz FL Division 3 round 1

At FBD Semple Stadium

Down 2-11

Tipperary 1-11

 

Allianz FL Division 4 round 1

At Netwatch Cullen Park

Carlow 2-10

Wicklow 2-10

 

Allianz FL Division 3 round 1

At Ederney

Fermanagh 0-15

Longford 0-9

 

Kehoe Cup SH round 5

At Dunganny

Kildare 2-24

Meath 0-18

 

Saturday 21 January

 

All-Ireland club SFC final

At Croke Park

Kilmacud Crokes (Dublin) 1-11

Glen (Derry) 1-9

 

All-Ireland club SHC final

At Croke Park

Ballyhale Shamrocks (Kilkenny) 1-22

Dunloy Cuchullains (Antrim) 1-15

 

Munster SHL final

At Pairc Ui Rinn

Cork 3-14

Tipperary 1-19

 

Walsh Cup SH round 3

At O’Connor Park

Offaly 2-21

Laois 1-23

 

Walsh Cup SH round 3

At Kinnegad

Dublin 1-20

Westmeath 0-15

 

Munster SHL round 3

At Tralee

Limerick 0-25

Kerry 0-9

 

Kehoe Cup SH round 4

At Netwatch Cullen Park

Carlow 2-22

Meath 2-14

 

Allianz FL Division 4 round 1

At Chadwicks Wexford Park

Wexford 1-9

London 1-9

 

Kehoe Cup SH round 4

At Hawkfield

Kildare 0-26

Down 0-15

 

Saturday 21 January

 

Dr McKenna Cup SF final

At Athletic Grounds

Derry 3-11

Tyrone 1-5

 

O’Byrne Cup SF final

At Glennon Bros Pearse Park

Longford 3-13

Louth 0-12

 

Walsh Cup SH round 3

At Chadwicks Wexford Park

Wexford 1-25

Kilkenny 2-18

 

Walsh Cup SH round 3

At Darver

Galway 1-31

Antrim 2-15

 

Friday 20 January

 

Connacht FBD FL final

At NUIG Connacht Air Dome

Mayo 0-13

Roscommon 0-9

 

McGrath Cup SF final

At Mallow

Cork 0-19

Limerick 2-7

 

Sunday 15 January

 

McKenna Cup SF semi-final

At Pairc Esler

Derry 1-15

Down 3-9 (Derry win 3-2 on penalties)

 

McGrath Cup SF round 3

At Quilty

Cork 2-10

Clare 0-8

 

All-Ireland club IFC final

At Croke Park

Rathmore (Kerry) 1-11

Galbally Pearses (Tyrone) 0-11

 

All-Ireland club JFC final

At Croke Park

Fossa (Kerry) 0-19

Stewartstown Harps (Tyrone) 1-13

 

Walsh Cup SH round 2

At Rathdowney

Kilkenny 3-31

Laois 2-21

 

Walsh Cup SH round 2

At Birr

Wexford 1-20

Offaly 2-14

 

Munster SHL round 2

At Páirc Uí Rinn

Cork 0-20

Limerick 1-16

 

Munster SHL round 2

At Cusack Park

Clare 1-24

Waterford 2-19

 

Kehoe Cup round 3

At Abbottstown

Carlow 1-25

Down 1-20

 

Kehoe Cup round 3

At Bray Emmets

Kildare 0-15

Wicklow 1-11

 

Saturday 14 January

 

Connacht FBD FL semi-final

At NUIG Connacht Air Dome

Mayo 2-18

Galway 3-12

 

McKenna Cup SF semi-final

At Kingspan Breffni

Tyrone 0-15

Cavan 0-10

 

McGrath Cup SF round 3

At Fethard Community Astroturf Pitch

Tipperary 2-10

Limerick 1-13

 

All-Ireland club IHC final

At Croke Park

Monaleen (Limerick) 1-17

Tooreen (Mayo) 1-15

 

All-Ireland club JHC final

At Croke Park

Ballygiblin (Cork) 1-16

Easkey (Sligo) 0-11

 

Walsh Cup SH round 2

At Abbottstown

Westmeath 0-15

Antrim 0-13

 

Walsh Cup SH round 2

At Parnell Park

Galway 1-21

Dublin 0-15

 

Friday 13 January

 

Connacht FBD FL semi-final

At NUIG Connacht Air Dome

Roscommon 3-17

Sligo 2-13

 

Wednesday 11 January

 

O’Byrne Cup SF round 3

At Ashbourne

Meath 1-7

Longford 0-10

 

O’Byrne Cup SF round 3

At Parnell Park

Offaly 0-11

Dublin 0-8

 

Dr McKenna Cup SF round 3

At Owenbeg

Derry 0-10

Tyrone 0-10

 

Dr McKenna Cup SF round 3

At Ballybofey

Monaghan 0-15

Donegal 2-7

 

Dr McKenna Cup SF round 3

At Kingspan Breffni

Cavan 1-14

Armagh 1-9

 

Sunday 8 January

 

McGrath Cup SF round 2

At Austin Stack Park

Kerry 0-14

Clare 0-13

 

McGrath Cup SF round 2

At Gold Coast Dungarvan

Tipperary 2-14

Waterford 0-7

 

Dr McKenna Cup SF round 2

At Páirc Esler

Down 2-14

Donegal 1-10

 

Dr McKenna Cup SF round 2

At Brewster Park

Derry 0-11

Fermanagh 1-4

 

Dr McKenna Cup SF round 2

At Portglenone

Cavan 2-10

Antrim 0-9

 

All-Ireland club SFC semi-final

At Croke Park

Glen (Derry) 1-11

Moycullen (Galway) 0-12

 

All-Ireland club SFC semi-final

At Croke Park

Kilmacud Crokes (Dublin) 1-14

Kerins O’Rahilly’s (Kerry) 0-14

 

Walsh Cup SH round 1

At Ballinasloe

Galway 3-27

Westmeath 0-20

 

Walsh Cup SH round 1

At Mountrath

Laois 0-20

Wexford 0-18

 

Walsh Cup SH round 1

At Callan

Kilkenny 2-19

Offaly 0-21

 

Munster SHL round 2

At MacDonagh Park, Nenagh

Tipperary 2-22

Clare 0-20

 

Kehoe Cup SH round 2

At Netwatch Cullen Park

Carlow 4-26

Wicklow 1-8

 

Kehoe Cup SH round 2

At Dunganny Centre of Excellence

Meath 2-24

Down 1-16

 

Saturday 7 January

 

Connacht SHL final

At NUIG Connacht Air Dome

Galway Development 1-25

Roscommon 1-19

 

O’Byrne Cup SF round 2

At The Downs

Westmeath 1-16

Wexford 0-6

 

O’Byrne Cup SF round 2

At Newbridge

Louth 0-14

Kildare 1-10

 

O’Byrne Cup SF round 2

At Glennon Bros Pearse Park

Longford 0-15

Carlow 0-4

 

O’Byrne Cup SF round 2

At Páirc Tailteann

Meath 2-10

Laois 0-16

 

O’Byrne Cup SF round 2

At O’Connor Park

Offaly 1-9

Wicklow 0-7

 

Walsh Cup SH round 1

At Parnell Park

Dublin 3-26

Antrim 2-22

 

All-Ireland club IFC semi-final

At Páirc Uí Rinn

Rathmore (Kerry) 2-16

St Mogue’s Fethard (Wexford) 1-10

 

All-Ireland club IFC semi-final

At St Loman’s, Mullingar

Galbally Pearses (Tyrone) 4-4

Dunmore MacHales (Galway) 1-9

 

All-Ireland club JFC semi-final

At Laois Hire O’Moore Park

Fossa (Kerry) 3-14

Castletown (Meath) 0-11

 

All-Ireland club JFC semi-final

At Dr Hyde Park

Stewartstown Harps (Tyrone) 1-13

Clifden (Galway) 1-9 AET

 

Friday 6 January

 

Connacht FBD SF round 1

Leitrim 1-13 Galway 3-20, NUIG Connacht Air Dome – FT

 

Thursday 5 January

 

Munster SHL round 1

Kerry 2-17 Cork 2-30, Austin Stack Park – FT

 

Kehoe Cup SH round 1

Kildare 3-19 Carlow 0-11, Hawkfield – FT

Wicklow 1-11 Meath 0-18, Bray Emmets – FT

 

Wednesday 4 January

 

O’Byrne Cup SF round 1

Wexford 0-11 Kildare 1-18, St Patricks Park Enniscorthy – FT

Louth 1-8 Westmeath 0-9, Darver – FT

Laois 0-13 Longford 3-18, Portarlington – FT

Carlow 1-9 Meath 0-16, Netwatch Cullen Park – FT

Wicklow 0-9 Dublin 2-15, Baltinglass – FT

 

Dr McKenna Cup SF round 1

Monaghan 0-12 Down 2-10, Castleblayney – FT

Tyrone 0-17 Fermanagh 1-7, O’Neill’s Healy Park – FT

Armagh 2-20 Antrim 2-8, Athletic Grounds – FT

 

McGrath Cup SF round 1

Cork 5-11 Kerry 0-14, Páirc Uí Rinn – FT

Limerick 4-14 Waterford 0-9, Rathkeale – FT

 

Connacht SHL semi-finals

Leitrim 1-10 Roscommon 6-33, NUIG Connacht Air Dome – FT

New York 0-17 Galway Development 0-30, NUIG Connacht Air Dome – FT

 

Tuesday 3 January

 

Munster SHL round 1

Waterford 0-21 Tipperary 1-15, Mallow – FT

 

Monday 2 January 2023

 

Connacht SHL preliminary round

Leitrim 4-23 Mayo 1-18, NUIG Connacht Air Dome – FT

New York 3-28 Longford 0-16, NUIG Connacht Air Dome – FT

Sligo 2-18 Roscommon 0-31, NUIG Connacht Air Dome – FT

 

Monday 18 December

 

All-Ireland club SHC semi-final

At Croke Park

Ballyhale Shamrocks (Kilkenny) 1-16

Ballygunner (Waterford) 0-16

 

All-Ireland club SHC semi-final

At Croke Park

Dunloy Cuchullains (Antrim) 1-14

St Thomas’ (Galway) 0-13

 

All-Ireland club IHC semi-final

At O’Connor Park

Monaleen (Limerick) 2-19

Bray Emmets (Wicklow) 0-20

 

All-Ireland club IHC semi-final

At Kingspan Breffni

Tooreen (Mayo) 1-18

Liatroim (Down) 1-14

 

All-Ireland club JHC semi-final

At Dungarvan

Ballygiblin (Cork) 1-12

Horeswood (Wexford) 0-8

 

All-Ireland club JHC semi-final

At Darver

Easkey (Sligo) 3-15

Kilburn Gaels (Britain) 4-6

 

Sunday 17 December

 

All-Ireland Ladies JFC club final

At Cahir

Salthill-Knocknacarra (Galway) 1-7

Naomh Abán (Cork) 0-4

 

All-Ireland Camogie club senior championship final

At Croke Park

Sarsfields (Galway) 2-14

Loughgiel Shamrocks (Antrim) 1-14

 

All-Ireland Camogie club intermediate championship final

At Croke Park

Clonduff (Down) 0-12

James Stephens (Kilkenny) 1-6

 

Monday 11 December

 

Ulster club SFC final

At Athletic Grounds

Glen (Derry) 1-12

Kilcoo (Down) 1-6

 

Sunday 10 December

 

Munster club SFC final

At Mallow

Kerins O’Rahilly’s (Kerry) 2-6

Newcastle West (Limerick) 1-8

 

All-Ireland Ladies SFC club final

At Croke Park

Kilkerrin-Clonberne (Galway) 0-13

Donaghmoyne (Monaghan) 0-7

 

All-Ireland Ladies IFC club final

At Croke Park

Longford Slashers (Longford) 4-11

Mullinahone (Tipperary) 2-8

 

Monday 4 December

 

Leinster club SFC final

At Croke Park

Kilmacud Crokes (Dublin) 1-12

The Downs (Westmeath) 0-8

 

Leinster club SHC final

At Croke Park

Ballyhale Shamrocks (Kilkenny) 2-22

Kilmacud Crokes (Dublin) 2-19

 

Ulster club SHC final

At Athletic Grounds

Dunloy Cuchullains (Antrim) 2-12

Slaughtneil (Derry) 0-16

 

Connacht club SFC final

At Pearse Stadium

Moycullen (Galway) 0-13

Tourlestrane (Sligo) 0-6

 

Sunday 3 December

 

Munster club SHC final

At FBD Semple Stadium

Ballygunner (Waterford) 1-23

Ballyea (Clare) 0-17

 

Monday 27 November

 

Munster club SFC semi-final

At Austin Stack Park

Kerins O’Rahilly’s (Kerry) 1-9

Éire Óg Ennis (Clare) 1-8

 

Munster club SFC semi-final

At FBD Semple Stadium

Newcastle West (Limerick) 1-16

Clonmel Commercials (Tipperary) 1-11 AET

 

Ulster club SFC semi-final

At O’Neill’s Healy Park

Glen (Derry) 1-10

Cargin (Antrim) 0-8

 

Leinster club SHC semi-final

At Croke Park

Kilmacud Crokes (Dublin) 1-24

St Mullin’s (Carlow) 1-12

 

Leinster club SHC semi-final

At Croke Park

Ballyhale Shamrocks (Kilkenny) 3-22

Naas (Kildare) 1-16

 

Galway SHC final replay

At Pearse Stadium

St Thomas’ 1-15

Loughrea 0-17

 

Sunday 26 November

 

Ulster club SFC semi-final

At Athletic Grounds

Kilcoo (Down) 3-14

Enniskillen Gaels (Fermanagh) 1-9

 

Monday 20 November

 

Connacht club SFC semi-final

At Tuam Stadium

Moycullen (Galway) 2-8

Strokestown (Roscommon) 0-7 AET

 

Munster SHC semi-final

At Cusack Park, Ennis

Ballyea (Clare) 1-12

St Finbarr’s (Cork) 0-14

 

Munster SHC semi-final

At TUS Gaelic Grounds

Ballygunner (Waterford) 2-20

Na Piarsaigh (Limerick) 2-15

 

Ulster club SHC semi-final

At Corrigan Park

Slaughtneil (Derry) 2-24

Portaferry (Down) 0-11

 

Galway SHC final

At Pearse Stadium

St Thomas’ 1-17

Loughrea 0-20

 

Sunday 19 November

 

Connacht club SFC semi-final

At Avant Money Páirc Seán Mac Diarmada

Tourlestrane (Sligo) 0-8

St Mary’s Kiltoghert (Leitrim) 0-6

 

Leinster club SFC semi-final

At Croke Park

The Downs (Westmeath) 2-12

Ratoath (Meath) 0-17

 

Leinster club SFC semi-final

At Croke Park

Kilmacud Crokes (Dublin) 1-12

Portarlington (Laois) 0-4

 

Sunday 20 November

Connacht club SFC semi-final
At Tuam Stadium
Moycullen (Galway) 2-8
Strokestown (Roscommon) 0-7 AET

Munster SHC semi-final
At Cusack Park, Ennis
Ballyea (Clare) 1-12
St Finbarr’s (Cork) 0-14

Munster SHC semi-final
At TUS Gaelic Grounds
Ballygunner (Waterford) 2-20
Na Piarsaigh (Limerick) 2-15

Ulster club SHC semi-final
At Corrigan Park
Slaughtneil (Derry) 2-24
Portaferry (Down) 0-11

Galway SHC final
At Pearse Stadium
St Thomas’ 1-17
Loughrea 0-20

 

Saturday 19 November

Connacht club SFC semi-final
At Avant Money Páirc Seán Mac Diarmada
Tourlestrane (Sligo) 0-8
St Mary’s Kiltoghert (Leitrim) 0-6

Leinster club SFC semi-final
At Croke Park
The Downs (Westmeath) 2-12
Ratoath (Meath) 0-17

Leinster club SFC semi-final
At Croke Park
Kilmacud Crokes (Dublin) 1-12
Portarlington (Laois) 0-4

 

Sunday 13 November 

Connacht club SFC quarter-final
At MacHale Park
Moycullen (Galway) 3-18
Westport (Mayo) 1-11

Munster club SFC quarter-final
At Cusack Park
Éire Óg Ennis (Clare) 3-11
The Nire (Waterford) 0-5

Ulster club SFC quarter-final
At Celtic Park
Glen (Derry) 3-10
Errigal Ciaran (Tyrone) 1-12

Ulster club SFC quarter-final
At Corrigan Park
Cargin (Antrim) 2-13
Naomh Conaill (Donegal) 2-13 AET (Cargin win 4-1 on penalties)

Ulster club SFC quarter-final
At Clones
Kilcoo (Down) 2-14
Ballybay (Monaghan) 1-7

Leinster club SHC quarter-final
At UPMC Nowlan Park
Ballyhale Shamrocks (Kilkenny) 5-25
Castletown-Geoghegan (Westmeath) 0-15

Leinster club SHC quarter-final
At Netwatch Cullen Park
St Mullin’s (Carlow) 1-19
Ferns St Aidan’s (Wexford) 1-17

Leinster club SHC quarter-final
At Parnell Park
Kilmacud Crokes (Dublin) 2-18
Clough-Ballacolla (Laois) 1-12

 

Saturday 12 November

Connacht club SFC quarter-final
At Ruislip
St Mary’s Kiltoghert (Leitrim) 3-8
St Kiernan’s (London) 1-8

Munster club SFC quarter-final
At Páirc Uí Chaoimh
Clonmel Commercials (Tipperary) 2-15
Nemo Rangers (Cork) 1-11

Ulster club SFC quarter-final
At Brewster Park
Enniskillen Gaels (Fermanagh) 1-17
Gowna (Cavan) 2-14 AET (Enniskillen Gaels win 5-3 on penalties)

Leinster club SHC quarter-final
At Newbridge
Naas (Kildare) 4-21
Shinrone (Offaly) 0-18

 

Sunday 6 November

Leinster club SFC quarter-final
At Páirc Tailteann
Ratoath (Meath) 0-11
Rhode (Offaly) 0-9

Leinster club SFC quarter-final
At TEG Cusack Park
The Downs (Westmeath) 1-17
St Mary’s, Ardee (Louth) 0-12

Leinster club SFC quarter-final
At Netwatch Cullen Park
Portarlington (Laois) 3-19
Palatine (Carlow) 0-9

Leinster club SFC quarter-final
At Parnell Park
Kilmacud Crokes (Dublin) 3-14
Naas (Kildare) 0-14

Limerick SFC final
At Kilmallock
Newcastlewest 1-11
Adare 2-5 AET

Munster club SHC quarter-final
At Walsh Park
Ballygunner (Waterford) 4-19
Kilruane MacDonagh’s (Tipperary) 0-14

 

Saturday 5 November 

Ulster club SFC Round 1
At Athletic Grounds
Ballybay (Monaghan) 2-11
Crossmaglen Rangers (Armagh) 1-8

 

Sunday 30 October

Clare SFC final
At Cusack Park
Éire Óg Ennis 0-9
Ennistymon 0-6

Cork SFC final
At Pairc Ui Chaoimh
Nemo Rangers 1-16
St Finbarr’s 2-9

Fermanagh SFC final
At Brewster Park
Enniskillen Gaels 3-12
Erne Gaels 0-11

Galway SFC final
At Pearse Stadium
Moycullen 1-10
Salthill-Knocknacarra 1-9

Kerry SFC final
At Austin Stack Park
East Kerry 1-16
Mid Kerry 0-10

Leitrim SHC final
At Pairc Sean Mac Diarmada
Carrick Hurling 1-12
Cluanin lomaint 1-11

London SFC final replay
At Ruislip
St Kiernan’s 0-13
Fulham Irish 0-8

Mayo SFC final
At MacHale Park
Westport 1-9
Ballina Stephenites 1-6

Tyrone SFC final
At O’Neill’s Healy Park
Errigal Ciaran 2-11
Carrickmore 1-12

Waterford SFC final
At Walsh Park
The Nire 0-10
Rathgormack 0-8

Limerick SHC final
At TUS Gaelic Grounds
Na Piarsaigh 3-23
Kilmallock 2-15

Tipperary SHC final replay
At FBD Semple Stadium
Kilruane MacDonaghs 2-20
Kiladangan 1-16

 

Sunday 23 October 

Leinster club SFC round 1
At Chadwicks Wexford Park
Portarlington (Laois) 1-11
Castletown (Wexford) 0-10

Leinster club SFC round 1
At Pairc Mhuire, Ardee
St Mary’s, Ardee (Louth) 3-7
Colmcille (Longford) 1-7

Armagh SFC final
At Athletic Grounds
Crossmaglen Rangers 1-19
Granemore 0-10

Derry SFC final
At Celtic Park
Glen 1-12
Slaughtneil 0-7

Kerry club SFC final
At Fitzgerald Stadium
Kerins O’Rahilly’s 0-15
Templenoe 0-14

Roscommon SFC final
At Dr Hyde Park
Strokestown 0-11
Boyle 0-10

Clare SHC final
At  Cusack Park
Ballyea 2-14
Eire Og 1-16

Dublin SHC final
At Parnell Park
Kilmacud Crokes 0-20
Na Fianna 0-17

London SHC final
At Ruislip
St Gabriel’s 4-15
Robert Emmetts 3-12

Sligo SHC final
At Markievicz Park
Easkey 3-18
Naomh Eoin 1-10

Tipperary SHC final
At FBD Semple Stadium
Kilruane MacDonaghs 2-18
Kiladangan 1-21

 

Saturday 22 October

Leinster club SFC round 1
At Netwatch Cullen Park
Palatine (Carlow) 2-14
St Patrick’s (Wicklow) 0-8

Cavan SHC final
At Kingspan Breffni
Cootehill Celtic 1-16
Mullahoran 0-9

Roscommon SHC final
At Athleague
Four Roads 3-14
Padraig Pearses 0-15

Tyrone SHC final
At O’Neill’s Healy Park
Éire Óg Carrickmore 1-28
Naomh Colum Cille 0-4

 

Sunday 16 October

Cavan SFC final
At Kingspan Breffni
Gowna 2-13
Killygarry 1-9

Dublin SFC final
At Parnell Park
Kilmacud Crokes 0-11
Na Fianna 0-10

Down SFC final
At Páirc Esler
Kilcoo 1-13
Warrenpoint 0-15 AET

Leitrim SFC final
At Avant Money Páirc Seán Mac Diarmada
St Mary’s, Kiltoghert 0-11
Mohill 1-7

London SFC final
At Ruislip
Fulham Irish 0-9
St Kiernan’s 1-6

Louth SFC final replay
At Dowdallshill
St Mary’s, Ardee 1-18
Newtown Blues 1-15

Meath SFC final
At Pairc Tailteann
Ratoath 0-12
Summerhill 0-11

Monaghan SFC final
At Clones
Ballybay Pearse Brothers 1-11
Scotstown 1-8

Sligo SFC final
At Markievicz Park
Tourlestrane 0-15
St Mary’s 0-13

Tipperary SFC final
At FBD Semple Stadium
Clonmel Commercials 1-10
Upperchurch-Drombane 1-2

Wexford SFC final
At Chadwicks Wexford Park
Castletown 0-13
Shelmaliers 0-9

Antrim SHC final
At Corrigan Park
Dunloy Cuchullains 1-20
Ruairí Óg, Cushendall 2-11

Armagh SHC final
At the Athletic Grounds
Middletown Na Fianna 1-19
Keady Lámh Dhearg 2-12

Cork SHC final
At Pairc Ui Chaoimh
St Finbarr’s 2-14
Blackrock 1-7

Kilkenny SHC final
At UPMC Nowlan Park
Ballyhale Shamrocks 1-21
James Stephens 2-11

 

Saturday 15 October 

Donegal SFC final
At Ballybofey
Naomh Conaill 1-9
St Eunan’s 2-5

 

Sunday 9 October

Antrim SFC final
At Corrigan Park
Cargin 1-18
St Mary’s, Aghagallon 3-9 AET

Kildare SFC final
At Newbridge
Naas 1-12
Clane 0-6

Laois SFC final
At MW Hire O’Moore Park
Portarlington 2-13
O’Dempsey’s 0-8

Longford SFC final
At Glennon Brothers Pearse Park
Colmcille 1-7
Mullinalaghta St Columba’s 0-8

Louth SFC final
At Clan na Gael GFC, Dundalk
St Mary’s, Ardee 1-12
Newtown Blues 1-12

Westmeath SFC final
At TEG Cusack Park
The Downs 1-8
St Loman’s 0-7

Wicklow SFC final
At Aughrim
St Patrick’s 1-10
Baltinglass 1-8

Down SHC final
At Páirc Esler
Portaferry 1-12
Ballycran 0-13

Mayo SHC final
At Tooreen
Tooreen 1-14
Ballyhaunis 2-5

Meath SHC final
At Páirc Tailteann
Trim 1-13
Ratoath 1-10

 

Sunday 2 October

Carlow SFC final
At Netwatch Cullen Park
Palatine 2-8
Tinryland 2-6

Laois SHC final
At MW Hire O’Moore Park
Clough-Ballacolla 1-24
Camross 0-16

Offaly SHC final
At O’Connor Park
Shinrone 0-26
Kilcormac-Killoughey 2-13

Westmeath SHC final
At TEG Cusack Park
Castletown-Geoghegan 0-22
Clonkill 1-14

 

Saturday 1 October

Wicklow SHC final replay
At Aughrim
Bray Emmets 2-16
Glenealy 2-8

 

Sunday 25 September

Offaly SFC final
At O’Connor Park
Rhode 1-9
Tullamore 0-11

Derry SHC final
At Owenbeg
Slaughtneil 2-18
Kevin Lynch’s 1-8

Kildare SHC final
At St Conleth’s Park
Naas 0-20
Maynooth 0-12

Wicklow SHC final
At Aughrim
Bray Emmets 0-16
Glenealy 0-16

 

Sunday 11 September

Longford SHC final
At Glennon Brothers Pearse Park
Clonguish Gaels 1-15
Longford Slashers 1-13

Waterford SHC final
At Walsh Park
Ballygunner 2-11
Mount Sion 0-8

 

Sunday 28 August

Monaghan SHC final
At Truagh
Castleblayney Faughs 2-15
Carrickmacross Emmets 1-8

 

Sunday 14 August

Wexford SHC final
At Chadwicks Wexford Park
Ferns St Aidan’s 1-20
St Martin’s 0-22

 

Saturday 13 August

All-Ireland Ladies JFC final replay
At the Athletic Grounds
Antrim 3-15
Fermanagh 0-11

 

Sunday 7 August

All-Ireland Camogie senior final
At Croke Park
Kilkenny 1-13
Cork 1-12

All-Ireland Camogie intermediate final
At Croke Park
Galway 0-13
Cork 0-11

All-Ireland Camogie premier junior final
At Croke Park
Antrim 5-5
Armagh 0-13

Carlow SHC final
At Netwatch Cullen Park
St Mullin’s 2-22
Begenalstown Gaels 0-11

Kerry SHC final
At Austin Stack Park
Causeway 2-15
Ballyduff 0-16

Louth SHC final
At Dunleer
St Fechins 2-16
Knockbridge 2-9

 

Sunday 31 July

All-Ireland Ladies SFC final
At Croke Park
Meath 3-10
Kerry 1-7

All-Ireland Ladies IFC final
At Croke Park
Laois 1-13
Wexford 1-11

All-Ireland Ladies JFC final
At Croke Park
Antrim 1-13
Fermanagh 1-13

 

Saturday 30 July

Donegal SHC final
At O’Donnell Park
Setanta 1-20
Burt 0-18 AET

 

Sunday 24 July

All-Ireland SFC final
At Croke Park
Kerry 0-20
Galway 0-16

All-Ireland Camogie intermediate semi-final
At UPMC Nowlan Park
Galway 3-9
Meath 2-8

All-Ireland Camogie intermediate semi-final
At UPMC Nowlan Park
Cork 0-14
Derry 1-10

 

Saturday 23 July 

All-Ireland Camogie senior semi-final
At Croke Park
Kilkenny 1-13
Galway 0-12

All-Ireland Camogie senior semi-final
At Croke Park
Cork 0-15
Waterford 0-10

All-Ireland Camogie premier junior semi-final
At Bord na Mona O’Connor Park
Antrim 1-16
Clare 0-18 AET

All-Ireland Camogie premier junior semi-final
At Bord na Mona O’Connor Park
Armagh 1-13
Cavan 2-3

 

Sunday 17 July

All-Ireland SHC final
At Croke Park
Limerick 1-31
Kilkenny 2-26

 

Saturday 16 July 

All-Ireland Ladies SFC semi-final
At Croke Park
Meath 0-12
Donegal 1-7

All-Ireland Ladies SFC semi-final
At Croke Park
Kerry 4-10
Mayo 0-13

All-Ireland Senior Camogie Championship quarter-final
At Semple Stadium
Kilkenny 2-24
Dublin 1-11

All-Ireland Senior Camogie championship quarter-final
At Semple Stadium
Waterford 3-16
Limerick 1-12

 

Sunday 10 July

All-Ireland SFC semi-final
At Croke Park
Kerry 1-14
Dublin 1-13

All-Ireland JFC final
At Croke Park
Kilkenny 3-12
New York 1-9

All-Ireland Ladies IFC semi-final
At Crettyard
Wexford 6-11
Roscommon 1-9

All-Ireland Ladies IFC semi-final
At Kiltoom
Laois 2-21
Clare 2-19 AET

All-Ireland Ladies JFC semi-final
At Dunleer
Antrim 3-18
Carlow 0-13

All-Ireland Ladies JFC semi-final
At Kiltoom
Fermanagh 7-9
Limerick 3-12

 

 

Saturday 9th July

All-Ireland SFC semi-final

Galway 2-08 1-06 Derry Result

64min Comer with his 2nd goal

46min Comer goal for Galway

Tailteann Cup final

Westmeath 2-14 1-13 Cavan Result

Friday 8th July

All-Ireland Minor Football final
Mayo 0-09 0-15 Galway Result

All-Ireland Junior Football semi-finals
Warwickshire 0-06 1-08 New York Result
London 2-09 3-11 Kilkenny Result

 

 

Sunday 3 July

All-Ireland SHC semi-final
At Croke Park
Limerick 0-27
Galway 1-21

All-Ireland MHC final
At Nowlan Park
Tipperary 1-17
Offaly 1-16

TG4 All-Ireland SFC relegation play-off
At Pearse Park
Cavan 1-13
Westmeath 1-9

Saturday 2 July

All-Ireland SHC semi-final
At Croke Park
Kilkenny 2-26
Clare 0-20

Sunday 26 June

All-Ireland SFC quarter-final
At Croke Park
Galway 2-21
Armagh 3-18 (Galway win 4-1 on penalties)

All-Ireland SFC quarter-final
At Croke Park
Kerry 1-18
Mayo 0-13

All-Ireland Ladies IFC quarter-final
At Kinnegad
Roscommon 1-10
Louth 0-6

All-Ireland Ladies IFC quarter-final
At Birr
Clare 3-11
Longford 0-4  Result

All-Ireland Ladies IFC quarter-final
At Ashbourne
Wexford 3-14
Tyrone 3-9 Result

All-Ireland Ladies IFC quarter-final
At Kinnegad
Laois 6-16
Wicklow 0-8  Result

Saturday 25th June

All-Ireland SFC quarter-finals
Dublin  0-21  0-10 Cork, Croke Park, Result

Derry 5-13  2-08 Clare, Croke Park, Result

All-Ireland MFC semi-finals
Mayo 1-08 0-09 Kerry, O’Connor Park, Result

Galway 2-09  1-11 Derry, Parnell Park, Result

Goals and updates

Dublin v Cork

73 mins Dean Rock 8th Point

68 mins Dean Rock Point

66 mins Ciaran Kilkenny point

63 mins Aaron Byrne point

61 mins C. O’Mahony Point from Free

59 mins C. O’Mahony Point from Free

57 mins  L. Gannon Point

55 mins J. O’Rourke   Point

52 mins Dublin sub- Lorcan O’Dell 🔁 Seán Bugler

52 mins Brian Fenton Point

48 min Dean Rock points his 7th free

47 mins Brian Fenton Point

44 min Dean Rock points his 6th free

39 min Dean Rock points a free

36 min Dean Rock points a free

31mins Ciaran Kilkenny point

29 min S. Sherlock  Free Point

28 mins T. Lahiff   Point

28 mins   S. Sherlock  Free Point

25 min Dean Rock points a free!

23 min Dean Rock points a free!

21 mins P Small Point

20 mins S. Sherlock   Point

19 mins  S. Bugler   Point

18 mins B. Hurley   Point

14 mins  B. Hurley   Point

13 mins Ciarán Kilkenny point

7 mins Dean Rock Point from free

5 mins L. Gannon  Point

4 mins C. O’Mahony    Point for Cork

2 mins Cormac Costello opens with a point

Derry v Clare

70 + 3 mins D. Tubridy  Point

65 mins Shane McGuigan Point

29mins 2nd half Derry point from play Shane McGuigan

60 mins S. McGuigan  Point

59 mins E. Cleary  Point   Clare

57 mins D. Tubridy  Point from free

53 mins S. McGuigan  Point

53 mins K. Sexton  Point   from free Clare

50 mins E. Cleary Point Clare

49 mins P. Cassidy  Point

47.5 mins S. McGuigan  Goal

47 mins E. Cleary   Goal Clare

44 mins C. McCluskey  Point

43 mins Heron Point

40 mins G. Mc Kinless   Goal

35 +1 mins P. Cassidy   Goal

34 mins E. Cleary  Point Clare

32 mins  P. Lillis    Goal Clare

32 mins S. McGuigan  Point

20 J. Malone  Point Clare

29 mins S. McGuigan  Point

28 mins C. Glass   Point

26 mins S. McGuigan  Point

17 mins S. McGuigan  Point from free

15 mins  E. Cleary  Point from Free Clare

12 mins C. Glass   Goal

09 mins B. Heron   Goal

06 mins N. Loughlin Point from  Free

Mayo v Kerry

60 + 2 Plane Point

49 mins D O’Sullivan Point

41 mins D O’Connor  Point Kerry

34 mins  R. Clarke   Free Point Mayo

Second Half

30 mins + 1′ AT  Points J. Maheady

30 Keane Point

28 mins Hurley

25 mins R. Clarke Free Point

28 mins Hurley point for Mayo

25 mins Clarke  free Point Mayo

21 mins Point P. Lane

20 mins C. Dillon   Point

19 mins O. Ferris  Point Kerry

18 mins R. Clarke  Goal    Mayo

09 mins. O’Sullivan   Point Kerry

09 mins. Dillon    Free Point  Kerry

07 mins D. O’Connors Point  Kerry

03 mins C. Keaveney   Free Point  Mayo

Galway v Down

03 mins  Jack Lonergan with the Goal for Galway

28 mins E Higgins  Goal Sligo

Second Half

32 mins Goal C. Costello  Galway

34mins Point  E. Monaghan from free Galway

33 min Card  F. McEldowney Down

34 mins  R. Forbes  Point Down

38 mins Point    C. Costello

39 mins Point  R. Flaherty

39 mins Point C. Chambers from free

42 mins  Point  C. Chambers from free

44 mins Point E Monaghan

46 mins E Higgins point  from free

49 mins E Monaghan Point

50 mins E Monaghan Point

52 mins Murphy Point for Derry

54 mins J Boyle Point for Derry

57 J. McGuckian  yellow Card

57 J. McGuckian  ref gives red Card

58 mins Spiers Point

59 A. Colleran red Card

60 mins C. Chambers  Free Point

3mins +

60mins + . Chambers

60mins +  Free Point

 

 

Sunday 19 June

Tailteann Cup semi-finals
Westmeath v Offaly, Croke Park, 4pm – RTE
Sligo  1-14  0-20 Cavan, Croke Park, 1.45pm – RTE  Result

All-Ireland Minor hurling semi-final
Tipperary 3-24  3-20 Galway, TUS Gaelic Grounds,  Result

Saturday 18 June

All-Ireland Hurling quarter-finals
Galway 2-18 1-21 Cork Result
Clare 1-24 3-14 Wexford Result

 

Saturday 11 June

All-Ireland Football Qualifiers round 2
Roscommon 1-17 2-15 Clare Result  Click for preview and starting team news
Kildare 0-14 2-13 Mayo Result –  Click for preview and starting teams

All-Ireland Hurling preliminary quarter-finals
Antrim 2-19 3-27 Cork Result
Kerry 0-18 3-30 Wexford Result

Monday 6 June

Connacht Minor Football final
Mayo 0-13 0-07 Galway, Castlebar Result
Sunday 5 June

Munster Hurling final
Clare 0-29 1-29 Limerick AET Result

Tailteann Cup quarter-finals
Fermanagh 0-13 2-16 Cavan Result
Leitrim 2-15 (3-4) 1-19 Sligo, 3pm – Sligo win on Penalties
Carlow 2-13 1-21 Westmeath Result

All-Ireland Football round 1
Armagh 1-16 1-10 Tyrone Result

World Cup Qualifier
Wales 1-0 Ukraine Result

GOALS

5:59pm Second half of ET underway, Limerick by 2pts

5:46pm Extra time starts between Clare and Limerick

4:42pm Leitrim 2-13 1-16 Sligo – In extra time

4:40pm Fermanagh 0-07 2-05 Cavan Half time

4:40pm Clare 0-14 1-11 Limerick Half time

4:34pm Faulkner GOAL for Cavan

4:29pm Hegarty GOAL for Limerick

4:20pm GOAL from Sligo Sub Mark Walsh (60min)

4:05pm Thomas Galligan GOAL for Cavan

4:04pm Jordan Reynolds GOAL for Leitrim

3:38pm Leitrim 1-04 0-09 Sligo Half time

3:02pm Leitrim GOAL from Keith Beirne

2:53pm Carlow Westmeath second half underway

2:38pm Carlow 2-05 1-10 Westmeath Half time

2:35pm Niall hickey GOAL for Carlow

2:19m Josh Moore GOAL for Carlow

2:17pm John Heslin GOAL for Westmeath

2:10pm  Tyrone 1-05 Armagh 1-06 at half time.

1:45pm Aidan Nugent GOAL for Armagh

1:33pm Conor McKenna GOAL for Tyrone

Saturday 4 June

Leinster Hurling final
Galway 0-17 0-22 Kilkenny Result

All-Ireland Football Qualifiers round 1
Clare 1-11 1-09 Meath Result
Mayo 1-13 0-12 Monaghan Result
Cork 2-12 2-08 Louth Result

Joe McDonagh Cup final2
Antrim 5-22 3-24 Kerry Result

Tailteann Cup quarter-final
Offaly 3-17 0-12 New York Result

URC
Leinster 76-14 Glasgow Result

Football Friendly
Armenia 1-0 Republic Of Ireland Result

Saturday 28 May

Leinster SFC final
At Croke Park
Dublin 5-17
Kildare 1-15 Result

Munster SFC final
At Fitzgerald Stadium
Kerry 1-28
Limerick 0-8 Result

Tailteann Cup round 1
At Markievicz Park
Sligo 3-15
London 2-16 AET Result

Tailteann Cup round 1
At Glennon Brothers Pearse Park
Fermanagh 1-12
Longford 0-12 Result

Tailteann Cup round 1
At Kingspan Breffni
Cavan 0-24
Down 1-12 Result

Tailteann Cup round 1
At Carrick-on-Shannon
Leitrim 2-14
Antrim 1-12 Result

Leinster Ladies SFC final
At Croke Park
Dublin 1-7
Meath 1-5 Result

Munster Ladies SFC final
At Fitzgerald Stadium
Cork 2-11
Kerry 1-9 Result

All-Ireland MHC quarter-final round 2
At MW Hire O’Moore Park
Galway 0-23
Laois 2-14 Result

Friday 27 May
Connacht MFC semi-final
At Tuam Stadium
Galway 3-16
Sligo 1-13 Result

Wednesday 25 May
Seamus Heaney Cup MFC final
At MW HIre O’Moore Park
Meath 2-12
Wexford 0-5 Result

Sunday 22 May
Munster SHC round 5
At FBD Semple Stadium
Cork 3-30
Tipperary 1-24 Result
Munster SHC round 5
At Cusack Park
Clare 3-31
Waterford 2-22 Result
All-Ireland U20HC final
At FBD Semple Stadium
Kilkenny 0-19
Limerick 0-18 Result
Tailteann Cup preliminary round
At Enniscorthy
Offaly 3-11
Wexford 2-13 Result

Saturday 21 May

Leinster Hurling final round
Kilkenny 1-18 1-22 Wexford Result
Galway 0-27 0-21 Dublin Result
Laois 1-18 5-24 Westmeath Result

Tailteann Cup preliminary round
Wicklow 3-16 1-10 Waterford, Aughrim Result

Joe McDonagh Cup round 5
Antrim 2-21 0-29 Kerry, Corrigan Park Result
Offaly 0-17 0-22 Carlow Result
Down 2-28 2-19 Meath Result

Christy Ring Cup final
Kildare 2-29 0-19 Mayo, Croke Park Result

Nickey Rackard Cup final
Roscommon 0-19 1-27 Tyrone Result

Lory Meagher Cup final
Longford 3-24 3-27 Louth, Croke Park Result

All-Ireland Minor hurling quarter-final
Galway 0-25 0-09 Clare, Athenry Result

Ulster Minor football semi-finals
Cavan 0-11 0-16 Derry, Athletic Grounds, Result
Donegal 1-10 0-13 Tyrone, Celtic Park AET    PENALTY SHOOTOUT: 3-4 Tyrone Win Result

Friday 20 May

Connacht MFC round 5
At Avant Money Páirc Seán Mac Diarmada
Leitrim 3-8  Galway 0-12 Result

Connacht MFC round 5
At Dr Hyde Park
Sligo 1-16 Roscommon 0-15 Result

Thursday 19 May

Munster MFC semi-final
At FBD Semple Stadium
Cork 3-20 Tipperary 1-13 Result

Wednesday 18 May

Leinster MFC final
At MW Hire O’Moore Park
Dublin 2-10
Kildare 0-8 Result

Monday 16 May

Leinster MHC final
At Portlaoise
Offaly 0-21
Laois 0-13 Result

Sunday 15 May

Ulster SFC semi-final
At the Athletic Grounds
Derry 3-12
Monaghan 0-17 Result

Leinster SFC semi-final
At Croke Park
Kildare 1-21 Westmeath 2-15 Result

Leinster SFC semi-final
At Croke Park
Dublin 1-27
Meath 1-14

Munster SHC round 4
At Walsh Park
Cork 2-22
Waterford 1-19

Munster SHC round 4
At Cusack Park, Ennis
Clare 0-24
Limerick 1-21

Joe McDonagh Cup round 4
At Pairc Tailteann
Antrim 7-29
Meath 3-13

Saturday 14 May

Munster SFC semi-final
At FBD Semple Stadium
Limerick 2-10
Tipperary 0-10

All-Ireland U20FC final
At Carrick-on-Shannon
Tyrone 1-20
Kildare 1-14

Ulster MFC round 3
At Kingspan Breffni
Cavan 1-16
Antrim 0-13

Ulster MFC round 3
At Clones
Donegal 4-12
Monaghan 3-7

Leinster SHC round 4
At Parnell Park
Kilkenny 3-25
Dublin 0-17

Leinster SHC round 4
At TEG Cusack Park
Westmeath 2-15
Wexford 0-21

Leinster SHC round 4
At MW Hire O’Moore Park
Galway 2-37
Laois 0-21

Joe McDonagh Cup round 4
At Netwatch Cullen Park
Carlow 2-25
Down 1-19

Joe McDonagh Cup round 4
At Austin Stack Park
Offaly 4-23
Kerry 2-28

Christy Ring Cup round 5
At Hastings Insurance MacHale Park
Mayo 2-23
Derry 2-18

Christy Ring Cup round 5
At Ruislip
London 1-29
Wicklow 2-16

Christy Ring Cup round 5
At Newbridge
Kildare 2-23
Sligo 2-14

Nickey Rackard Cup round 5
At Brewster Park
Roscommon 3-25
Fermanagh 2-15

Nickey Rackard Cup round 5
At Carrickmore
Tyrone 1-23
Donegal 1-19

Nickey Rackard Cup round 5
At Pairc na hEireann
Armagh 5-27
Warwickshire 5-16

Lory Meagher Cup round 5
At Kingspan Breffni
Longford 0-27
Cavan 2-14

Lory Meagher Cup round 5
At Inniskeen
Monaghan 0-17
Lancashire 0-16

Lory Meagher Cup round 5
At Ballinamore
Louth 2-18
Leitrim 2-16

Friday 13 May

Connacht MFC round 4
At Markievicz Park
Sligo 4-18
Leitrim 2-15

Connacht MFC round 4
At Tuam Stadium
Mayo 1-15
Galway 0-4

Thursday 12 May

Munster MFC semi-final
At Austin Stack Park
Kerry 1-16
Cork 0-5

Wednesday 11 May

Munster MHC final
At TUS Gaelic Grounds
Tipperary 1-22
Clare 0-25
Tipperary win 3-0 on penalties

Leinster MFC semi-final
At Newbridge
Kildare 2-18
Wicklow 0-10

Leinster MFC semi-final
At Parnell Park
Dublin 2-13
Offaly 2-4

Monday 9 May

Leinster U20HC final
At Netwatch Cullen Park
Kilkenny 1-13
Wexford 0-15

Sunday 8 May

Ulster SFC semi-final At Clones  Donegal 2-16  Cavan 0-16 Result

Connacht SFC semi-final At Pearse Stadium Galway 4-20  Leitrim 0-9 Result

All-Ireland U20FC semi-final At MW Hire O’Moore Park Tyrone 1-14 Kerry 1-12   Result

Munster SHC round 4 At TUS Gaelic Grounds Limerick 3-21  Tipperary 0-23 Result

Christy Ring Cup round 4 At Owenbeg    Derry 3-14 London 1-14  Result

Lory Meagher Cup round 4 At O’Tooles Dublin Leitrim 2-20 Lancashire 1-8 Result

Saturday 7 May

Munster SFC semi-final At Pairc Ui Rinn Kerry 0-23 Cork 0-11  Result

All-Ireland U20FC semi-final At Kingspan Breffni Kildare 0-12 Sligo 0-7 Result

Ulster MFC round 2 At Corrigan Park

Tyrone 3-17 Antrim 0-5  Result

Ulster MFC round 2 At Owenbeg

Derry 2-11 Donegal 1-9  Result

Ulster MFC round 2 At Brewster Park

Cavan 0-18 Fermanagh 3-6  Result

Ulster MFC round 2 At Pairc Esler  Monaghan 5-13 Down 0-12 Result

Christy Ring Cup round 4 At Ballina Stephenites Mayo 2-23 Sligo 1-20  Result

Christy Ring Cup round 4 At Aughrim

Kildare 5-25 Wicklow 3-10  Result

Nickey Rackard Cup round 4 At Dr Hyde Park

Roscommon 3-24 Tyrone 0-21  Result

Nickey Rackard Cup round 4 At Pairc na hEireann

Donegal 0-33 Warwickshire 0-10  Result

Nickey Rackard Cup round 4 At Crossmaglen  Armagh 3-18 Fermanagh 2-19  Result

Lory Meagher Cup round 4 At Darver

Louth 2-26 Cavan 1-8 Result

Lory Meagher Cup round 4 At Inniskeen Longford 2-15 Monaghan 1-16Result

Leinster MHC semi-final At Bord na Mona O’Connor Park

Offaly 3-18 Dublin 1-15  Result

Leinster MHC semi-final At MW Hire O’Moore Park Laois 1-15 Kilkenny 0-15     Result

Friday 6 May

Connacht MFC round 3 At  Avant Money Páirc Seán Mac Diarmada

Leitrim 1-13 Roscommon 1-13  Result

Connacht MFC round 3 At Ballina

Mayo 2-21 Sligo 3-10    Result

Thursday 5 May

Munster MFC phase 1 final At Mallow Tipperary 1-14  Limerick 1-4     Result

Wednesday 4 May

Munster U20HC final At the TUS Gaelic Grounds Limerick 1-25 Tipperary 2-18  Result

Leinster MFC quarter-final At O’Connor Park

Offaly 2-20 Laois 1-6 Result

Leinster MFC quarter-final At Glennon Bros Pearse Park

Wicklow 0-8 Longford 0-6     Result

Tuesday 3 May

Munster MHC semi-final At FBD Semple Stadium

Tipperary 3-17  Waterford 0-15  Result

Munster MHC semi-final At Pairc Ui Rinn Clare 2-17 Cork 1-17     Result

Monday 2 May

Leinster U20HC semi-final At Chadwicks Wexford Park

Wexford 1-15 Dublin 1-14  Result

Leinster U20HC semi-final At Bord na Mona O’Connor Park

Kilkenny 1-28 Galway 1-27 AET

Saturday 30 April

Munster Senior Football quarter-finals
Clare 1-19 (1-4) 2-16 Limerick Penalty shootout
Waterford 1-08 2-13 Tipperary Result

Leinster Senior Football quarter-finals
Westmeath 3-13 0-14 Longford Result
Dublin 1-24 0-04 Wexford Result

Ulster Senior Football quarter-final
Monaghan 0-23 2-07 Down Result

Connacht  Senior Football semi-final
Sligo 0-11 0-23 Roscommon Result

Leinster Minor Hurling quarter-finals
Antrim 0-11 3-22 Offaly, Result
Laois 2-13 (19) 3-08(17) Wexford,  Result

Joe McDonagh Cup round 3
Kerry 6-25 0-13  Meath, Result
Antrim 2-22 1-22 Carlow, Result

Friday 29 April

Connacht MFC round 2
Sligo 0-03 (3)  4-12 (24) Galway, Markievicz Park,  Result
Roscommon 1-11 (14)  0-16(16) Mayo, Dr Hyde Park, Result

Ulster MFC qualifier
Armagh 1-09(12)  0-15(15) Monaghan, Athletic Grounds, Result

Thursday 28 April

Munster MFC round 3
Clare 3-12
Clare 1-08 (11)  3-12 (21) Tipperary, Wolfe Tones Shannon, Result
Waterford 0-09 (9) 1-18(19) Limerick, Fraher Field, Result

Friday 29 April

Connacht MFC round 2
Sligo v Galway, Markievicz Park, 7pm Result
Roscommon v Mayo, Dr Hyde Park, Result

Ulster MFC qualifier
Armagh v Monaghan, Athletic Grounds, Result

 

Sunday 24 April

Leinster Senior Football round 1

Louth 5-10 (25)   Carlow 0-10 (10) , Pairc Tailteann, Result

Wexford 1-15 (18)  Offaly 1-12 (15) , Chadwicks Wexford Park, Result

Wicklow 5-15 (30)  Laois 4-12 (24) , Aughrim, Result

Connacht Senior Football quarter-final

Mayo 0-16 (16)   Galway 1-14 (17) , Hastings MacHale Park, Result

 

Ulster Senior Football quarter-final
Donegal 1-16 (19)  Armagh  0-12 (12) ,    Ballybofey, Result

Munster Senior Hurling round 2
Tipperary 2-16 (22)  Clare 3-21 (30), FBD Semple Stadium, Result

Joe McDonagh Cup round 2

Down 3-16  (25)  Antrim 6-22 (40), Ballycran, Result

Lory Meagher Cup round 3

Leitrim 1-16  (19) Monaghan 2-18 (24), Carrick-on-Shannon, Result

Cavan 1-13 (16) Lancashire 0-17 (17) Kingspan Breffni, 11:30 Result 

Nickey Rackard Cup round 3
Fermanagh
2-31 (37) Warwickshire 2-05 (11), Brewster Park, Result 

Saturday 23 April

Ulster SFC quarter-final

In Corrigan Park

Cavan 1-20 Antrim 0-10 Result

Ulster MFC round 1

In Athletic Grounds

Derry 5-10 Armagh 2-6 Result

Ulster MFC round 1

In O’Neills Healy Park

Tyrone 3-17  Cavan 1-15  Result

Ulster MFC round 1

In Ballybofey

Donegal 4-15  Fermanagh 0-5 Result

Munster SHC round 2

In TUS Gaelic Grounds

Limerick 0-30 Waterford 2-21 Result

Leinster SHC round 2

In Pearse Stadium

Galway 3-37 Westmeath 1-17 Result

Leinster SHC round 2

In UPMC Nowlan Park

Kilkenny 2-34 Laois 1-14 Result

Leinster SHC round 2

In Chadwicks Wexford Park

Dublin 0-24 Wexford 0-23  Result

Joe McDonagh Cup round 2

In Netwatch Cullen Park

Kerry 3-21 Carlow 0-15 Result

Joe McDonagh Cup round 2

In O’Connor Park

Offaly 2-22 Meath 0-19 Result

Christy Ring Cup round 3

In McGovern Park

Mayo 1-22 London 2-13  Result

Christy Ring Cup round 3

In Newbridge

Kildare 1-24 Derry 0-12 Result

Christy Ring Cup round 3

In Markievicz Park Sligo 4-24 Result

Wicklow 1-14

Nickey Rackard Cup round 3

In Letterkenny

Donegal 1-22 Roscommon 3-16 Result

Nickey Rackard Cup round 3

In Carrickmore 

Tyrone 3-17 Armagh 1-15 Result

Lory Meagher Cup round 3

In Glennon Brothers Pearse Park 

Longford 1-16 Louth 1-15 Result

Leinster MHC preliminary quarter-final

In Dowdallshill 

Antrim 1-14 Kildare 0-6 Result

Leinster MHC preliminary quarter-final

In TEG Cusack Park 

Laois 2-15 Westmeath 0-17  Result 

Thursday 21 April

Leinster U20 Football semi-finals
Offaly 0-15 2-11 Kildare Result
Dublin 4-12 1-14 Meath Result

Munster Minor Football round 2
Waterford  2-03 3-20 Tipperary Result
Limerick 2-08 0-09  Clare  Result

Wednesday 20 April 

Connacht U20FC final
At Markievicz Park
Sligo 4-04 1-12Mayo Result

Leinster MFC round 3
At Glennon Brothers Pearse Park
Longford 2-11 Offaly 0-8 Result

Leinster MFC round 3
At Aughrim
Wicklow 1-12 Carlow 3-4 Result

Leinster MFC round 3
MW Hire O’Moore Park
Laois 4-19 Louth 0-12 Result

Leinster MFC round 3
At Hawkfield
Kildare 2-12 Meath 1-10 Result

Leinster U20HC quarter-final
At UPMC Nowlan Park
Kilkenny 3-21 Offaly 1-16  Result

Munster U20HC round 3
At Pairc Ui Rinn
Limerick 1-25 Cork 1-19 Result

Munster U20HC round 3
At Fraher Field
Waterford 2-26 Kerry 1-12 Result

Tuesday 19 April

Leinster U20HC quarter-final
At MW Hire O’Moore Park,
Wexford 0-17 Laois 0-16 Result

Munster MHC round 3
At Cusack Park
Clare 1-22 Waterford 1-8 Result

Munster MHC round 3
At Kilmallock
Limerick 5-24 Kerry 0-4 Result

Monday 18 April

Munster U20FC semi-final
At Ballyagran
Cork 2-15 Limerick 0-5 Result

Munster U20FC semi-final
At Miltown-Malbay
Kerry 1-11 Clare 0-8 Result

Sunday 17 April

Connacht SFC quarter-final
At Ruislip
Leitrim 3-12 London 2-11 Result

Connacht SFC quarter-final
At Gaelic Park
Sligo 1-16 New York 0-15 Result

Munster SHC round 1
At Walsh Park
Waterford 2-24 Tipperary 2-20 Result

Munster SHC round 1
Pairc Ui Chaoimh
Limerick 2-25 Cork 1-17 Result

Christy Ring Cup round 2
At Markievicz Park
Derry 2-20 Sligo 0-11 Result

Nickey Rackard Cup round 2
At Dr Hyde Park
Roscommon 3-26 Warwickshire 1-14 Result

Nickey Rackard Cup round 2
At Letterkenny
Donegal 1-22 Armagh 2-14 Result

Nickey Rackard Cup round 2
At O’Neills Healy Park
Tyrone 1-18
Fermanagh 1-14 Result

Lory Meagher Cup round 2
At Darver
Monaghan 5-12
Louth 3-11 Result

Lory Meagher Cup round 2
At Kingspan Breffni
Leitrim 4-16 Cavan 1-10 Result

Saturday 16 April

Ulster football preliminary round
Fermanagh 2-10 2-17 Tyrone Result

Leinster Hurling round 1
Wexford 1-19 1-19 Galway Result
Westmeath 1-19 5-23 Kilkenny Result

Dublin 1-20 2-15 Laois Result

Leinster U20FC quarter-final
At Pearse Park
Meath 1-11  0-13 Longford Result

Joe McDonagh Cup round 1
At Corrigan Park
Antrim 3-22  2-24 Offaly Result

Joe McDonagh Cup round 1
At Austin Stack Park
Down 1-19 0-18 Kerry Result

Christy Ring Cup round 2
At Aughrim
Mayo 0-26  2-10 Wicklow Result

Lory Meagher Cup round 2
At Glennon Brothers Pearse Park
Longford 0-17 1-12 Lancashire Result

Leinster MHC
At UPMC Nowlan Park
Dublin 3-14  2-16 Kilkenny Result 

Leinster MHC
At O’Connor Park
Offaly 1-20 711Laois  Result

Leinster MHC
At Netwatch Training Centre, Fenagh
Westmeath 4-12  1-15 Carlow Result

Leinster MHC
At Portaferry
Antrim 1-15 Down 2-12 Result

Thursday 14 April

Leinster U20 Football quarter-finals
Kildare 2-16 3-11 Laois Result
Offaly 4-13 0-06 Carlow Result
Dublin 1-15 1-10 Westmeath Result

Munster Minor Football round 1
Clare 4-18 0-04 Waterford Result
Tipperary 1-15 1-08 Limerick Result

Monday 11 April

Munster U20 Football quarter-finals
Waterford 1-06 2-09 Limericks  Result
Clare 3-15 2-05 Tipperary Result

Sunday 10 April

Christy Ring Cup round 1
At Celtic Park
Derry 1-21 Wicklow 1-9  Result

Christy Ring Cup round 1
At Ballina
Kildare 5-26 Mayo 0-11 Result

Nickey Rackard Cup round 1
At Pairc na hEireann
Tyrone 7-18 Warwickshire 2-11 Result

Nickey Rackard Cup round 1
At Maguiresbridge
Donegal 1-21 Fermanagh 2-13 Result

Nickey Rackard Cup round 1
At the Athletic Grounds
Roscommon 5-19 Armagh 2-7 Result

Lory Meagher Cup round 1
At Inniskeen
Monaghan 3-9 Cavan 2-9 Result

Lory Meagher Cup round 1
At Avant Money Páirc Seán Mac Diarmada
Leitrim 4-9 Longford 0-20 Result

Lory Meagher Cup round 1
At Abbotstown
Louth 2-27 Lancashire 1-10 Result

Lidl Ladies NFL Division 1 final
At Croke Park
Meath 2-8 Donegal 1-9 Result

Lidl Ladies NFL Division 2 final
At Croke Park
Kerry 1-12 Armagh 0-12 Result

Saturday 9 April

Christy Ring Cup round 1
At Ruislip
London 0-26 Sligo 0-21 Result

Leinster U20HC round 2
At TEG Cusack Park
Wexford 2-17 Westmeath 0-13 Result

Leinster U20HC round 2
At Newbridge
Laois 1-21 Kildare 0-16 Result

Leinster MHC
At O’Moore Park
Laois 4-22 Kildare 0-10 Result

Leinster MHC
At Aghaderg GFC & Ballyvarley HC
Antrim 3-16 Meath 1-9 Result

Leinster MHC
At Bellefield
Kilkenny 2-17 Wexford 2-12 Result

Leinster MHC
At Abbotstown
Westmeath 6-26 Derry 0-2 Result

Leinster MHC
At Abbotstown
Carlow 2-18  Down 0-8 Result

Friday 8 April

Ulster U20FC semi-final
At Athletic Grounds
Cavan 0-11 Derry 0-9 Result

Ulster U20FC semi-final
At Celtic Park
Tyrone 3-16 Donegal 2-16 AET  Result

Thursday 7 April

Leinster U20FC first round
At Baltinglass
Westmeath 4-12  Wicklow 2-13 Result

Leinster U20FC first round
At Faithful Fields
Offaly 3-7 Louth 0-13 Result

Wednesday 6 April

Connacht U20FC quarter-final
At Bekan
Mayo 1-6 Galway 1-4 Result

Leinster U20FC first round
At Parnell Park
Longford 4-9 Wexford 1-7 Result

Munster U20HC round 1
At TUS Gaelic Grounds
Limerick 3-7 Clare 0-15 Result

Munster U20HC round 1
At Austin Stack Park
Tipperary 3-15 Kerry 0-13 Result

Tuesday 5 April

All-Ireland U20HC B quarter-final
At the Athletic Grounds
Down 1-14 Armagh 2-10 Result

Munster MHC round 1
At Fraher Field
Tipperary 1-22 Waterford 0-23 Result

Munster MHC round 1
At Austin Stack Park
Cork 3-25 Kerry 0-11 Result

Sunday 3 April

Allianz Football League Division 1 final
At Croke Park
Kerry 3-19 Mayo 0-13 Result

Allianz Football League Division 2 final
At Croke Park
Roscommon 1-20 Galway 0-22 Result

Lidl Ladies NFL Division 3 final
At Birr
Roscommon 0-9 Wexford 1-5 Result

Lidl Ladies NFL Division 4 final
At Birr
Offaly 3-12 Limerick 4-4 Result

Leinster MHC tier 3 round 5
At Pairc Tailteann
Meath 5-19 Derry 0-2 Result

Saturday 2 April

Allianz Football League Division 3 final
At Croke Park
Louth 1-14 Limerick 0-12 Result

Allianz Football League Division 4 final
At Croke Park
Cavan 2-10  Tipperary 0-15  Result

Ulster U20FC quarter-final
At Pairc an Locha
Tyrone 1-13 Down 1-8  Result

Leinster MFC round 2
At TEG Cusack Park
Westmeath 1-12 Louth 0-11  Result

Leinster MFC round 2
At Parnell Park
Dublin 2-15 Laois 0-4 Result

Leinster MFC round 2
At St Conleth’s Park
Kildare 2-12 Longford 1-8 Result

Leinster MFC round 2
At Pairc Tailteann
Offaly 3-6 Meath 2-8 Result

Leinster MFC round 2
At St Patricks Park
Wicklow 2-13 Wexford 0-5 Result

Allianz Hurling League Division 1 final
At Semple Stadium
Waterford 4-20 Cork 1-23 Result

Allianz Hurling League Division 2A final
At Semple Stadium
Westmeath 5-19  Down 1-17 Result

Allianz Hurling League 2B final
At Ederney
Derry 1-23 Sligo 2-15  Result  

Allianz Hurling League 3A final
At Owenbeg
Tyrone 2-21 Armagh 2-19 Result

Allianz Hurling League 3B final
At Carrick-on-Shannon
Fermanagh 2-18 Longford 1-17 Result

Leinster U20HC round 1
At Pairc Tailteann
Meath 1-12 Kildare 1-18 Result

Leinster U20HC round 1
At Parnell Park
Laois 3-21   Antrim 0-12 Result

Leinster U20HC round 1
At Netwatch Cullen Park
Westmeath 2-18  Carlow 1-13 Result

All-Ireland U20HC B quarter-final
At Ballina
Mayo 2-15  Donegal 1-10 Result

All-Ireland U20HC B quarter-final
At Athleague
Roscommon 2-15 Wicklow 1-9  Result

Friday 1 April

Ulster U20FC quarter-final
At Inniskeen
Cavan 1-11 Monaghan 0-3  Result

Ulster U20FC quarter-final
At Owenbeg
Derry 0-12 Antrim 0-9 Result

Ulster U20FC quarter-final
At Ballybofey
Donegal 1-13 Armagh 0-9 Result

Tuesday 29 March

All-Ireland U20HC B
At Darver
Wicklow 2-19  Louth 1-7  Result

Sunday 27 March

Allianz Hurling League Division 1 semi-final
At UPMC Nowlan Park
Waterford 5-20  Wexford 0-16 Result

Allianz Football League Division 1 round 7
At Letterkenny
Donegal 1-14 Armagh 1-13 Result

Allianz Football League Division 1 round 7
At Fitzgerald Stadium
Tyrone 1-15  Kerry 2-11  Result

Allianz Football League Division 1 round 7
At Avant Money Pairc Sean MacDiarmada
Mayo 2-20  Kildare 0-18  Result

Allianz Football League Division 1 round 7
At Clones
Monaghan 3-13  Dublin 1-18  Result

Allianz Football League Division 2 round 7
At Pairc Esler
Clare 2-14  Down 1-9 Result

Allianz Football League Division 2 round 7
At Pairc Tailteann
Derry 1-16  Meath 2-11  Result

Allianz Football League Division 2 round 7
At Bord na Mona O’Connor Park
Cork 1-21  Offaly 1-20  Result

Allianz Football League Division 2 round 7
At Dr Hyde Park
Roscommon 1-20  Galway 1-15  Result

Allianz Football League Division 3 round 7
At Corrigan Park
Westmeath 1-13  Antrim 0-12  Result

Allianz Football League Division 3 round 7
At MW Hire O’Moore Park
Longford 2-17  Laois 1-13 Result

Allianz Football League Division 3 round 7
At TUS Gaelic Grounds
Limerick 1-16  Fermanagh 0-14  Result

Allianz Football League Division 3 round 7
At Aughrim
Louth 2-17 Wicklow 1-13 Result

Allianz Football League Division 4 round 7
At Markievicz Park
Sligo 2-16 Leitrim 2-10 Result

Saturday 26 March

Hurling League Division 1 semi-final
Cork 1-27
2-20 Kilkenny Result

Football League Division 4 round 7
Tipperary 1-14 0-12 London Result
Cavan 3-21 0-10 Waterford Result

Hurling League Division 1 relegation play-off
Antrim 2-24 2-17 Offaly, Pairc Tailteann Result

Allianz Hurling League Division 2A semi-final
Westmeath 2-18 0-21 Kerry, Result

Allianz Hurling League Division 2B semi-final
Donegal 1-19 1-20 Sligo, Letterkenny, Result

Hurling League Division 2B relegation play-off
Mayo 0-16 0-15 Wicklow Result

Allianz Hurling League Division 3A semi-final
Roscommon 0-19 1-22 Armagh, Result

Allianz Hurling League Division 3B semi-final
Longford 1-23 2-10 Leitrim, Result

Allianz Football League Division 4 round 7
Carlow 0-14 1-11 Wexford, Result

Leinster MHC tier 3 round 3
Dublin 2-23 3-21 Wexford, Parnell Park, Result
Kildare 0-08 3-23 Offaly, Newbridge, Result
Derry 0-06 4-18 Antrim Result
Meath 1-12 4-17 Carlow, Pairc Tailteann, Result

Ireland 19-27 Wales Result

Friday 25th March

ULSTER U20 Football Championship

Down 2-13 Fermanagh 0-07

Sunday 20 March

Allianz Football League Division 1 round 6
At the Athletic Grounds
Kerry 1-13
Armagh 0-13 Result

Allianz Football League Division 1 round 6
At Newbridge
Kildare 0-24
Monaghan 1-12 Result

Allianz Football League Division 1 round 6
At Croke Park
Dublin 2-15
Donegal 2-11 Result

Allianz Football League Division 2 round 6

At Pairc Ui Chaoimh
Cork 1-16
Down 1-12 Result

Allianz Football League Division 2 round 6
At Owenbeg
Galway 4-11
Derry 0-12 Result

At Cusack Park, Ennis
Meath 0-10
Clare 0-9 Result

At Bord na Mona O’Connor Park
Roscommon 2-18
Offaly 0-14 Result

Allianz Football League Division 3 round 6
At Glennon Brothers Pearse Park
Wicklow 0-20
Longford 2-13 Result

At Ardee
Louth 1-12
Antrim 1-8 Result

At TEG Cusack Park
Westmeath 1-9
Fermanagh 0-12 Result

Allianz Football League Division 4 round 6
At Ruislip
Cavan 1-15
London 2-11 Result

Allianz Football League Division 4 round 6
At Fraher Field
Sligo 0-15
Waterford 1-11 Result

At Avant Money Pairc Sean MacDiarmada
Leitrim 3-9
Wexford 1-11 Result

At FBD Semple Stadium
Tipperary 2-16
Carlow 0-11  Result

Allianz Hurling League Division 1 Group A round 5
At Pearse Stadium
Galway 0-25
Clare 1-20 Result

Allianz Hurling League Division 1 Group A round 5
At the TUS Gaelic Grounds
Limerick 4-29
Offaly 0-17 Result

Allianz Hurling League Division 1 Group A round 5
At Chadwicks Wexford Park
Wexford 1-22
Cork 1-17 Result

Allianz Hurling League Division 1 Group B round 5
At UPMC Nowlan Park
Kilkenny 2-21
Waterford 0-21 Result

Allianz Hurling League Division 1 Group B round 5
At MW Hire O’Moore Park
Dublin 2-31
Laois 1-24 Result

Allianz Hurling League Division 1 Group B round 5
At FBD Semple Stadium
Tipperary 7-28
Antrim 1-17 Result

Allianz Hurling League Division 2A round 5
At Newbridge
Westmeath 1-21
Kerry 0-14 Result

Allianz Hurling League Division 2A round 5
At Pairc Tailteann
Carlow 2-21
Meath 1-21 Result

Allianz Hurling League Division 2B round 5
At Celtic Park
Derry 0-25
London 0-9 Result

Allianz Hurling League Division 2B round 5
At Ballina Stephenites
Donegal 2-17
Mayo 1-13 Result

Allianz Hurling League Division 2B round 5
At Aughrim
Wicklow 3-17
Sligo 3-17 Result

Allianz Hurling League Division 3A round 5
At Dr Hyde Park
Roscommon 2-24
Monaghan 1-15 Result

Allianz Hurling League Division 3A round 5
At Healy Park
Tyrone 3-16
Louth 2-13 Result

Allianz Hurling League Division 3A round 5
At Pairc na hEireann
Armagh 5-18
Warwickshire 0-18 Result

Allianz Hurling League Division 3B round 5
At Avant Money Pairc Sean MacDiarmada
Fermanagh 2-15
Leitrim 1-16 Result

Ladies NFL Division 2 semi-final
At Tuam Stadium
Kerry 1-14
Monaghan 1-11  Result

Ladies NFL Division 3 semi-final
At Parnell Park
Roscommon 4-9
Kildare 1-16 Result

Ladies NFL Division 3 semi-final
At Parnell Park
Wexford 4-12
Down 3-7 Result

Ladies NFL Division 4 semi-final
At Kinnegad
Limerick 4-10
Fermanagh 3-9 Result

Ladies NFL Division 4 semi-final
At Kinnegad
Offaly 2-16
Leitrim 3-10 AET Result

Saturday 19 March

Allianz Football League Division 1 round 6
At Healy Park
Tyrone 0-11 Mayo 0-9 Result

Allianz Football League Division 3 round 6
At MW Hire O’Moore Park
Limerick 0-15 Laois 0-14 Result

Allianz Hurling League Division 2A round 5
At Ballycran
Down 1-19 Kerry 0-20 Result

Allianz Hurling League Division 3B round 5
At Kingspan Breffni
Longford 2-14 Cavan 0-9 Result

Ladies NFL Division 1 semi-final
At St Tiernach’s Park, Clones
Donegal 2-8 Dublin 1-10 Result

Ladies NFL Division 1 semi-final
At St Tiernach’s Park, Clones
Meath 2-12  Mayo 1-9 Result

Ladies NFL Division 2 semi-final
At O’Raghallaighs, Drogheda
Armagh 7-18  Laois 1-9 Result

Leinster MFC round 1  At Stabannon
Dublin 5-14 Louth 1-1 Result

Leinster MFC round 1
At MW Hire O’Moore Park
Laois 3-7  Westmeath 0-10 Result

Leinster MFC round 1
At Glennon Brothers Pearse Park
Longford 1-11  Meath 1-10 Result

Leinster MFC round 1
At O’Connor Park
Kildare 3-12  Offaly 0-5 Result

Leinster MFC round 1
At Netwatch Cullen Park
Carlow 1-8  Wexford 1-5 Result

Friday 18 March

Leinster U20HC qualifier
At Dunsilly
Antrim 0-23  2-9 Down  Result

Sunday 13 March

Allianz Football League Division 1 round 5
Donegal 0-10 1-12 Monaghan, Ballybofey Result
Tyrone 0-08 0-13 Dublin, O’Neills Healy Park Result

Allianz Football League Division 2 round 5
Galway 2-08 1-05 Clare, Pearse Stadium Result
Meath 1-18 1-10 Cork, Pairc Tailteann Result
Roscommon 0-12 0-12 Derry, Dr Hyde Park Result

Allianz Football League Division 3 round 5
Wicklow 0-08 1-17 Laois, Aughrim Result
Fermanagh 0-14 2-12 Louth, Brewster Park Result

Allianz Football League Division 4 round 5
Sligo 3-19 0-10 London, Markievicz Park Result
Carlow 1-10 2-14 Leitrim, Netwatch Cullen Park Result
Cavan 1-07 1-11 Tipperary, Kingspan Breffni Result
Wexford 0-15 0-14 Waterford, Chadwicks Wexford Park Result

Goal Updates

3:47pm Sam Mulroy Louth second GOAL (17min)

3:31pm Tommy Durnin GOAL for Louth (1min)

3:20pm Joe Grimes GOAL for Cork (57min)

3:14pm Jordan Morris penalty for Meath (53min)

3:03pm Evan O’Carroll GOAL for Laois (45min)

3:01pm Damien Comer GOAL for Galway (42min)

2:38pm Caoimhin O’Reilly GOAL for Cavan (35+2min)

2:30pm Ryan O’Rourke GOAL for Leitrim (30min)

2:20pm Conor Sweeney GOAL for Tipperary (20min)

2:15pm Robert Finnerty GOAL for Galway (15min)

2:11pm Jamie Clarke GOAL for Carlow (11min)

2:09pm Keith Brirne GOAL for Leitrim (9min)

2:03pm Cillian Rouine GOAL for Clare (3min)

1:55pm Andrew Woods GOAL for Monaghan (11min)

1:32pm Niall Murphy with his second Sligo goal(68min)

12:11pm Brian Egan with the second Sligo GOAL (10min)

12:09pm Niall Murphy Sligo GOAL (9min)

12:00pm We will have all todays goal scorers here

Saturday 12 March   

Allianz Football League Division 1 round 5
Armagh 1-12  0-10 Kildare, Athletic Grounds,  RESULT
Kerry 1-12  0-14 Mayo, Austin Stack Park, RESULT

Allianz Football League Division 2 round 5
Down 0-14  0-15 Offaly, Pairc Esler, RESULT

Allianz Football League Division 3 round 5
Antrim 1-19(22)   0-12(12) Longford,  RESULT

Limerick 1-06 1-12 Westmeath, TUS Gaelic Grounds, RESULT

Sunday 6 March –

Allianz Football League Division 2 round 3 Galway 2-17 3-10 Offaly, Pearse Stadium Result

Allianz Football League Division 4 round 3 Sligo 0-10 1-13 Cavan, Markievicz Park Result

Wexford 0-15 4-04 Tipperary, Chadwicks Wexford Park Result

Allianz Hurling League Division 1 Group A round 4 Clare 0-18 0-18 Limerick, Cusack Park, Ennis Result

Allianz Hurling League Division 1 Group B round 4 Waterford 1-28 0-21 Tipperary, Walsh Park Result

Allianz Hurling League Division 2A round 4 Kerry 2-31 0-14 Meath, Austin Stack Park Result

Kildare 2-14 0-20 Carlow, Newbridge Result

Westmeath 1-16 1-18 Down, TEG Cusack Park Result

Allianz Hurling League Division 2B round 4 London 3-16 1-09 Wicklow, Ruislip Result

Donegal 0-15 0-23 Derry, Letterkenny Result

Mayo 0-19 4-13 Sligo, Ballina Stephenites Result

Allianz Hurling League Division 3A round 4 Armagh 1-19 2-17 Roscommon, Athletic Grounds Result

Monaghan 1-11 3-14 Tyrone, Inniskeen Result

Allianz Hurling League Division 3B round 4 Fermanagh 2-22 0-09 Lancashire Result

Longford 1-15 1-14 Leitrim, Pearse Park Result

All-Ireland intermediate Club Camogie Final Salthill-Knocknacarra (Galway) 2-06 5-14 St Rynagh’s (Offaly) Result

AIB All-Ireland senior club Camogie Final.

Sunday 27 February

Allianz Hurling League Division 1 Group A round 3
Limerick 1-13 2-19 Cork, TUS Gaelic Grounds Result

Allianz Football League Division 1 round 4
Kildare 1-12 0-12 Dublin, Newbridge Result
Mayo 0-15 1-10 Armagh, Dr Hyde Park Result
Monaghan 1-12 3-14 Kerry, Inniskeen Result

Allianz Football League Division 2 round 4
Clare 0-10 2-13 Derry, Cusack Park Result

Allianz Football League Division 3 round 4
Longford 1-10 3-11 Fermanagh, Pearse Park Result
Louth 1-15 1-13 Westmeath, Ardee Result

Allianz Football League Division 4 round 4
London 1-06 0-11 Wexford, Ruislip Result
Cavan 0-19 1-12 Carlow, Kingspan Breffni Result
Waterford 1-13 2-17 Leitrim, Fraher Field Result

Allianz Hurling League Division 1 Group A round 3
Galway 0-15 2-15 Wexford, Pearse Stadium Result
Offaly 0-16 4-20 Clare, O’Connor Park Result

Allianz Hurling League Division 1 Group B round 3
Antrim 2-22 3-21 Waterford, Corrigan Park Result
Kilkenny 2-28 0-17 Laois, UPMC Nowlan Park Result

Allianz Hurling League Division 2A round 3
Carlow 0-13  0-20 Kerry Result
Down 0-22 2-17 Kildare, Ballycran Result
Meath 1-12 3-20 Westmeath, Trim Result

Six Nations
Ireland 57-6 Italy, Aviva Stadium Result

Saturday 26 February

Allianz Football League Division 1 round 4
At Ballybofey
Donegal 2-10
Tyrone 0-12    Result

Allianz Football League Division 2 round 4
At Bord na Mona O’Connor Park
Offaly 1-10
Meath 1-10 Result

Allianz Football League Division 2 round 4
At Pairc Ui Chaoimh
Galway 3-22
Cork 2-17 Result

Allianz Football League Division 2 round 4
At Pairc Esler
Roscommon 1-18
Down 0-10 Result

Allianz Football League Division 3 round 4
At Aughrim
Limerick 1-13
Wicklow 1-9 Result

Allianz Football League Division 3 round 4
At MW Hire O’Moore Park
Laois 1-8
Antrim 1-8 Result

Allianz Football League Division 4 round 4
At FBD Semple Stadium
Tipperary 1-13
Sligo 1-9 Result

Allianz Hurling League Division 1 Group B round 3
At FBD Semple Stadium
Dublin 2-16
Tipperary 0-21 Result

Allianz Hurling League Division 3A round 3
At Darver
Monaghan 2-8
Louth 0-7 Result

Allianz Hurling League Division 3B round 3
At Abbotstown
Leitrim 1-13
Cavan 0-9 Result

Sunday 20 February

Allianz Football League Division 1 round 3
At Fitzgerald Stadium
Kerry 1-13
Donegal 0-7 Result

Allianz Football League Division 1 round 3
At O’Neills Healy Park
Tyrone 2-7
Kildare 0-12 Result

Allianz Football League Division 2 round 3
At Owenbeg
Derry 1-13
Cork 0-7 Result

Allianz Football League Division 2 round 3
At Pairc Tailteann
Meath 2-6
Down 2-6 Result

Allianz Football League Division 2 round 3
At Dr Hyde Park
Roscommon 0-9
Clare 0-9 Result

Allianz Football League Division 3 round 3
At UL North Campus
Louth 1-14
Limerick 1-12 Result

Allianz Football League Division 4 round 3
At the Connacht GAA Centre of Excellence
London 2-5
Leitrim 0-9 Result

Saturday 19 February

Allianz Football League Division 1 round 3
At Croke Park
Mayo 2-11
Dublin 0-12

Allianz Football League Division 1 round 3
At Athletic Grounds
Armagh 1-7
Monaghan 0-10

Allianz Football League Division 3 round 3
At Corrigan Park
Antrim 2-10
Wicklow 1-7

Allianz Football League Division 4 round 3
At Netwatch Cullen Park
Carlow 2-12
Waterford 2-8

Sunday 13 February

Allianz Hurling League Division 1A round 2
At Cusack Park, Ennis
Wexford 2-20
Clare 1-20

Allianz Hurling League Division 1A round 2
At St Brendan’s Park, Birr
Cork 4-25
Offaly 1-15

Allianz Hurling League Division 1B round 2
At Walsh Park
Waterford 7-31
Laois 0-19

Allianz Hurling League Division 1B round 2
AT FBD Semple Stadium
Tipperary 1-19
Kilkenny 1-18

Allianz Hurling League Division 2A round 2
At Austin Stack Park
Kerry 4-18
Kildare 2-16

Allianz Hurling League Division 2A round 2
At Trim
Down 2-18
Meath 1-19

Allianz Hurling League Division 2A round 2
At Netwatch Cullen Park
Carlow 1-20
Westmeath 1-14

Allianz Hurling League Division 2B round 2
At Ruislip
London 4-11
Mayo 1-10

Allianz Hurling League Division 2B round 2
At Aughrim
Derry 2-24
Wicklow 0-12

Allianz Hurling League Division 2B round 2
At Markievicz Park
Donegal 1-19
Sligo 2-14

Allianz Hurling League Division 3A round 2
At O’Neills Healy Park
Tyrone 4-29
Warwickshire 0-7

Allianz Hurling League Division 3A round 2
At Geraldines GFC, Dundalk
Roscommon 2-21
Louth 0-14

Allianz Hurling League Division 3A round 2
At Inniskeen
Armagh 4-22
Monaghan 0-13

Allianz Hurling League Division 3B round 2
At Kingspan Breffni
Lancashire 0-23
Cavan 0-12

Allianz Hurling League Division 3B round 2
At Glennon Brothers Pearse Park
Fermanagh 1-10
Longford 0-11

Saturday 12 February

Allianz Hurling League Division 1 Group A round 2
At TUS Gaelic Grounds
Galway 0-27
Limerick 1-18

Allianz Hurling League Division 1 Group B round 2
At Corrigan Park
Dublin 2-19
Antrim 2-15

All-Ireland club SFC final
At Croke Park
Kilcoo 2-8
Kilmacud Crokes 0-13 AET

All-Ireland club SHC final
At Croke Park
Ballygunner (Waterford) 2-17
Ballyhale Shamrocks (Kilkenny) 1-19

Sunday 6 February

Allianz Football League Division 1 round 2
At the Athletic Grounds
Armagh 2-14
Tyrone 0-14

Allianz Football League Division 1 round 2
At Clones
Mayo 2-10
Monaghan 1-11

Allianz Football League Division 1 round 2
At Ballybofey
Donegal 2-11
Kildare 1-9

Allianz Football League Division 2 round 2
At Pairc Tailteann
Roscommon 1-15
Meath 1-11

Allianz Football League Division 2 round 2
At Bord na Mona O’Connor Park
Derry 2-13
Offaly 0-7

Allianz Football League Division 3 round 2
At MW Hire O’Moore Park
Westmeath 2-11
Laois 0-11

Allianz Football League Division 3 round 2
At Glennon Brothers Pearse Park
Longford 0-9
Louth 1-6

Allianz Football League Division 3 round 2
At Aughrim
Wicklow 1-10
Fermanagh 2-7

Allianz Football League Division 4 round 2
At Ruislip
London 1-12
Waterford 2-8

Allianz Football League Division 4 round 2
At Markievicz Park
Sligo 0-28
Carlow 0-5

Allianz Football League Division 4 round 2
At Kingspan Breffni
Cavan 0-17
Wexford 1-8

Allianz Football League Division 4 round 2
At Semple Stadium
Leitrim 2-16
Tipperary 2-8

Allianz Hurling League Division 1 Group A round 1
At Chadwicks Wexford Park
Wexford 1-11
Limerick 0-11

Allianz Hurling League Division 1 Group A round 1
At Pearse Stadium
Galway 4-22
Offaly 0-17

Allianz Hurling League Division 1 Group B round 1
At UPMC Nowlan Park
Kilkenny 2-15
Antrim 3-9

Allianz Hurling League Division 1 Group B round 1
At Parnell Park
Dublin 0-21
Waterford 2-15

Allianz Hurling League Division 2A round 1
At Newbridge
Meath 0-18
Kildare 0-15

Allianz Hurling League Division 2A round 1
At TEG Cusack Park
Westmeath 3-15
Kerry 1-15

Allianz Hurling League Division 2A round 1
At Ballycran
Down 2-10
Carlow 1-12

Allianz Hurling League Division 2B round 1
At Letterkenny
Donegal 3-16
London 0-8

Allianz Hurling League Division 2B round 1
At Ballina Stephenites
Mayo 2-15
Wicklow 2-15

Allianz Hurling League Division 3A round 1
At Pairc na hEireann
Monaghan 1-12
Warwickshire 2-8

Allianz Hurling League Division 3A round 1
At Dr Hyde Park
Roscommon 0-20
Tyrone 1-17

Allianz Hurling League Division 3B round 1
At Abbottstown
Leitrim 4-16
Lancashire 2-8

All-Ireland Club IFC final
At Croke Park
Steelstown Brian Og’s (Derry) 3-14
Trim (Meath) 2-5

All-Ireland Club JFC final
At Croke Park
Kilmeena (Mayo) 0-11
Gneeveguilla (Kerry) 1-6 AET

Saturday 5 February

Allianz Football League Division 1 round 2
At Austin Stack Park
Kerry 1-15
Dublin 0-11

Allianz Football League Division 2 round 2
At Pairc Esler
Galway 1-12
Down 0-9

Allianz Football League Division 2 round 2
At Pairc Ui Chaoimh
Cork 1-13
Clare 1-13

Allianz Football League Division 3 round 2
At Corrigan Park
Limerick 2-9
Antrim 0-11

Allianz Hurling League Division 1 Group A round 1
At Pairc Ui Chaoimh
Cork 2-30
Clare 2-21

Allianz Hurling League Division 1 Group B round 1
At MW Hire O’Moore Park
Tipperary 0-21
Laois 1-14

Allianz Hurling League Division 2B round 1
At Celtic Park
Derry 2-14
Sligo 1-14

Allianz Hurling League Division 3A round 1
At the Athletic Grounds
Armagh 2-16
Louth 3-12

Allianz Hurling League Division 3B round 1
At Brewster Park
Fermanagh 1-20
Cavan 0-13

All-Ireland Club IHC final
At Croke Park
Naas (Kildare) 0-16
Kilmoyley (Kerry) 1-11

All-Ireland Club JHC final
At Croke Park
Mooncoin (Kilkenny) 0-22
Ballygiblin (Cork) 1-18

Sunday 30 January

Allianz Football League Division 1 round 1
At O’Neills Healy Park
Tyrone 0-9
Monaghan 0-9

Allianz Football League Division 1 round 1
At Newbridge
Kildare 0-13
Kerry 1-10

Allianz Football League Division 1 round 1
At Markievicz Park
Mayo 0-11
Donegal 0-11

Allianz Football League Division 2 round 1
At Cusack Park, Ennis
Clare 1-13
Offaly 0-7

Allianz Football League Division 2 round 1
At Pearse Stadium
Galway 1-14
Meath 0-6

Allianz Football League Division 2 round 1
At Dr Hyde Park
Roscommon 1-13
Cork 0-10

Allianz Football League Division 3 round 1
At Ardee
Laois 3-9
Louth 1-10

Allianz Football League Division 3 round 1
At TEG Cusack Park
Westmeath 1-16
Wicklow 2-8

Allianz Football League Division 4 round 1
Avant Money Pairc Sean MacDiarmada
Cavan 0-12
Leitrim 0-8

Allianz Football League Division 4 round 1
At Fraher Field
Waterford 0-10
Tipperary 0-10

Allianz Football League Division 4 round 1
Chadwicks Wexford Park
Sligo 0-12
Wexford 0-10

Kehoe Cup final
At Netwatch Cullen Park
Westmeath 1-14
Carlow 0-12

Saturday 29 January

Allianz Football League Division 1 round 1
At Croke Park
Armagh 2-15
Dublin 1-13

Allianz Football League Division 2 round 1
At Owenbeg
Derry 1-10
Down 0-6

Allianz Football League Division 3 round 1
At the TUS Gaelic Grounds
Limerick 4-9
Longford 1-11

Allianz Football League Division 3 round 1
At Brewster Park
Antrim 1-14
Fermanagh 0-8

Allianz Football League Division 4 round 1
At Netwatch Cullen Park
London 2-11
Carlow 1-13

Walsh Cup SH final
At Croke Park
Dublin 2-29
Wexford 0-19

All-Ireland Club SFC semi-final
At MW Hire O’Moore Park
Kilcoo (Down) 1-18
St Finbarrs (Cork) 1-13 AET

All-Ireland Club SFC semi-final
At Kingspan Breffni
Kilmacud Crokes (Dublin) 1-11
Padraig Pearses (Roscommon) 0-8

All-Ireland Club IFC semi-final
At The Downs GAA, Westmeath
Trim (Meath) 1-11
St Faithleach’s (Roscommon) 0-11

All-Ireland Club IFC semi-final
At the Connacht GAA Centre of Excellence
Steelstown Brian Og’s (Derry) 2-6
Na Gaeil (Kerry) 0-7

All-Ireland Club JFC semi-final
At Bord na Mona O’Connor Park
Gneeveguilla (Kerry) 5-8
Denn (Cavan) 1-12

All-Ireland Club JFC semi-final
At Glennon Brothers Pearse Park
Kilmeena (Mayo) 1-18
Clonbullogue (Offaly) 0-6

All-Ireland Ladies Club SFC final
At St Brendan’s Park, Birr
Kilkerrin-Clonberne (Galway) 1-11
Mourneabbey (Cork) 1-7

Sunday 23 January

Munster Hurling Cup final
At Cusack Park
Limerick 0-27
Clare 0-18

Walsh Cup SH
At Birr
Dublin 2-23
Offaly 1-20

Kehoe Cup SH
At Kilmessan
Carlow 2-22
Meath 0-19

Kehoe Cup SH
At Raharney
Westmeath 6-21
Kildare 0-20

All-Ireland Club SHC semi-final
At FBD Semple Stadium
Ballyhale Shamrocks (Kilkenny) 2-15
St Thomas’ (Galway) 0-20

All-Ireland Club SHC semi-final
At Parnell Park
Ballygunner (Waterford) 2-19
Slaughtneil (Derry) 1-17

All-Ireland Club IHC semi-final
At Connacht Centre of Excellence
Kilmoyley (Kerry) 2-15
Banagher (Derry) 1-12

All-Ireland Club IHC semi-final
At Ballinasloe
Naas (Kildare) 0-18
Tooreen (Mayo) 0-13

All-Ireland Club JHC semi-final
At TUS Gaelic Grounds
Mooncoin (Kilkenny) 2-26
Salthill-Knocknacarra (Galway) 0-11

All-Ireland Club JHC semi-final
At MW Hire O’Moore Park
Ballygiblin (Cork) 4-20
Fullen Gaels (Britain) 0-12

Saturday 22 January

O’Byrne Cup SF final
At Netwatch Dr Cullen Park
Dublin 1-13
Laois 0-11

McGrath Cup SF final
At Fitzgerald Stadium
Kerry 2-17
Cork 0-11

Dr McKenna Cup SF final
At O’Neills Healy Park
Monaghan 1-11
Donegal 0-13

Walsh Cup SH
At Darver
Galway 1-23
Antrim 1-17

Walsh Cup SH
At Chadwicks Wexford Park
Wexford 2-25
Kilkenny 2-25

Wednesday 19 January

O’Byrne Cup semi-final
At Netwatch Cullen Park
Laois 0-9
Kildare 1-6 (Laois win 6-5 on penalties)

Tuesday 18 January

Dr McKenna Cup SF semi-final
At the Athletic Grounds
Armagh 0-15
Monaghan 0-15 (Monaghan win 5-4 on penalties)

Dr McKenna Cup SF semi-final
At Ballybofey
Donegal 2-9
Derry 0-11

Sunday 16 January

Munster Hurling Cup semi-final
At the TUS Gaelic Grounds
Limerick 4-29
Kerry 0-11

Walsh Cup SH
At Parnell Park
Dublin 3-29
Galway 0-19

Walsh Cup SH
At Bord na Mona O’Connor Park
Offaly 3-18
Antrim 0-21

Walsh Cup SH
At Callan
Kilkenny 1-27
Laois 0-24

Kehoe Cup SH
At Dunganny
Westmeath 1-21
Meath 0-16

Kehoe Cup SH
At Netwatch Cullen Park
Carlow 1-25
Kildare 0-19

Munster Club SFC final
At Semple Stadium
St Finbarrs (Cork) 2-9
Austin Stacks (Kerry) 1-10

Ulster Club SFC final
At the Athletic Grounds
Kilcoo (Down) 3-10
Derrygonnelly Harps (Fermanagh) 0-3

All-Ireland Ladies Club SFC semi-final
At the Mourneabbey Community Centre
Mourneabbey (Cork) 6-17
Dunboyne (Meath) 0-5

All-Ireland Ladies Club SFC semi-final
At Kilkerrin-Clonberne
Kilkerrin-Clonberne (Galway) 2-8
Donaghmoyne (Monaghan) 0-8

Saturday 15 January

O’Byrne Cup SF
At Ashbourne
Meath 1-15
Wexford 1-10

O’Byrne Cup SF
At Pearse Park
Dublin 0-16
Longford 0-5

O’Byrne Cup SF
At Ardee
Offaly 0-15
Louth 2-6

O’Byrne Cup SF
At Crettyard
Laois 2-14
Wicklow 1-11

Dr McKenna Cup SF
At Healy Park
Armagh 2-15
Tyrone 1-15

Dr McKenna Cup SF
At Portglenone
Donegal 0-15
Antrim 1-9

Dr McKenna Cup SF
At Roslea
Derry 0-17
Fermanagh 1-10

Munster Hurling Cup semi-final
At Cusack Park
Clare 2-24
Waterford 1-22

Friday 14 January

Connacht FBD FL final
At the Connacht GAA Air Dome
Galway 1-18
Roscommon 1-16

Thursday 13 January

O’Byrne Cup SF
At Netwatch Cullen Park
Kildare 4-19
Carlow 1-10

Wednesday 12 January

O’Byrne Cup SF
At Parnell Park
Dublin 3-19
Louth 1-10

O’Byrne Cup SF
At Faithful Fields
Offaly 1-16
Longford 2-12

O’Byrne Cup SF
At Stradbally
Laois 1-12
Meath 0-9

O’Byrne Cup SF
At Bray Emmets
Wicklow 1-11
Wexford 1-7

McGrath Cup SF
At Templetuohy
Kerry 1-23
Tipperary 0-5

Tuesday 11 January

Dr McKenna Cup SF
At Pairc Esler
Antrim 1-12
Down 1-10

Dr McKenna Cup SF
At Kingspan Breffni
Cavan 1-17
Tyrone 0-5

McGrath Cup SF
At Pairc Ui Rinn
Cork 1-18
Waterford 1-9

Sunday 9 January

Dr McKenna Cup SF
At Clones
Monaghan 0-16
Fermanagh 0-11

McGrath Cup SF
At Rathkeale
Tipperary 1-12
Limerick 0-14

Connacht Club SFC final
At Ballina
Padraig Pearses (Roscommon) 1-13
Knockmore (Mayo) 1-11

Walsh Cup SH
At Parnell Park
Dublin 2-27
Antrim 1-21

Walsh Cup SH
At Ballinasloe
Galway 2-19
Offaly 0-19

Walsh Cup SH
At Rathdowney
Wexford 1-27
Laois 1-16

Munster Club SHC final
At Pairc Ui Chaoimh
Ballygunner (Waterford) 3-20
Kilmallock (Limerick) 1-12

Saturday 8 January

Connacht FBD FL semi-final
At the Connacht GAA Air Dome
Roscommon 3-23
Sligo 0-21

O’Byrne Cup SF
At Newbridge
Kildare 0-19
Westmeath 0-8

O’Byrne Cup SF
At Lanesboro
Longford 2-13
Louth 0-14

O’Byrne Cup SF
At O’Connor Park
Dublin 2-12
Offaly 0-13

O’Byrne Cup SF
At Hollymount
Wexford 6-10
Laois 0-13

McGrath Cup SF
At Miltown-Malbay
Cork 2-9
Clare 0-10

Leinster Club SFC final
At Croke Park
Kilmacud Crokes (Dublin) 0-14
Naas (Kildare) 0-7

Munster Hurling Cup quarter-final
At Austin Stack Park
Kerry 0-17
Tipperary 0-14

Friday 7 January

Connacht FBD FL semi-final
At the Connacht GAA Air Dome
Galway 0-17
Mayo 0-13

Dr McKenna Cup SF
At MacCumhaill Park
Donegal 1-13
Down 2-8

Dr McKenna Cup SF
At Owenbeg
Derry 0-12
Monaghan 0-12

Thursday 6 January

Dr McKenna Cup SF
At Kingspan Breffni
Armagh 1-12
Cavan 0-11

Wednesday 5 January

McGrath Cup SF
At Austin Stack Park
Kerry 2-23
Limerick 0-6

Monday 3 January

Connacht FBD FL quarter-final
At the Connacht GAA Air Dome
Sligo 1-21
Leitrim 1-17

2022

 

 

 

 

Sunday 19 December

Munster Club SFC semi-final
At Austin Stack Park
Austin Stacks (Kerry) 1-15
Newcastle West (Limerick) 0-7

Munster Club SFC semi-final
At Pairc Ui Rinn
St Finbarrs (Cork) 2-14
Eire Og (Clare) 0-12

Ulster Club SFC semi-final
At the Athletic Grounds
Kilcoo (Down) 1-11
Glen (Derry) 0-11 AET

Leinster Club SHC final
At Croke Park
Ballyhale Shamrocks (Kilkenny) 6-23
Clough-Ballacolla (Laois) 0-14

Ulster Club SHC final
At Corrigan Park
Slaughtneil (Derry) 1-14
Ballycran (Down) 0-10

Saturday 18 December

Ulster Club SFC semi-final
At Kingspan Breffni
Derrygonnelly Harps (Fermanagh) 3-11
Clann Eireann (Armagh) 1-11

Leinster Club SFC semi-final
At Croke Park
Kilmacud Crokes (Dublin) 1-11
Portarlington (Laois) 0-12

Leinster club SFC semi-final
At Croke Park
Naas (Kildare) 2-15
Shelmaliers (Wexford) 1-13 AET

All-Ireland Camogie senior club final
At UPMC Nowlan Park
Oulart the Ballagh (Wexford) 4-8
Sarsfields (Galway) 2-9

Sunday 12 December

Leinster Club SHC semi-final
At Bord na Mona O’Connor Park
Ballyhale Shamrocks (Kilkenny) 3-24
St Rynaghs (Offaly) 2-18 AET

Munster Club SHC semi-final
At the TUS Gaelic Grounds
Kilmallock (Limerick) 0-19
Midleton (Cork) 1-9

Munster Club SHC semi-final
At Fraher Field
Ballygunner (Waterford) 2-11
Loughmore-Castleiney (Tipperary) 0-12

Ulster club SHC semi-final
At the Athletic Grounds
Slaughtneil (Derry) 1-18
Dunloy (Antrim) 0-14

Saturday 11 December

Leinster Club SHC semi-final
At O’Moore Park
Clough-Ballacolla (Laois) 1-16
Kilmacud Crokes (Dublin) 1-13

Connacht Club SFC semi-final
At Dr Hyde Park
Padraig Pearses (Roscommon) 1-8
Mountbellew-Moylough (Galway) 1-7

Sunday 5 December

Ulster Club SFC quarter-final
At Corrigan Park
Clann Eireann 2-14
Creggan 0-17 AET

Ulster Club SFC quarter-final
At Celtic Park
Glen 1-18
Scotstown 0-12

Leinster Club SFC quarter-final
At Haggardstown
Shelmaliers 2-6
Naomh Mairtin 1-7

Leinster Club SFC quarter-final
At St Conleth’s Park
Naas 4-11
Blessington 1-7

Leinster Club SFC quarter-final
At Pairc Tailteann
Kilmacud Crokes 1-13
Wolfe Tones 1-9

Leinster Club SFC quarter-final
At O’Moore Park
Portarlington 1-14
St Lomans 1-12

Munster Club SFC quarter-final
At Cusack Park, Ennis
Eire Og 2-11
Loughmore-Castleiney 0-12 AET

Connacht Club SFC semi-final
At Ballina
Knockmore 0-10
Tourlestrane 0-8

Kerry SFC final
At Tralee
Austin Stacks 0-13
Kerins O’Rahillys 0-10

Galway SHC final
At Pearse Stadium
St Thomas’ 0-20
Clarinbridge 0-17

Saturday 4 December

Munster Club SFC quarter-final
At Newcastlewest
Newcastlewest (Limerick) 0-8
The Nir (Waterford) 0-6

Ulster Club SFC quarter-final
At Carrickmore
Derrygonnelly Harps (Fermanagh) 1-16
Dromore (Tyrone) 0-13 AET

Ulster Club SFC quarter-final
At Kingspan Breffni
Kilcoo (Down) 3-13
Ramor Utd (Cavan) 1-8

Leinster Club SHC quarter-final
At Netwatch Cullen Park
Ballyhale Shamrocks (Kilkenny) 0-22
Mount Leinster Rangers (Carlow) 0-16

Sunday 28 November

Cork SFC final
At Pairc Ui Chaoimh
St Finbarrs 0-14
Clonakilty 0-13

Kilkenny SFC final
At UPMC Nowlan Park
Thomastown 2-6
Mullinavat 1-5

Leinster Club SHC quarter-final
At Cusack Park, Mullingar
Kilmacud Crokes (Dublin) 5-19
Raharney (Westmeath) 0-15

Munster Club SHC quarter-final
At Cusack Park, Ennis
Ballygunner (Waterford) 3-20
Ballyea (Clare) 2-6

Tipperary SHC final replay
At Semple Stadium
Loughmore-Castleiney 2-14
Thurles Sarsfields 2-13

Saturday 27 November

Leinster Club SHC quarter-final
At O’Moore Park
Clough Ballacolla (Laois) 1-17
Rapparees (Wexford) 0-12

Sunday 21 November

Connacht club SFC quarter-final
At Markievicz Park
Tourlestrane (Sligo) 0-9
St Kiernan’s (London) 0-4

Connacht club SFC quarter-final
At Avant Money Pairc Sean MacDiarmada
Mountbellew-Moylough (Galway) 0-16
Ballinamore Sean O’Heslin’s (Leitrim) 2-8

Leinster club SFC first round
At Dunleer
Naomh Mairtin (Louth) 2-16
Rathvilly (Carlow) 1-5

Leinster club SFC first round
At Glennon Brothers Pearse Park
Blessington (Wicklow) 1-7
Mullinalaghta St Columba’s (Longford) 1-5

Leinster club SFC first round
At St Conleth’s Park
Naas (Kildare) 2-11
Tullamore (Offaly) 3-7

Ulster club SFC first round
At Letterkenny
Glen (Derry) 0-8
St Eunan’s (Donegal) 1-4

Dublin SFC final
At Parnell Park
Kilmacud Crokes 1-7
St Jude’s 1-6

Fermanagh SFC final
At Brewster Park
Derrygonnelly 2-8
Enniskillen Gaels 0-5

Mayo SFC final
At James Stephens Park, Ballina
Knockmore 1-9
Belmullet 0-6

Tipperary SFC final
At Semple Stadium
Loughmore-Castleiney 1-12
Clonmel Commercials 1-11

Waterford SFC final
At Fraher Field
The Nire 1-7
Rathgormack 0-9

Westmeath SFC final replay
At TEG Cusack Park
St Loman’s 1-16
Garrycastle 1-12

Cork SHC final
At Pairc Ui Chaoimh
Midleton 0-24
Glen Rovers 1-18

Meath SHC final
At Pairc Tailteann
Kildalkey 0-18
Kiltale 2-6

Offaly SHC final
At Bord na Mona O’Connor Park
St Rynagh’s 1-11
Coolderry 0-12

Sunday 14 November

Antrim SFC final
At Corrigan Park
Kickhams Creggan 1-12
St Mary’s, Aghagallon 0-7

Armagh SFC final
At the Athletic Grounds
Clann Eireann 2-12
Crossmaglen Rangers 0-16

Carlow SFC final
At Netwatch Cullen Park
Rathvilly 2-12
Eire Og 1-10

Cavan SFC final replay
At Kingspan Breffni
Ramor United 1-15
Gowna 0-14

Galway SFC final
At Pearse Stadium
Mountbellew-Moylough 1-12
Corofin 0-9

Laois SFC final
At MW Hire O’Moore Park
Portarlington 4-9
Portlaoise 0-6

Offaly SFC final replay
At Bord na Mona O’Connor Park
Tullamore 0-9
Rhode 1-4

Tyrone SFC final
At O’Neill’s Healy Park
Dromore St Dympna’s 0-15
Coalisland Na Fianna 0-8

Westmeath SFC final
At TEG Cusack Park
Garrycastle 0-13
St Loman’s 0-13

Wexford SFC final
At Chadwicks Wexford Park
Shelmaliers 2-11
Gusserane O’Rahilly’s 1-10

Clare SHC final
At Cusack Park, Ennis
Ballyea 1-17
Inagh-Kilnamona 1-16

Kildare SHC final
At St Conleth’s Park
Naas 1-16
Celbridge 1-13

Tipperary SHC final
At Semple Stadium
Loughmore-Castleiney 0-23
Thurles Sarsfields 2-17

Saturday 13 November

Dublin SHC final
At Parnell Park
Kilmacud Crokes 4-26
Na Fianna 2-25 AET

London SHC final replay
At McGovern Park
Robert Emmetts 2-21
St Gabriel’s 1-18

Mayo SHC final
At Ballyhaunis
Tooreen 0-15
Ballyhaunis 1-11

Sunday 7 November

Cavan SFC final
At Kingspan Breffni
Gowna 0-10
Ramor United 0-10

Clare SFC final
At Cusack Park, Ennis
Eire Og Ennis 1-11
Kilmurry-Ibrickane 0-9

Derry SFC final
At Celtic Park
Glen 1-13
Slaughtneil 0-7

Donegal SFC final
At MacCumhaill Park
St Eunan’s 1-11
Naomh Conaill 0-4

Down SFC final
At Pairc Esler
Kilcoo 1-12
Burren 0-13

Kildare SFC final
At St Conleth’s Park
Naas 0-14
Sarsfields 0-12

Longford SFC final
At Glennon Bros Pearse Park
Mullinalaghta 0-15
Mostrim 0-6

Louth SFC final
At St Mary’s, Ardee
Naomh Mairtin 1-15
St Mochta’s 0-7

Meath SFC final
At Pairc Tailteann
Wolfe Tones 1-9
St Peter’s, Dunboyne 0-9

Monaghan SFC final
At St Tiernach’s Park, Clones
Scotstown 1-13
Truagh 0-10

Wicklow SFC final
At Aughrim
Blessington 0-11
Baltinglass 0-10

Armagh SHC final
At the Athletic Grounds
Middletown Na Fianna 2-20
Keady Lamh Dhearg 2-12

Kilkenny SHC final
At UPMC Nowlan Park
Ballyhale Shamrocks 3-19
O’Loughlin Gaels 3-15

Laois SHC final
At MW Hire O’Moore Park
Clough-Ballacolla 1-25
Borris-Kilcotton 2-21

Westmeath SHC final
At TEG Cusack Park
Raharney 0-21
Castletown-Geoghegan 0-18

Saturday 6 November

Tyrone SHC final
At O’Neill’s Healy Park
Eire Og, Carrickmore 0-16
Eoghan Ruadh, Dungannon 0-9

Sunday 31 October

Roscommon SFC final
At Dr Hyde Park
Padraig Pearses 2-8
Clann na nGael 0-11

Offaly SFC final
At Bord na Mona O’Connor Park
Rhode 1-8
Tullamore 1-8

Down SHC final
At Ballygalget
Ballycran 2-25
Portaferry 3-20 AET

Sligo SHC final
At Markievicz Park
Easkey 3-21
Naomh Eoin 0-10

Saturday 30 October

Donegal SHC final
At O’Donnell Park
St Eunan’s 2-19
Setanta 0-14

Leitrim SHC final
At Ballinamore
Cluainin Iomaint 0-14
Carrick 1-10

Friday 29 October

Limerick SFC final
At TUS Gaelic Grounds
Newcastlewest 1-8
Adare 0-5

Sunday 12 September

All-Ireland Camogie SC final
At Croke Park
Galway 1-15
Cork 1-12
Galway – Sarah Healy; D Higgins, Shauna Healy, S Dervan; C Cormican, E Helebert, S Gardiner; N Kilkenny (0-2), A Donohue (0-1); C Dolan (0–6), S Spellman, C Finnerty; O McGrath, S McGrath (1-2), A O’Reilly (0-2). Subs: N Hanniffy for C Finnerty, R Hennelly for C Dolan, A Starr for C Cormican, N Coen for S Spellman.
Cork – A Lee; P Mackey, L Coppinger, M Cahalane; L Hayes, L Treacy, S McCarthy; H Looney (0-2), A Thompson (0-1); C O’Sullivan, F Keating, C Sigerson (0-1); K Mackey (1-1), A O’Connor (0-1), O Cronin (0-6). Subs: L Collins for C O’Sullivan, C Healy for F Keating.
Referee – L Dempsey.

All-Ireland Camogie IC final
At Croke Park
Antrim 2-21
Kilkenny 2-13
Antrim – C Graham; C Drain, N Donnelly, M Lynn; C Patterson, C Conlon, M Connolly; L McNaughton (0-1), N O’Neill (0-3); M Kelly (1-5), A Boyle, A Magill (0-1); R McCormick (0-9), C Laverty, C Dobbin (1-2). Subs: A Connolly for C Laverty, K Carey McAleese for A Magill, S Devlin for C Patterson, L McKenna for A Boyle, K McKillop for M Connolly.
Kilkenny – S Farrell; N Leahy, R Phelan, C Murphy; S Crowley (1-0), L Fennelly, T Fitzgerald; L Hegarty, C Phelan (0-1); E Hynes (0-2), S Walsh (0-2), C O’Keeffe (0-1); S O’Dwyer (1-5), H Scott, D Quigley (0-1). Subs: J Leahy for L Hegarty, T Donnelly (0-1) for D Quigley, S O’Keeffe for T Fitzgerald, C Dowling for H Scott, R O’Keeffe for C O’Keeffe.
Referee – C Quinlan.

All-Ireland Camogie Premier JC final
At Croke Park
Wexford 1-14
Armagh 1-11
Wexford – L O’Shea; C Jackman, A Halligan, S Furlong; A Dunne, A Brennan (0-1), C Donohoe; R Cooney, C Cashe (0-7); M Cullen, C Banville (0-2), A Neville (0-1); L Firman (0-1), E Codd (0-1), E Tomkins. Subs: M Fitzpatrick (0-1) for M Cullen, K Smyth for L Firman, K Devereux for R Cooney, S Figgis for E Codd. N Woods (1-0og).
Armagh – C Devlin; A Harvey, N Woods, S Curry; C Casey, G McWilliams, G McCann; M McArdle, L Donnelly; B Murray, C Donnelly (0-10), C Hill (0-1); O Murray, C McSorley, E Smyth (1-0). Subs: E Hayes for G McCann, K Convie for O Murray, S Kiernan for C McSorley, O Curry for B Murray.
Referee – K O’Brien.

 

Saturday 11 September

All-Ireland SFC final
At Croke Park
Tyrone 2-14
Mayo 0-15
Tyrone – N Morgan (0-3); M McKernan, R McNamee, P Hampsey (0-1); F Burns, P Harte (0-1), K McGeary (0-1); B Kennedy, C Kilpatrick; C Meyler, M O’Neill, N Sludden (0-2); D McCurry (1-4), M Donnelly (0-1), C McKenna. Subs: C McShane (1-0) for M Donnelly, D Canavan (0-1) for M O’Neill, B McDonnell for B Kennedy, P Donaghy for C McKenna, T McCann for C Kilpatrick.
Mayo – R Hennelly (0-1); P O’Hora, L Keegan (0-1), M Plunkett; P Durcan (0-1), S Coen (0-1), O Mullin; M Ruane, C Loftus; D O’Connor, A O’Shea, B Walsh; K McLoughlin (0-1), T Conroy (0-2), R O’Donoghue (0-8). Subs: E Hession for M Plunkett, J Flynn for P O’Hora, D Coen for B Walsh, A Orme for C Loftus, J Carr for K McLoughlin.
Referee – J McQuillan.

 

Sunday 5 September

All-Ireland Ladies SFC final
At Croke Park
Meath 1-11
Dublin 0-12
Meath – M McGuirk; E Troy (0-2), M K Lynch, K Newe; A Leahy, A Cleary, S Ennis; V Wall, M O’Shaughnessy; O Byrne, S Grimes (0-3), N O’Sullivan (0-3); O Lally, E Duggan (1-2), B Lynch (0-1). Subs: M Thynne for B Lynch, N Gallogly for A Leahy, E White for N O’Sullivan, S Melia for O Lally.
Dublin – C Trant; L Caffrey, N Collins, M Byrne (0-1); S Goldrick, S McGrath, O Nolan; J Dunne, L Magee; H Tyrrell (0-7), L Davey (0-1), C Rowe (0-1); S Aherne (0-1), N Hetherton, S Killeen. Subs: C O’Connor for N Hetherton, N McEvoy for S Killeen, O Carey for S McGrath, K Sullivan (0-1) for O Nolan, A Kane for L Davey.
Referee – B Rice.

All-Ireland Ladies IFC final
At Croke Park
Westmeath 4-19
Wexford 0-6
Westmeath – L McCormack; N Spellman, L Duncan, T Fagan; F Coyle, A Brady, L Power; V Carr, T Dillon (0-1); F Claffey (0-2), L Archibold (1-0), A Jones (1-6); C Blundell (0-1), L McCartan (1-1), S Dillon (1-6). Subs: K Hegarty (0-1) for C Blundell, A Connolly (0-1) for S Dillon, J Maher for T Dillon, E Kelly for L Duncan, J Rogers for A Brady.
Wexford – S Merrigan; L Doyle, A Halligan, S McCarthy; C Donnelly, S Murphy, S Harding Kenny; K Kearney, R Murphy; S Hamilton (0-1), C Murray (0-2), C Banville (0-1); A Wilson (0-1), A Murphy, A Neville. Subs: D Doyle for S McCarthy, J Rossiter for A Wilson, E Tomkins (0-1) for A Neville, A Byrne for S Hamilton, A Cullen for C Murray.
Referee – S Curley.

All-Ireland Ladies JFC final
At Croke Park
Wicklow 2-17
Antrim 1-9
Wicklow – L Dempsey; M Healy, S J Winders, L Dunne; L Fusciardi, A Conroy, A Gillen; N McGettigan, S Delahunt; R McGettigan (0-1), M Kealy (0-3), L Ahern (0-1); C Fox (1-3), C Dempsey (0-4), M Deeney (1-4). Subs: S McGettigan (0-1) for R McGettigan, K Hennessy for A Gillen, E Parke for M Kealy, P Faulkner for L Dunne, A Burke for L Ahern.
Antrim – A McCann; N McIntosh, A McFarland, D Coleman; M Blaney, M Hanna, A Tubridy; C Brown (0-1), E Ferran; G McLaughlin (1-5), C Carey (0-3), N Enright; C Taggart, M Magee, A Taggart. Subs: O Corr for M Hanna, T Mellon for A Taggart, E Morgan for C Taggart, M O’Neill for N Enright, N Webb for D Coleman.
Referee – B Redmond.

 

Sunday 29 August

All-Ireland Camogie SC semi-final
At Croke Park
Cork 0-15
Kilkenny 1-11
Cork – A Lee; P Mackey, L Coppinger, M Cahalane; L Hayes, L Treacy, S McCarthy (0-1); H Looney, A Thompson; C Sigerson (0-5), F Keating (0-1), C O’Sullivan; A O’Connor, O Cronin (0-6), K Mackey (0-1). Sub: L Collins (0-1) for C O’Sullivan.
Kilkenny – A Norris; M Teehan, C Dormer, D Tobin; K Doyle (0-1), M Farrell, C Phelan; D Gaule (0-7), G Walsh; M Walsh, K Nolan (0-1), M O’Connell (1-0); S Fitzgerald, K Power (0-2), A Doyle. Subs: L Murphy for S Fitzgerald, N Deely for M Teehan, M Kenneally for A Doyle.
Referee – J Dermody.

All-Ireland Camogie SC semi-final
At Croke Park
Galway 1-13
Tipperary 0-12
Galway – Sarah Healy; Shauna Healy, S Dervan, D Higgins; S Gardiner, E Helebert, C Cormican; N Hanniffy, N Kilkenny (0-2); C Finnerty, S Spellman (0-1), A Donohue (0-3); S McGrath (0-1), O McGrath (1-2), A O’Reilly (0-4). Subs: N McGrath for C Finnerty, R Hennelly for N Hanniffy, N Coen for S Spellman, AM Starr for S McGrath, M Cooney for A O’Reilly.
Tipperary – C Bourke; M Ryan, M Eviston, J Bourke; E Loughman, K Kennedy, A McGrath; E Fryday (0-1), C Devane (0-6); E McGrath, N Walsh (0-1), O O’Dwyer (0-2); C McIntyre, R Howard, G O’Brien (0-1). Subs: M Campion (0-1) for E McGrath, K Blair for E Fryday, S Delaney for M Eviston.
Referee – R Kelly.

All-Ireland Camogie Premier JC semi-final
At Clane
Wexford 3-18
Roscommon 0-8

 

Saturday 28 August

All-Ireland SFC semi-final
At Croke Park
Tyrone 3-14
Kerry 0-22 AET
Tyrone – N Morgan (0-2); F Burns, P Hampsey (0-1), R McNamee (0-1); P Harte (0-1), C Meyler, M McKernan (0-1); B Kennedy, C Kilpatrick; K McGeary, M O’Neill, N Sludden; D McCurry (0-4), M Donnelly (0-1), C McKenna (2-0). Subs: C McShane (1-3) for B Kennedy, T McCann for M O’Neill, D Canavan for N Sludden, B McDonnell for C Kilpatrick, M Bradley for D McCurry, L Rafferty for P Harte.
Kerry – S Ryan; B O Beaglaoich, J Foley, T O’Sullivan (0-1); M Breen, P Murphy (0-1), G White; D Moran, J Barry; D Moran, J Barry; P Geaney (0-1), P Clifford (0-2), S O’Brien; D Clifford (0-8), S O’Shea (0-8), D Moynihan. Subs: K Spillane for D Moynihan, G Crowley for M Breen, A Spillane for P Geaney, D O’Connor (0-1) for S O’Brien, T Walsh for D Moran, P Geaney for D Clifford, T Morley for B O Beaglaoich, J Sherwood for J Barry, G O’Sullivan for J Foley, M Burns for T O’Sullivan.
Referee – D Coldrick.

All-Ireland MFC final
At Croke Park
Meath 1-12
Tyrone 1-11
Meath – O McDermott (0-2); C Ennis, L Kelly, T Corbett; S O’Hare, J O’Regan, K Smyth; P Wilson, J Kinlough (0-1); S Leonard (0-2), S Emmanuel (0-1), C McWeeney (0-1); C Finlay, O O Murchu (1-2), H Corcoran (0-3). Subs: A Moore for C McWeeney, J Foley for H Corcoran, B O’Halloran for L Kelly.
Tyrone – N Robinson; M Mallon, C Kelly, M Rafferty; H Cunningham (0-1), R Fox, S O’Hare; R Donnelly, R McHugh (0-2); G Potter, R Strain, P McCann; R Cassidy (0-3), C Devlin (1-1), E McElholm (0-2). Subs: C Owens (0-2) for G Potter, J Martin for R Donnelly, N Grimes for P McCann, B Hampsey for R McHugh, R Molloy for H Cunningham.
Referee – D O’Mahoney.

All-Ireland Camogie IC semi-final
At Clones
Antrim 2-13
Galway 1-13

All-Ireland Camogie IC semi-final
At Nowlan Park
Kilkenny 0-13
Meath 0-9

All-Ireland Camogie Premier JC semi-final
At Clane
Armagh 2-13
Clare 1-6

 

Sunday 22 August

All-Ireland SHC final
At Croke Park
Limerick 3-32
Cork 1-22
Limerick – N Quaid; S Finn, D Morrissey, B Nash (0-1); D Byrnes (0-2), D Hannon (0-2), K Hayes; W O’Donoghue, D O’Donovan (0-1); G Hegarty (2-2), C Lynch (0-6), T Morrissey (0-3); A Gillane (1-6), S Flanagan (0-1), P Casey (0-5). Subs: G Mulcahy (0-1) for P Casey, D Reidy (0-1) for G Hegarty, P Ryan (0-1) for T Morrissey, C Coughlan for D Hannon, B Murphy for G Mulcahy.
Cork – P Collins; N O’Leary (0-1), R Downey, S O’Donoghue; T O’Mahony, M Coleman (0-1), E Cadogan; D Fitzgibbon, L Meade (0-1); C Cahalane, S Harnedy (0-4), R O’Flynn; J O’Connor (0-1), P Horgan (0-12), S Kingston (1-0). Subs: D Cahalane for C Cahalane, S O’Leary Hayes for N O’Leary, A Cadogan (0-1) for J O’Connor, S Barrett (0-1) for D Fitzgibbon, N Cashman for S O’Donoghue, D Dalton for R O’Flynn.
Referee – F Horgan.

All-Ireland Camogie Intermediate quarter-final
At Inniskeen
Meath 2-13
Derry 2-11

All-Ireland Ladies JFC semi-final
At Lannleire
Antrim 3-22
Carlow 3-18 AET

 

Saturday 21 August

All-Ireland MHC final
At Semple Stadium
Cork 1-23
Galway 0-12
Cork – P O’Sullivan; D O’Sullivan (0-2), K Lyons, J Byrne; J Dwyer, B O’Connor (0-1), T Wilk; M Finn (0-2), C Tobin (0-1); D Healy (0-4), B Nyhan, D Cremin (1-2); W Buckley (0-3), J Leahy (0-7), E O’Leary (0-1). Subs: A Walsh for B Nyhan, R Sheahan for J Dwyer, O O’Regan for D Cremin, K Wallace for C Tobin, T O’Connell for E O’Leary.
Galway – D Walsh; J O’Connor, T Leen, M Tarpey; D Dunne (0-1), D Davoren, N Gill; J Ryan, C Lawless; D Shaughnessy (0-2), M Power (0-4), D Neary; J Cosgrove, R Burke (0-5), O Lohan. Subs: M O’Connor for J Ryan, C Whelan for C Lawless, A Keady for J Cosgrove, C Donoghue for O Lohan, C Headd for D Dunne.
Referee – C Cunning.

All-Ireland Camogie SC quarter-final
At Pairc Ui Chaoimh
Tipperary 0-17
Waterford 0-11
Tipperary – C Bourke; J Bourke, M Ryan, E Loughman; M Eviston, K Kennedy, A McGrath; G O’Brien, E Fryday (0-2); E McGrath (0-2), C Devane (0-7), O O’Dwyer (0-2); C McIntyre (0-2), R Howard (0-2), N Walsh. Subs: K Blair for M Ryan, M Campion for G O’Brien, N Treacy for N Walsh.
Waterford – B O’Regan; K Corbett Barry, I Heffernan, K Lynch; C Carroll, O Hickey, L Bray; C Griffin, S Curran; C O’Sullivan (0-1), N Rockett (0-6), A Flynn (0-2); S Lacey (0-1), A Corcoran, V Falconer (0-1). Subs: S Fitzgerald for A Corcoran, S McGuckian for C O’Sullivan, C Whyte for K Lynch, J McCarthy for S Lacey.
Referee – L Dempsey.

All-Ireland Camogie SC quarter-final
At Pairc Ui Chaoimh
Kilkenny 3-19
Wexford 1-12
Kilkenny – A Norris; C Dormer, D Tobin, M Teehan; C Phelan, M Farrell, K Doyle; G Walsh (0-2), D Gaule (1-6); M Walsh (0-3), K Nolan (0-3), M O’Connell (1-3); S Fitzgerald, K Power (0-2), A Doyle (1-0). Subs: N Deely for K Doyle, M Kenneally for S Fitzgerald, L Murphy for K Nolan, M Bambrick for M Teehan.
Wexford – L Brennan; S Harding Kenny, A Lacey, M Sinnott; L O’Leary, S O’Connor (0-1), E Walsh; A Cardiff, O Sinnott; A Curran, C O’Connor (0-1), J Quigley (0-1); K Kirwan, C Foxe (0-7), J Dillon. Subs: Linda Bolger (0-1) for O Sinnott, K Parrock (1-0) for K Kirwan, M Byrne for A Curran, L Walsh (0-1) for A Cardiff, A Guiney for J Quigley.
Referee – A Larkin.

All-Ireland Camogie IC quarter-final
At Banagher
Antrim 4-19
Kerry 1-7

All-Ireland MFC semi-final
At O’Connor Park
Tyrone 0-23
Cork 1-6
Tyrone – N Robinson; M Rafferty, R Fox, C Kelly; H Cunningham (0-2), S O’Hare, M Mallon; R Donnelly, R McHugh (0-1); R Strain (0-2), C Devlin (0-1), G Potter; R Cassidy (0-5), P McCann, E McElholm (0-5). Subs: C Owens (0-4) for P McCann, N Grimes for G Potter, B Hampsey for R Fox, B Hughes for S O’Hare, J Martin (0-3) for R Strain.
Cork – D Walsh; D Twomey, S O’Connell, P O’Grady; S Copps, C Twomey, D O’Brien; M McSweeney, R O’Shaughnessy; J O’Neill, N Kelly, C Gillespie; L O’Herlihy, J O’Driscoll, H O’Connor (0-4). Subs: F Crowley for M McSweeney, J Cunningham for N Kelly, O Corcoran for L O’Herlihy, D Crowley (1-1) for C Gillespie, A Kelleher (0-1) for D O’Brien.
Referee – B Tiernan.

All-Ireland MFC semi-final
At Kingspan Breffni
Meath 2-14
Sligo 2-9
Meath – O McDermott (0-1); C Ennis (0-1), L Kelly, B O’Halloran; S Leonard (0-2), T Corbett (0-1), K Smyth; P Wilson, J Kinlough; J O’Regan, S Emmanuel, C McWeeney (0-1); C Finlay (1-3), O O Murchu (0-2), H Corcoran (0-3). Subs: T Martin for S Leonard, A Moore for C McWeeney, J Mannion (1-0) for K Smyth, J Foley for H Corcoran.
Sligo – C McMorrow (0-1); R O’Kelly Lynch, C Johnston, R O’Hehir; J Donlon, D McLoughlin, D Walsh; C Sheridan, R Doherty; S Rogan, R Niland, M McDaniel (0-1); B Duffy (1-1), J Flynn, L Marren (0-6). Subs: T Ross for S Rogan, J McGovern (1-0) for R Niland, K Mullen for C Sheridan, S Donoghue for J Flynn.
Referee – P Faloon.

All-Ireland Ladies JFC semi-final
At Tang GAA Grounds
Wicklow 1-12
Limerick 0-4

 

Wednesday 18 August

All-Ireland U20HC final
At Semple Stadium
Cork 4-19
Galway 2-14
Cork – C Wilson; E Downey, E Twomey, C O’Brien; K Moynihan, C Joyce, B O’Sullivan; S Quirke (0-1), D Kearney; J Cahalane (1-1), D Flynn (1-5), B Hayes (1-2); R Cotter (0-1), P Power (1-5), D Hogan (0-1). Subs: B Cunningham (0-2) for D Kearney, L Horgan (0-1) for R Cotter, M Mullins for D Hogan, C O’Donovan for K Moynihan, C McCarthy for S Quirke.
Galway – P Rabbitte; E Lawless, E Geraghty, C Brennan; S Quirke, S Neary, E Duggan; I McGlynn, D Kilcommins; G Thomas (0-1), N Collins, J Cooney (0-1); S McDonagh (0-3), D O’Shea (1-7), O Flannery. Subs: J O’Donoghue for I McGlynn, G Lee (0-2) for N Collins, L Collins for O Flannery, O Salmon for E Duggan, A Connaire (1-0) for G Thomas.
Referee – J Murphy.

 

Sunday 15 August

All-Ireland U20FC final
At Croke Park
Offaly 1-14
Roscommon 1-11
Offaly – S O’Toole; L Pearson, T Hyland, A Brazil; F Dempsey, J Furlong, R Egan; E Cullen, M Tynan (0-4); C Flynn, C Donoghue (0-2), O Keenan Martin; C Egan (0-2), J Bryant (1-2), A Kellaghan (0-4). Subs: K O’Neill for A Kellaghan, K Dolan for A Brazil.
Roscommon – C Carroll; D Gaughan, C Walsh, C Lohan; T Crean, R Fallon, P Gavin; J Lohan, K Doyle; R Dolan, D Cregg (0-5), J Fitzpatrick; D Heneghan, A McDermott (1-2), B O’Carroll (0-2). Subs: C Carthy (0-1) for J Fitzpatrick, S Trundle for T Crean, D Wynne for J Lohan, J Doory (0-1) for R Dolan, J O’Malley for D Gaughan, E Crawley for D Heneghan.
Referee – S Hurson.

All-Ireland Ladies SFC semi-final
At Croke Park
Meath 2-12
Cork 2-10 AET
Meath – M McGuirk; E Troy, M K Lynch, K Newe; A Leahy, A Cleary, S Ennis; O Lally, M O’Shaughnessy; O Byrne, S Grimes (1-2), N O’Sullivan (0-1); V Wall (0-2), E Duggan (1-5), B Lynch. Subs: M Thynne for O Lally, N Gallogly (0-2) for B Lynch, S Melia for A Leahy, E White for O Byrne, K Byrne for N O’Sullivan.
Cork – M O’Brien; M Ambrose, R Phelan, E Meaney; E O’Shea, M Cahalane, M Duggan; A Hutchings, H Looney; E Kiely (0-2), C O’Sullivan, A O’Sullivan; S O’Leary, M O’Callaghan, E Scally (1-6). Subs: D O’Sullivan (1-2) for C O’Sullivan, B O’Sullivan for A O’Sullivan, L O’Mahony for E Kiely, K Quirke for S O’Leary, D Kiely for L O’Mahony, L Coppinger for E Meaney, E Cleary for B O’Sullivan, E Kiely for M O’Callaghan.
Referee – J Murphy.

All-Ireland Ladies IFC semi-final
At UPMC Nowlan Park
Wexford 2-11
Laois 2-9
Wexford – S Merrigan; L Doyle, A Halligan, K Kearney (0-1); C Donnelly, S Murphy, S Harding-Kenny; C Banville (0-1), R Murphy (0-1); S Hamilton (0-2), C Murray (1-3), A Neville; S McCarthy, A Murphy (1-0), A Wilson (0-3).
Laois – E Barry; C Dunne, A Potts, A Kelly; R Williams, E Healy (0-1), L Nerney, J Dunne, E Fitzpatrick (0-3), A Healy (0-1); E Galvin (1-0), S A Fitzgerald, M Nerney (1-3). Subs: O Hennessy (0-1) for R Williams, L Tarpey for S A Fitzgerald, A Havill for J Dunne.
Referee – J Devlin.

All-Ireland Ladies IFC semi-final
At Parnell Park
Westmeath 3-6
Kildare 1-9
Westmeath – L McCormack; N Spellman, L Duncan, T Fagan; F Coyle, L Power, A Brady; V Carr, T Dillon; F Claffey, L Archibold (0-1), A Jones (1-3); C Blundell (0-1), S Dillon (1-1), L McCartan (1-0). Subs: J Maher for T Dillon, K Hegarty for C Blundell.
Kildare – D McGinn; L Lenehan, C Sullivan, S Kendrick; G Kenneally, L Gilbert, A Rattigan; E Burke (0-2), C Wheeler; L Curran (0-5), G Clifford (0-1), S O’Sullivan; N Murphy, N Dooley (1-0), G Wheeler (0-1). Subs: E Dowling for N Murphy, M Aspell for L Gilbert, M McKenna for G Wheeler, L Murtagh for C Wheeler, H McLoughlin for A Rattigan.
Referee – B Rice.

 

Saturday 14 August

All-Ireland SFC semi-final
At Croke Park
Mayo 0-17
Dublin 0-14 AET
Mayo – R Hennelly (0-3); P O’Hora, L Keegan (0-1), M Plunkett; P Durcan, S Coen, E McLaughlin; M Ruane (0-1), D O’Connor; C Loftus (0-1), K McLoughlin (0-1), D McHale; T Conroy (0-3), A O’Shea, R O’Donoghue (0-5). Subs: E Hession for D McHale, J Carr for A O’Shea, B Walsh for M Plunkett, J Flynn (0-1) for E McLaughlin, C O’Shea for C Loftus, D Coen (0-1) for S Coen, C Loftus for K McLoughlin, J Durcan for J Carr, B Harrison for D O’Connor, A O’Shea for D Coen.
Dublin – E Comerford; M Fitzsimons, D Byrne, J Cooper; B Howard, J Small, E Murchan; J McCarthy, B Fenton; P Small (0-2), C Kilkenny (0-3), N Scully; D Rock (0-7), C O’Callaghan (0-1), C Costello. Subs: C Basquel for C Costello, T Lahiff for J Cooper, S Bugler (0-1) for N Scully, S McMahon for E Murchan, P McMahon for S McMahon, R McDaid for J Small, A Byrne for B Howard, C Costello for P Small.
Referee – C Lane.

All-Ireland Ladies SFC semi-final
At Croke Park
Dublin 1-17
Mayo 2-9
Dublin – C Trant; M Byrne, A Kane, L Caffrey; O Carey, S McGrath, O Nolan (0-1); J Dunne, L Magee; H Tyrrell (0-5), L Davey (0-1), C O’Connor (1-1); S Killeen (0-3), N Hetherton (0-1), S Aherne (0-5). Subs: S Goldrick for A Kane, K Sullivan for S Killeen, N McEvoy for N Hetherton, L Collins for C O’Connor, E Rutledge for S Aherne.
Mayo – L Brennan; S Lally, D Finn, C McManamon; T O’Connor, R Durkin, K Sullivan; F McHale, S Cafferky; N Kelly, R Kearns (1-5), L Cafferky (0-1); G Kelly (0-1), S Howley (0-2), S Rowe (1-0). Subs: C Whyte for R Durkin, C Needham for F McHale, T Needham for L Cafferky, M Reilly for S Howley.
Referee – S Mulvihill.

 

Friday 13 August

Ulster MFC final
At Brewster Park
Tyrone 2-11
Donegal 1-7
Tyrone – N Robinson; M Rafferty, R Fox, C Kelly; H Cunningham, S O’Hare, M Mallon; R Donnelly (0-1), R McHugh; R Strain (0-1), C Devlin (1-3), G Potter (0-1); R Cassidy (0-2), P McCann, E McElholm (0-2). Subs: C Owens (1-1) for P McCann, N Grimes for R Cassidy, B Hughes for H Cunningham, J Martin for R Strain.
Donegal – A Cullen; D Gallagher (0-1), C Gallagher, K Magee; S Martin (0-1), E Friel, O Caulfield; S Ward (0-1), C Reid; C McGeever, K McCormack, C McGinty; D Marley (0-2), P McElwee, L McGlynn (0-1). Subs: J Doherty for E Friel, G Kelly for C Reid, M Callaghan (0-1) for P McElwee, C McColgan for C McGinty, K Molloy (1-0) for K McCormack.
Referee – A Marron.

All-Ireland MHC semi-final
At Semple Stadium
Galway 0-23
Kilkenny 1-12
Galway – D Walsh; M Tarpey, T Leen (0-1), J O’Connor; D Dunne (0-1), D Davoren, N Gill; J Ryan, C Lawless; D Shaughnessy (0-1), M Power (0-3), D Neary (0-2); J Cosgrove (0-2), R Burke (0-10), O Lohan (0-3). Subs: A Keady for C Lawless, C Headd for D Dunne, T Nolan for M Power, M O’Connor for J Ryan.
Kilkenny – A Dunphy; E Rudkins, B Hughes, S Moore; J Fitzpatrick (0-2), G Dunne, O Lyng; A Ireland Wall, K Doyle; J Walsh, H Shine (0-7), B Whitty (0-1); D Glennon (1-1), K Carey, T Dunne. Subs: K Corcoran for E Rudkins, C Hackett (0-1) for J Walsh, D Queally for A Ireland Wall, M Brennan for B Whitty.
Referee – R McGann.

 

Wednesday 11 August

Munster MFC final
At Semple Stadium
Cork 1-17
Limerick 0-13
Cork – M O’Connell; D Twomey (0-1), S O’Connell, P O’Grady; S Copps (0-1), C Twomey, D O’Brien; M McSweeney (0-1), R O’Shaughnessy (0-1); J O’Neill (0-1), N Kelly, C Gillespie (0-1); O Corcoran, J O’Driscoll (0-2), H O’Connor (1-7). Subs: B Hayes for O Corcoran, A Kelleher for C Twomey, D Crowley (0-1) for C Gillespie, F Crowley for M McSweeney, L O’Herlihy (0-1) for N Kelly.
Limerick – C MacInnes; M Kilbridge, J Behan, D Clifford; L Murphy, A Neville, S Kiely; J Somers, D Murray (0-8); M Nolan, E Rigter (0-1), O O’Farrell; S Geraghty (0-2), R Cronin (0-1), C O’Duinn (0-1). Subs: P Kennedy for R Cronin, R Quirke for M Nolan, C Boyle for L Murphy, S Cross for S Geraghty, J Ryan for S Kiely.
Referee – C Maguire.

All-Ireland U20HC B final
At Pairc Esler
Meath 2-19
Derry 0-19
Meath – C Ryan; B Holden, G Fleming, D Farrell; A O’Connor, C Kelly, C Fitzgerald; J Coyne (0-1), D Farrell; J Lanigan (0-2), I Bermingham, J Murray (0-11); J Cottrell (0-2), C Keyes (0-1), M Cole (2-2). Subs: B Moore, C McGovern, J Harris.
Derry – L Passmore (0-2); D Simpson, A O’Hagan, K McGilligan; R McKenna, C Collins, J O’Connor; E Cassidy (0-2), J Cassidy (0-1); P Neilis (0-1), T McKeagney, D McGilligan (0-9); S Cassidy (0-3), P O’Kane, R McGill (0-1). Subs: M McEldowney, C O’Kane, K Papachristopolous, R McPeake, E Donnelly.
Referee – C McDonald.

 

Monday 9 August

Munster MHC final
At Semple Stadium
Cork 1-26
Waterford 1-15
Cork – P O’Sullivan; D O’Sullivan, K Lyons, J Byrne; J Dwyer, B O’Connor, T Wilk (0-2); M Finn (0-2), C Tobin (0-1); D Healy (0-2), B Nyhan (0-1), T O’Connell; E O’Leary (1-2), J Leahy (0-11), W Buckley (0-4). Subs: D Cremin for T O’Connell, A Walsh (0-1) for B Nyhan, R Sheahan for J Dwyer, R O’Sullivan for W Buckley, O O’Regan for J Leahy.
Waterford – C Troy; C Keane, C O’Keeffe, R Dobbyn; B O’Connell (0-1), C Treen, A O’Neill; S Callaghan, F Hallinan; L O Siothchain, J O’Donnell, M O Mathuna; P Fitzgerald (0-8), J Twomey (1-4), P Cummins (0-2). Subs: A Higgins for C Keane, S Pender for M O Mathuna, D Walsh for B O’Connell, H Flanagan for C O’Keeffe.
Referee – J O’Halloran.

 

Sunday 8 August

All-Ireland SHC semi-final
At Croke Park
Cork 1-37
Kilkenny 1-32 AET
Cork – P Collins; N O’Leary (0-1), R Downey, S O’Donoghue; T O’Mahony, M Coleman (0-1), G Millerick; D Fitzgibbon (0-1), L Meade; C Cahalane, S Harnedy (0-2), R O’Flynn (0-2); S Barrett (0-1), P Horgan (0-15), J O’Connor (1-3). Subs: E Cadogan for G Millerick, S Kingston (0-7) for D Fitzgibbon, A Cadogan (0-3) for S Barrett, D Cahalane for R O’Flynn, A Connolly for C Cahalane, S O’Leary Hayes for M Coleman, D Fitzgibbon for L Meade, D Dalton (0-1) for J O’Connor.
Kilkenny – E Murphy; T Walsh, H Lawlor, P Deegan; J Maher (0-1), P Walsh (0-1), M Carey (0-1); C Fogarty (0-1), R Reid (0-1); A Mullen (1-3), J Donnelly, TJ Reid (0-13); A Murphy (0-1), B Ryan (0-5), E Cody (0-4). Subs: M Keoghan for J Donnelly, C Buckley for R Reid, W Walsh for A Murphy, J Bergin for M Keoghan, R Hogan (0-1) for E Cody, J Donnelly for B Ryan.
Referee – F Horgan.

All-Ireland Ladies IFC quarter-final
At Tuam Stadium
Westmeath 3-11
Clare 2-11

All-Ireland Ladies IFC quarter-final
At Ballinasloe
Kildare 1-11
Leitrim 1-7

All-Ireland Ladies IFC quarter-final
At Kinnegad
Laois 3-9
Louth 2-6

 

Saturday 7 August

All-Ireland SHC semi-final
At Croke Park
Limerick 1-25
Waterford 0-17
Limerick – N Quaid; S Finn, D Morrissey, B Nash; D Byrnes (0-3), D Hannon, K Hayes; W O’Donoghue (0-1), D O’Donovan (0-1); G Hegarty (0-1), C Lynch (0-3), T Morrissey (0-5); P Casey (0-2), S Flanagan (0-4), A Gillane (1-5). Subs: D Reidy for G Hegarty, G Mulcahy for S Flanagan, R English for D Byrnes, C Boylan for C Lynch, C Coughlan for B Nash.
Waterford – S O’Brien; I Kenny, C Prunty, S McNulty; C Lyons (0-2), Shane Bennett, K Bennett (0-1); J Barron (0-2), P Hogan; J Fagan, J Prendergast, Stephen Bennett (0-6); D Hutchinson (0-2), A Gleeson (0-4), C Gleeson. Subs: M Kiely for J Prendergast, D Lyons for P Hogan, N Montgomery for J Fagan, S Fives for I Kenny, P Curran for Shane Bennett.
Referee – J Keenan.

All-Ireland U20FC semi-final
At Kingspan Breffni
Roscommon 2-13
Down 1-10
Roscommon – C Carroll; C Lohan, C Walsh, D Gaughan; P Gavin (0-2), T Crean, R Fallon; K Doyle, E Crawley; B O’Carroll (0-2), D Cregg (0-5), D Heneghan; R Dolan (0-1), A McDermott (1-1), J Fitzpatrick (1-1). Subs: S Trundle for E Crawley, C Carthy (0-1) for D Heneghan, J Lohan for T Crean, D Wynne for R Dolan, J Doory for D Gaughan.
Down – C Smyth (0-2); R Magill, L Toal, A Morgan; T Smyth (0-1), P McCarthy, T Fettes; O Murdock, T Close; D Magill (0-2), R O’Hare (0-2), S Johnston (1-0); A Gilmore (0-2), E Brown, J McGovern (0-1). Subs: P McMullan for T Fettes, S Og McCusker for D Magill, S Croskery for E Brown, J Clarke for J McGovern, J Murtagh for R O’Hare.
Referee – B Cawley.

Ulster MFC semi-final
At Healy Park
Tyrone 6-21
Fermanagh 1-6
Tyrone – N Robinson; M Rafferty, R Fox, C Kelly; H Cunningham, S O’Hare (1-0), M Mallon; R Donnelly, R McHugh; R Strain (0-2), C Devlin (0-6), G Potter (0-3); R Cassidy (2-3), P McCann (1-0), E McElholm (1-1). Subs: N Grimes (1-1) for R Cassidy, C Owens (0-4) for C Devlin, B Hampsey (0-1) for R McHugh, F Donnelly for H Cunningham, C Devlin for R Donnelly.
Fermanagh – J Ray; C McAnespy, P McDermott, K McGoldrick; D Owens (0-2), C Boyle, J McCaffrey; L Donnelly, C Farry (0-2); D Morris, C O’Brien, C O’Hanlon; K Fitzpatrick, S Conlon (0-1), D McCann (1-1). Subs: C Brennan for D Morris, T McKenna for C Farry, O Kelly for C O’Hanlon, C Maguire for J Ray, R O’Keeffe for C McAnespy.
Referee – M Moore.

All-Ireland Ladies IFC quarter-final
At Ashbourne
Wexford 1-11
Down 2-6

 

Friday 6 August

Connacht MFC final
At Dr Hyde Park
Sligo 0-19
Roscommon 1-11
Sligo – K Davey (0-1); R O’Hehir, C Johnston, R O’Kelly Lynch; D Walsh, D McLoughlin, J Donlon (0-1); R Doherty, C Sheridan; M McDaniel, R Niland, S Rogan; L Marren (0-10), J Flynn (0-1), B Duffy (0-3). Subs: J McGovern (0-2) for R Niland, S Donoghue for S Rogan, C McMorrow (0-1) for B Duffy.
Roscommon – S Kelly; D Casey, J Brady, E Kerins; J McGreal, C Harley, R Hester; S Walsh (0-1), DJ Hession (0-1); S Lambe, R Conlon (0-1), O O’Flaherty (0-1); R Heneghan, S McGinley (1-2), B Nugent (0-4). Subs: P Higgins (0-1) for C Harley, N O’Donnell for R Conlon, R Carthy for S Walsh, A McGreal for O O’Flaherty.
Referee – J Glavey.

Ulster MFC semi-final
At Healy Park
Donegal 1-6
Armagh 0-5
Donegal – A Cullen; D Gallagher, C Gallagher, K Magee (0-1); S Martin, O Caulfield (0-1), E Friel; S Ward (0-1), C Reid; C McGeever (0-1), K McCormack (0-1), C McGinty; D Marley, P McElwee, L McGlynn (1-1). Subs: G Kelly for P McElwee, M Callaghan for C Reid, C Colgan for C McGeever, J Doherty for E Friel, K Molloy for C McGinty.
Armagh – S McMullan; C Agnew, G Murphy, E Magee; C O’Neill, F O’Brien (0-1), A Cassidy; T Grimley, M Burnett; E McKenna, A O’Neill, R O’Brien; R Stevens (0-2), L McKeever (0-1), C Campbell (0-1). Subs: B Cassidy for A O’Neill, T McVeigh for R O’Brien, J Conlon for E McKenna, P Blessing for A Cassidy.
Referee – M Farrelly.

 

Monday 2 August

Ladies All-Ireland SFC quarter-final
At Pairc Sean MacDiarmada
Dublin 2-12
Donegal 2-7
Dublin – C Trant; M Byrne, N Collins, O Carey; O Nolan, S McGrath, L Caffrey; J Dunne, L Magee; L Davey (0-2), N McEvoy, C Rowe (2-3); S Aherne (0-1), H Tyrrell (0-4), C O’Connor. Subs: S Killeen (0-2) for C O’Connor, A Kane for O Carey, N Hetherton for N McEvoy, K Sullivan for S Aherne.
Donegal – A McColgan; C Boyle, E McGinley, AM Logue; T Jenkins, Nicole McLaughlin, A Boyle Carr; K Herron (1-0), S Twohig; B McLaughlin, Niamh McLaughlin, N Boyle; N Hegarty, K Guthrie, G McLaughlin (1-7). Subs: K Kearney for B McLaughlin, R Rodgers for N Boyle, S White for AM Logue.
Referee – S Curley.

Ladies All-Ireland SFC quarter-final
At MacHale Park
Mayo 1-15
Galway 1-11
Mayo – L Brennan; D Finn, S Lally, K Sullivan; T O’Connor, R Durcan, F McHale; C Whyte, S Cafferky (1-2); L Cafferky (0-1), R Kearns (0-3), N Kelly; G Kelly (0-2), S Howley (0-4), S Rowe (0-3). Subs: E Ronayne for C Whyte, A Dowling for S Rowe, M Reilly for S Howley, D Caldwell for K Sullivan, S Rowe for R Kearns.
Galway – D Gower; L Ahearne, S Lynch, S Molloy; C Cooney, K Geraghty, H Noone; S Divilly, A Davoren (0-1); O Divilly (0-1), M Glynn (0-1), L Coen (0-1); N Ward, L Ward (0-2), K Slevin (0-2). Subs: M Seoighe (1-2) for S Divilly, A Morrissey (0-1) for L Coen, E Reaney for O Divilly, T Leonard for M Glynn, R Leonard for K Slevin.
Referee – M Farrelly.

Leinster MFC final
At O’Connor Park
Meath 3-8
Dublin 1-3
Meath – O McDermott; C Ennis, L Kelly, S O’Hare; S Leonard (0-1), T Corbett, K Smyth; P Wilson, J Kinlough; J O’Regan, S Emmanuel (1-0), C McWeeney; C Finlay (1-2), O O Murchu, H Corcoran (1-5). Subs: B O’Halloran for C Ennis, A Moore for C McWeeney, T Martyn for O O Murchu, D Ehichoya for C Finlay, J Mannion for K Smyth.
Dublin – C Coghlan; F Bruton, D Murphy, J Smith; M Gardiner, G McEneaney, D Colbert; C Duggan, E O’Connor Flanagan; R Mullarkey, M McNally, Z Delmar; T Gorman, S Gannon (0-1), S McConnell (1-1). Subs: R Fahey for R Mullarkey, R Cahill (0-1) for J Smith, K Flynn for S Gannon, L McGauran for T Gorman, J Clair for C Duggan.
Referee – F Pierce.

 

Sunday 1 August

Leinster SFC final
At Croke Park
Dublin 0-20
Kildare 1-9
Dublin – E Comerford; M Fitzsimons, D Byrne, S McMahon; B Howard (0-1), J Cooper, J Small; J McCarthy (0-1), B Fenton; P Small (0-1), C Kilkenny (0-4), N Scully (0-2); C Costello (0-4), C O’Callaghan (0-1), D Rock (0-5). Subs: E Murchan for J Small, C Basquel for D Rock, S Bugler for P Small, T Lahiff for J Cooper, R Basquel (0-1) for C O’Callaghan, E O Conghaile for C Kilkenny.
Kildare – M Donnellan; M Dempsey, M O’Grady, D Malone; D Hyland, R Houlihan, K Flynn; L Flynn, A Masterson; S Ryan, B McCormack, F Conway; N Flynn (0-1), D Flynn (1-2), J Hyland (0-4). Subs: A Beirne (0-1) for F Conway, N Kelly for R Houlihan, D Kirwan for J Hyland, B McLoughlin (0-1) for N Flynn, S O’Sullivan for B McCormack.
Referee – M McNally.

Ladies All-Ireland SFC quarter-final
At Pairc Ui Chaoimh
Cork 0-14
Waterford 0-8
Cork – M O’Brien; M Ambrose, R Phelan, E Meaney; E O’Shea, M Cahalane, M Duggan; A Hutchings, H Looney; L O’Mahony, C O’Sullivan (0-2), A O’Sullivan (0-3); S O’Leary (0-1), O Finn, E Scally (0-4). Subs: E Kiely (0-2) for O Finn, D O’Sullivan (0-2) for L O’Mahony, K Quirke for A O’Sullivan, L Coppinger for E Scally, S Kelly for M Ambrose.
Waterford – R Landers; M Dunford (0-1), L Mulcahy, R Casey; R Tobin, Karen McGrath, A Mullaney; C Fennell, M Wall; S Dunphy, B McMaugh, Kate McGrath; E Fennell (0-4), M Delahunty (0-3), A Wall. Subs: L Cusack for S Dunphy, C McCarthy for E Fennell, N Power for B McMaugh, S Coakey for A Mullaney.
Referee – S Mulvihill.

Ladies All-Ireland SFC quarter-final
At St Tiernach’s Park
Meath 3-15
Armagh 1-14
Meath – M McGuirk; E Troy (1-0), MK Lynch, K Newe; A Leahy, A Cleary (0-1), S Ennis; O Lally (0-3), M O’Shaughnessy; O Byrne, S Grimes (0-3), N O’Sullivan (1-1); V Wall (0-1), E Duggan (1-5), B Lynch (0-1). Subs: M Thynne for O Byrne, N Gallogly for A Leahy, S Melia for N O’Sullivan.
Armagh – A Carr; S Marley, C McCambridge, G Ferguson (0-1); E Lavery (0-1), L McConville, T Grimes; K Mallon (0-3), N Coleman; B Mackin (0-1), N Marley, F McKenna; A Mackin (1-6), A McCoy, A Clarke (0-1). Subs: C Marley for N Coleman, N Reel (0-1) for S Marley, M Sheridan for E Lavery, E Druse for F McKenna.
Referee – B Rice.

Christy Ring Cup final
At Croke Park
Offaly 0-41
Derry 2-14
Offaly – C Clancy; P Delaney, C Burke, D King; A Treacy (0-3), B Conneely (0-1), K Sampson (0-1); L Fox (0-2), R Ravenhill; J Sampson (0-1), L Langton (0-1), B Duignan; O Kelly (0-7), J Murphy (0-5), E Cahill (0-13). Subs: L O’Connor (0-2) for L Langton, E Kelly for L Fox, S Kinsella (0-2) for J Sampson, S Dooley (0-2) for B Duignan, D Egan (0-1) for E Cahill.
Derry – O O’Doherty; M McGrath, S Cassidy (0-2), D McCloskey; E Cassidy, B McGilligan, R Mullan (0-1); M McGuigan, C O’Doherty (0-5); D Foley (0-1), G Bradley (1-1), J Mullan; O McKeever (1-1), S McGuigan, B Cassidy (0-3). Subs: S Cassidy for S McGuigan, P Nelis for E Cassidy, B Laverty for D Foley, R McWilliams for D McCloskey.
Referee – T Gleeson.

 

Saturday 31 July

Ulster SFC final
At Croke Park
Tyrone 0-16
Monaghan 0-15
Tyrone – N Morgan; M McKernan (0-1); R McNamee, P Hampsey (0-1); M O’Neill, K McGeary (0-1), P Harte (0-1); B Kennedy, C Kilpatrick; C Meyler, C McKenna, N Sludden (0-1); D McCurry (0-5), M Donnelly (0-3), M Bradley (0-2). Subs: N Kelly for M O’Neill, C McShane (0-1) for B Kennedy, D Canavan for C Kilpatrick, R O’Neill for M Bradley.
Monaghan – R Beggan (0-2); K Duffy (0-1), C Boyle (0-1), R Wylie; K O’Connell, D Ward, R McAnespie; D Hughes, K Lavelle (0-1); C McCarthy (0-2), A Mulligan, S O’Hanlon; C McManus (0-5), J McCarron (0-3), M Bannigan. Subs: S Carey for A Mulligan, C Walshe for K O’Connell, N Kearns for D Hughes, K Hughes for S O’Hanlon, A Woods for C McCarthy.
Referee – D Gough.

All-Ireland U20FC semi-final
At O’Moore Park
Offaly 3-10
Cork 0-14
Offaly – S O’Toole; A Brazil, T Hyland, L Pearson (0-1); R Egan, J Furlong, F Dempsey; E Cullen, M Tynan (0-1); C Flynn (1-0), O Keenan Martin, C Donoghue; C Egan (0-1), J Bryant (2-4), A Kellaghan (0-2). Subs: K O’Neill (0-1) for M Tynan, C Delaney for A Kellaghan.
Cork – G Creedon; C O’Donovan, D Phelan, C McGoldrick; A Walsh Murphy, T Walsh, D Cashman; B Hayes (0-2), C O’Sullivan (0-3); M O’Neill (0-1), J Cahalane, N Hartnett; D Dorgan (0-1), C Walsh (0-2), D Buckley (0-5). Subs: S McDonnell for D Dorgan, S O’Sullivan for M O’Neill, D Holland for A Walsh Murphy, E Nash for N Hartnett, J Kelleher for T Walsh.
Referee – L Devenney.

Connacht MFC semi-final
At Tuam Stadium
Roscommon 1-16
Galway 2-12
Roscommon – S Kelly; D Casey, J Brady, E Kerins; J McGreal, E O’Reilly, C Neary; S Walsh (0-3), DJ Hession (0-1); O O’Flaherty, S Lambe, R Conlon (0-2); R Heneghan (1-0), S McGinley (0-2), B Nugent (0-8). Subs: R Hester for S McGinley, N O’Donnell for O O’Flaherty.
Galway – E McGrath; L O’Connor, J Connolly, D Jennings; J Folan (0-1), J Ramsey, C Greaney (0-1); D Kilcommins, H Gavin; J Lonergan, S Bermingham (1-4), G Kelly; E Monaghan (1-4), J Nolan (0-2), N Mannion. Subs: C Costello for G Kelly, R Kavanagh for D Kilcommins, D Lyons for N Mannion, E Brady for D Jennings, N McGauran for C Greaney.
Referee – M McGirl.

All-Ireland SHC quarter-final
At Semple Stadium
Cork 2-26
Dublin 0-24
Cork – P Collins; S O’Donoghue, R Downey, N O’Leary (0-1); G Millerick, M Coleman, T O’Mahony (1-1); D Fitzgibbon, L Meade; R O’Flynn (0-2), C Cahalane (0-1), S Harnedy (0-4); J O’Connor (0-3), P Horgan (0-12), S Kingston (1-0). Subs: S Barrett (0-1) for S Kingston, S O’Leary Hayes for S O’Donoghue, A Connolly (0-1) for R O’Flynn, B Hennessy for L Meade, C Spillane for N O’Leary.
Dublin – A Nolan; A Dunphy, P Smyth, C O’Callaghan; D Gray, L Rushe (0-1), J Madden; R McBride (0-1), C Burke (0-2); D Burke (0-13), C Crummey, D Sutcliffe (0-2); C O’Sullivan (0-3), R Hayes, C Boland (0-1). Subs: J Malone (0-1) for C O’Callaghan, D Keogh for C O’Sullivan, O O’Rorke for C Boland, P Crummey for R Hayes.
Referee – J Owens.

All-Ireland SHC quarter-final
At Pairc Ui Chaoimh
Waterford 4-28
Tipperary 2-27
Waterford – S O’Brien; S McNulty (0-1), I Kenny, C Prunty; C Lyons (0-1), Shane Bennett, K Bennett (0-2); J Barron (0-4), P Hogan (0-3); Stephen Bennett (1-3), P Curran (0-1), J Prendergast; J Fagan (0-2), A Gleeson (1-3), D Hutchinson (1-3). Subs: M Kiely (0-2) for P Curran, N Montgomery (1-2) for J Prendergast, D Lyons for J Fagan, B Power for P Hogan, C Dunford (0-1) for A Gleeson.
Tipperary – B Hogan; C Barrett, P Maher, B Heffernan; P Cadell, B Maher, R Maher (0-3); A Flynn, D McCormack; M Breen (0-3), J Forde (0-12), N McGrath (0-1); S Callanan (2-0), J O’Dwyer (0-4), J Morris. Subs: S Kennedy for B Heffernan, M Kehoe (0-1) for J Morris, W Connors (0-1) for D McCormack, N O’Meara for J O’Dwyer, J McGrath (0-2) for S Callanan.
Referee – C Lyons.

Nicky Rackard Cup final
At Croke Park
Mayo 2-27
Tyrone 1-14
Mayo – B Douglas; C Daly, M Morley, S Coyne; G Nolan (0-1), D Kenny, C Henry; J Cassidy, S Kenny (0-1); C Phillips (0-1), C Freeman (1-4), S Regan (1-3); K Higgins (0-7), A Phillips (0-3), S Boland (0-3). Subs: P McCrann for J Cassidy, J Coyne (0-1) for C Phillips, B Hunt for M Morley, B Morley (0-2) for A Phillips, O Greally (0-1) for S Boland.
Tyrone – C McElhatton; J Kerr, D Rafferty, SP McKernan; L Devlin, C Kearns (0-3), C McNally; C Lagan, M Little; C Grogan (1-0), B McGurk (0-1), C Ferguson; R Weir, D Casey (0-9), CJ McGourty. Subs: T Morgan (0-1) for C Ferguson, D Begley for C McNally, P McHugh for SP McKernan, S Og Grogan for R Weir, S Donaghy for L Devlin, S Donaghy for M Little.
Referee – R Fitzsimons.

Lory Meagher Cup final
At Croke Park
Fermanagh 3-26
Cavan 1-17
Fermanagh – M Curry; L McCusker, R Porteous, A Flanagan; R Bogue (0-1), B McAuley (0-2), F McBrien (0-1); D Teague (0-1), C McShea (0-4); K McGarry, S Corrigan (0-4), J Duffy (0-8); C Duffy (0-1), M Slevin (0-1), T Keenan (3-2). Subs: JP McGarry for K McGarry, D Bannon for M Slevin, T Cleary for JP McGarry, J Tormey for C Duffy, A Breslin (0-1) for T Keenan.
Cavan – D Sheridan; N Neary (0-1), D Crudden, S Briody; J Barry, A Sheridan (0-1), M Hynes; E Shalvey, M Moffett; D Carney, Colum Sheanon (0-1), B Fitzgerald (0-9); Cillian Sheanon (0-3), S Keating (0-1), P Brady (1-0). Subs: C Carney (0-1) for E Shalvey, B Nannery for N Neary, K Conneely for D Carney, E Hill for M Moffett.
Referee – M Kennedy.

 

Friday 30 July

Ulster U20FC final
At the Athletic Grounds
Down 3-15
Monaghan 1-14 AET

Connacht MFC semi-final
At Markievicz Park
Sligo 2-18
Leitrim 2-9

Munster MFC semi-final
At Cusack Park
Limerick 3-11
Clare 0-12

Munster MFC semi-final
At Pairc Ui Chaoimh
Cork 1-15
Kerry 1-14

 

Wednesday 28 July

Ulster MFC quarter-final
At Kingspan Breffni
Fermanagh 1-12
Cavan 1-11

Ulster MFC quarter-final
At Healy Park
Tyrone 3-16
Down 0-9

Ulster MFC quarter-final
At Owenbeg
Armagh 0-12
Derry 0-11

Ulster MFC quarter-final
At Clones
Donegal 1-9
Monaghan 0-10

Munster U20HC final
At Pairc Ui Chaoimh
Cork 1-26
Limerick 1-24

Leinster MHC final
At Netwatch Cullen Park
Kilkenny 1-15
Wexford 2-10

 

Tuesday 27 July

Leinster U20HC final
At MW Hire O’Moore Park
Galway 2-15
Dublin 0-15

Munster MHC semi-final
At Semple Stadium
Cork 1-24
Limerick 1-14

Munster MHC semi-final
At Pairc Ui Rinn
Waterford 2-25
Tipperary 4-11

 

Sunday 25 July

Connacht SFC final
At Croke Park
Mayo 2-14
Galway 2-8

Munster SFC final
At Fitzgerald Stadium
Kerry 4-22
Cork 1-9

 

Saturday 24 July

All-Ireland SHC Qualifiers Round 2
At Semple Stadium
Waterford 1-30
Galway 3-20

All-Ireland SHC Qualifiers Round 2
At the LIT Gaelic Grounds
Cork 3-19
Clare 1-23

Christy Ring Cup semi-final
At Owenbeg
Derry 0-28
Sligo 2-17

Christy Ring Cup semi-final
At Bord Na Mona O’Connor Park
Offaly 6-30
Wicklow 0-10

Nicky Rackard Cup semi-final
At Carrick-on-Shannon
Mayo 2-23
Armagh 2-9

Nicky Rackard Cup semi-final
At Carrickmore
Tyrone 2-23
Donegal 1-21

Lory Meagher Cup semi-final
At Glennon Brothers Pearse Park
Fermanagh 1-21
Longford 1-13

Lory Meagher Cup semi-final
At Kingspan Breffni
Cavan 1-21
Louth 0-20

Allianz HL Division 1 relegation play-off
At MW Hire O’Moore Park
Laois 1-27
Westmeath 0-27

Leinster MFC semi-final
At Parnell Park
Dublin 0-13
Kildare 2-5

Leinster MFC semi-final
At Pairc Tailteann
Meath 1-15
Louth 1-11

 

Friday 23 July

Connacht MFC quarter-final
At Dr Hyde Park
Roscommon 4-13
Mayo 2-12

 

Thursday 22 July

Leinster U20FC final
At O’Moore Park
Offaly 0-15
Dublin 3-3
Offaly – S O’Toole; F Dempsey, T Hyland, L Pearson; R Egan, J Furlong, A Brazil; M Tynan (0-4), E Cullen; C Flynn (0-1), O Keenan Martin, C Donoghue; C Egan (0-2), J Bryant (0-6), A Kellaghan (0-1). Subs: K O’Neill (0-1) for E Cullen, C Delaney for A Kellaghan, C Egan for O Keenan Martin.
Dublin – J Turley; B Millist, A Rafter, C Tyrell; R Dwyer, A Waddick, M L’Estrange; S Forker, A Fearon (0-1); M Lavin (1-0), L O’Dell (1-1), L Murphy Guinane; F Murray (1-1), L Swan, L Ward. Subs: D O’Dowd for L Murphy Guinane, C Chawke for L Ward, S Murphy for S Forker, S Guidan for F Murray.
Referee – C Reilly.

Munster U20FC final
At Semple Stadium
Cork 3-20
Tipperary 3-10
Cork – G Creedon; C O’Donovan, D Phelan (1-0), C McGoldrick; A Walsh Murphy, T Walsh, D Cashman; B Hayes, N Hartnett; C Corbett (0-2), C Walsh (1-3), E Cooke; D Dorgan (0-3), J Cahalane (0-1), D Buckley (0-10). Subs: S McDonnell (1-0) for C Corbett, N Lordan for C O’Donovan, C O’Sullivan for B Hayes, M O’Neill (0-1) for D Dorgan, S O’Sullivan for E Cooke.
Tipperary – C Scully; S Daly, T Condon, B McKeown; E Butler (0-1), B O’Connor, L Kennedy; C Deeley (0-2), B Comerford; C Cadell, J Kiely, J Holloway (1-0); R Walsh (0-2), K Grogan (0-3), S O’Connor (2-2). Subs: J Duncan for B McKeown, B Kehoe for B O’Connor, C English for J Holloway, M Lyons for B Comerford, K Costello for R Walsh.
Referee – B Griffin.

 

Wednesday 21 July

Connacht U20FC final
At MacHale Park
Roscommon 2-11
Mayo 1-7

Munster MFC quarter-final
At the LIT Gaelic Grounds
Limerick 2-9
Tipperary 1-9

Munster MFC quarter-final
At Fraher Field
Cork 5-28
Waterford 0-3

Ulster MFC preliminary round
At Ballybofey
Donegal 4-22
Antrim 0-8

Leinster MHC semi-final
At Chadwicks Wexford Park
Wexford 1-15
Dublin 1-12

Leinster MHC semi-final
At UPMC Nowlan Park
Kilkenny 3-23
Offaly 1-16

 

Tuesday 20 July

Leinster U20HC semi-final
At Bord na Mona O’Connor Park
Galway 1-18
Kilkenny 1-13

Leinster U20HC semi-final
At Parnell Park
Dublin 2-15
Offaly 1-15

Munster U20HC semi-final
At Semple Stadium
Cork 3-20
Tipperary 2-17

All-Ireland U20HC B semi-final
At Dundalk
Meath 3-16
Down 2-12

All-Ireland U20HC B semi-final
At Markievicz Park
Derry 2-19
Sligo 1-15

 

Monday 19 July

Munster U20HC semi-final
At the LIT Gaelic Grounds
Limerick 1-27
Clare 0-17

 

Sunday 18 July

Ulster SFC semi-final
At Brewster Park
Tyrone 0-23
Donegal 1-14

Leinster SFC semi-final
At Croke Park
Kildare 2-14
Westmeath 0-18

Leinster SFC semi-final
At Croke Park
Dublin 2-16
Meath 1-13

All-Ireland MFC 2020 final
At Bord na Mona O’Connor Park
Derry 2-12
Kerry 1-14

Munster SHC final
At Pairc Ui Chaoimh
Limerick 2-29
Tipperary 3-21

 

Saturday 17 July

Ulster SFC semi-final
At Pairc Esler
Monaghan 4-17
Armagh 2-21

Leinster SHC final
At Croke Park
Kilkenny 1-25
Dublin 0-19

All-Ireland SHC Qualifiers Round 1
At Semple Stadium
Clare 2-25
Wexford 2-22

All-Ireland SHC Qualifiers Round 1
At UPMC Nowlan Park
Waterford 3-23
Laois 2-21

Joe McDonagh Cup final
At Croke Park
Westmeath 2-28
Kerry 1-24

Joe McDonagh Cup relegation final
At Parnell Park
Meath 0-28
Kildare 1-15

Christy Ring Cup quarter-final
At Dr Hyde Park
Sligo 2-18
Roscommon 1-20

Nicky Rackard Cup quarter-final
At Kingspan Breffni
Armagh 7-25
Leitrim 1-21

Lory Meagher Cup quarter-final
At Brewster Park
Fermanagh 3-15
Monaghan 4-6

 

Friday 16 July

Ulster U20FC semi-final
At the Athletic Grounds
Down 1-13
Fermanagh 0-10

Ulster U20FC semi-final
At Brewster Park
Monaghan 3-10
Donegal 1-11

 

Thursday 15 July

Leinster U20FC semi-final
At TEG Cusack Park
Offaly 1-11
Westmeath 1-9

Leinster U20FC semi-final
At Pairc Tailteann
Dublin 4-7
Meath 0-13

Munster U20FC semi-final
At Pairc Ui Chaoimh
Cork 3-12
Kerry 3-11

Munster U20FC semi-final
At Semple Stadium
Tipperary 0-11
Waterford 0-9

 

Wednesday 14 July

Connacht U20FC semi-final
At Dr Hyde Park
Roscommon 4-13
Sligo 2-12

Leinster MHC quarter-final
At Newbridge
Wexford 2-18
Kildare 3-10

Leinster MHC quarter-final
At Pairc Tailteann
Dublin 4-18
Meath 1-6

Munster MHC quarter-final
At Semple Stadium
Cork 6-28
Clare 0-6

Munster MHC quarter-final
At the LIT Gaelic Grounds
Tipperary 2-27
Kerry 1-14

 

Tuesday 13 July

Connacht U20FC semi-final
At Tuam Stadium
Mayo 0-11
Galway 1-8 (AET, Mayo win 7-6 on penalties)

Leinster U20HC quarter-final
At Bord na Mona O’Connor Park
Offaly 2-25
Kildare 1-16

Leinster U20HC quarter-final
At UPMC Nowlan Park
Kilkenny 1-18
Laois 1-15

All-Ireland U20HC B quarter-final
At the Athletic Grounds
Down 3-25
Armagh 1-12

All-Ireland U20HC B quarter-final
At Trim
Meath 4-24
Wicklow 1-13

All-Ireland U20HC B quarter-final
At Athleague
Sligo 1-18
Roscommon 1-16

All-Ireland U20HC B quarter-final
At Owenbeg
Derry 1-22
Donegal 0-4

 

Monday 12 July

Munster U20HC quarter-final
At Austin Stack Park
Clare 2-20
Kerry 0-15

Munster U20HC quarter-final
At Semple Stadium
Tipperary 3-24
Waterford 2-21 AET

 

Sunday 11 July

Connacht SFC semi-final
At MacHale Park
Mayo 5-20
Leitrim 0-11

Ulster SFC quarter-final
At Ballybofey
Donegal 0-16
Derry 0-15

All-Ireland MFC 2020 semi-final
At the LIT Gaelic Grounds
Kerry 3-21
Roscommon 2-13

 

Saturday 10 July

Munster SFC semi-final
At Semple Stadium
Kerry 1-19
Tipperary 1-8

Munster SFC semi-final
At LIT Gaelic Grounds
Cork 1-16
Limerick 0-11

Ulster SFC quarter-final
At Healy Park
Tyrone 1-18
Cavan 0-13

All-Ireland MFC 2020 semi-final
At Pairc Esler
Derry 1-14
Meath 1-7

Leinster MFC quarter-final
At O’Connor Park
Dublin 3-12
Offaly 0-6

Leinster MFC quarter-final
At Stabannon
Louth 4-7
Laois 1-7

Leinster MFC quarter-final
At Newbridge
Kildare 6-18
Carlow 1-7

All-Ireland SHC Qualifiers preliminary round
At Parnell Park
Laois 2-27
Antrim 2-21

Joe McDonagh Cup round 3
Pairc Tailteann
Meath 0-28
Kerry 1-21

Joe McDonagh Cup round 3
At TEG Cusack Park
Westmeath 2-19
Kildare 1-21

Christy Ring Cup round 3
At Celtic Park
Derry 2-23
Wicklow 0-19

Nicky Rackard Cup round 3
At Carrick-on-Shannon
Donegal 1-27
Leitrim 4-10

Lory Meagher Cup round 3
At Inniskeen
Monaghan 0-19
Longford 1-16

All-Ireland U20HC 2020 final
At Nowlan Park
Cork 2-19
Dublin 1-18

All-Ireland MHC 2020 final
At O’Moore Park
Galway 1-17
Kilkenny 1-14

 

Friday 9 July

Ulster U20FC quarter-final
At Healy Park
Donegal 1-12
Tyrone 1-9

Ulster U20FC quarter-final
At Brewster Park
Fermanagh 2-13
Antrim 0-10

Ulster U20FC quarter-final
At Kingspan Breffni
Down 2-17
Cavan 0-9

Ulster U20FC quarter-final
At Owenbeg
Monaghan 2-9
Derry 0-11

 

Thursday 8 July

Leinster U20FC quarter-final
At Glennon Bros Pearse Park
Westmeath 2-12
Longford 3-9 (AET, Westmeath win 5-4 on penalties)

Leinster U20FC quarter-final
At Chadwicks Wexford Park
Offaly 1-10
Wexford 1-9

Leinster U20FC quarter-final
At Parnell Park
Dublin 1-12
Wicklow 1-8

Munster U20FC quarter-final
At Semple Stadium
Tipperary 0-16
Limerick 1-10

Munster U20FC quarter-final
At Fraher Field
Waterford 4-5
Clare 1-9

 

Wednesday 7 July

Leinster MHC round 2
At Newbridge
Kildare 2-16
Laois 0-15
Kildare – E Sheehan; C Kirwan, L O’Reilly, R Redfern; O Maher, D O’Meara, R Sinkey; C Boran, D Crowley; A Tobin (0-3), N Dolan (0-1), F Maher (0-9); C Mangan, S Kelleher (0-1), J Dolan (2-0). Subs: B Hennessy for O Maher, K Harrington for C Mangan, S Murphy for J Dolan, J O’Donoghue for C Boran, S Holmes for N Dolan.
Laois – B O’Reilly; T Cuddy, R Quinlan, C Cuddy; C Comerford, A Phelan (0-1), B Fitzpatrick; E Cuddy (0-5), D Dooley; B Duggan (0-2), L Kavanagh, J Quinlan (0-1); C McKelvey, C Byrne (0-5), C Fitzpatrick. Subs: J Breen (0-1) for C McKelvey, C Doran for C Fitzpatrick, C Flynn for B Duggan.
Referee – A Kinahan.

 

Tuesday 6 July

Connacht U20FC quarter-final
At Dr Hyde Park
Roscommon 4-16
Leitrim 0-10
Roscommon – C Carroll; C Lohan, C Walsh, D Gaughan; P Gavin, T Crean, C Glennon; K Doyle (0-1), R Garvin; D Heneghan (1-0), D Cregg (0-9), R Dolan; B O’Carroll (1-2), A McDermott (1-3), J Fitzpatrick (1-1). Subs: J Doory for A McDermott, J Lohan for T Crean, E Corcoran for D Heneghan, E Crawley for R Garvin, B O’Hara Duggan for C Glennon.
Leitrim – S Reynolds; P McKenna (0-1), E McLoughlin, N Keegan; R Oberwan, J Flynn, T Gilheaney; P Keaney (0-3), G Reynolds; D O’Connell, A Reynolds, C Moran; B McWeeney (0-1), T Prior (0-3), O Bohan (0-2). Subs: M Earley for S Reynolds, K Brady for D O’Connell, O Niblock for R Oberwan, S McGloin for N Keegan, S Harte for B McWeeney.
Referee – L Devenney.

All-Ireland U20HC B preliminary round
At Markievicz Park
Sligo 2-14
Mayo 1-14

Leinster U20HC round 2
At Pairc Tailteann
Laois 4-27
Antrim 0-7
Laois – L Fitzpatrick; I Shanahan, A Connolly, D Brennan; P Brennan (0-1), C Burke, N Coss (0-1); T Fitzpatrick, T Keyes (0-2); C Murphy, T Cuddy (0-14), G Lynch (1-1); C Byrne (0-2), M Hennessy (1-0), J Duggan (2-4). Subs: B Bredin for C Burke, E Critchley (0-2) for C Murphy, D Delaney for G Lynch, C Walsh for M Hennessy, L Obular for N Coss.
Antrim – P Doherty; D Kearney, R McCloskey, C Henry; E McGarry, N O’Connor (0-1), D McCloskey (0-1); C Magill (0-1), C Donnelly; D Murphy, C Bohill (0-2), D McKeough; R McMullan (0-1), M McGarry, S McIntosh. Subs: C Heaney for D Kearney, D Stephenson for D McKeough, A Gallagher for D Murphy, D Delaney (0-1) for E McGarry, A Scullion for R McMullan.
Referee – K Brady.

Leinster U20HC round 2
At Newbridge
Kildare 0-16
Wexford 1-12
Kildare – S Burke; P O’Donoghue, J McKeown, M Eustace; R Stapleton, C Shanahan, P Dolan; C Boran, H Dunne; M Curtin, L Dempsey (0-14), C McCabe; D Melville (0-1), F O’Sullivan, C Treacy (0-1). Subs: C Flanagan for C Treacy, K Kelleher for R Stapleton, C Sheridan for D Melville, D Murray for P O’Donoghue, J Higgins for F O’Sullivan.
Wexford – C Byrne; D Whelan, K Scallan, J Conroy; C Browne, C Molloy (0-1), D Carley; R Lawlor, J Doran; G Murphy Butler (0-1), D O’Neill, E Doyle (0-2); AJ Redmond (1-7), T Murphy, C Byrne Dunbar. Subs: D Codd for J Conroy, C Byrne for D O’Neill, L Kavanagh for J Doran, J Shiel for G Murphy Butler, M Byrne (0-1) for K Scallan.
Referee – T Gleeson.

 

Sunday 4 July

Connacht SFC semi-final
At Dr Hyde Park
Galway 2-11
Roscommon 0-12
Galway – C Gleeson; S Kelly (0-1), S Mulkerrin, L Silke; K Molloy, D McHugh, J Heaney; P Conroy, M Tierney (1-2); D Comer (0-1), P Cooke, F O Laoi; R Finnerty (0-2), P Kelly (1-2), S Walsh (0-3). Subs: C Sweeney for F O Laoi, E Brannigan for S Walsh, J Duane for P Kelly, P Costello for R Finnerty, T Flynn for P Conroy.
Roscommon – C Lavin; B Stack (0-1), C Daly (0-2), D Murray; C Hussey (0-1), N Daly, S Mullooly; E Smith (0-3), E Nolan; N Kilroy, C Murtagh (0-1), S Killoran; D Murtagh (0-1), D Smith (0-2), C Cox. Subs: T O’Rourke for E Nolan, C Cregg (0-1) for S Killoran, C Devaney for C Cregg, C McKeon for D Murtagh, U Harney for C Cox.
Referee – J McQuillan.

Leinster SFC quarter-final
At Tullamore
Westmeath 3-20
Laois 1-10
Westmeath – J Daly; J Gonoud, K Maguire, R Wallace; J Dolan (0-1), B Sayeh, S McCartan; S Duncan, D Corroon (1-1); R Connellan, R O’Toole (0-3), D Lynch (1-0); G Egan (0-5), J Heslin (0-5), L Dolan (1-3). Subs: J Smith for B Sayeh, F Ayorinde for R Connellan, T McDaniel (0-1) for J Heslin, D Giles (0-1) for D Corroon, N Mulligan for J Gonoud.
Laois – N Corbett; T Collins, S Lacey, G Dillon; D O’Reilly, C Begley, P O’Sullivan; K Lillis, J O’Loughlin; S Byrne, E O’Carroll (1-0), E Lowry (0-1); P Kingston, D Kingston (0-6), C Murphy (0-3). Subs: M Barry for C Murphy, F Crowley for J O’Loughlin, M Timmons for S Byrne, D Whelan for E Lowry, R Munnelly for P Kingston.
Referee – D Coldrick.

Leinster SFC quarter-final
At Navan
Meath 4-22
Longford 0-12
Meath – A Colgan; S Lavin, R Ryan, D Keogan; C Hickey (1-2), S McEntee (1-0), F Reilly (0-1); E Devine, B Menton (0-1); P Harnan, B McMahon (0-4), M Costello (0-1); J Morris (1-4), C O’Sullivan (0-3), J Wallace (0-1). Subs: E Wallace (0-1) for B Menton, J McEntee (0-4) for C Hickey, M Newman for J Morris, J O’Connor for F Reilly, J Conlon (1-0) for M Costello.
Longford – P Collum; P Fox, E Macken, A Farrell; I O’Sullivan, M Quinn, D Mimnagh; K Diffley (0-1), D Gallagher (0-1); D Reynolds (0-1), D McGivney (0-3), D McElligott; R Smyth (0-1), J Hagan (0-1), R Brady (0-3). Subs: D Farrell for D Gallagher, O Kenny for D McElligott, L Connerton for R Smyth, P Lynn for D Mimnagh, D Doherty (0-1) for I O’Sullivan.
Referee – C Branagan.

Leinster SFC quarter-final
At Chadwicks Wexford Park
Dublin 0-15
Wexford 0-7
Dublin – E Comerford; M Fitzsimons, D Byrne, S McMahon; J McCarthy, B Howard (0-2), R McDaid; B Fenton (0-2), P O Cofaigh Byrne; P Small, C Kilkenny (0-1), N Scully; R Basquel, C O’Callaghan, C Costello (0-7). Subs: T Lahiff (0-1) for R McDaid, S Bugler for R Basquel, C Basquel (0-1) for N Scully, A Byrne for P Small, D Rock (0-1) for A Byrne.
Wexford – D Brooks; L O’Connor, G Sheehan, E Porter; B Malone, M O’Connor, M Furlong; D Waters, L Coleman; P Hughes (0-1), T Byrne, K O’Grady; M Rossiter (0-3), J Tubritt (0-1), N Hughes. Subs: S Nolan for J Tubritt, A Tobin for D Waters, R Brooks for M Rossiter, D Shanley (0-2) for P Hughes, C Carty for K O’Grady.
Referee – D O’Mahoney.

Leinster SFC quarter-final
At Portlaoise
Kildare 1-15
Offaly 0-13
Kildare – M Donnellan; E Doyle, M Dempsey, M O’Grady (0-1); K Flynn, D Hyland, K Houlihan; K Feely (0-1), A Masterson (0-1); N Flynn (1-7), F Conway (0-2), C Hartley; J Hyland (0-2), D Kirwan (0-1), B McCormack. Subs: B McLoughlin for D Kirwan, S Ryan for F Conway, S O’Sullivan for B McCormack, P Brophy for C Hartley, C Kavanagh for K Flynn.
Offaly – P Dunican (0-1); J Lalor, E Rigney, N Darby; D Dempsey, J Moloney, C Doyle; C Mangan, J Hayes; P Cunningham, C Stewart, A Sullivan (0-1); N McNamee (0-2), C Farrell (0-8), R McNamee. Subs: S Horan for E Rigney, B Allen (0-1) for R McNamee, E Carroll for C Mangan, A Leavy for C Doyle, B Carroll for P Cunningham.
Referee – M McNally.

Ulster SFC quarter-final
At the Athletic Grounds
Armagh 4-15
Antrim 0-14
Armagh – B Hughes; J Morgan, C Mackin, R Finn; G McCabe (0-1), C O’Hanlon (0-1), A McKay; N Grimley, O O’Neill (0-1); J Hall, R O’Neill (1-5), J Og Burns (0-2); R Grugan (1-2), A Murnin, S Campbell. Subs: C Turbitt (1-2) for A Murnin, T Kelly (1-0) for S Campbell, C O’Neill for N Grimley, P Burns (0-1) for A McKay, B Donaghy for G McCabe.
Antrim – L Mulholland; E McCabe, R Johnston, P Healy; M Jordan, J Laverty, D McAleese (0-2); C Stewart, N McKeever (0-1); R Murray (0-3), M McCann, P McBride (0-2); O Eastwood (0-2), R McCann (0-2), C Murray (0-1). Subs: T McCann for R Murray, C Small (0-1) for P McBride, M Sweeney for C Stewart, K Small for O Eastwood, E Walsh for M Jordan.
Referee – S Hurson.

Munster SHC semi-final
At the LIT Gaelic Grounds
Tipperary 3-23
Clare 2-22
Tipperary – Barry Hogan; Padraic Maher, C Barrett, B Heffernan; S Kennedy, B Maher, R Maher (0-1); N McGrath, D McCormack (0-2); M Breen (1-1), J Forde (1-8), S Callanan (1-1); J Morris (0-3), J McGrath, J O’Dwyer (0-4). Subs: W Connors (0-1) for J McGrath, A Flynn (0-2) for N McGrath, D Quirke for J O’Dwyer.
Clare – E Quilligan; R Hayes (0-1), C Cleary, P Flanagan; D Ryan, J Conlon (0-1), P Fitzpatrick; C Galvin (0-1), C Malone (0-2); A McCarthy (0-1), D Reidy (0-1), R Taylor (0-2); A Shanagher (0-1), T Kelly (1-9), I Galvin (1-3). Subs: D McInerney for P Fitzpatrick, D Fitzgerald for R Taylor, M Rodgers for I Galvin.
Referee – J Owens.

Lory Meagher Cup play-off
At Kingspan Breffni
Cavan 1-16
Fermanagh 0-17

 

Saturday 3 July

Ulster SFC quarter-final
At Clones
Monaghan 1-21
Fermanagh 0-14
Monaghan – R Beggan; K Duffy, C Boyle (0-1), R Wylie (0-1); K O’Connell, D Ward, R McAnespie; D Hughes, K Lavelle (0-1); S O’Hanlon, C McCarthy (0-2), M Bannigan (0-3); A Mulligan (0-4), J McCarron (1-3), C McManus (0-4). Subs: N Kerins for D Hughes, C Walshe (0-2) for J McCarron, S Carey for S O’Hanlon, K Hughes for C McCarthy, F Kelly for K O’Connell, K McMenamin for K Lavelle.
Fermanagh – S McNally; K Connor, J Cassidy (0-1), L Flanagan; D McCusker (0-1), J McMahon, K McDonnell; S McGullion, E Donnelly; C Corrigan (0-1), C McManus, J Largo Ellis (0-1); U Kelm (0-1), D McGurn, S Quigley (0-7). Subs: A Breen (0-2) for K McDonnell, R O’Callaghan for D McGurn, T Bogue for S McGullion, M MaCauley for J McMahon (65).
Referee – B Cassidy.

Leinster SHC semi-final
At Croke Park
Dublin 1-18
Galway 1-14
Dublin – A Nolan (0-1); C O’Callaghan, E O’Donnell, P Smyth; J Madden, L Rushe, D Gray (0-2); R McBride (0-1), C Burke (0-1); D Burke (0-6), C Crummey (1-0), D Sutcliffe (0-3); C Boland (0-1), R Hayes (0-2), C O’Sullivan (0-1). Subs: M Schutte for C Boland, O O’Rorke for C O’Sullivan, A Dunphy for E O’Donnell, J Malone for C Madden, P Crummey for C Crummey, F Whitely for R Hayes.
Galway – E Murphy; S Cooney, G McInerney, D Morrissey; P Mannion (0-1), Daithi Burke, F Burke; S Loftus, C Mannion (0-1); C Cooney (0-1), J Canning (0-6), A Tuohy; C Whelan (1-2), J Cooney, B Concannon. Subs: David Burke for A Tuohy, E Niland (0-2) for S Loftus, A Harte (0-1) for S Cooney, TJ Brennan for F Burke, A Harte for J Cooney, N Burke for C Cooney.
Referee – J Murphy.

Leinster SHC semi-final
At Croke Park
Kilkenny 2-37
Wexford 2-29 AET
Kikenny – E Murphy (0-1); T Walsh (0-1), H Lawlor, P Deegan; D Corcoran, P Walsh, C Browne; R Reid (0-2), R Leahy; B Ryan (0-1), A Mullen (0-1), M Keoghan (0-1); A Murphy (0-1), TJ Reid (0-16), E Cody (1-5). Subs: C Fogarty (0-1) for R Leahy, J Maher (0-2) for D Corcoran, J Donnelly (0-1) for B Ryan, W Walsh (1-1) for R Reid, J Bergin for A Murphy, M Carey (0-1) for C Fogarty, C Buckley for C Browne, D Brennan for E Murphy (BC), B Ryan for M Keoghan.
Wexford – M Fanning (1-1); L Ryan (0-1), M O’Hanlon (0-1), S Reck; S Murphy (0-2), S Donohoe, G Bailey; D O’Keeffe (0-1), L Chin (0-14); P Morris (0-1), L Og McGovern (0-2), C McDonald (0-2); M Dwyer, R O’Connor (0-3), K Foley. Subs: J O’Connor (0-1) for P Morris, D Dunne (1-0) for M Dwyer, C Flood for D O’Keeffe, C Firman for S Murphy, D O’Keeffe for L Og McGovern, S Murphy for G Bailey, C Dunbar for L Chin, C Hearne for D O’Keeffe.
Referee – F Horgan.

Munster SHC semi-final
At Semple Stadium
Limerick 2-22
Cork 1-17
Limerick – N Quaid; S Finn, R English, B Nash; D Byrnes (0-2), D Hannon, K Hayes (1-0); W O’Donoghue (0-1), D O’Donovan (1-0); G Hegarty (0-2), C Lynch (0-3), T Morrissey; A Gillane (0-6), S Flanagan (0-2), P Casey (0-3). Subs: C Boylan for T Morrissey, D Morrissey for B Nash, G Mulcahy (0-1) for S Flanagan, D Reidy (0-2) for G Hegarty, P Ryan for A Gillane.
Cork – P Collins; N O’Leary, D Cahalane, S O’Donoghue; T O’Mahony (0-1), M Coleman, E Cadogan; D Fitzgibbon (0-3), G Millerick; C Cahalane, S Harnedy (0-1), R O’Flynn (0-1); S Kingston (1-1), P Horgan (0-5), J O’Connor (0-3). Subs: S Barrett (0-2) for C Cahalane, L Meade for S Harnedy, S O’Leary Hayes for N O’Leary, A Cadogan for R O’Flynn, A Connolly for S Kingston.
Referee – P O’Dwyer.

Joe McDonagh Cup round 2
At Netwatch Cullen Park
Westmeath 0-23
Carlow 0-18
Westmeath – N Conaty; D Egerton, T Gallagher, C Shaw; A Craig, T Doyle, A Clarke (0-1); C Boyle, R Greville; J Boyle (0-3), N O’Brien (0-6), D McNicholas; N Mitchell (0-2), C Doyle (0-2), K Doyle (0-6). Subs: S Clavin for R Greville, D Glennon for D McNicholas, J Coll (0-1) for A Clarke, D Clinton (0-1) for N O’Brien, A Cox (0-1) for J Boyle.
Carlow – B Tracey; D Wall, P Doyle, T Lawlor; G Coady, J Doyle, M Doyle; R Coady, D English (0-1); J Nolan (0-3), C Nolan (0-11), K McDonald; T Joyce (0-2), J M Nolan (0-1), A Amond. Subs: J Kavanagh for R Coady, G Lawlor for A Amond, C Wall for G Coady, J McCullagh for J M Nolan, P Coady for T Joyce.
Referee – R McGann.

Joe McDonagh Cup round 2
At Ballycran
Down 1-27
Meath 2-16
Down – S Keith; M Hughes, J McManus, M Conlon; B Trainor, C Woods (0-1), L Savage (0-1); D Hughes, T Prenter (0-3); R McCusker (1-1), P Sheehan (0-11), C Egan (0-1); P Og McCrickard (0-2), E Sands (0-2), D Sands (0-1). Subs: J Doran (0-1) for P Sheehan, O MacManus (0-1) for P Og McCrickard, P Savage (0-2) for C Egan.
Meath – C Ennis; G Murphy, S Whitty, S Geraghty; J Kelly, D Kelly (0-2), K Keoghan; S Morris, J Toher (0-2); I Birmingham (0-1), J Regan (1-8), M O’Sullivan; A Gannon (0-1), A Douglas (1-0), P Conneely (0-2). Subs: P O’Hanrahan for S Morris, E O Donnchada for I Birmingham, S Quigley for P Conneely, P Conneely for J Regan.
Referee – P Murphy.

Christy Ring Cup round 1
At Dr Hyde Park
Derry 0-19
Roscommon 1-15
Derry – O O’Doherty; C McAllister, Sean Cassidy, D McCloskey; J Mullan, C Kelly (0-1), M McGrath; E Cassidy, C O’Doherty (0-8); M McGuigan (0-1), G Bradley (0-2), R Mullan; O McKeever (0-1), S McGuigan (0-2), Shea Cassidy (0-1). Subs: B Cassidy (0-1) for O McKeever, B Laverty for Shea Cassidy, D Foley (0-2) for E Cassidy.
Roscommon – E Lawless; D Kelly, D Fallon, P Nolan; E Costello (0-1), S Naughton, P Kellehan; B McGahon (0-1), D Heavey (0-2); C Egan (0-2), E Coyle, C Dolan (0-6); C Kenny (0-1), C Kennelly (1-0), D Mulry. Subs: C Mulry (0-2) for E Coyle, M Comerford for D Mulry, G Egan for P Nolan, T Doyle for P Fallon.
Referee – C Mooney.

Christy Ring Cup play-off
At Markievicz Park
Offaly 2-39
Sligo 2-17
Offaly – C Clancy; P Delaney, C Burke, D King; A Treacy (1-1), B Conneely, K Sampson (0-2); L Fox (0-1), R Ravenhill; E Cahill (0-15), L Langton (0-5), B Duignan (0-6); O Kelly (0-2), J Murphy (0-4), S Dooley (1-1). Subs: J Quinn for C Burke, J Sampson (0-1) for S Dooley, E Kelly for L Fox, S Kinsella for O Kelly, L O’Connor (0-1) for L Langton.
Sligo – S Fleming; J Weir, N Feehily, N Kilcullen; K Banks, R McHugh, G Connolly (0-1); K O’Kennedy, T O’Kelly Lynch; C Hanniffy (0-1), J McHugh, F Cawley (0-1); T Cawley (0-1), G O’Kelly Lynch (2-12), M Munnelly. Subs: M Hanniffy for M Munnelly, A Kilcullen (0-1) for T O’Kelly Lynch, K Prior for K O’Kennedy, F Moylan for J McHugh, K Gilmartin for T Cawley.
Referee – A Kelly.

Nicky Rackard Cup round 2
At Elvery’s McHale Park
Mayo 0-29
Leitrim 0-10
Mayo – B Douglas; S Coyne, M Morley, D Kenny; G Nolan (0-2), K Kiely (0-2), C Henry; D Huane, S Kenny (0-1); S Regan (0-1), K Higgins (0-9), B Hunt (0-1); S Boland (0-4), A Phillips (0-3), O Greally. Subs: J Coyne (0-2) for O Greally, C Scahill for G Nolan, E Delaney for S Regan, C Phillips (0-1) for B Hunt, M Phillips (0-1) for D Huane.
Leitrim – L Donnellan (0-1); P Earley, S Goldrick, M Feeney; B Murray, C Mallon, H Glancy; C Maguire, A McDermott; K McDermott (0-1), G O’Hagan (0-7), D McGovern (0-1); J McNabola, L Moreton, D Kelleher. Subs: C Moreton for D Kelleher, P Lenehan for H Glancy, P Clerkin for C Maguire, P Poniard for G O’Hagan, S Crowe for M Feeney.
Referee – T Conway.

Nicky Rackard Cup play-off
At the Athletic Grounds
Tyrone 1-18
Armagh 1-16

Lory Meagher Cup round 2
At Darver
Louth 3-15
Monaghan 0-16

Leinster MHC 2020 final
At Portlaoise
Kilkenny 2-21
Offaly 3-9
Kilkenny – B Minogue; M Donnelly, N Rowe, Z Bay Hammond; J Fitzpatrick, P Langton, B Reid (0-1); K Doyle, C Beirne (0-1); H Shine (1-3), B Drennan (0-13), T Clifford (0-1); E O’Brien, G Dunne, D Walsh (1-1). Subs: T Dunne (0-1) for P Langton, K Carey for K Doyle, B Wheeler for E O’Brien.
Offaly – M Troy; P Taaffe, C Bracken, O Kilmartin; L Watkins, S Bourke, J Hoctor; C Spain, C King; L Quinn (1-6), C Egan, E Murphy; D Bourke (0-1), C Mitchell, L Carey (1-1). Subs: R Dunne for C Spain, L Hogan (1-0) for E Murphy, A Landy (0-1) for C King, C Nolan for D Bourke.
Referee – C Daly.

 

Friday 2 July

Ulster U20FC preliminary round
At Ballybofey
Donegal 1-17
Armagh 0-8
Donegal – D Roberts; C McColgan (0-1), J Grant, J Gallagher; K Tobin, P O’Hare, R O’Rourke (0-1); R O’Donnell (0-1), R McFadden (0-2); C O’Reilly, S O’Donnell (0-3), R McShane; E Dowling (1-2), P McGettigan (0-4), J McGroddy (0-3). Subs: N Byrne for P O’Hare, R Frain for C O’Reilly, K Dunleavy for R O’Rourke, A Dohery for K Tobin, R Gallagher for E Dowling.
Armagh – S Magill; P McGrane, O McKeown, L Rice; R French, L Camara (0-1), S Quigley; N McCorry, E Woods (0-1); D O’Callaghan, J Martin (0-1), T Kelly; M McKeever (0-2), L Hughes, J McCormac (0-2). Subs: R Kearney for S Quigley, J Sheridan (0-1) for J Martin, D Loney for L Hughes, E Reel for T Kelly, A Harney for R French.
Referee – A Marron.

Ulster MFC 2020 final
At Healy Park
Derry 1-15
Monaghan 0-15
Derry – K McGonigle; A McGonigle, P McGurk, C Shiels; M Doherty, E McEvoy, L Brady; D Higgins, P O’Kane; D Gilmore, M Downey (0-6), J McDermott; C Diamond (0-3), L Murray (0-5), N O’Donnell (1-0). Subs: J Moore for C Shiels, C Downey for N O’Donnell, N Duggan for L Brady, R McEldowney (0-1) for C Diamond.
Monaghan – D Croarkin; J Carey, L Kelly, J Slevin; N Lavery (0-1), D Byrne, E Graham; C Eccles, T O’Rourke (0-3); D Marron (0-1), S Mooney (0-7), R Duffy; M Hamill, D McCahey (0-2), N Rice (0-1). Subs: C Conlon for T O’Rourke, D O’Reilly for N Rice.
Referee – J Lewis.

All-Ireland MHC 2020 semi-final
At Ennis
Galway 4-18
Limerick 0-15
Galway – D Walsh; S Morgan, A Nolan, M Walsh; S O’Hanlon, T Killeen, P Burke; L Leen, K Hanrahan; G Lee (1-1), G Thomas (0-2), R Killilea; R Davitt (1-1), L Collins (2-7), C Molloy (0-5). Subs: C Slattery (0-2) for R Killilea, D Davoren for K Hanrahan, S Fox for R Davitt, T Leen for S O’Hanlon, D O’Flaherty for P Burke.
Limerick – T Lynch; J Fitzgerald (0-1), V Harrington, R Lyons; B Molyneaux, C Scully (0-1), S Whelan; J Kirby, B Duff; L O’Connor, L Lynch (0-5), E Hurley; S O’Brien (0-3), A English (0-3), P O’Donovan (0-2). Subs: D Lynch for B Molyneaux, E Harmon for B Duff, A Fitzgerald for L O’Connor.

 

Thursday 1 July

Leinster U20FC first round
At Newbridge
Westmeath 1-15
Kildare 1-13
Westmeath – M Lynam; J Gahan, C Drumm, Ciaran Daly; E Gaffney, D Seery, M Byrne; J Murtagh, Ciaran Daly; S Fleming (0-1), K O’Sullivan (0-2), B Kelly (0-1); J Torpey, B McGauran (1-10), D Hill. Subs: S Baker for S Fleming, S O’Connor (0-1) for J Torpey, L Moran for Ciaran Daly, J McDonnell for B Kelly.
Kildare – C Burke; D O’Donoghue (0-1); C Boran, D Higgins; T Martin, P McDermott (0-1), T Gill (0-1); J Cleary, L Killian; M Curtin (0-1), P Behan, N O’Regan (0-1); J Dalton (0-1), A Browne, E Bagnall (0-5). Subs: S Farrell (0-1) for A Browne, S Moore for D Higgins, N Aherne (1-0) for J Dalton, M McGovern (0-1) for P Behan.
Referee – F Pierce.

Leinster U20FC first round
At Haggardstown
Longford 4-11
Louth 3-13
Longford – O Duffy; J Kajan, D Moffett, J Kiernan; J Donnelly, J Moran, F Hourican (0-1); M Kajan, T McNevin (0-1); D O’Connell, J Martin, E Finneran (1-0); K McGann (1-5), E McCormack (0-1), G Reynolds (1-3). Subs: C Leonard for J Martin, J Duggan (1-0) for E McCormack.
Louth – J Gordon; G Browne, G Stewart (0-1), D Lally; J McDonnell, C Murphy, G Bell (1-2); S Healy, C McCaul (0-3); J Commins, D Nally, B Collier; M Begley, J Hughes (2-2), C Gillespie (0-4). Subs: T Jackson for D Lally, L Matthews (0-1) for J Commins.
Referee – S Farrelly.

Leinster U20FC first round
At Aughrim
Wicklow 2-11
Laois 2-8
Wicklow – J Sargent; C Grimes, M Stone, T Moran; G Fogarty, Z Cullen, C Maguire; E Byrne (0-1), S Crowley; S O’Dowd, J Keogh (0-3), C McDonald; E Darcy (2-1), K Quinn (0-2), O Cullen. Subs: J Brady for C Maguire, M Ging (0-4) for O Cullen.
Laois – T Wright; C Bennett, A Dunne (1-1), S Greene; E Delaney, A Connolly, F Holland; K Swayne (0-1), C Burke; R Murphy (1-2), D Larkin, S O’Neill; R Bolger, C Dunne (0-4), C Goode. Subs: D Galvin for R Bolger, B Dempsey for F Holland, J Lacey for S O’Neill, SM Corcoran for E Delaney.
Referee – A Coyne.

Leinster U20FC first round
At Netwatch Cullen Park
Wexford 2-9
Carlow 0-8
Wexford – A Larkin (0-1); C Lyne, B Cushe, P Darcy; Z Firman, J Bolger, S Carley; C Hughes, L Doyle; A Mahoney, S Pettitt, J Higgins (1-1); C Kinsella, J O’Leary (0-1), C Kehoe (1-3). Subs: C Regan (0-2) for A Mahoney, J O’Leary for P Darcy, J Curtis for L Doyle, R Fitzpatrick (0-1) for C Hughes, R O’Brien for J O’Leary.
Carlow – C Kavanagh; A Nolan, J McCullagh, J Dunne; S Smithers, F Kavanagh, P McDonnell; L Connolly (0-2), N Hickey (0-2); P Regan, B Dorgan, F Fitzpatrick; A Keating (0-3), C Byrne, B Byrne (0-1). Subs: S Buggy for J Dunne, M Foley for C Byrne, P Deering for A Nolan, C O’Brien for B Byrne.
Referee – G Hurley.

Leinster MHC first round
At TEG Cusack Park
Meath 2-16
Westmeath 0-18
Meath – B Mather; E O’Reilly, D Shine, K Douglas; P Connolly, P Barnwell, D Rohan (0-1); D Rogers, D Horan (1-0); S Corbett (0-1), T Shine (0-1), D Darby; R Conheady, M Horan (0-2), J Ennis (1-11). Subs: J Connolly for D Rogers, L Byrne for R Conheady, L Coogan for D Horan, D McVann for D Rohan.
Westmeath – S Murray; A Conlon, J Murtagh, A Mulvaney; D Duffy, C Geary, O Kelly; C Gaffney, S Doran; D Williams (0-9), D McKeon, D O’Reilly (0-4); P Murphy (0-2), R Holding (0-2), P Clarke (0-1). Subs: L O’Mara for O Kelly, J Martin for C Gaffney, I Smyth for D Duffy.
Referee – M Ryan.

July

Connacht SFC final
At Croke Park
Mayo 2-14
Galway 2-8

Munster SFC final
At Fitzgerald Stadium
Kerry 4-22
Cork 1-9

 

Saturday 24 July

All-Ireland SHC Qualifiers Round 2
At Semple Stadium
Waterford 1-30
Galway 3-20

All-Ireland SHC Qualifiers Round 2
At the LIT Gaelic Grounds
Cork 3-19
Clare 1-23

Christy Ring Cup semi-final
At Owenbeg
Derry 0-28
Sligo 2-17

Christy Ring Cup semi-final
At Bord Na Mona O’Connor Park
Offaly 6-30
Wicklow 0-10

Nicky Rackard Cup semi-final
At Carrick-on-Shannon
Mayo 2-23
Armagh 2-9

Nicky Rackard Cup semi-final
At Carrickmore
Tyrone 2-23
Donegal 1-21

Lory Meagher Cup semi-final
At Glennon Brothers Pearse Park
Fermanagh 1-21
Longford 1-13

Lory Meagher Cup semi-final
At Kingspan Breffni
Cavan 1-21
Louth 0-20

Allianz HL Division 1 relegation play-off
At MW Hire O’Moore Park
Laois 1-27
Westmeath 0-27

Leinster MFC semi-final
At Parnell Park
Dublin 0-13
Kildare 2-5

Leinster MFC semi-final
At Pairc Tailteann
Meath 1-15
Louth 1-11

 

Friday 23 July

Connacht MFC quarter-final
At Dr Hyde Park
Roscommon 4-13
Mayo 2-12

 

Thursday 22 July

Leinster U20FC final
At O’Moore Park
Offaly 0-15
Dublin 3-3
Offaly – S O’Toole; F Dempsey, T Hyland, L Pearson; R Egan, J Furlong, A Brazil; M Tynan (0-4), E Cullen; C Flynn (0-1), O Keenan Martin, C Donoghue; C Egan (0-2), J Bryant (0-6), A Kellaghan (0-1). Subs: K O’Neill (0-1) for E Cullen, C Delaney for A Kellaghan, C Egan for O Keenan Martin.
Dublin – J Turley; B Millist, A Rafter, C Tyrell; R Dwyer, A Waddick, M L’Estrange; S Forker, A Fearon (0-1); M Lavin (1-0), L O’Dell (1-1), L Murphy Guinane; F Murray (1-1), L Swan, L Ward. Subs: D O’Dowd for L Murphy Guinane, C Chawke for L Ward, S Murphy for S Forker, S Guidan for F Murray.
Referee – C Reilly.

Munster U20FC final
At Semple Stadium
Cork 3-20
Tipperary 3-10
Cork – G Creedon; C O’Donovan, D Phelan (1-0), C McGoldrick; A Walsh Murphy, T Walsh, D Cashman; B Hayes, N Hartnett; C Corbett (0-2), C Walsh (1-3), E Cooke; D Dorgan (0-3), J Cahalane (0-1), D Buckley (0-10). Subs: S McDonnell (1-0) for C Corbett, N Lordan for C O’Donovan, C O’Sullivan for B Hayes, M O’Neill (0-1) for D Dorgan, S O’Sullivan for E Cooke.
Tipperary – C Scully; S Daly, T Condon, B McKeown; E Butler (0-1), B O’Connor, L Kennedy; C Deeley (0-2), B Comerford; C Cadell, J Kiely, J Holloway (1-0); R Walsh (0-2), K Grogan (0-3), S O’Connor (2-2). Subs: J Duncan for B McKeown, B Kehoe for B O’Connor, C English for J Holloway, M Lyons for B Comerford, K Costello for R Walsh.
Referee – B Griffin.

 

Wednesday 21 July

Connacht U20FC final
At MacHale Park
Roscommon 2-11
Mayo 1-7

Munster MFC quarter-final
At the LIT Gaelic Grounds
Limerick 2-9
Tipperary 1-9

Munster MFC quarter-final
At Fraher Field
Cork 5-28
Waterford 0-3

Ulster MFC preliminary round
At Ballybofey
Donegal 4-22
Antrim 0-8

Leinster MHC semi-final
At Chadwicks Wexford Park
Wexford 1-15
Dublin 1-12

Leinster MHC semi-final
At UPMC Nowlan Park
Kilkenny 3-23
Offaly 1-16

 

Tuesday 20 July

Leinster U20HC semi-final
At Bord na Mona O’Connor Park
Galway 1-18
Kilkenny 1-13

Leinster U20HC semi-final
At Parnell Park
Dublin 2-15
Offaly 1-15

Munster U20HC semi-final
At Semple Stadium
Cork 3-20
Tipperary 2-17

All-Ireland U20HC B semi-final
At Dundalk
Meath 3-16
Down 2-12

All-Ireland U20HC B semi-final
At Markievicz Park
Derry 2-19
Sligo 1-15

 

Monday 19 July

Munster U20HC semi-final
At the LIT Gaelic Grounds
Limerick 1-27
Clare 0-17

 

Sunday 18 July

Ulster SFC semi-final
At Brewster Park
Tyrone 0-23
Donegal 1-14

Leinster SFC semi-final
At Croke Park
Kildare 2-14
Westmeath 0-18

Leinster SFC semi-final
At Croke Park
Dublin 2-16
Meath 1-13

All-Ireland MFC 2020 final
At Bord na Mona O’Connor Park
Derry 2-12
Kerry 1-14

Munster SHC final
At Pairc Ui Chaoimh
Limerick 2-29
Tipperary 3-21

 

Saturday 17 July

Ulster SFC semi-final
At Pairc Esler
Monaghan 4-17
Armagh 2-21

Leinster SHC final
At Croke Park
Kilkenny 1-25
Dublin 0-19

All-Ireland SHC Qualifiers Round 1
At Semple Stadium
Clare 2-25
Wexford 2-22

All-Ireland SHC Qualifiers Round 1
At UPMC Nowlan Park
Waterford 3-23
Laois 2-21

Joe McDonagh Cup final
At Croke Park
Westmeath 2-28
Kerry 1-24

Joe McDonagh Cup relegation final
At Parnell Park
Meath 0-28
Kildare 1-15

Christy Ring Cup quarter-final
At Dr Hyde Park
Sligo 2-18
Roscommon 1-20

Nicky Rackard Cup quarter-final
At Kingspan Breffni
Armagh 7-25
Leitrim 1-21

Lory Meagher Cup quarter-final
At Brewster Park
Fermanagh 3-15
Monaghan 4-6

 

Friday 16 July

Ulster U20FC semi-final
At the Athletic Grounds
Down 1-13
Fermanagh 0-10

Ulster U20FC semi-final
At Brewster Park
Monaghan 3-10
Donegal 1-11

 

Thursday 15 July

Leinster U20FC semi-final
At TEG Cusack Park
Offaly 1-11
Westmeath 1-9

Leinster U20FC semi-final
At Pairc Tailteann
Dublin 4-7
Meath 0-13

Munster U20FC semi-final
At Pairc Ui Chaoimh
Cork 3-12
Kerry 3-11

Munster U20FC semi-final
At Semple Stadium
Tipperary 0-11
Waterford 0-9

 

Wednesday 14 July

Connacht U20FC semi-final
At Dr Hyde Park
Roscommon 4-13
Sligo 2-12

Leinster MHC quarter-final
At Newbridge
Wexford 2-18
Kildare 3-10

Leinster MHC quarter-final
At Pairc Tailteann
Dublin 4-18
Meath 1-6

Munster MHC quarter-final
At Semple Stadium
Cork 6-28
Clare 0-6

Munster MHC quarter-final
At the LIT Gaelic Grounds
Tipperary 2-27
Kerry 1-14

 

Tuesday 13 July

Connacht U20FC semi-final
At Tuam Stadium
Mayo 0-11
Galway 1-8 (AET, Mayo win 7-6 on penalties)

Leinster U20HC quarter-final
At Bord na Mona O’Connor Park
Offaly 2-25
Kildare 1-16

Leinster U20HC quarter-final
At UPMC Nowlan Park
Kilkenny 1-18
Laois 1-15

All-Ireland U20HC B quarter-final
At the Athletic Grounds
Down 3-25
Armagh 1-12

All-Ireland U20HC B quarter-final
At Trim
Meath 4-24
Wicklow 1-13

All-Ireland U20HC B quarter-final
At Athleague
Sligo 1-18
Roscommon 1-16

All-Ireland U20HC B quarter-final
At Owenbeg
Derry 1-22
Donegal 0-4

 

Monday 12 July

Munster U20HC quarter-final
At Austin Stack Park
Clare 2-20
Kerry 0-15

Munster U20HC quarter-final
At Semple Stadium
Tipperary 3-24
Waterford 2-21 AET

 

Sunday 11 July

Connacht SFC semi-final
At MacHale Park
Mayo 5-20
Leitrim 0-11

Ulster SFC quarter-final
At Ballybofey
Donegal 0-16
Derry 0-15

All-Ireland MFC 2020 semi-final
At the LIT Gaelic Grounds
Kerry 3-21
Roscommon 2-13

 

Saturday 10 July 

Munster SFC semi-final
At Semple Stadium
Kerry 1-19
Tipperary 1-8

Munster SFC semi-final
At LIT Gaelic Grounds
Cork 1-16
Limerick 0-11

Ulster SFC quarter-final
At Healy Park
Tyrone 1-18
Cavan 0-13

All-Ireland MFC 2020 semi-final
At Pairc Esler
Derry 1-14
Meath 1-7

Leinster MFC quarter-final
At O’Connor Park
Dublin 3-12
Offaly 0-6

Leinster MFC quarter-final
At Stabannon
Louth 4-7
Laois 1-7

Leinster MFC quarter-final
At Newbridge
Kildare 6-18
Carlow 1-7

All-Ireland SHC Qualifiers preliminary round
At Parnell Park
Laois 2-27
Antrim 2-21

Joe McDonagh Cup round 3
Pairc Tailteann
Meath 0-28
Kerry 1-21

Joe McDonagh Cup round 3
At TEG Cusack Park
Westmeath 2-19
Kildare 1-21

Christy Ring Cup round 3
At Celtic Park
Derry 2-23
Wicklow 0-19

Nicky Rackard Cup round 3
At Carrick-on-Shannon
Donegal 1-27
Leitrim 4-10

Lory Meagher Cup round 3
At Inniskeen
Monaghan 0-19
Longford 1-16

All-Ireland U20HC 2020 final
At Nowlan Park
Cork 2-19
Dublin 1-18

All-Ireland MHC 2020 final
At O’Moore Park
Galway 1-17
Kilkenny 1-14

 

Friday 9 July

Ulster U20FC quarter-final
At Healy Park
Donegal 1-12
Tyrone 1-9

Ulster U20FC quarter-final
At Brewster Park
Fermanagh 2-13
Antrim 0-10

Ulster U20FC quarter-final
At Kingspan Breffni
Down 2-17
Cavan 0-9

Ulster U20FC quarter-final
At Owenbeg
Monaghan 2-9
Derry 0-11

 

Thursday 8 July

Leinster U20FC quarter-final
At Glennon Bros Pearse Park
Westmeath 2-12
Longford 3-9 (AET, Westmeath win 5-4 on penalties)

Leinster U20FC quarter-final
At Chadwicks Wexford Park
Offaly 1-10
Wexford 1-9

Leinster U20FC quarter-final
At Parnell Park
Dublin 1-12
Wicklow 1-8

Munster U20FC quarter-final
At Semple Stadium
Tipperary 0-16
Limerick 1-10

Munster U20FC quarter-final
At Fraher Field
Waterford 4-5
Clare 1-9

 

Wednesday 7 July

Leinster MHC round 2
At Newbridge
Kildare 2-16
Laois 0-15
Kildare – E Sheehan; C Kirwan, L O’Reilly, R Redfern; O Maher, D O’Meara, R Sinkey; C Boran, D Crowley; A Tobin (0-3), N Dolan (0-1), F Maher (0-9); C Mangan, S Kelleher (0-1), J Dolan (2-0). Subs: B Hennessy for O Maher, K Harrington for C Mangan, S Murphy for J Dolan, J O’Donoghue for C Boran, S Holmes for N Dolan.
Laois – B O’Reilly; T Cuddy, R Quinlan, C Cuddy; C Comerford, A Phelan (0-1), B Fitzpatrick; E Cuddy (0-5), D Dooley; B Duggan (0-2), L Kavanagh, J Quinlan (0-1); C McKelvey, C Byrne (0-5), C Fitzpatrick. Subs: J Breen (0-1) for C McKelvey, C Doran for C Fitzpatrick, C Flynn for B Duggan.
Referee – A Kinahan.

 

Tuesday 6 July

Connacht U20FC quarter-final
At Dr Hyde Park
Roscommon 4-16
Leitrim 0-10
Roscommon – C Carroll; C Lohan, C Walsh, D Gaughan; P Gavin, T Crean, C Glennon; K Doyle (0-1), R Garvin; D Heneghan (1-0), D Cregg (0-9), R Dolan; B O’Carroll (1-2), A McDermott (1-3), J Fitzpatrick (1-1). Subs: J Doory for A McDermott, J Lohan for T Crean, E Corcoran for D Heneghan, E Crawley for R Garvin, B O’Hara Duggan for C Glennon.
Leitrim – S Reynolds; P McKenna (0-1), E McLoughlin, N Keegan; R Oberwan, J Flynn, T Gilheaney; P Keaney (0-3), G Reynolds; D O’Connell, A Reynolds, C Moran; B McWeeney (0-1), T Prior (0-3), O Bohan (0-2). Subs: M Earley for S Reynolds, K Brady for D O’Connell, O Niblock for R Oberwan, S McGloin for N Keegan, S Harte for B McWeeney.
Referee – L Devenney.

All-Ireland U20HC B preliminary round
At Markievicz Park
Sligo 2-14
Mayo 1-14

Leinster U20HC round 2
At Pairc Tailteann
Laois 4-27
Antrim 0-7
Laois – L Fitzpatrick; I Shanahan, A Connolly, D Brennan; P Brennan (0-1), C Burke, N Coss (0-1); T Fitzpatrick, T Keyes (0-2); C Murphy, T Cuddy (0-14), G Lynch (1-1); C Byrne (0-2), M Hennessy (1-0), J Duggan (2-4). Subs: B Bredin for C Burke, E Critchley (0-2) for C Murphy, D Delaney for G Lynch, C Walsh for M Hennessy, L Obular for N Coss.
Antrim – P Doherty; D Kearney, R McCloskey, C Henry; E McGarry, N O’Connor (0-1), D McCloskey (0-1); C Magill (0-1), C Donnelly; D Murphy, C Bohill (0-2), D McKeough; R McMullan (0-1), M McGarry, S McIntosh. Subs: C Heaney for D Kearney, D Stephenson for D McKeough, A Gallagher for D Murphy, D Delaney (0-1) for E McGarry, A Scullion for R McMullan.
Referee – K Brady.

Leinster U20HC round 2
At Newbridge
Kildare 0-16
Wexford 1-12
Kildare – S Burke; P O’Donoghue, J McKeown, M Eustace; R Stapleton, C Shanahan, P Dolan; C Boran, H Dunne; M Curtin, L Dempsey (0-14), C McCabe; D Melville (0-1), F O’Sullivan, C Treacy (0-1). Subs: C Flanagan for C Treacy, K Kelleher for R Stapleton, C Sheridan for D Melville, D Murray for P O’Donoghue, J Higgins for F O’Sullivan.
Wexford – C Byrne; D Whelan, K Scallan, J Conroy; C Browne, C Molloy (0-1), D Carley; R Lawlor, J Doran; G Murphy Butler (0-1), D O’Neill, E Doyle (0-2); AJ Redmond (1-7), T Murphy, C Byrne Dunbar. Subs: D Codd for J Conroy, C Byrne for D O’Neill, L Kavanagh for J Doran, J Shiel for G Murphy Butler, M Byrne (0-1) for K Scallan.
Referee – T Gleeson.

 

Sunday 4 July

Connacht SFC semi-final
At Dr Hyde Park
Galway 2-11
Roscommon 0-12
Galway – C Gleeson; S Kelly (0-1), S Mulkerrin, L Silke; K Molloy, D McHugh, J Heaney; P Conroy, M Tierney (1-2); D Comer (0-1), P Cooke, F O Laoi; R Finnerty (0-2), P Kelly (1-2), S Walsh (0-3). Subs: C Sweeney for F O Laoi, E Brannigan for S Walsh, J Duane for P Kelly, P Costello for R Finnerty, T Flynn for P Conroy.
Roscommon – C Lavin; B Stack (0-1), C Daly (0-2), D Murray; C Hussey (0-1), N Daly, S Mullooly; E Smith (0-3), E Nolan; N Kilroy, C Murtagh (0-1), S Killoran; D Murtagh (0-1), D Smith (0-2), C Cox. Subs: T O’Rourke for E Nolan, C Cregg (0-1) for S Killoran, C Devaney for C Cregg, C McKeon for D Murtagh, U Harney for C Cox.
Referee – J McQuillan.

Leinster SFC quarter-final
At Tullamore
Westmeath 3-20
Laois 1-10
Westmeath – J Daly; J Gonoud, K Maguire, R Wallace; J Dolan (0-1), B Sayeh, S McCartan; S Duncan, D Corroon (1-1); R Connellan, R O’Toole (0-3), D Lynch (1-0); G Egan (0-5), J Heslin (0-5), L Dolan (1-3). Subs: J Smith for B Sayeh, F Ayorinde for R Connellan, T McDaniel (0-1) for J Heslin, D Giles (0-1) for D Corroon, N Mulligan for J Gonoud.
Laois – N Corbett; T Collins, S Lacey, G Dillon; D O’Reilly, C Begley, P O’Sullivan; K Lillis, J O’Loughlin; S Byrne, E O’Carroll (1-0), E Lowry (0-1); P Kingston, D Kingston (0-6), C Murphy (0-3). Subs: M Barry for C Murphy, F Crowley for J O’Loughlin, M Timmons for S Byrne, D Whelan for E Lowry, R Munnelly for P Kingston.
Referee – D Coldrick.

Leinster SFC quarter-final
At Navan
Meath 4-22
Longford 0-12
Meath – A Colgan; S Lavin, R Ryan, D Keogan; C Hickey (1-2), S McEntee (1-0), F Reilly (0-1); E Devine, B Menton (0-1); P Harnan, B McMahon (0-4), M Costello (0-1); J Morris (1-4), C O’Sullivan (0-3), J Wallace (0-1). Subs: E Wallace (0-1) for B Menton, J McEntee (0-4) for C Hickey, M Newman for J Morris, J O’Connor for F Reilly, J Conlon (1-0) for M Costello.
Longford – P Collum; P Fox, E Macken, A Farrell; I O’Sullivan, M Quinn, D Mimnagh; K Diffley (0-1), D Gallagher (0-1); D Reynolds (0-1), D McGivney (0-3), D McElligott; R Smyth (0-1), J Hagan (0-1), R Brady (0-3). Subs: D Farrell for D Gallagher, O Kenny for D McElligott, L Connerton for R Smyth, P Lynn for D Mimnagh, D Doherty (0-1) for I O’Sullivan.
Referee – C Branagan.

Leinster SFC quarter-final
At Chadwicks Wexford Park
Dublin 0-15
Wexford 0-7
Dublin – E Comerford; M Fitzsimons, D Byrne, S McMahon; J McCarthy, B Howard (0-2), R McDaid; B Fenton (0-2), P O Cofaigh Byrne; P Small, C Kilkenny (0-1), N Scully; R Basquel, C O’Callaghan, C Costello (0-7). Subs: T Lahiff (0-1) for R McDaid, S Bugler for R Basquel, C Basquel (0-1) for N Scully, A Byrne for P Small, D Rock (0-1) for A Byrne.
Wexford – D Brooks; L O’Connor, G Sheehan, E Porter; B Malone, M O’Connor, M Furlong; D Waters, L Coleman; P Hughes (0-1), T Byrne, K O’Grady; M Rossiter (0-3), J Tubritt (0-1), N Hughes. Subs: S Nolan for J Tubritt, A Tobin for D Waters, R Brooks for M Rossiter, D Shanley (0-2) for P Hughes, C Carty for K O’Grady.
Referee – D O’Mahoney.

Leinster SFC quarter-final
At Portlaoise
Kildare 1-15
Offaly 0-13
Kildare – M Donnellan; E Doyle, M Dempsey, M O’Grady (0-1); K Flynn, D Hyland, K Houlihan; K Feely (0-1), A Masterson (0-1); N Flynn (1-7), F Conway (0-2), C Hartley; J Hyland (0-2), D Kirwan (0-1), B McCormack. Subs: B McLoughlin for D Kirwan, S Ryan for F Conway, S O’Sullivan for B McCormack, P Brophy for C Hartley, C Kavanagh for K Flynn.
Offaly – P Dunican (0-1); J Lalor, E Rigney, N Darby; D Dempsey, J Moloney, C Doyle; C Mangan, J Hayes; P Cunningham, C Stewart, A Sullivan (0-1); N McNamee (0-2), C Farrell (0-8), R McNamee. Subs: S Horan for E Rigney, B Allen (0-1) for R McNamee, E Carroll for C Mangan, A Leavy for C Doyle, B Carroll for P Cunningham.
Referee – M McNally.

Ulster SFC quarter-final
At the Athletic Grounds
Armagh 4-15
Antrim 0-14
Armagh – B Hughes; J Morgan, C Mackin, R Finn; G McCabe (0-1), C O’Hanlon (0-1), A McKay; N Grimley, O O’Neill (0-1); J Hall, R O’Neill (1-5), J Og Burns (0-2); R Grugan (1-2), A Murnin, S Campbell. Subs: C Turbitt (1-2) for A Murnin, T Kelly (1-0) for S Campbell, C O’Neill for N Grimley, P Burns (0-1) for A McKay, B Donaghy for G McCabe.
Antrim – L Mulholland; E McCabe, R Johnston, P Healy; M Jordan, J Laverty, D McAleese (0-2); C Stewart, N McKeever (0-1); R Murray (0-3), M McCann, P McBride (0-2); O Eastwood (0-2), R McCann (0-2), C Murray (0-1). Subs: T McCann for R Murray, C Small (0-1) for P McBride, M Sweeney for C Stewart, K Small for O Eastwood, E Walsh for M Jordan.
Referee – S Hurson.

Munster SHC semi-final
At the LIT Gaelic Grounds
Tipperary 3-23
Clare 2-22
Tipperary – Barry Hogan; Padraic Maher, C Barrett, B Heffernan; S Kennedy, B Maher, R Maher (0-1); N McGrath, D McCormack (0-2); M Breen (1-1), J Forde (1-8), S Callanan (1-1); J Morris (0-3), J McGrath, J O’Dwyer (0-4). Subs: W Connors (0-1) for J McGrath, A Flynn (0-2) for N McGrath, D Quirke for J O’Dwyer.
Clare – E Quilligan; R Hayes (0-1), C Cleary, P Flanagan; D Ryan, J Conlon (0-1), P Fitzpatrick; C Galvin (0-1), C Malone (0-2); A McCarthy (0-1), D Reidy (0-1), R Taylor (0-2); A Shanagher (0-1), T Kelly (1-9), I Galvin (1-3). Subs: D McInerney for P Fitzpatrick, D Fitzgerald for R Taylor, M Rodgers for I Galvin.
Referee – J Owens.

Lory Meagher Cup play-off
At Kingspan Breffni
Cavan 1-16
Fermanagh 0-17

 

Saturday 3 July

Ulster SFC quarter-final
At Clones
Monaghan 1-21
Fermanagh 0-14
Monaghan – R Beggan; K Duffy, C Boyle (0-1), R Wylie (0-1); K O’Connell, D Ward, R McAnespie; D Hughes, K Lavelle (0-1); S O’Hanlon, C McCarthy (0-2), M Bannigan (0-3); A Mulligan (0-4), J McCarron (1-3), C McManus (0-4). Subs: N Kerins for D Hughes, C Walshe (0-2) for J McCarron, S Carey for S O’Hanlon, K Hughes for C McCarthy, F Kelly for K O’Connell, K McMenamin for K Lavelle.
Fermanagh – S McNally; K Connor, J Cassidy (0-1), L Flanagan; D McCusker (0-1), J McMahon, K McDonnell; S McGullion, E Donnelly; C Corrigan (0-1), C McManus, J Largo Ellis (0-1); U Kelm (0-1), D McGurn, S Quigley (0-7). Subs: A Breen (0-2) for K McDonnell, R O’Callaghan for D McGurn, T Bogue for S McGullion, M MaCauley for J McMahon (65).
Referee – B Cassidy.

Leinster SHC semi-final
At Croke Park
Dublin 1-18
Galway 1-14
Dublin – A Nolan (0-1); C O’Callaghan, E O’Donnell, P Smyth; J Madden, L Rushe, D Gray (0-2); R McBride (0-1), C Burke (0-1); D Burke (0-6), C Crummey (1-0), D Sutcliffe (0-3); C Boland (0-1), R Hayes (0-2), C O’Sullivan (0-1). Subs: M Schutte for C Boland, O O’Rorke for C O’Sullivan, A Dunphy for E O’Donnell, J Malone for C Madden, P Crummey for C Crummey, F Whitely for R Hayes.
Galway – E Murphy; S Cooney, G McInerney, D Morrissey; P Mannion (0-1), Daithi Burke, F Burke; S Loftus, C Mannion (0-1); C Cooney (0-1), J Canning (0-6), A Tuohy; C Whelan (1-2), J Cooney, B Concannon. Subs: David Burke for A Tuohy, E Niland (0-2) for S Loftus, A Harte (0-1) for S Cooney, TJ Brennan for F Burke, A Harte for J Cooney, N Burke for C Cooney.
Referee – J Murphy.

Leinster SHC semi-final
At Croke Park
Kilkenny 2-37
Wexford 2-29 AET
Kikenny – E Murphy (0-1); T Walsh (0-1), H Lawlor, P Deegan; D Corcoran, P Walsh, C Browne; R Reid (0-2), R Leahy; B Ryan (0-1), A Mullen (0-1), M Keoghan (0-1); A Murphy (0-1), TJ Reid (0-16), E Cody (1-5). Subs: C Fogarty (0-1) for R Leahy, J Maher (0-2) for D Corcoran, J Donnelly (0-1) for B Ryan, W Walsh (1-1) for R Reid, J Bergin for A Murphy, M Carey (0-1) for C Fogarty, C Buckley for C Browne, D Brennan for E Murphy (BC), B Ryan for M Keoghan.
Wexford – M Fanning (1-1); L Ryan (0-1), M O’Hanlon (0-1), S Reck; S Murphy (0-2), S Donohoe, G Bailey; D O’Keeffe (0-1), L Chin (0-14); P Morris (0-1), L Og McGovern (0-2), C McDonald (0-2); M Dwyer, R O’Connor (0-3), K Foley. Subs: J O’Connor (0-1) for P Morris, D Dunne (1-0) for M Dwyer, C Flood for D O’Keeffe, C Firman for S Murphy, D O’Keeffe for L Og McGovern, S Murphy for G Bailey, C Dunbar for L Chin, C Hearne for D O’Keeffe.
Referee – F Horgan.

Munster SHC semi-final
At Semple Stadium
Limerick 2-22
Cork 1-17
Limerick – N Quaid; S Finn, R English, B Nash; D Byrnes (0-2), D Hannon, K Hayes (1-0); W O’Donoghue (0-1), D O’Donovan (1-0); G Hegarty (0-2), C Lynch (0-3), T Morrissey; A Gillane (0-6), S Flanagan (0-2), P Casey (0-3). Subs: C Boylan for T Morrissey, D Morrissey for B Nash, G Mulcahy (0-1) for S Flanagan, D Reidy (0-2) for G Hegarty, P Ryan for A Gillane.
Cork – P Collins; N O’Leary, D Cahalane, S O’Donoghue; T O’Mahony (0-1), M Coleman, E Cadogan; D Fitzgibbon (0-3), G Millerick; C Cahalane, S Harnedy (0-1), R O’Flynn (0-1); S Kingston (1-1), P Horgan (0-5), J O’Connor (0-3). Subs: S Barrett (0-2) for C Cahalane, L Meade for S Harnedy, S O’Leary Hayes for N O’Leary, A Cadogan for R O’Flynn, A Connolly for S Kingston.
Referee – P O’Dwyer.

Joe McDonagh Cup round 2
At Netwatch Cullen Park
Westmeath 0-23
Carlow 0-18
Westmeath – N Conaty; D Egerton, T Gallagher, C Shaw; A Craig, T Doyle, A Clarke (0-1); C Boyle, R Greville; J Boyle (0-3), N O’Brien (0-6), D McNicholas; N Mitchell (0-2), C Doyle (0-2), K Doyle (0-6). Subs: S Clavin for R Greville, D Glennon for D McNicholas, J Coll (0-1) for A Clarke, D Clinton (0-1) for N O’Brien, A Cox (0-1) for J Boyle.
Carlow – B Tracey; D Wall, P Doyle, T Lawlor; G Coady, J Doyle, M Doyle; R Coady, D English (0-1); J Nolan (0-3), C Nolan (0-11), K McDonald; T Joyce (0-2), J M Nolan (0-1), A Amond. Subs: J Kavanagh for R Coady, G Lawlor for A Amond, C Wall for G Coady, J McCullagh for J M Nolan, P Coady for T Joyce.
Referee – R McGann.

Joe McDonagh Cup round 2
At Ballycran
Down 1-27
Meath 2-16
Down – S Keith; M Hughes, J McManus, M Conlon; B Trainor, C Woods (0-1), L Savage (0-1); D Hughes, T Prenter (0-3); R McCusker (1-1), P Sheehan (0-11), C Egan (0-1); P Og McCrickard (0-2), E Sands (0-2), D Sands (0-1). Subs: J Doran (0-1) for P Sheehan, O MacManus (0-1) for P Og McCrickard, P Savage (0-2) for C Egan.
Meath – C Ennis; G Murphy, S Whitty, S Geraghty; J Kelly, D Kelly (0-2), K Keoghan; S Morris, J Toher (0-2); I Birmingham (0-1), J Regan (1-8), M O’Sullivan; A Gannon (0-1), A Douglas (1-0), P Conneely (0-2). Subs: P O’Hanrahan for S Morris, E O Donnchada for I Birmingham, S Quigley for P Conneely, P Conneely for J Regan.
Referee – P Murphy.

Christy Ring Cup round 1
At Dr Hyde Park
Derry 0-19
Roscommon 1-15
Derry – O O’Doherty; C McAllister, Sean Cassidy, D McCloskey; J Mullan, C Kelly (0-1), M McGrath; E Cassidy, C O’Doherty (0-8); M McGuigan (0-1), G Bradley (0-2), R Mullan; O McKeever (0-1), S McGuigan (0-2), Shea Cassidy (0-1). Subs: B Cassidy (0-1) for O McKeever, B Laverty for Shea Cassidy, D Foley (0-2) for E Cassidy.
Roscommon – E Lawless; D Kelly, D Fallon, P Nolan; E Costello (0-1), S Naughton, P Kellehan; B McGahon (0-1), D Heavey (0-2); C Egan (0-2), E Coyle, C Dolan (0-6); C Kenny (0-1), C Kennelly (1-0), D Mulry. Subs: C Mulry (0-2) for E Coyle, M Comerford for D Mulry, G Egan for P Nolan, T Doyle for P Fallon.
Referee – C Mooney.

Christy Ring Cup play-off
At Markievicz Park
Offaly 2-39
Sligo 2-17
Offaly – C Clancy; P Delaney, C Burke, D King; A Treacy (1-1), B Conneely, K Sampson (0-2); L Fox (0-1), R Ravenhill; E Cahill (0-15), L Langton (0-5), B Duignan (0-6); O Kelly (0-2), J Murphy (0-4), S Dooley (1-1). Subs: J Quinn for C Burke, J Sampson (0-1) for S Dooley, E Kelly for L Fox, S Kinsella for O Kelly, L O’Connor (0-1) for L Langton.
Sligo – S Fleming; J Weir, N Feehily, N Kilcullen; K Banks, R McHugh, G Connolly (0-1); K O’Kennedy, T O’Kelly Lynch; C Hanniffy (0-1), J McHugh, F Cawley (0-1); T Cawley (0-1), G O’Kelly Lynch (2-12), M Munnelly. Subs: M Hanniffy for M Munnelly, A Kilcullen (0-1) for T O’Kelly Lynch, K Prior for K O’Kennedy, F Moylan for J McHugh, K Gilmartin for T Cawley.
Referee – A Kelly.

Nicky Rackard Cup round 2
At Elvery’s McHale Park
Mayo 0-29
Leitrim 0-10
Mayo – B Douglas; S Coyne, M Morley, D Kenny; G Nolan (0-2), K Kiely (0-2), C Henry; D Huane, S Kenny (0-1); S Regan (0-1), K Higgins (0-9), B Hunt (0-1); S Boland (0-4), A Phillips (0-3), O Greally. Subs: J Coyne (0-2) for O Greally, C Scahill for G Nolan, E Delaney for S Regan, C Phillips (0-1) for B Hunt, M Phillips (0-1) for D Huane.
Leitrim – L Donnellan (0-1); P Earley, S Goldrick, M Feeney; B Murray, C Mallon, H Glancy; C Maguire, A McDermott; K McDermott (0-1), G O’Hagan (0-7), D McGovern (0-1); J McNabola, L Moreton, D Kelleher. Subs: C Moreton for D Kelleher, P Lenehan for H Glancy, P Clerkin for C Maguire, P Poniard for G O’Hagan, S Crowe for M Feeney.
Referee – T Conway.

Nicky Rackard Cup play-off
At the Athletic Grounds
Tyrone 1-18
Armagh 1-16

Lory Meagher Cup round 2
At Darver
Louth 3-15
Monaghan 0-16

Leinster MHC 2020 final
At Portlaoise
Kilkenny 2-21
Offaly 3-9
Kilkenny – B Minogue; M Donnelly, N Rowe, Z Bay Hammond; J Fitzpatrick, P Langton, B Reid (0-1); K Doyle, C Beirne (0-1); H Shine (1-3), B Drennan (0-13), T Clifford (0-1); E O’Brien, G Dunne, D Walsh (1-1). Subs: T Dunne (0-1) for P Langton, K Carey for K Doyle, B Wheeler for E O’Brien.
Offaly – M Troy; P Taaffe, C Bracken, O Kilmartin; L Watkins, S Bourke, J Hoctor; C Spain, C King; L Quinn (1-6), C Egan, E Murphy; D Bourke (0-1), C Mitchell, L Carey (1-1). Subs: R Dunne for C Spain, L Hogan (1-0) for E Murphy, A Landy (0-1) for C King, C Nolan for D Bourke.
Referee – C Daly.

 

Friday 2 July

Ulster U20FC preliminary round
At Ballybofey
Donegal 1-17
Armagh 0-8
Donegal – D Roberts; C McColgan (0-1), J Grant, J Gallagher; K Tobin, P O’Hare, R O’Rourke (0-1); R O’Donnell (0-1), R McFadden (0-2); C O’Reilly, S O’Donnell (0-3), R McShane; E Dowling (1-2), P McGettigan (0-4), J McGroddy (0-3). Subs: N Byrne for P O’Hare, R Frain for C O’Reilly, K Dunleavy for R O’Rourke, A Dohery for K Tobin, R Gallagher for E Dowling.
Armagh – S Magill; P McGrane, O McKeown, L Rice; R French, L Camara (0-1), S Quigley; N McCorry, E Woods (0-1); D O’Callaghan, J Martin (0-1), T Kelly; M McKeever (0-2), L Hughes, J McCormac (0-2). Subs: R Kearney for S Quigley, J Sheridan (0-1) for J Martin, D Loney for L Hughes, E Reel for T Kelly, A Harney for R French.
Referee – A Marron.

Ulster MFC 2020 final
At Healy Park
Derry 1-15
Monaghan 0-15
Derry – K McGonigle; A McGonigle, P McGurk, C Shiels; M Doherty, E McEvoy, L Brady; D Higgins, P O’Kane; D Gilmore, M Downey (0-6), J McDermott; C Diamond (0-3), L Murray (0-5), N O’Donnell (1-0). Subs: J Moore for C Shiels, C Downey for N O’Donnell, N Duggan for L Brady, R McEldowney (0-1) for C Diamond.
Monaghan – D Croarkin; J Carey, L Kelly, J Slevin; N Lavery (0-1), D Byrne, E Graham; C Eccles, T O’Rourke (0-3); D Marron (0-1), S Mooney (0-7), R Duffy; M Hamill, D McCahey (0-2), N Rice (0-1). Subs: C Conlon for T O’Rourke, D O’Reilly for N Rice.
Referee – J Lewis.

All-Ireland MHC 2020 semi-final
At Ennis
Galway 4-18
Limerick 0-15
Galway – D Walsh; S Morgan, A Nolan, M Walsh; S O’Hanlon, T Killeen, P Burke; L Leen, K Hanrahan; G Lee (1-1), G Thomas (0-2), R Killilea; R Davitt (1-1), L Collins (2-7), C Molloy (0-5). Subs: C Slattery (0-2) for R Killilea, D Davoren for K Hanrahan, S Fox for R Davitt, T Leen for S O’Hanlon, D O’Flaherty for P Burke.
Limerick – T Lynch; J Fitzgerald (0-1), V Harrington, R Lyons; B Molyneaux, C Scully (0-1), S Whelan; J Kirby, B Duff; L O’Connor, L Lynch (0-5), E Hurley; S O’Brien (0-3), A English (0-3), P O’Donovan (0-2). Subs: D Lynch for B Molyneaux, E Harmon for B Duff, A Fitzgerald for L O’Connor.

 

Thursday 1 July

Leinster U20FC first round
At Newbridge
Westmeath 1-15
Kildare 1-13
Westmeath – M Lynam; J Gahan, C Drumm, Ciaran Daly; E Gaffney, D Seery, M Byrne; J Murtagh, Ciaran Daly; S Fleming (0-1), K O’Sullivan (0-2), B Kelly (0-1); J Torpey, B McGauran (1-10), D Hill. Subs: S Baker for S Fleming, S O’Connor (0-1) for J Torpey, L Moran for Ciaran Daly, J McDonnell for B Kelly.
Kildare – C Burke; D O’Donoghue (0-1); C Boran, D Higgins; T Martin, P McDermott (0-1), T Gill (0-1); J Cleary, L Killian; M Curtin (0-1), P Behan, N O’Regan (0-1); J Dalton (0-1), A Browne, E Bagnall (0-5). Subs: S Farrell (0-1) for A Browne, S Moore for D Higgins, N Aherne (1-0) for J Dalton, M McGovern (0-1) for P Behan.
Referee – F Pierce.

Leinster U20FC first round
At Haggardstown
Longford 4-11
Louth 3-13
Longford – O Duffy; J Kajan, D Moffett, J Kiernan; J Donnelly, J Moran, F Hourican (0-1); M Kajan, T McNevin (0-1); D O’Connell, J Martin, E Finneran (1-0); K McGann (1-5), E McCormack (0-1), G Reynolds (1-3). Subs: C Leonard for J Martin, J Duggan (1-0) for E McCormack.
Louth – J Gordon; G Browne, G Stewart (0-1), D Lally; J McDonnell, C Murphy, G Bell (1-2); S Healy, C McCaul (0-3); J Commins, D Nally, B Collier; M Begley, J Hughes (2-2), C Gillespie (0-4). Subs: T Jackson for D Lally, L Matthews (0-1) for J Commins.
Referee – S Farrelly.

Leinster U20FC first round
At Aughrim
Wicklow 2-11
Laois 2-8
Wicklow – J Sargent; C Grimes, M Stone, T Moran; G Fogarty, Z Cullen, C Maguire; E Byrne (0-1), S Crowley; S O’Dowd, J Keogh (0-3), C McDonald; E Darcy (2-1), K Quinn (0-2), O Cullen. Subs: J Brady for C Maguire, M Ging (0-4) for O Cullen.
Laois – T Wright; C Bennett, A Dunne (1-1), S Greene; E Delaney, A Connolly, F Holland; K Swayne (0-1), C Burke; R Murphy (1-2), D Larkin, S O’Neill; R Bolger, C Dunne (0-4), C Goode. Subs: D Galvin for R Bolger, B Dempsey for F Holland, J Lacey for S O’Neill, SM Corcoran for E Delaney.
Referee – A Coyne.

Leinster U20FC first round
At Netwatch Cullen Park
Wexford 2-9
Carlow 0-8
Wexford – A Larkin (0-1); C Lyne, B Cushe, P Darcy; Z Firman, J Bolger, S Carley; C Hughes, L Doyle; A Mahoney, S Pettitt, J Higgins (1-1); C Kinsella, J O’Leary (0-1), C Kehoe (1-3). Subs: C Regan (0-2) for A Mahoney, J O’Leary for P Darcy, J Curtis for L Doyle, R Fitzpatrick (0-1) for C Hughes, R O’Brien for J O’Leary.
Carlow – C Kavanagh; A Nolan, J McCullagh, J Dunne; S Smithers, F Kavanagh, P McDonnell; L Connolly (0-2), N Hickey (0-2); P Regan, B Dorgan, F Fitzpatrick; A Keating (0-3), C Byrne, B Byrne (0-1). Subs: S Buggy for J Dunne, M Foley for C Byrne, P Deering for A Nolan, C O’Brien for B Byrne.
Referee – G Hurley.

Leinster MHC first round
At TEG Cusack Park
Meath 2-16
Westmeath 0-18
Meath – B Mather; E O’Reilly, D Shine, K Douglas; P Connolly, P Barnwell, D Rohan (0-1); D Rogers, D Horan (1-0); S Corbett (0-1), T Shine (0-1), D Darby; R Conheady, M Horan (0-2), J Ennis (1-11). Subs: J Connolly for D Rogers, L Byrne for R Conheady, L Coogan for D Horan, D McVann for D Rohan.
Westmeath – S Murray; A Conlon, J Murtagh, A Mulvaney; D Duffy, C Geary, O Kelly; C Gaffney, S Doran; D Williams (0-9), D McKeon, D O’Reilly (0-4); P Murphy (0-2), R Holding (0-2), P Clarke (0-1). Subs: L O’Mara for O Kelly, J Martin for C Gaffney, I Smyth for D Duffy.
Referee – M Ryan.

Wednesday 30 June 2021

Leinster MFC 2020 final
At TEG Cusack Park
Meath 1-7
Offaly 1-6
Meath – B Hogan; B Moran, L Kelly, B Donnelly; A McDonnell, O Kelly, C Caulfield; S Emmanuel, C Gray; M Coffey, R Kinsella (0-1), L Stafford (1-0); A Bowden, E Frayne (0-6), J McDonagh. Subs: A Murphy for J McDonagh, T Corbett for O Kelly, O Keogh for L Stafford.
Offaly – D Dunican; D Finneran, T Hyland, C Conroy; D Dempsey, C Ryan, G O’Meara; J Furlong, H Plunkett; M Dalton, A Egan, P Robbins (1-0); J Guing (0-4), K O’Neill (0-1), C Egan (0-1). Subs: P Taaffe for D Dempsey, S Keenaghan for P Robbins, E Gavin for K O’Neill, D McDaid for T Hyland, J Bergin for H Plunkett.
Referee – D Fedigan.

Leinster MHC first round
At Portaferry
Antrim 2-17
Down 2-11

Leinster MHC first round
At Netwatch Cullen Park
Kildare 2-23
Carlow 1-9

 

Tuesday 29 June

Leinster U20HC round 1
At Ballycran
Antrim 3-17
Down 1-13
Antrim – P Doherty; D Kearney, R McCloskey, C Henry; E McGarry, N O’Connor, D McCloskey (0-1); C McQuillan (0-1), C Donnelly; D Murphy (0-5), C Bohill, R McAteer; R McMullan (1-6), M McGarry (1-1), S McIntosh (0-3). Subs: D McKeogh (1-0) for C Bohill, C Heaney for D Kearney, C Magill for E McGarry, R Hill for R McAteer, O Kearney for M McGarry.
Down – C Lavery; C Savage, M Toner, E Pucci; R Brown, A Furlong (0-1), R Convery; C McMullan (0-2), C Coulter (0-1); E Magee, S Hughes (0-2), O McDermott; J Clarke, S Martin, T McGrattan (1-7). Subs: R O’Neill for O McDermott, F Caldwell for J Clarke, O Young for C Savage, J Fisher for E Magee.
Referee – L Reynolds.

Leinster U20HC round 1
At O’Moore Park
Laois 4-33
Westmeath 4-27 AET
Laois – L Fitzpatrick; D Brennan, A Connolly, I Shanahan; P Brennan, C Burke (0-1), N Coss; T Keyes (0-8), T Fitzpatrick (0-4); C Murphy, T Cuddy (0-6), G Lynch (1-2); M Hennessy (0-2), J Duggan (3-5), C Byrne (0-5). Subs: B Bredin for T Fitzpatrick, R Edwards for D Brennan, P Rafter for T Cuddy, C Walsh for C Byrne, E Critchley for G Lynch, T Fitzpatrick for J Duggan.
Westmeath – C Lynch; L Moran, F Og Brennan, S Leech; D Hickey, C McCormack, A Bate; M Cunningham (0-1), J Coll (2-2); S Williams (0-4), L Moore (0-2), D Devine (0-1); E Cunneen (0-8), J Gillen (1-8), O McCabe (1-0). Subs: J Gallagher for D Devine, P Weir Norris (0-1) for F Og Brennan, R Keyes for S Williams, A Shaw for M Cunningham, C Regan for D Hickey.
Referee – R Fitzsimons.

Leinster U20HC round 1
At Netwatch Cullen Park
Kildare 1-23
Carlow 3-16
Kildare – S Burke; P O’Donoghue, J McKeown, M Eustace; R Stapleton, C Shanahan, P Dolan (0-2); C Boran (0-2), K Kelleher; M Curtin (0-2), L Dempsey (0-13), J Higgins (0-1); D Melville (0-2), F O’Sullivan, C McCabe (0-1). Subs: C Treacy (1-0) for J Higgins, H Dunne for K Kelleher, C Flanagan for R Stapleton, D Murray for M Eustace.
Carlow – C Abbey; C Beck, N Bolger, E Dowling; P O’Shea, F Fitzpatrick, D Nolan; E Hosey (1-2), J McCullagh (0-1); C Kehoe (0-4), N Hickey, J Doyle; S Tracey, J Doyle (0-8), F O’Toole (1-1). Subs: C Tracey (1-0) for S Tracey, K Guidera for E Hosey, M Nolan for E Dowling, R Whelan for F O’Toole.
Referee – T Gleeson.

 

Sunday 27 June

Ulster SFC first round
At Pairc Esler
Donegal 2-25
Down 1-12
Donegal – S Patton; B McCole, N McGee, S McMenamin; E Ban Gallagher, H McFadden, R McHugh (0-4); E McFadden Ferry, C McGonagle; C Thompson (0-1), N O’Donnell (0-1), M Langan (0-4); P McBrearty (1-6), M Murphy (0-2), P Mogan (0-3). Subs: E McHugh (0-1) for B McCole, J Brennan (1-1) for M Murphy, E O’Donnell (0-1) for C Thompson, C O’Donnell (0-1) for N O’Donnell, P Brennan for N McGee.
Down – R Burns; P Fegan, G McGovern, G Collins; P Laverty, D O’Hagan (0-1), D Guinness; C Mooney (1-0), R McEvoy; L Kerr (0-2), C Doherty, B O’Hagan (0-8); C McCrickard, L Middleton, C Quinn. Subs: D Savage for L Middleton, S McConville for R McEvoy, J Guinness (0-1) for L Kerr, C McCartan for P Fegan, K McKernan for C McCrickard.
Referee – M Deegan.

Leinster SFC first round
At Aughrim
Wexford 2-11
Wicklow 0-14
Wexford – D Brooks; M O’Connor (1-0), G Sheehan, L O’Connor; P Hughes (0-1), B Malone, M Furlong; D Waters, L Coleman; T Byrne, S Nolan, K O’Grady; J Turbitt (0-2), E Nolan, M Rossiter (1-6). Subs: B Brosnan for E Nolan, D Shanley (0-2) for B Brosnan, N Hughes for S Nolan, E Porter for L O’Connor, A Tobin for K O’Grady.
Wicklow – M Jackson (0-2); A Murphy (0-3), E Murtagh, O Manning; D Fitzgerald, N Donnelly, D Devereux; P O’Toole (0-1), JP Hurley; A Maher, M Kenny (0-1), C Byrne (0-1); C O’Brien (0-2), S Furlong, P O’Connor (0-4). Subs: P Cunningham for D Fitzgerald, D Keane for C O’Brien, J Sheerin for JP Hurley, F O’Shea for P Cunningham, S Kearon for D Devereux, P Burke for A Maher.
Referee – F Kelly.

Leinster SFC first round
At Pairc Tailteann
Offaly 3-19
Louth 0-19 AET
Offaly – P Dunican (0-2); J Lalor, E Rigney, N Darby (0-1); D Dempsey, J Moloney, C Doyle; P Cunningham (1-1), J Hayes (0-1); S Horan, C Stewart, A Sullivan; N McNamee (1-3), C Farrell (0-7), R McNamee (0-1). Subs: B Carroll (0-1) for A Sullivan, E Carroll (0-1) for S Horan, B Allen (1-0) for P Cunningham, C Mangan for J Moloney, M Abbott (0-1) for R McNamee, P Cunningham for J Hayes, A Sullivan for B Carroll, C Donohoe for C Stewart, J Quinn for C Doyle, J Maher for N McNamee, A Leavy for D Dempsey.
Louth – C Lynch; D Corcoran, D Campbell (0-1), D McKenny; E Carolan, A Williams (0-1), E Callaghan (0-1); B Duffy, C Byrne (0-3); L Jackson (0-1), S Mulroy (0-6), C Downey (0-1); C Keenan (0-2), C Grimes (0-1), R Burns (0-1). Subs: D Byrne (0-1) for R Burns, N Sharkey for D Corcoran, S Marry for B Duffy, D Nally for L Jackson, C McKeever for C Grimes, T Durnin for D Nally, L Jackson for C Keenan, J Clutterbuck for E Carolan.
Referee – B Cawley.

Leinster SFC first round
At Aughrim
Wexford 2-11
Wicklow 0-14

Leinster SFC first round
At Bord na Mona O’Connor Park
Longford 0-25
Carlow 2-13
Longford – P Collum; P Fox (0-1), A Farrell, E Macken; I O’Sullivan, M Quinn (0-1), C Smith; K Diffley (0-1), D Gallagher (0-4); D Reynolds (0-2), D McGivney (0-2), D McElligott (0-1); R Smyth (0-5), J Hagan (0-2), R Brady (0-5). Subs: D Mimnagh for C Smyth, L Connerton for D McElligott, O Kenny for R Brady, D Doherty for R Smyth, D Farrell (0-1) for D Reynolds.
Carlow – C Cunningham; L Roberts, S Redmond, J Moore; J Morrissey, J Murphy, S Bambrick; S Gannon, E Ruth; R Dunphy, C Hulton (0-2), J Clarke; C Blake (0-3), D Foley (1-4), C Crowley (1-0). Subs: M Bambrick for E Ruth, P Broderick (0-4) for R Dunphy, T Kenny for J Murphy, J Lowry for L Roberts, C Lawlor for S Bambrick.
Referee – C Lane.

Munster SHC quarter-final
At Semple Stadium
Clare 1-22
Waterford 0-21
Clare – E Quilligan; P Flanagan, C Cleary, R Hayes; D Ryan (0-1), J Conlon, P Fitzpatrick; C Galvin, C Malone (0-1); A McCarthy (0-3), D Reidy (0-2), R Taylor (0-2); A Shanagher, T Kelly (1-12), I Galvin (0-1). Subs: D McInerney for P Fitzpatrick, D Fitzgerald for I Galvin, M Rodgers for D Reidy, D McMahon for C Galvin, S Golden for A McCarthy.
Waterford – B Nolan; C Gleeson, C Lyons (0-1), S Fives; S McNulty, I Daly, A Gleeson (0-5); K Moran, D Lyons; J Fagan, P Hogan, J Prendergast; D Hutchinson, Stephen Bennett (0-11), Shane Bennett. Subs: K Bennett (0-1) for K Moran, P Curran (0-1) for J Fagan, N Montgomery (0-1) for J Prendergast, B Power for D Lyons, M Kearney (0-1) for P Hogan.
Referee – C Lyons.

Ladies NFL Division 3 final
At Baltinglass
Laois 2-10
Kildare 3-6
Laois – E Barry; C Dunne, A Potts, A Kelly; R Williams (0-1), E Healy, L Nerney; F Dooley (0-1), J Moore; A Healy, E Galvin (0-1), E Fitzpatrick (0-1); M Nerney (1-5), S A Fitzgerald (1-1), A Havill. Subs: O Hennessy for R Williams, L Tarpey for A Havill, J Dunne for F Dooley, A Kirrane for E Galvin.
Kildare – D McGinn; C Sullivan, L Lenehan, M Doherty; L Murtagh, L Gilbert, H McLoughlin; S O’Sullivan, G Kenneally; C Wheeler, L Curran (0-5), G Clifford (0-1); E Dowling, N Dooley (3-0), A Rattigan. Subs: S Kendrick for H McLoughlin, T Duggan for M Doherty, M McKenna for C Wheeler, O Sullivan for E Dowling, C Fagan Hynes for L Murtagh.
Referee – S Curley.

Ladies NFL Division 4 final
At St Tiernach’s Park
Louth 4-9
Leitrim 1-14
Louth – U Pearson; E Hand, S Quinn, E Murray; M McMahon, S McLaughlin, C Nolan; A Breen (0-1), N Rice (2-3); A Russell, K Flood (1-0), R Carr (0-1); L Collins, L Boyle (1-1), D McKenna (0-2). Subs: E Byrne (0-1) for L Collins, S Matthews for E Murray.
Leitrim – M Monaghan; M A Maguire, S Tighe, S McCartan; C Tyrrell, C Owens, C La Guen; A Heslin, A Cornyan (0-1); L O’Dowd (0-2), M Guckian (0-6), E Brun; L Fox (0-1), B O’Rourke (0-1), R McHugh. Subs: A Clancy (1-0) for R McHugh, M Devaney (0-2) for B O’Rourke, V Egan (0-1) for L Fox, S Ward for E Brun, S Quinn for A Heslin.
Referee – L O’Sullivan.

 

Saturday 26 June

Connacht SFC quarter-final
At Markievicz Park
Mayo 3-23
Sligo 0-12
Mayo – R Hennelly; E Hession, O Mullin, L Keegan; P Durcan (0-1), M Plunkett, E McLaughlin (0-2); M Ruane, C Loftus (0-2); K McLoughlin, D McHale (1-5), J Flynn (0-1); T Conroy (0-2), A O’Shea (2-2), R O’Donoghue (0-5). Subs: F Boland (0-1) for J Flynn, P O’Hora for L Keegan, S Coen (0-1) for P Durcan, P Towey for R O’Donoghue, J Carr (0-1) for K McLoughlin.
Sligo – E Kilgallon; R Feehily, E McGuinness, K McKenna; N Mullen, P Laffey, P McNamara; D Quinn, P Kilcoyne; P O’Connor (0-1), S Carrabine (0-2), M Gordon (0-1); B Gorman, N Murphy (0-6), L Gaughan (0-1). Subs: E Lyons for K McKenna, K Cawley (0-1) for L Gaughan, R Og Murphy for B Gorman, C Griffin for M Gordon, C Lally for K Cawley.
Referee – P Faloon.

Munster SFC quarter-final
At Fitzgerald Stadium
Kerry 3-22
Clare 1-11
Kerry – K Fitzgibbon; B O Beaglaoich, J Foley, T O’Sullivan; M Breen, G Crowley, G White (0-2); D Moran (0-1), D O’Connor; S O’Brien, S O’Shea (1-7), P Geaney (0-1); D Clifford (1-6), D Moynihan, P Clifford (0-2). Subs: T Morley for T O’Sullivan, K Spillane (0-3) for D Moynihan, T Walsh for S O’Brien, A Spillane for D Moran, M Burns (1-0) for D Clifford.
Clare – S Ryan; C Russell, C Brennan, C Jordan; C O’Dea, S Collins, C O hAinifein; D O’Neill, C O’Connor; P Lillis, E Cleary (0-6), D Bohannon (0-2); G Cooney, P Collins (0-1), D Tubridy (1-1). Subs: E McMahon (0-1) for C O’Connor, C Rouine for C O hAinifein, J McGann for S Collins, D Walsh for C Jordan, K Sexton for G Cooney.
Referee – J Henry.

Munster SFC quarter-final
At LIT Gaelic Grounds
Limerick 4-18
Waterford 0-12
Limerick – D O’Sullivan; S O’Dea, B Fanning, M Donovan; R Childs, I Corbett (1-2), G Brown; D Treacy, T Childs (0-1); C Sheehan (0-2), C Fahy (1-1), A Enright; D Neville (0-2), R Bourke (1-2), H Bourke (1-6). Subs: B Donovan (0-1) for A Enright, J Naughton for C Sheehan, J Ryan (0-1) for R Bourke, P Maher for S O’Dea, P Nash for D Neville.
Waterford – P Hunt; D O Cathasaigh, A Jones, J Elsted; D Hallihan; B Looby, D Ryan (0-3); T Prendergast, M Curry; C Murray, M Kiely (0-1), M Cummins; S Curry, J Curry (0-2), D Corcoran (0-2). Subs: C Maguire for T Prendergast, D Guiry for J Curry, C Maguire for M Curry, B Lynch (0-4) for M Kiely, S Boyce for A Jones, J Gleeson for M Cummins.
Referee – J McQuillan.

Leinster SHC quarter-final
At Nowlan Park
Wexford 5-31
Laois 1-23
Wexford – M Fanning (0-1); S Reck, L Ryan, S Donohoe; G Bailey (0-1), M O’Hanlon, S Murphy (0-1); D O’Keeffe (0-2), L Og McGovern (0-2); P Morris (0-5), R O’Connor (1-7), C McDonald (2-4); M Dwyer (0-2), L Chin (1-2), K Foley (0-3). Subs: J O’Connor for D O’Keeffe, C Flood for S Donohoe, D Dunne (1-0) for M Dwyer, C Firman for G Bailey, C Dunbar (0-1) for L Chin.
Laois – E Rowland; D Hartnett, C McEvoy, S Downey; S Maher, R Mullaney, J Kelly (0-1); P Purcell (0-3), F Fennell; C Dwyer (0-4), C Collier (0-2), J Ryan; PJ Scully (0-8), R King (0-2), W Dunphy. Subs: E Lyons for J Ryan, L Cleere (0-1) for D Hartnett, A Dunphy for W Dunphy, C Comeford (1-1) for P Purcell, M Whelan (0-1) for S Downey.
Referee – T Walsh.

Leinster SHC quarter-final
At Pairc Tailteann
Dublin 3-31
Antrim 0-22
Dublin – A Nolan; P Smyth, E O’Donnell (0-1), C O’Callaghan; D Gray, L Rushe, J Madden; R McBride (0-2), C Burke (0-1); C Crummey (0-3), D Sutcliffe (0-3), D Burke (0-11); C O’Sullivan (1-2), R Hayes (1-3), C Boland (1-1). Subs: J Malone for R McBride, F Whitely (0-1) for D Sutcliffe, O O’Rorke (0-1) for C O’Sullivan, S Moran (0-1) for C Burke, P Crummey (0-1) for C Crummey.
Antrim – R Elliott; D McMullan, G Walsh, S Rooney; E Campbell, P Burke, J Maskey; K Molloy (0-3), J McNaughton (0-1); M Bradley (0-1), N McManus (0-6), N McKenna; C Clarke (0-9), C Cunning (0-1), S Elliott. Subs: C McCann (0-1) for S Elliott, D Nugent for N McKenna, S Shannon for M Bradley, C Johnson for E Campbell, R McGarry for J Maskey.
Referee – L Gordon.

Joe McDonagh Cup round 1
At Newbridge
Carlow 2-22
Kildare 3-16
Carlow – B Tracey; D Wall, P Doyle, M Doyle; G Coady, J Doyle (0-2), T Lawlor; D English (0-3), R Coady (0-1); J Nolan (0-2), C Nolan (0-10), C Wall; K McDonald (2-2), J M Nolan (0-2), T Joyce. Subs: J Kavanagh for T Lawlor, G Lawlor for D Wall, P Coady for R Coady, A Amond for T Joyce.
Kildare – P McKenna; S Leacy, R Boran, C Derivan (0-1); J Travers, D Flaherty (0-1), K Whelan (0-1); B Byrne (0-4), Cathal Dowling; K Aherne, J Burke (2-2), J Byrne; C McCabe, J Sheridan (0-5), D Slattery. Subs: Conor Dowling (0-1) for K Aherne, C Smith (1-0) for J Byrne, S Ryan (0-1) for C McCabe, S Christianseen for D Flaherty.
Referee – C Cunning.

Joe McDonagh Cup round 1
At Austin Stack Park
Kerry 2-24
Down 1-21
Kerry – J B O’Halloran; J O’Connor, E Murphy, E Leen; C O’Keeffe, F Mackessy, J Diggins; P O’Connor, S Nolan (0-4); M Boyle (0-4), B Mahony (0-3), B O’Leary; P Boyle (0-4), S Conway (1-8), C Hussey (1-0). Subs: T O’Connor for J O’Connor, B Murphy for B O’Leary, D Hunt for C Hussey, F O’Sullivan (0-1) for M Boyle, E Ross for E Leen.
Down – S Keith; C Cassidy, C Taggart, J McManus; M Conlon, C Woods (0-1), L Savage; D Hughes (0-2), J Doran; C Egan, P Sheehan (0-5), M Fisher; P Og McCrickard (0-3), E Sands (0-1), D Sands (1-2). Subs: R McCusker (0-1) for M Fisher, T Prenter (0-1) for J Doran, P Savage (0-1) for C Egan, O MacManus (0-4) for P Sheehan, P J Davidson for D Hughes.
Referee – C McAllister.

Christy Ring Cup round 1
At Aughrim
Wicklow 2-18
Roscommon 1-11
Wicklow – C Staunton; P Keane, B Kearney, M O’Brien; G Byrne, D Staunton, J Henderson; J Doyle, S Cranley; P Doran, M Lee (1-3), E Kearns (0-1); L Evans (0-1), A O’Brien (0-10), G Hughes (1-1). Subs: C Moorehouse (0-1), E McCormack (0-1), C Breen.
Roscommon – E Lawless; D Kelly, E Costello, P Kellehan (0-1); D Fallon, S Naughton, D Heavey; B McGahon, J Kilkenny; C Egan (1-5), C Dolan (0-5), N Connaughton; M Comerford, C Kennelly, C Mulry. Subs: C Kenny for M Comerford, T Doyle for B McGahon, E Coyle for J Kilkenny, B McGahon for C Mulry, G Egan for D Heavey.
Referee – T Gleeson.

Nicky Rackard Cup round 1
At Letterkenny
Mayo 2-14
Donegal 0-17

Lory Meagher Cup round 1
At Pearse Park
Longford 8-25
Louth 3-19

Ladies NFL Division 1 final
At Croke Park
Dublin 2-15
Cork 1-13
Dublin – A Shiels; M Byrne, N Collins, H Leahy; L Caffrey, O Carey, L Magee; S McGrath, J Dunne (0-1); H Tyrrell (0-7), L Davey (0-1), S Killeen (0-1); S Aherne (0-5), N Hetherton (1-0), C O’Connor. Subs: C Rowe (1-0) for C O’Connor, C Rowe for N Hetherton, N McEvoy for S Killeen, L Collins for H Leahy, K Sullivan for C O’Connor, C Trant for A Shiels.
Cork – M O’Brien; M Cahalane, R Phelan, E Meaney; E O’Shea, A Hutchings, M Duggan; M O’Callaghan, H Looney; A O’Sullivan (0-1), B O’Sullivan, O Finn (0-8); S O’Leary (0-1), C O’Sullivan (0-1), L Coppinger (1-1). Subs: D Kiely for A O’Sullivan, E Cleary for D Kiely, E Scally (0-1) for S O’Leary, S Kelly for A Hutchings.
Referee – S Mulvihill.

Ladies NFL Division 2 final
At Croke Park
Meath 2-16
Kerry 1-9
Meath – M McGuirk; E Troy (0-1), M K Lynch, K Newe; A Leahy (0-1), A Cleary, O Byrne; V Wall (0-1), M O’Shaughnessy (0-1); S Ennis, S Grimes (1-5), O Lally (0-1); N O’Sullivan (0-1), E Duggan (1-0), B Lynch (0-3). Subs: M Thynne (0-1) for N O’Sullivan, N Gallogly (0-1) for A Leahy, E White for B Lynch, A O’Sullivan for M McGuirk.
Kerry – C Butler; J O’Sullivan, A Desmond, C Murphy; A O’Connell, K Cronin, C Lynch; L Scanlon (0-1), N Carmody; L Galvin, E Dineen, A Galvin (0-1); N Ni Chonchuir, H O’Donoghue (0-2), L Ní Mhuircheartaigh (0-5). Subs: A Murphy for E Dineen, D O’Leary for N Ni Chonchuir, M O’Connell for J O’Sullivan, R Dwyer (1-0) for A Galvin, M O’Connell for L Galvin.
Referee – B Redmond.

Leinster MFC round 1
At TEG Cusack Park
Louth 3-10
Westmeath 0-10
Louth – S Halpenny; S Kerr Rafferty, T O’Brien, D McDaid; A McGlew, C Maher (0-1), S Reynolds; D McDonnell (0-1), J Rogers; F Cumiskey, K McArdle (1-0), A Lambe (0-1); G Hanlon (0-1), D Akin (0-1), L Flynn (2-5). Subs: O Gray for F Cumiskey, C McGuirk for A McGlew, E Wynne for S Kerr Rafferty.
Westmeath – S O’Driscoll; J Mulvihill, C Monaghan, D Maloney; J Martin, L Daly, P Clarke; D O’Reilly, R Holding (0-1); J Dunican, B Cooney (0-5), S Corcoran; T Conteh, S Ormsby, S Keenan (0-4). Subs: J Martin for S Ormsby, D Lowry for J Martin, T Kelly for Daly, B McDonnell for J Dunican, C Smyth for J Mulvihill.
Referee – E O’Connor.

Leinster MFC round 1
At Newbridge
Kildare 4-10
Longford 1-12
Kildare – D MacPartlin; R Fitzgerald, C Boran, S Browne; K Doherty, D Lenehan, P Daly; J Harris (1-0), M Gibbons; C Kennedy, P Mahoney, F Cooke (0-2); G Thompson (1-5), C Dalton, E Beirne (1-3). Subs: M O’Donovan for C Kennedy, T McGrane for C Boran, K Browne for F Cooke, N Dolan (1-0) for P Mahoney, S Mahon for P Daly.
Longford – O McManus; A Donnelly, C Smith, P McGee; J Boyle, P Boyle, R Courtney; M Carey, M Duffy (0-1); A Flynn, M Flynn (0-7), E Brady (0-3); P Moran (1-1), C Lynch, C Harte. Subs: O Flynn for P McGee, J Burke for E Brady, M Flynn for A Flynn, J Burke for R Courtney, R Doherty for M Duffy.
Referee – P Coyle.

Leinster MFC round 1
At Netwatch Cullen Park
Carlow 3-14
Wicklow 2-15

Leinster MFC round 1
At O’Moore Park
Laois 1-11
Wexford 0-14 (AET, Laois win 4-3 on penalties)
Laois – C Brown; C Culleton, R Quinlan, D Slevin; K Byrne, A Dorgan, C Murphy (1-2); S Brennan (0-1), A Lowry; D Mulhall, J McEvoy, J Byrne; C Lee, K O’Donnell (0-6), D Costello (0-1). Subs: C Fitzpatrick for A Lowry, D McGrath (0-1) for D Mulhall, C Brennan for D Costello, A Lowry for S Brennan, C Harte for R Quinlan, F Langton for K O’Donnell.
Wexford – E Blanchfield; R Martin, C Kelly, D Cooke Leonard (0-1); J Doyle, C Murphy (0-1), A Smyth; S Hughes, E Whelan (0-1); M McGonigle, D Purcell (0-3), C Hughes (0-2); B Rossiter, K Rankin (0-5), D Bolger. Subs: C Murphy for D Bolger, D Ormonde (Shelmaliers) for C Kelly, B Bolger for B Rossiter, T Mythen (0-1) for S Hughes, J Hennessy for D Cooke Leonard, J Morris for K Rankin, C Twomey for A Smyth, J Devlin for C Hughes.
Referee – S Fagan.

Ulster MFC 2020 semi-final
At Athletic Grounds
Derry 3-10
Tyrone 2-12
Derry – K McGonigle; A McGonigle, P McGurk, C Shields; M Doherty, E McEvoy (0-1), L Brady; D Higgins (0-1), P O’Kane; D Gilmore, M Downey (2-2), J McDermott; C Diamond (0-3), L Murray (0-2), N O’Donnell (1-1). Subs: J Moore for A McGonigle, P McCullagh for M Doherty, N Duggan for J McDermott.
Tyrone – H Morgan (0-1); C Kelly, E McCaffrey, M Rafferty; J Donaghy, L McGarrity, F Taggart; O McGrath, R Campbell; C Colton (0-1), T Grimes, R McHugh (0-1); C Devlin (1-1), C Cush (0-4), C McGillion (1-2). Subs: R Canavan (0-2) for O McGrath, O Miller for T Grimes, P McCann for C Devlin, S Quinn for C Cush.
Referee – D O’Hare.

Ulster MFC 2020 semi-final
At Kingspan Breffni
Monaghan 3-10
Fermanagh 2-10

 

Wednesday 23 June

Leinster U20HC 2020 final
At Bord na Mona O’Connor Park
Dublin 1-20
Galway 1-18
Dublin – E Gibbons (0-1); T Kinnane, A Dunphy, A Murphy; E O’Donnell, K Burke, I O Heither; M Sweeney (1-0), D Power; D McBride (0-2), M Murphy (0-2), L Gannon (0-4); D Purcell (0-4), K Desmond, L Murphy (0-7). Subs: M Conroy for T Kinnane, D Leavy for I O Heither, L McDwyer for E O’Donnell, C Foley for K Desmond, B Ryan for D Power.
Galway – D Fahy; E Lawless, TJ Brennan, J O’Donoghue; D Kilcommins, C Flaherty, D Shaughnessy (0-1); A Brett, I McGlynn (0-1); C Walsh, M Kennedy (0-6), S Neary; J Cooney (1-0), J Fleming (0-1), D O’Shea (0-8). Subs: F McDonagh (0-1) for A Brett, S McDonagh for J Cooney, O Salmon for J O’Donoghue.
Referee – D Hughes.

 

Sunday 20 June

Littlewoods Ireland Camogie League Division 1 final
At Croke Park
Kilkenny 1-18
Galway 1-15
Kilkenny – A Norris; C Dormer, D Tobin, M Teehan; K Doyle, M Farrell, G Walsh (0-1); A Prendergast, N Deely (0-1); D Gaule (0-6), M Kenneally (0-1), M O’Connell (0-3); A Doyle (1-2), M Walsh, K Nolan (0-3). Subs: L Murphy for A Prendergast, S Fitzgerald (0-1) for M Walsh, K Power for M Kenneally, M Bambrick for K Doyle.
Galway – Sarah Healy; T Kenny, S Dervan, Shauna Healy; S Gardiner, E Helebert, R Black; N McGrath (0-1), N Kilkenny (1-1); C Dolan (0-10), C Finnerty, S Spellman; A O’Reilly, A Donohue (0-2), S McGrath (0-1). Subs: D Higgins for T Kenny, C Cormican for E Helebert, A M Starr for C Finnerty, N Hanniffy for A O’Reilly.
Referee – J Heffernan.

 

Saturday 19 June

Allianz FL Division 3 final
At Croke Park
Derry 0-21
Offaly 1-6
Derry – O Lynch; C McCluskey, C McKaigue (0-1), P McGrogan; C Doherty, G McKinless, Padraig Cassidy; C Glass (0-1), E Bradley (0-1); E Doherty (0-2), N Loughlin (0-4), C McFaul (0-1); B Heron (0-1), S McGuigan (0-7), O McWilliams (0-1). Subs: Paul Cassidy for O McWilliams, N Toner (0-1) for B Heron, J Doherty (0-1) for C Doherty, K McKaigue for E Bradley, B McCarron for E Doherty.
Offaly – P Dunican; J Lalor, E Rigney, C Stewart; C Doyle, N Darby, J Hayes (0-1); E Carroll (1-0), P Cunningham; S Horan, D Dempsey, A Sullivan; B Allen, C Farrell (0-4), R McNamee. Subs: N McNamee (0-1) for B Allen, C Mangan for J Lalor, A Leavy for E Carroll, B Carroll for S Horan, C Donohoe for J Hayes, J Maher for R McNamee, J Moloney for A Sullivan.
Referee – S Lonergan.

Allianz HL Division 3A round 5
At the Athletic Grounds
Armagh 1-25
Tyrone 2-19

Allianz HL Division 3A round 5
At Inniskeen
Sligo 0-21
Monaghan 0-19

 

Sunday 13 June

Allianz FL Division 2 semi-final
At Newbridge
Kildare 1-14
Meath 0-14
Kildare – M Donnellan; M Dempsey, M O’Grady, E Doyle; K Flynn, D Hyland, R Houlihan; L Flynn, A Masterson; N Flynn (0-3), F Conway, P Cribbin; J Hyland (1-0), K Feely (0-2), D Kirwan (0-2). Subs: B McLoughlin (0-5) for J Hyland, A Beirne (0-1) for P Cribbin, S O’Sullivan for K Feely, C Hartley for E Doyle, S Ryan (0-1) for F Conway, D Malone for D Kirwan.
Meath – A Colgan; S Lavin, C McGill, D Keogan; C Hickey (0-2), S McEntee, F Reilly (0-1); B Menton, E Devine (0-1); P Harnan, B McMahon (0-1), M Costello; C O’Sullivan (0-1), T O’Reilly, J Morris (0-4). Subs: B Conlon for B Menton, J Wallace (0-1) for T O’Reilly, E Wallace (0-1) for M Costello, J Scully for D Keogan, R Ryan for S Lavin, D Campion for P Harnan, M Newman (0-2) for B McMahon.
Referee – B Cassidy.

Allianz FL Division 1 relegation play-off
At the Athletic Grounds
Armagh 1-17
Roscommon 0-11
Armagh – B Hughes; R Finn, A Forker, G McCabe (0-1); C Mackin, A McKay, C O’Hanlon; N Grimley (0-1), A Murnin (0-2); J Hall (0-3), R O’Neill (0-5), T Kelly; R Grugan (0-3), O O’Neill (1-1), S Campbell (0-1). Subs: J Og Burns for T Kelly, C Turbitt for A Murnin, C O’Neill for J Hall, R Kennedy for A Forker, B Donaghy for C O’Hanlon.
Roscommon – C Lavin; D Murray, C Daly, B Stack; R Daly, C Hussey, R Hughes; E Smith, T O’Rourke; N Kilroy, C Murtagh (0-3), S Killoran; D Murtagh (0-3), D Smith, C Cox (0-4). Subs: N Daly (0-1) for R Hughes, F Lennon for R Daly, E Nolan for E Smith, C Devaney for S Killoran, C Cregg for N Kilroy, C McKeon for D Murtagh, C Lennon for D Smith.
Referee – S Hurson.

Allianz FL Division 1 relegation play-off
At Clones
Monaghan 1-21
Galway 2-17
Monaghan – R Beggan (0-1); K McMenamin, D Ward (0-3), R Wylie; K Duffy (0-1), C Boyle, K O’Connell (0-1); N Kearns, K Lavelle; M Bannigan, C McCarthy, R McAnespie (0-2); S O’Hanlon, A Woods, C McManus (0-4). Subs: J McCarron (0-7) for A Woods, D Hughes (1-1) for M Bannigan, F Kelly for K O’Connell, A Mulligan for K Lavelle, G Mohan for S O’Hanlon, S Hanratty for R Wylie, S Carey (0-1) for C McCarthy, B McBennett for N Kearns, M Bannigan for K McMenamin, K O’Connell for C Boyle, C McCarthy for G Mohan, R Wylie for K Duffy.
Galway – C Gleeson; S Kelly, J Glynn, S Mulkerrin; K Molloy (0-1), D McHugh, L Silke; P Conroy, M Tierney (0-2); E Brannigan (0-1), P Cooke, F O Laoi; R Finnerty (1-3), S Walsh (0-7), P Kelly (1-1). Subs: J Heaney for E Brannigan, J Duane (0-1) for J Glynn, D Conneely for P Kelly, C Sweeney (0-1) for K Molloy, G O’Donnell for F O Laoi, T Culhane for R Finnerty, M O Bairead for S Walsh, S Walsh for T Culhane, R Finnerty for J Heaney, K Molloy for L Silke, T Culhane for R Finnerty, F O Laoi for P Cooke.
Referee – D Gough.

Allianz FL Division 2 semi-final
At Cusack Park
Mayo 2-22
Clare 2-18
Mayo – R Hennelly; O Mullin (1-0), L Keegan (0-1), E Hession; R Brickenden (0-1), P Durcan (0-2), S Coen (0-1); M Ruane (0-2), D O’Connor; K McLoughlin (0-1), A O’Shea, B Walsh (0-1); T Conroy (0-3), C O’Connor (1-4), R O’Donoghue (0-2). Subs: J Flynn for D O’Connor, P Towey (0-3) for C O’Connor, D McHale (0-1) for R O’Donoghue, E O’Donoghue for E Hession, C Loftus for T Conroy, C O’Shea for R Brickenden.
Clare – S Ryan; C Russell, C Brennan, E Collins; C O’Dea, S Collins, D Walsh; D O’Neill (1-0), C O’Connor (0-1); P Lillis (0-1), E Cleary (0-8), D Bohannon; G Cooney (1-1), J McGann, D Tubridy (0-3). Subs: C O hAinifein for D Walsh, P Collins (0-1) for J McGann, C Jordan for E Collins, A Griffin for G Cooney, E McMahon (0-3) for C O’Connor, C Rouine for C O hAinifein, K Sexton for P Lillis.
Referee – N Cullen.

Allianz FL Division 2 semi-final
At Newbridge
Kildare 1-14
Meath 0-14

Allianz FL Division 3 relegation play-off
At Glennon Bros Pearse Park
Longford 1-13
Tipperary 0-9
Longford – P Collum; P Fox, A Farrell, CP Smyth; I O’Sullivan, M Quinn, D Reynolds (1-2); D McGivney (0-1), D Gallagher (0-3); J Hagan (0-2), K Diffley, E Macken; R Smyth, L Moran, R Brady (0-3). Subs: D Doherty (0-1) for L Moran, O Kenny (0-1) for R Smyth, D McElligott for D Reynolds, P Lynn for J Hagan.
Tipperary – E Comerford; S O’Connell, A Campbell, C O’Shaughnessy; P Looram (0-1), K Fahey (0-1), D Brennan; S O’Brien (0-1), P Feehan (0-1); C Bowe, J Kennedy, E Moloney; M Quinlivan, C Sweeney (0-4), P Ryan. Subs: J Feehan for A Campbell, B Fox for P Ryan, S Foley for S O’Brien, Colman Kennedy for D Brennan, J Lonergan for E Moloney, S O’Connor (0-1) for C Bowe, M O’Meara for P Looram, L Boland for M Quinlivan.
Referee – S Mulhare.

Allianz FL Division 4 semi-final
At Fraher Field
Antrim 1-15
Waterford 0-11
Antrim – L Mulholland; E McCabe, R Johnston, P Healy; D McAleese, J Laverty, M Jordan; N McKeever, C Stewart (0-1); R Murray (0-3), C Murray, P McBride (0-1); O Eastwood (1-5), R McCann (0-4), C Small (0-1). Subs: E Walsh for D McAleese, K Small for R Murray, T McCann for C Small, A Loughran for C Murray, J McAuley for M Jordan, P Cunningham for O Eastwood, J Crozier for N McKeever.
Waterford – P Hunt; D O Cathasaigh, J Elsted, S Boyce; D Ryan (0-1), B Looby, M Curry; T Prendergast, J Curry (0-4); M Kiely (0-1), C Murray, D Hallinan; S Curry, D Guiry (0-1), D Corcoran (0-1). Subs: J Gleeson (0-2) for S Curry, A Jones for D Hallinan, M Cummins (0-1) for S Boyce, S O’Meara for D Guiry, D Fitzgerald for M Kiely, C Maguire for J Curry, D Meehan for D Ryan.
Referee – D Murnane.

Allianz FL Division 4 shield final
At Portlaoise
Wexford 2-15
Sligo 0-9
Wexford – P Doyle; L O’Connor, M O’Connor, C Carty; B Malone, G Sheehan, M Furlong (0-2); L Coleman (1-0), D Waters; P Hughes, S Nolan (0-2), K O’Grady (0-3); B Brosnan (1-0), J Tubritt (0-6), M Rossiter (0-1). Subs: R Brooks (0-1) for B Brosnan, E Porter for C Carty, T Byrne for M Rossiter, D Brooks for P Doyle, D Shanley for S Nolan, N Hughes for D Waters, S Ryan for J Tubritt.
Sligo – E Kilgannon; E Lyons, C McGovern, E McGuinness; JF Carr, P Laffey, S Carrabine (0-3); D Cummins, P Kilcoyne; M Gordon, N Murphy (0-4), Keelan Cawley; P Naughton, R Og Murphy (0-1), C Lally. Subs: S Power for JF Carr, D Conlon for Keelan Cawley, G Gorman for C Lally, L Gaughan for P Naughton, B Gorman (0-1) for R Og Murphy, K McKenna for C McGovern, N Rooney for S Carrabine.
Referee – D Hickey.

Allianz HL Division 1 Group A round 5
At TEG Cusack Park
Limerick 3-26
Westmeath 0-18
Limerick – N Quaid; J Boylan, R English (0-1), B Nash; B O’Grady (0-1), R Connolly, K Hayes (1-1); R Hanley, D O’Donovan; T Morrissey (0-3), P Casey (0-2), C Boylan (0-1); A Gillane (0-8), S Flanagan (0-4), G Mulcahy (0-1). Subs: A Breen for S Flanagan, P Ryan (1-0) for G Mulcahy, W O’Donovan for R Hanley, G Hegarty (0-1) for T Morrissey, B Murphy (0-3) for A Gillane, D O’Connell (1-0) for P Casey, D Morrissey for K Hayes.
Westmeath – N Conaty; D Egerton, T Gallagher, C Shaw; A Craig, T Doyle, A Clarke (0-2); C Boyle (0-1), S Clavin (0-1); N O’Brien (0-6), D McNicholas (0-2), J Boyle; D Clinton, N Mitchell, C Doyle (0-3). Subs: J Coll (0-2) for D Clinton, K Regan for A Craig, A Cox (0-1) for C Boyle, B Doyle for D Egerton, S Williams for J Boyle, E Ahearn for N O’Brien.
Referee – C Mooney.

 

Allianz HL Division 1 Group A round 5
At Páirc Uí Chaoimh
Galway 3-25
Cork 2-23
Galway – E Murphy; D Morrissey, G McInerney, TJ Brennan; P Mannion (0-1), Daithi Burke, F Burke (0-1); S Loftus (0-1), C Mannion (1-2); A Tuohy, C Whelan (1-1), J Cooney (0-2); B Concannon (0-4), E Niland (0-8), C Cooney (1-2). Subs: J Fitzpatrick for D Morrissey, David Burke (0-1) for A Tuohy, J Flynn (0-1) for C Cooney, N Burke (0-1) for J Cooney, J Mannion for E Niland, S Linnane for G McInerney.
Cork – P Collins; E Cadogan, D Cahalane, S O’Donoghue; T O’Mahony, M Coleman (0-1), G Millerick; L Meade, D Fitzgibbon (0-4); C Cahalane (1-1), S Harnedy, S Barrett; S Kingston (0-2), P Horgan (0-11), J O’Connor (1-2). Subs: A Cadogan for S Barrett, A Connolly for S Harnedy, R O’Flynn (0-1) for C Cahalane, B Hennessy (0-1) for L Meade, D Dalton for J O’Connor, T Deasy for S Kingston, S O’Leary Hayes for G Millerick.
Referee – P O’Dwyer.

Allianz HL Division 1 Group A round 5
At Walsh Park
Waterford 2-29
Tipperary 3-21
Waterford – B Nolan; S Fives, C Prunty, I Kenny; C Lyons (0-1), I Daly, K Moran; A Gleeson, D Lyons; P Hogan (0-2), J Fagan (0-2), Stephen Bennett (0-15); D Hutchinson (2-2), Shane Bennett (0-2), J Prendergast (0-1). Subs: C Gleeson for S Fives, K Bennett (0-1) for A Gleeson, D Lynch for C Prunty, M Kiely (0-1) for J Fagan, C Kirwan (0-1) for D Hutchinson, B Power (0-1) for I Daly.
Tipperary – B Hogan; C Barrett, Padraic Maher, B Heffernan; B Maher (0-1), S Kennedy (0-1), R Maher (0-4); A Flynn (0-1), P Cadell; D McCormack, N McGrath (1-2), M Breen (0-1); J Forde (1-5), S Callanan (1-1), J Morris (0-3). Subs: W Connors (0-1) for P Cadell, C Morgan for S Kennedy, M Kehoe for D McCormack, J McGrath (0-1) for A Flynn, E Connolly for B Heffernan, P Flynn for J Forde.
Referee – J Owens.

Allianz HL Division 2A round 5
At Ballycran
Down 4-23
Meath 0-14

Allianz HL Division 2A round 5
At Netwatch Cullen Park
Carlow 3-25
Kerry 0-14
Carlow – B Treacy; D Wall, P Doyle, M Doyle; D English, G Coady, T Lawlor; P Coady, K McDonald (0-2); JM Nolan (1-3), T Joyce (0-1), J Doyle (0-1); M Kavanagh (1-14), J Nolan (0-2), C Nolan (1-1). Subs: C Wall for T Joyce, J Kavanagh for P Coady, J McCullagh for K McDonald, R Coady for D English, A Amond for J Nolan, G Lawlor (0-1) for C Nolan, N Bolger for T Lawlor.
Kerry – D Delaney; F McCarthy, E Murphy, S Sheehan; C O’Keeffe (0-2), J Diggins, M Leane; P O’Connor, D Casey; B O’Leary, S Conway (0-5), B Murphy (0-1); P Boyle (0-3), M Boyle (0-2), C Hussey. Subs: J O’Connor for F McCarthy, S Nolan for D Casey, E Ross (0-1) for B O’Leary, D Hunt for M Leane, C Walsh for C Hussey, N Guerin for P O’Connor.
Referee – N Wall.

Allianz HL Division 2A round 5
At Baltinglass
Offaly 1-32
Wicklow 0-10
Offaly – S Corcoran; P Cantwell, J Quinn, P Rigney; P Guinan, J Keenaghan (0-1), A Treacy (0-2); D Nally, E Kelly; J Murphy (1-3), C Langton (0-1), D Egan (0-1); M Watkins, S Dooley (0-17), L O’Connor (0-5). Subs: A Maher (0-1) for M Watkins, R Carty for P Guinan, A Cleary (0-1) for E Kelly, B Conneely for J Keenaghan.
Wicklow – C Staunton; M Murphy, B Kearney, P Keane; G Byrne (0-1), J Henderson, D Staunton (0-3); J Doyle (0-2), S Cranley; P Doran, E Kearns (0-1), C Moorehouse (0-1); G Hughes, A O’Brien (0-2), C Breen. Subs: M Lee for C Breen, W Kinsella for C Moorehouse, E McCormack for P Doran, M O’Brien for M Murphy, G Weir for G Hughes, T Mulcrony for E Kearns, M Mangan for P Keane.
Referee – D Hughes.

 

Saturday 12 June

Allianz FL Division 1 semi-final
At Fitzgerald Stadium
Kerry 6-15
Tyrone 1-14
Kerry – K Fitzgibbon; B O Beaglaoich, J Foley (0-1), T O’Sullivan; M Breen (0-1), G Crowley, G White (1-0); D O’Connor, A Spillane; S O’Brien, S O’Shea (0-3), P Geaney (2-0); D Clifford (1-6), D Moynihan (1-0), P Clifford. Subs: T Walsh for P Clifford, M Burns (0-2) for P Geaney, K Spillane (0-2) for S O’Brien, J Barry (1-0) for S O’Shea, J Sherwood for G White, J O’Connor for D Moynihan, P O’Shea for A Spillane, G O’Sullivan for M Breen.
Tyrone – N Morgan; C Monroe, R McNamee, P Hampsey; M McKernan, P Harte (0-1), L Rafferty; M Donnelly (0-1), F Burns; K McGeary (0-3), D Canavan, C Meyler; D McCurry (0-3), C McKenna, P Donaghy (0-1). Subs: M Bradley (0-1) for D Canavan, T McCann (1-0) for C Monroe, R O’Neill (0-1) for P Donaghy, R Donnelly (0-1) for F Burns, R Brennan (0-1) for M McKernan; N Sludden (0-1) for L Rafferty, C Kilpatrick for R McNamee.
Referee – C Lane.

Allianz FL Division 2 relegation play-offs
At Pairc Esler
Down 2-19
Laois 2-12
Down – R Burns; G Collins (0-1), G McGovern, P Murdock; P Laverty (0-1), D O’Hagan (0-1), P Fegan; J Flynn, C Mooney (1-2); L Middleton, B O’Hagan (1-9), L Kerr (0-1); C Doherty, C Quinn (0-2), D Guinness. Subs: R McEvoy for L Middleton, S McConville (0-1) for C Doherty, K McKiernan for P Fegan, C McCrickard (0-1) for C Quinn, J Guinness for L Kerr, J McGeough for J Flynn, R McCrickard for B O’Hagan.
Laois – N Corbet (0-3); G Dillon, M Timmons, R Pigott; S Lacey, C Begley (0-1), P O’Sullivan; K Lillis (0-2), J O’Loughlin; S Byrne, P Kingston, E Lowry (0-1); E O’Carroll (1-0), D Kingston (1-3), C Murphy (0-1). Subs: M Barry for P Kingston, M Scully for S Byrne, B Byrne for E Lowry, B Daly for J O’Loughlin, G Walsh (0-1) for S Lacey, S O’Flynn for P O’Sullivan, B Carroll for E O’Carroll.
Referee – J Henry.

Allianz FL Division 4 semi-final
At Netwatch Cullen Park
Louth 1-23
Carlow 1-15
Louth – C Lynch; D Corcoran, D Campbell, D McKenny; E Carolan, N Sharkey, E Callaghan (0-1); B Duffy (0-1), C Byrne (0-3); L Jackson (0-2), S Mulroy (0-7), C Downey (0-3); C Keenan (0-3), C Grimes (1-2), R Burns. Subs: L Grey for D Corcoran, D Byrne (0-1) for R Burns, D Nally for D Campbell, C McKeever for B Duffy, J Clutterbuck for E Carolan.
Carlow – C Cunningham; L Roberts, S Redmond, S Bambrick; S Gannon, J Murphy, J Moore (0-1); E Ruth, D Foley (0-1); J Morrissey, R Dunphy, J Clarke (1-2); C Crowley, P Broderick (0-7), C Hulton (0-3). Subs: C Blake (0-1) for R Dunphy, C Mullins for C Crowley, J Lowry for S Bambrick, J Kane for E Ruth.
Referee – B Tiernan.
Allianz FL Division 1 semi-final
At Fitzgerald Stadium
Kerry 6-15
Tyrone 1-14

Allianz FL Division 1 semi-final
At Kingspan Breffni
Dublin 1-18
Donegal 1-14
Dublin – E Comerford; M Fitzsimons, D Byrne, S McMahon (0-1); J McCarthy, B Howard (0-1), E Murchan; B Fenton (0-1), P O Cofaigh Byrne; P Small (1-3), C Kilkenny (0-2), N Scully; C Basquel, C O’Callaghan (0-3), C Costello (0-6). Subs: E Lowndes for E Murchan, S Bugler for C Basquel, T Lahiff for P O Cofaigh Byrne, A Byrne (0-1) for N Scully, P McMahon for M Fitzsimons, C McHugh for C Kilkenny, S Carthy for P Small.
Donegal – S Patton; E McHugh, S McMenamin, B McCole (0-1); E O’Donnell, R McHugh, O McFadden Ferry; H McFadden, C McGonagle (0-2); C Thompson, O MacNiallais (0-1), N O’Donnell (0-1); P McBrearty (0-6), M Langan (0-2), O Gallen. Subs: C O’Donnell for O MacNiallais, C Ward for S McMenamin, E McGettigan (1-1) for O Gallen, D O’Baoill for N O’Donnell, J McGee for H McFadden, T McClenaghan for E McHugh.
Referee – C Branagan.

Allianz FL Division 2 relegation play-off
At Pairc Ui Chaoimh
Cork 3-22
Westmeath 0-25
Cork – M A Martin; K O’Donovan, S Meehan, K Flahive; S White (0-1), M Taylor, C Kiely; I Maguire, P Walsh (0-2); J O’Rourke (0-1), R Deane (0-1), K O’Driscoll; D Dineen (0-3), L Connolly (1-4), C O’Mahony (0-3). Subs: M Collins (1-1) for J O’Rourke, B Hurley (1-4) for C O’Mahony, T Corkery for C Kiely, B Hartnett (0-1) for R Deane, E McSweeney for S White, D Gore for L Connolly, C O’Callaghan (0-1) for K O’Donovan.
Westmeath – J Daly; J Smith, K Maguire, B Sayeh; J Dolan, R Wallace, J Gonoud; D Corroon, S Duncan; R Connellan (0-3), D Lynch, G Egan (0-3); R O’Toole (0-3), J Heslin (0-12), L Dolan (0-3). Subs: S McCartan (0-1) for J Smith, D Giles for R Connellan, F Ayorinde for S Duncan, N Mulligan for J Gonoud, N Harte for D Lynch, S Maxwell for L Dolan.
Referee – C Reilly.

Allianz FL Division 2 relegation play-offs
At Pairc Esler
Down 2-19
Laois 2-12

Allianz FL Division 3 semi-final
At Carrick-on-Shannon
Derry 0-17
Limerick 0-13
Derry – O Lynch; C McKaigue, P McNeill (0-1), P McGrogan; Padraig Cassidy, G McKinless, C Doherty (0-1); C Glass, E Bradley; E Doherty, N Loughlin (0-2), C McFaul (0-1); B Heron (0-3), S McGuigan (0-6), Paul Cassidy (0-1). Subs: D Toner (0-2) for Paul Cassidy, C McCluskey for Padraig Cassidy, M McEvoy for C Doherty, O McWilliams for B Heron, J Doherty for N Loughlin.
Limerick – D O’Sullivan; S O’Dea, B Fanning, M Donovan; R Childs, I Corbett, G Brown; D Treacy, T Childs; A Enright, C Fahy (0-1), T Griffin; D Neville (0-1), R Bourke (0-1), H Bourke (0-7). Subs: C Sheehan for T Griffin, P Maher for R Childs, S O’Carroll for A Enright, J Ryan (0-3) for R Bourke, P Nash for G Brown, K Ryan for T Childs.
Referee – N Mooney.

Allianz FL Division 3 semi-final
At O’Connor Park
Offaly 1-14
Fermanagh 0-12
Offaly – P Dunican (0-1); J Lalor, E Rigney, N Darby (0-1); C Doyle, C Stewart, J Hayes; E Carroll, P Cunningham; S Horan, D Dempsey, A Sullivan (0-4); B Allen, C Farrell (0-7), R McNamee (0-1). Subs: C Mangan for E Carroll, N McNamee for B Allen, C Donohoe for J Hayes, B Carroll for S Horan, J Maher for R McNamee, A Leavy for P Cunningham, M Abbott (1-0) for A Sullivan.
Fermanagh – S McNally; L Flanagan, K Connor, J Cassidy; K McDonnell, T Bogue, A Breen; S McGullion (0-1), E Donnelly; C Corrigan (0-1), J McMahon, J Largo Ellis; D Leonard, D McGurn (0-3), S Quigley (0-6). Subs: D McCusker for K Connor, U Kelm for D Leonard, R O’Callaghan (0-1) for T Bogue, T Daly for A Breen, C McManus for K McDonnell, M McCauley for D McGurn, S Cassidy for L Flanagan, P McCusker for J McMahon.
Referee – P Maguire.

Allianz FL Division 3 relegation play-off
At Pairc Tailteann
Wicklow 3-11
Cavan 0-18
Wicklow – M Jackson (0-1); O Manning, J Snell, N Devereux; D Devereux, JP Hurley, N Donnelly; K Quinn (0-1), P O’Toole; A Maher (0-1), M Kenny (0-1), C Byrne (0-1); P O’Connor (1-2), S Furlong (2-3), E Darcy. Subs: E Murtagh for J Snell, A Murphy for P O’Connor, D Fitzgerald for A Maher, C O’Brien (0-1) for K Quinn, P Cunningham for E Darcy, D Keane for C Byrne.
Cavan – R Galligan (0-2); C Reilly, P Faulkner, K Clarke; C Timoney, O Kiernan, L Fortune; T Galligan (0-3), C Brady (0-1); C McGovern, G McKiernan (0-3), M Reilly; C Madden (0-3), P Lynch (0-3), C Smith (0-1). Subs: C O’Reilly for C McGovern, P Meade for C Smith, C Conroy (0-1) for L Fortune, O Pierson (0-1) for C O’Reilly, S McEvoy for P Lynch.
Referee – B Judge.

Allianz FL Division 4 semi-final
At Netwatch Cullen Park
Louth 1-23
Carlow 1-15

Allianz HL Division 1 Group B round 5
At Cusack Park
Clare 4-20
Kilkenny 1-25
Clare – E Quilligan; R Hayes, C Cleary, A Fitzgerald; D Ryan (0-3), J Conlon, D McInerney (0-1); C Malone, T Kelly (2-5); D Reidy (1-2), C Galvin, A McCarthy (0-3); M Rodgers (0-1), A Shanagher (1-1), I Galvin. Subs: P Flanagan for A Fitzgerald, D Fitzgerald for D McInerney, D McMahon for C Galvin, R Taylor (0-1) for I Galvin, G Cooney (0-2) for M Rodgers, S Golden (0-1) for A Shanagher.
Kilkenny – E Murphy; T Walsh, H Lawlor, P Deegan; D Corcoran, P Walsh, C Browne; R Reid (0-3), R Leahy (0-1); A Mullen (0-3), W Walsh, TJ Reid (0-9); J Bergin, B Ryan (0-2), E Cody (0-4). Subs: M Keoghan (1-0) for W Walsh, C Wallace for T Walsh, D Blanchfield (0-1) for R Leahy, N Brassil (0-1) for B Ryan, A Murphy (0-1) for A Mullen, L Blanchfield for J Bergin, C Buckley for R Reid.
Referee – J Murphy.

Allianz HL Division 1 Group B round 5
At Corrigan Park
Antrim 2-23
Laois 1-22
Antrim – R Elliott; D McMullan, G Walsh, S Rooney; E Campbell (1-1), P Burke (0-1), A O’Brien (0-1); R McGarry, M Bradley; N McKenna (0-2), Conor Johnston, E O’Neill (0-2); D McCloskey, C Cunning (0-9), S Elliott (0-5). Subs: P McCallin for Conor Johnston, M Donnelly for G Walsh, C Clarke (0-2) for D McCloskey, Ciaran Johnston for M Bradley, N McCormack (1-0) for E O’Neill, R McCambridge for A O’Brien, C Bohill for N McKenna.
Laois – E Rowland (0-1); L Cleere, S Downey, D Conway; R Mullaney (0-1), C McEvoy, S Maher (0-2); J Kelly (0-5), P Purcell (0-2); E Lyons, J Keyes, C Collier (0-1); W Dunphy (0-2), R King (0-3), C Dwyer. Subs: D Hartnett for D Conway, A Dunphy (0-2) for C Collier, TJ Scully (1-3) for W Dunphy, J Ryan for J Keyes, M Whelan for L Cleere.
Referee – J Keenan.

Allianz HL Division 1 Group B round 5
At Chadwicks Wexford Park
Wexford 0-25
Dublin 1-18
Wexford – M Fanning (0-4); S Reck, L Ryan, C Flood (0-1); Joe O’Connor, S Murphy, G Bailey; L Chin (0-10), D O’Keeffe (0-1); R O’Connor (0-3), C McDonald (0-1), L Og McGovern; P Morris (0-3), K Foley, Jack O’Connor. Subs: C Firman for S Reck, A Nolan (0-1) for K Foley, M Dwyer (0-1) for Jack O’Connor, C Devitt for Joe O’Connor, H Kehoe for G Bailey.
Dublin – S Brennan; C O’Callaghan (0-1), E O’Donnell, J Madden; C Burke, L Rushe, D Gray (0-1); R McBride, C Crummey; D Sutcliffe (0-2), D Burke (1-10), M Schutte; C Boland (0-1), R Hayes, D Keogh. Subs: F Whitley (0-1) for M Schutte, J Malone (0-1) for C Crummey, P Smyth for D Keogh, P Crummey for D Sutcliffe, O O’Rorke (0-1) for D Burke.
Referee – C McAllister.

Allianz HL Division 2B round 5
At Celtic Park
Derry 1-26
Roscommon 0-14
Derry – O O’Doherty; C McAllister, B Og McGilligan, D McCloskey; Sean Cassidy, C Kelly, M McGrath; J Mullan (0-5), G Bradley (1-2); M McGuigan (0-1), C O’Doherty (0-7), R Mullan (0-1); O McKeever (0-4), Shea Cassidy (0-1), Se McGuigan (0-3). Subs; D Foley (0-2) for Shea Cassidy, B Laverty for R Mullan, R McWilliams for C O’Doherty, A Grant for Se McGuigan, C McGilligan for D McCloskey.
Roscommon – E Lawless; P Dolan, D Fallon, N Connaughton; E Costello (0-2), S Naughton, P Kellehan; B McGahon, E Coyle; C Dolan (0-10), J Kilkenny, C Kennelly; M Comerford, C Mulry (0-1), M Brennan. Subs: C Kenny (0-1) for C Kennelly, C Coyle for M Comerford, O Kelly for M Brennan, P Nolan for P Dolan, D Treacy for C Mulry, T Fallon for E Coyle, D Heavey for J Kilkenny.
Referee – C Cunning.

Allianz HL Division 2B round 5
At Elverys MacHale Park
Kildare 2-24
Mayo 1-19

Allianz HL Division 3A round 4
At Glennon Brothers Pearse ParkMonaghan – P Bermingham; C Flynn, S Tierney, C Merrick; S Slevin, D Hughes, C Guinan; B Flanagan, M Treanor (0-3); C McHugh (0-1), H Byrne (1-1), F Rafter (0-4); N Garland (0-6), S Lambe (0-4), B McGuigan. Subs: P McGahon (0-1) for C McHugh, A Burns for B McGuigan, C McNally for C Guinan.
Longford – C Gallagher; J Casey, K Murray, C McLoughlin; B Hanley (1-1), S Creaven (1-0), D Sheedy; P Barden, J Mulhern (0-1); C Kavanagh, J O’Brien (0-7), L Kelly; E Tully, D Connell (0-1), S O’Brien. Subs: D Buckley (1-2) for E Tully, C Mullane for C Kavanagh, E Naughton for P Barden, M Coyle (0-1) for J O’Brien, G Moore for C McLoughlin, R Murray for L Kelly.
Referee – B Keon.

Allianz HL Division 3A round 4
At Healy Park
Sligo 1-18
Tyrone 0-13`
Sligo – S Fleming; J Weir, N Feehily, N Kilcullen; K Banks (0-3), R McHugh, G Connolly; K O’Kennedy, T O’Kelly Lynch; C Hanniffy, J McHugh (0-3), F Cawley (0-1); T Cawley, G O’Kelly Lynch (1-11), A Kilcullen. Subs: M Hanniffy, M Munnelly, K Prior, F Moylan.
Tyrone – C McElhatton; SP McKernan, A Crossan, C McNally; D Rafferty, L Devlin, S Donaghy; B McGurk, C Kearns; T Morgan (0-2), D Casey (0-7), M Little; C Ferguson (0-1), CJ McGourty (0-1), C Grogan (0-2).
Referee – K Brady.

 

Sunday 6 June

Allianz HL Division 1 Group A round 4
At TEG Cusack Park
Tipperary 4-27
Westmeath 0-16
Tipperary – B Hogan; C Barrett, P Maher, B Heffernan (0-2); R Byrne, B Maher (0-1), B McGrath; M Breen (0-2), P Cadell (0-2); D McCormack (0-1), N McGrath (0-1), W Connors (0-1); J McGrath (1-1), S Callanan (0-1), J Forde (2-7). Subs: J Morris (0-3) for J Forde, A Flynn (0-2) for D McCormack, P Flynn (0-1) for N McGrath, C Morgan for B Heffernan, M Kehoe (1-2) for J McGrath, J Quigley for C Barrett.
Westmeath – N Conaty; D Egerton, T Gallagher, C Shaw; A Craig, T Doyle, P Scally; C Boyle (0-1), R Greville (0-2); A Clarke, K Doyle (0-3), J Boyle; J Coll, N Mitchell, C Doyle (0-5). Subs: D McNicholas (0-2) for K Doyle, D Clinton (0-3) for J Coll, K Regan for P Scally, A Cox for A Clarke, S Clavin for C Boyle, E Ahearn for C Doyle.
Referee – L Gordon.

Allianz HL Division 1 Group A round 4
At Pearse Stadium
Galway 4-28
Waterford 3-23
Galway – E Murphy; S Cooney, G McInerney, D Morrissey; P Mannion, D Burke (0-1), F Burke; J Coen, J Canning (1-8); S Loftus (0-2), C Mannion (0-2), A Tuohy (1-0); C Whelan (0-6), C Cooney (0-3), B Concannon (2-2). Subs: E Niland (0-4) for J Coen, A Harte for S Cooney, J Fitzpatrick for A Harte, J Cooney for A Tuohy, TJ Brennan for F Burke, S Linnane for S Loftus, K Cooney for J Canning, C Walsh for J Fitzpatrick.
Waterford – S O’Brien; C Gleeson, C Prunty, S McNulty; C Lyons (0-5), A Gleeson, S Keating; J Barron (0-2), J Dillon; N Montgomery (0-1), J Prendergast (1-2), K Bennett (0-1); Shane Bennett (1-1), Stephen Bennett (0-8), D Hutchinson (1-2). Subs: J Fagan for N Montgomery, P Curran (0-1) for J Dillon, D Lyons for Shane Bennett, B Power for K Bennett, K Moran for C Gleeson, P Hogan for J Prendergast, S Fives for S Keating.
Referee – F Horgan.

Allianz HL Division 1 Group B round 4
At UPMC Nowlan Park
Kilkenny 1-29
Laois 0-22
Kilkenny – E Murphy; T Walsh, J Holden, P Deegan; D Corcoran, H Lawlor, M Carey (0-1); R Reid (0-2), C Fogarty (0-2); A Mullen (0-2), M Keoghan (0-1), B Ryan (0-1); J Bergin (0-5), L Blanchfield (1-2), E Cody (0-11). Subs: T O’Dwyer (0-1) for B Ryan, J Donnelly (0-1) for M Keoghan, M Cody for M Carey, A Murphy for A Mullen, P Walsh for T Walsh.
Laois – E Rowland (0-1); D Conway, S Downey, D Hartnett; J Kelly (0-2), C McEvoy, S Maher (0-1); F Fennell, P Purcell (0-2); J Ryan, A Dunphy (0-1), C Collier; PJ Scully (0-11), R King (0-3), E Gaughan. Subs: W Dunphy for J Ryan, C Comerford for E Gaughan, L Cleere (0-1) for D Conway, E Lyons for C Collier, R Mullaney for S Maher, J Keyes for A Dunphy, S Bergin for R King.
Referee – R McGann.

Allianz HL Division 2A round 4
At Pairc Tailteann
Carlow 5-28
Meath 0-17
Carlow – B Treacy; D Wall, P Doyle, M Doyle; D English, G Coady (0-1), R Coady (0-1); J Kavanagh, K McDonald (2-0); J M Nolan (1-3), T Joyce (0-1), J Doyle (0-1); M Kavanagh (1-12), J Nolan (0-1), C Nolan (1-5). Subs: C Wall (0-1) for T Joyce, T Lawlor (0-1) for R Coady, P Coady (0-1) for J M Nolan, C Kavanagh for M Kavanagh, G Lawlor for R Coady, G Bennett for M Doyle, A Amond.
Meath – C Ennis; D Kelly, S Whitty, S Geraghty; J Kelly (0-1), J Toher, K Keoghan (0-2); S Brennan, D Reilly; D McGowan, J Regan (0-5), A Douglas (0-2); A Gannon (0-1), M O’Sullivan (0-1), P Conneely. Subs: P O’Hanrahan (0-4) for D Reilly, E O’Donnchadha (0-1) for D McGowan, C Rogers for P Conneely, S Morris for K Keoghan, B McGowan, G Murphy for D Kelly, I Bermingham for J Regan.
Referee – R Fitzsimmons.

Allianz HL Division 2A round 4
At Birr
Offaly 5-25
Down 1-19
Offaly – C Clancy; P Delaney, C Burke, D King; J Keenaghan, B Conneely, K Sampson (0-1); L Fox (0-1), R Ravenhill; J Sampson (0-3), L Langton (2-3), B Duignan (1-0); O Kelly (1-0), S Kinsella, E Cahill (1-11). Subs: J Murphy (0-3) for B Duignan, D Nally (0-1) for L Fox, A Treacy (0-1) for J Keenaghan, C Langton for S Kinsella, P Guinan for P Delaney, S Dooley (0-1) for R Ravenhill, L O’Connor for J Sampson.
Down – S Keith; M Hughes, C Cassidy, C Taggart; M Conlon, C Woods (1-0), L Savage; D Hughes (0-1), E Sands (0-3); P McCrickard (0-1), R McCusker (0-1); R Costello (0-4); D Sands, P Sheehan (0-5), J Doran. Subs: P Savage for J Doran, G Hughes for M Hughes, M Fisher for P McCrickard, O MacManus (0-4) for P Sheehan, PJ Davidson for D Hughes, R Campbell for R McCusker, D Og Rooney for C Cassidy.
Referee – S Hynes.

Allianz HL Division 2B round 4
At Celtic Park
Derry 3-22
Donegal 3-21
Derry – O O’Doherty; C McAllister, B Og McGilligan, D McCloskey; Sean Cassidy, C Kelly, M McGrath; J Mullan (1-1), G Bradley (0-1); M McGuigan, C O’Doherty (0-13), R Mullan (0-3); O McKeever (0-1), B Cassidy (1-2), Sé McGuigan (1-1). Subs: Shea Cassidy for O McKeever, B Laverty for R Mullan.
Donegal – L White; P Doherty, S Gillespie, M Callaghan; C McDermott, G Browne, M Donoghue; C O’Grady (0-1), D Cullen (0-1); C Matthewson (1-4), R McDermott (1-2), G Gilmore (1-1); B Lafferty, D Coulter (0-10), R Ryan (0-2). Subs: S McVeigh for M Callaghan, R Hilferty for P Doherty, R Campbell for B Lafferty.
Referee – J Clarke.

Allianz HL Division 2B round 4
At Dr Hyde Park
Kildare 4-25
Roscommon 0-10
Kildare – P McKenna; C Derivan, R Boran, S Leacy (0-1); K Whelan, D Flaherty, S Christanseen (0-1); K Aherne (0-2), P Divilly (0-5); B Byrne (0-3), J Burke (0-2), J Byrne (0-1); J Sheridan (2-5), S Ryan, D Slattery (2-1). Subs: G Keegan (0-2) for S Ryan, M Doyle for P McKenna, C Forde for Derivan, Conor Dowling (0-2) for J Burke, C Chan for D Flaherty, T Forde for G Keegan, J Travers for K Aherne.
Roscommon – E Lawless; P Dolan (0-1), D Fallon, S Trundle; E Costello, S Naughton, P Kellehan (0-1); B McGahon (0-2), A Lyons; C Mulry, J Kilkenny, C Kennelly; C Kenny (0-1), C Dolan (0-5), M Comerford. Subs: D Kelly for S Trundle, N Connaughton for A Lyons, C Coyle for D Fallon, M Brennan for C Mulry, D Heavey for C Kenny, E Coyle for J Kilkenny.
Referee – K Brady.

Allianz HL Division 3B round 4
At Darver
Louth 3-16
Fermanagh 0-15
Louth – D Connolly; M Fee, R Byrne (0-1), A Smyth; P Fortune, C Quigley, P Lynch (0-1); D O’Hanrahan, J Costelloe (1-0); S Crosbie, D Geoghegan (0-7), F Joyce; P Mathews (2-2), S Conneely, S Kerrisk (0-2). Subs: Subs: N Keenan for D O’Hanrahan, J McDonnell for C Quigley, D Kettle for S Crosbie, R Walsh (0-2) for S Conneely, T McCreesh (0-1) for F Joyce.
Fermanagh – M Curry; D Bannon, R Porteous, A Breslin; M Slevin, L McCusker, A Flanagan; F McBrien (0-1), T Cleary; C Duffy (0-1), R Bogue, C McShea (0-1); S Corrigan (0-7), J Duffy (0-4), J Tormey (0-1). Subs: T Keenan for T Cleary, R Bannon for J Tormey, D McPhillips for S Corrigan, B McPhillips for McShea.
Referee – C Flynn.

Allianz HL Division 3B round 4
At Páirc Seán Mac Diarmada
Cavan 1-20
Leitrim 1-17

 

Saturday 5 June

Allianz HL Division 1 Group A round 4
At LIT Gaelic Grounds
Limerick 0-33
Cork 2-19
Limerick – B Hennessy; R English, S Finn, B Nash (0-1); D Byrnes (0-3), D Hannon, C Coughlan (0-2); W O’Donoghue (0-1), D O’Donovan (0-1); T Morrissey (0-4), C Lynch (0-4), C Boylan; P Ryan (0-2), A Gillane (0-10), P Casey (0-2). Subs: J Boylan for S Finn, C O’Neill (0-2) for C Boylan, A Breen (0-1) for P Ryan, D O’Connell for P Casey, R Hanley for D O’Donovan, G Mulcahy for A Gillane, R Connolly for D Hannon, C O’Brien for C Cahalane.
Cork – P Collins; S O’Lear Hayes, D Cahalane (0-1), N O’Leary; G Millerick, M Coleman (0-2), R Downey; B Hennessy, D Connery; C Cahalane (0-1), S Kingston (0-2), R O’Flynn (0-1); J O’Connor (2-1), D Dalton (0-2), T Deasy. Subs: P Horgan (0-9) for D Dalton, L Meade for D Connery, N Cashman for R Downey, S Barrett for R O’Flynn, S Twomey for T Deasy, A Connolly for S Kingston.
Referee – A Kelly.

Allianz HL Division 1 Group B round 4
At Parnell Park
Clare 0-34
Dublin 2-23
Clare – E Quilligan; R Hayes, C Cleary, A Fitzgerald; D Ryan (0-1), J Conlon, P Fitzpatrick; C Malone (0-1), C Galvin; A McCarthy (0-4), T Kelly (0-20), S O’Donnell (0-2); A Shanagher (0-1), M Rodgers (0-2), I Galvin. Subs: D Reidy (0-1) for I Galvin, D Fitzgerald (0-2) for P Fitzpatrick, S McMahon for M Rodgers, J McCarthy for C Galvin.
Dublin – A Nolan; E O’Donnell, C O’Callaghan, A Dunphy; P Smyth, C Burke, D Gray (0-1); J Madden, C Crummey (0-2); D Sutcliffe (0-2), R Hayes (1-2), M Schutte (0-1); D Burke (0-13), E Dillon (0-1), C Boland (1-1). Subs: R McBride for P Smyth, J Hetherton for M Schutte, D Keogh for C Boland, P Crummey for E Dillon, F Whitely for D Sutcliffe.
Referee – C Cunning.

Allianz HL Division 1 Group B round 4
At Corrigan Park
Antrim 1-21
Wexford 2-18
Antrim – R Elliott; D McMullan, G Walsh, S Rooney; E Campbell, P Burke, J Maskey; K Molloy (0-4), J McNaughton (0-7); N McKenna, E O’Neill, N McManus (0-1); D McCloskey, C Cunning (0-7), C Johnston (0-1). Subs: A O’Brien for J Maskey, C Clarke (0-1) for D McCloskey, S Shannon (1-0) for E O’Neill, C Bohill for C Johnston, P Duffin for S Rooney.
Wexford – M Fanning (0-1); C Flood, L Ryan, S Donohoe (0-1); G Bailey, M Gleeson, S Murphy; L Og McGivern (0-2), D O’Keeffe; A Nolan (0-1), C McDonald (1-1), P Morris (0-1); R O’Connor (0-1), L Chin (1-9), K Foley. Subs: Jack O’Connor for R O’Connor, Joe O’Connor (0-1) for G Bailey, C Hearne for A Nolan, C Firman for S Murphy, M Dwyer for P Morris.
Referee – P Murphy.

Allianz HL Division 2A round 4
At Austin Stack Park
Kerry 4-30
Wicklow 1-17
Kerry – D Delaney; J O’Connor, C Savage, C O’Keeffe; E Ross, J Diggins (0-1), F McCarthy; P O’Connor, T O’Connor (0-1); F O’Sullivan, D Collins (0-1), B Mahony; S Conway (1-13), S Nolan (0-3), C Hussey (0-4). Subs: M Leane (0-1) for D Collins, M Boyle (2-3) for T O’Connor, C Walsh (0-1) for B Mahony, E Leen for E Ross, P Boyle (0-2) for F O’Sullivan, S Sheehan for E Leen, N Guerin (1-0) for C Hussey.
Wicklow – C McNally; B Kearney, M Mangan, M O’Brien; G Byrne, J Henderson, P Keane; D Staunton (0-1), S Cranley; P Doran, E Kearns, L Evans; G Hughes (1-1), C Moorehouse (0-13), M Lee (0-2). Subs: E McCormack for P Doran, A O’Brien for S Cranley, C Breen for M Mangan, M Murphy for D Staunton, W Kinsella for M Lee, G Weir for J Henderson, J Byrne for L Evans

 

Sunday 30 May 2021

Allianz FL Division 1 South round 3
At St Jarlath’s Park
Dublin 2-16
Galway 1-15
Dublin – M Shiel; M Fitzsimons, J Cooper, D Byrne; E Murchan, S McMahon, E Lowndes; B Fenton (0-2), P O Cofaigh Byrne; N Scully, C Kilkenny (0-3), B Howard; C Basquel (0-2), C O’Callaghan (1-3), C Costello (0-6). Subs: S Bugler for P O Cofaigh Byrne, R McDaid for S McMahon, D Mullin for N Scully, A Byrne (1-0) for C Basquel, T Lahiff for J Cooper.
Galway – B Power; J Glynn, S Mulkerrin, S Kelly; K Molloy, D McHugh (0-1), L Silke; F O Laoi, P Conroy (0-1); P Kelly, P Cooke (0-2), J Heaney; M Tierney (1-0), S Walsh (0-10), R Finnerty (0-1). Subs: E Brannigan for P Kelly, C Potter for J Glynn, M O Bairead for F O Laoi, T Culhane for R Finnerty, T Flynn for P Cooke, J Duane for K Molloy.
Referee – B Cawley.

Allianz FL Division 1 South round 3
At Dr Hyde Park
Kerry 2-15
Roscommon 1-12
Kerry – K Fitzgibbon; G O’Sullivan, J Foley, T O’Sullivan; B O Beaglaoich, G Crowley, M Breen; D Moran, D O’Connor (0-3); S O’Brien, R Buckley (0-1), P Geaney (0-3); D Clifford (1-4), T Brosnan (0-2), P Clifford (0-2). Subs: S O’Shea for R Buckley, P Murphy for G O’Sullivan, T Walsh for T Brosnan, T Morley for T O’Sullivan, G White for P Geaney, J Sherwood for D Moran, J O’Connor (1-0) for S O’Brien.
Roscommon – C Lavin; C Daly, D Murray, B Stack; R Daly, C Hussey, R Hughes (0-1); E Smith (0-1), T O’Rourke; N Kilroy, C Murtagh (0-3), S Killoran; D Murtagh (0-3), D Smith (0-2), C Cox (0-2). Subs: C McKeon for D Smith, P Gillooly for C Cox, H Darcy for N Kilroy, E Nolan for T O’Rourke, S Mullooly for R Daly, C Devaney (1-0) for S Killoran, D Ruane for D Murtagh.
Referee – J McQuillan.

Allianz FL Division 2 North round 3
At TEG Cusack Park
Down 0-13
Westmeath 1-9
Down – R Burns; P Fegan, B McArdle, G Collins; P Laverty (0-1), D O’Hagan, D Guinness; J Flynn, R McEvoy; L Kerr (0-1), C Doherty, C Mooney (0-1); P Devlin (0-2), C Quinn (0-7), C McCrickard. Subs: T McInerney for B McArdle, B O’Hagan (0-1) for P Devlin, L Middleton for R McEvoy, J Guinness for C Quinn, K McKernan for D O’Hagan, S McConville for C McCrickard.
Westmeath – J Daly; J Smith, K Maguire, B Sayeh; J Dolan, R Wallace, J Gonoud; S Duncan, R Connellan; D Lynch, S McCartan, G Egan (0-1); R O’Toole (0-1), J Heslin (0-6), L Loughlin. Subs: D Corroon for D Lynch, K Martin for S McCartan, B Kelly (0-1) for L Loughlin, F Ayorinde (1-0) for S Duncan, C Coughlan for J Smith, T McDaniel for K Martin.
Referee – S Lonergan.

Allianz FL Division 2 North round 3
At Elverys MacHale Park
Mayo 3-17
Meath 2-12
Mayo – R Hennelly; E O’Donoghue, O Mullin, L Keegan; M Plunkett (0-1), S Coen, F Boland (0-1); M Ruane (0-2), J Carney; D O’Connor, D McHale (0-2), B Walsh (0-2); R O’Donoghue, C O’Connor (1-4), J Carr (2-1). Subs: C Boyle for L Keegan, P Towey (0-3) for C O’Connor, E McLaughlin for F Boland, A O’Shea (0-1) for J Carney, D Coen for E O’Donoghue, J Flynn for D McHale, T Conroy for J Carr.
Meath – H Hogan; S Lavin, C McGill, E Harkin; J O’Connor (0-1), B Conlon (1-0), C Hickey; B Menton (1-0), D Dillon; E Wallace (0-2), J Scully, J Flynn (0-1); J Wallace, D Campion, J Conlon (0-4). Subs: S McEntee for B Conlon, D Keogan for C Hickey, P Harnan for D Dillon, D Dixon for D Campion, M Newman (0-4) for J Scully, R Ryan for J Conlon, L Byrne for H Hogan.
Referee – M McNally.

Allianz FL Division 2 South round 3
At Cusack Park
Cork 0-22
Clare 1-18
Cork – M Martin; S Powter, D O’Mahony, K Flahive; T Corkery (0-2), S Meehan, M Taylor (0-1); I Maguire (0-1), P Walsh (0-1); S White (0-1), R Deane, K O’Driscoll (0-1); J O’Rourke (0-4), C Sheehan, L Connolly (0-4). Subs: C Kiely for D O’Mahony, C O’Mahony (0-5) for C Sheehan, B Hurley (0-2) for S White, M Collins for P Walsh, P Ring for S Powter, K O’Donovan for T Corkery, D Gore for L Connolly.
Clare – S Ryan; C Russell, C Brennan, K Harnett; C O’Dea, S Collins, D Walsh; D O’Neill (0-1), C O’Connor (0-1); D Bohannon (0-1), E Cleary (0-4), P Lillis (0-1); G Cooney (0-1), D Tubridy (1-8), J McGann. Subs: D Ryan for K Harnett, C O hAinifein for S Ryan, E McMahon for D Walsh, K Sexton for G Cooney, A Griffin (0-1) for J McGann, C Murray for D O’Neill.
Referee – D O’Mahoney.

Allianz FL Division 2 South round 3
At MW Hire O’Moore Park
Kildare 2-18
Laois 1-8
Kildare – M Donnellan; M Dempsey, M O’Grady, D Hyland; K Flynn (1-1), E Doyle, R Houlihan; L Flynn (1-0), K Feely (0-1); N Flynn (0-4), F Conway (0-1), P Cribbin; J Hyland (0-4), D Kirwan, B McLoughlin (0-1). Subs: A Masterson (0-2) for K Feely, S O’Sullivan (0-3) for B McLoughlin, A Beirne for D Kirwan, P Brophy for N Flynn, S Ryan for R Houlihan, C Hartley (0-1) for P Cribbin.
Laois – N Corbet; R Pigott, M Timmons, G Dillon; S Lacey, P O’Sullivan, A Farrell; D O’Reilly, J O’Loughlin; B Byrne, K Lillis, E Lowry (0-1); P Kingston, G Walsh (1-5), E O’Carroll (0-2). Subs: B Carroll for D O’Reilly, M Barry for P Kingston, E Buggie for P O’Sullivan, F Crowley for M Timmons, B Daly for B Byrne, S Byrne for J O’Loughlin, R Munnelly for G Walsh.
Referee – P Faloon.

Allianz FL Division 4 North round 3
At Corrigan Park
Antrim 2-17
Leitrim 1-19
Antrim – L Mulholland; J McAuley, R Johnston, P Healy; M Jordan, J Laverty, E Walsh; C Stewart (1-0), N McKeever; D McAleese, C Murray (1-1), P McBride (0-3); O Eastwood (0-6), R McCann (0-2), R Murray (0-2). Subs: K Small for R Murray, D Lynch for J Laverty, J Crozier for R Johnston, T McCann (0-1) for C Murray, C Small (0-1) for D McAleese, P Cunningham (0-1) for N McKeever, N Delargy for E Walsh.
Leitrim – B Flynn; C Reynolds, P Maguire, J Mitchell; O Madden, J Gilheany, A Flynn; D McGivern (0-1), D Wrynn; S Quinn, M Plunkett (0-3), P Dolan; S Moran, K Beirne (0-8), T Prior (0-2). Subs: M Diffley for A Flynn, K Keegan for S Moran, N McGovern (0-1) for D Wrynn, E Sweeney (1-4) for D McGovern, D Bruen for S Quinn, N Brady for P Dolan.
Referee – K Faloon.

Allianz FL Division 4 North round 3
At Haggardstown
Louth 3-18
Sligo 1-14
Louth – C Lynch; D Corcoran, D Campbell, D McKinney; E Carolan, A Williams, E Callaghan (0-1); B Duffy (0-3), C Byrne (0-3); C Downey (0-1), S Mulroy (2-3), L Jackson (0-1); C Keenan (1-2), C Grimes (0-1), R Burns. Subs: N Sharkey for A Williams, S Marry for R Burns, D Byrne (0-3) for B Duffy, C McKeever for L Jackson, E Duffy for C Downey.
Sligo – E Kilgallon (0-1); R Feehily, E McGuinness, E Lyons; K Cawley (0-1), P McNamara, D Cummins; P O’Connor, P Kilcoyne; C Griffin, S Carrabine (0-4), M Gordon (1-1); N Rooney (0-1), N Murphy (0-4), C Lally. Subs: R Og Murphy for N Rooney, C Brehany for P O’Connor, S Power for M Gordon, B Gorman (0-1) for C Lally, P Naughton (0-1) for C Griffin, P Laffey for D Cummins, N Mullen for R Feehily.
Referee – S Laverty.

Allianz HL Division 1 Group B round 3
At UPMC Nowlan Park
Kilkenny 2-27
Wexford 0-23
Kilkenny – E Murphy; T Walsh, H Lawlor, P Deegan (0-1); D Corcoran, P Walsh, C Browne; R Reid, C Buckley; A Mullen, J Donnelly, B Ryan (1-4); J Bergin, TJ Reid (1-18), A Murphy (0-3). Subs: E O’Shea (0-1) for J Bergin, C Fogarty for C Buckley, J Maher for B Ryan, M Carey for TJ Reid, L Blanchfield for A Mullen.
Wexford – J Lawlor; S Reck, L Ryan, Joe O’Connor (0-1); G Malone, M O’Hanlon, Jack O’Connor; A Nolan (0-2), D O’Keeffe (0-1); L Og McGovern, R O’Connor (0-4), C Devitt; L Chin (0-13), M Dwyer, H Kehoe. Subs: G Bailey for Joe O’Connor, Joe O’Connor for G Malone, C McDonald (0-1) for C Devitt, K Foley for H Kehoe, D Dunne for D O’Keeffe, C Flood for Jack O’Connor, P Morris for M Dwyer, S Murphy (0-1) for D Dunne.
Referee – C Lyons.

Allianz HL Division 3A round 3
At Inniskeen
Armagh 1-27
Monaghan 2-15

 

Saturday 29 May

Allianz FL Division 1 North round 3
At Athletic Grounds
Armagh 1-16
Donegal 1-16
Armagh – B Hughes; R Finn, J Morgan (0-1), G McCabe; C Mackin, A McKay, C O’Hanlon (0-1); N Grimley, J Og Burns; R McQuillan (0-1), R O’Neill (0-1), J Hall (0-1); R Grugan (0-3), O O’Neill (0-3), S Campbell (0-4). Subs: C Turbitt for J Morgan, T Kelly (1-1) for R McQuillan, P Hughes for R Finn, A Murnin for J Og Burns, J Grugan for O O’Neill.
Donegal – S Patton; B McCole, S McMenamin, E McHugh; R McHugh (0-1), E Ban Gallagher, P Brennan; H McFadden, C McGonagle; C Thompson (0-1), P Mogan, M Langan (1-1); P McBrearty (0-8), E McGettigan, N O’Donnell (0-2). Subs: O McNiallais for P Brennan, C O’Donnell (0-2) for E McGettigan, C Ward (0-1) for E McHugh, J McGee for H McFadden, E O’Donnell for C Thompson.
Referee – M Deegan.

Allianz FL Division 1 North round 3
At Healy Park
Tyrone 0-14
Monaghan 0-14
Tyrone – N Morgan; C Munroe, R McNamee (0-1), R Brennan; M McKernan, F Burns, P Harte; M Donnelly (0-1), R Donnelly; K McGeary (0-2), D Canavan (0-2), C Meyler; D McCurry (0-5), C McKenna (0-1), P Donaghy (0-1). Subs: M Bradley for P Donaghy, T McCann for C Munroe, M O’Neill for R Donnelly, L Rafferty for R Brennan, N Sludden for D Canavan, C Shields for M McKernan.
Monaghan – R Beggan (0-2); K Duffy, C Boyle, R Wylie; K O’Connell, K McMenamin, R McAnespie (0-1); D Hughes, K Lavelle; S O’Hanlon (0-2), A Mulligan, M Bannigan; C McCarthy (0-1), C McManus (0-6), S Jones. Subs: K Hughes for S Jones, D Ward (0-1) for D Hughes, N Kearns for A Mulligan, J McCarron (0-1) for K O’Connell, S Hanratty for K McMenamin, D Malone for S O’Hanlon.
Referee – D Coldrick.

Allianz FL Division 3 North round 3
At Kingspan Breffni
Derry 1-16
Cavan 2-11
Derry – O Lynch; C McKaigue, B Rogers, P McGrogan; P McNeill, G McKinless, C Doherty; C Glass (0-1), E Bradley (0-3); E Doherty, N Loughlin (1-3), C McFaul; B Heron (0-1), S McGuigan (0-8), P Cassidy. Subs: M McEvoy for B Rogers, O McWilliams for B Heron, B McCarron for P McGrogan, J Doherty for P Cassidy, S Downey for N Loughlin.
Cavan – R Galligan (0-2); K Clarke, P Faulkner, C Conroy; C Reilly, O Kiernan (0-1), L Fortune (0-2); C Brady, K Brady; M Reilly (1-0), G McKiernan (1-3), C McGovern (0-1); N Murray (0-1), P Lynch, C Madden. Subs: M Argue for N Murray, C Smith for C McGovern, T E Donohoe for C Conroy, T Galligan for P Lynch, C Timoney (0-1) for C Madden, S Murray for K Brady, O Pierson for T E Donohoe.
Referee – P Hughes.

Allianz FL Division 3 North round 3
At Brewster Park
Fermanagh 1-15
Longford 0-18
Fermanagh – C Snow; A Breen (0-2), J Cassidy, L Flanagan; K Connor, J McMahon, K McDonnell; D Leonard, S McGullion; C Corrigan (0-1), T Bogue (0-1), J Largo Ellis; D McCusker, D McGurn (0-3), S Quigley (1-8). Subs: C Love for S McGullion, S McNally for C Love, U Kelm for T Bogue, C Love for S McNally, R O’Callaghan for D Leonard, S McGullion for D McGurn.
Longford – P Collum; P Fox, A Farrell, C P Smyth; G Rogers, M Quinn, D Reynolds (0-1); D McGivney, D Gallagher (0-2); D Mimnagh, B McKeon (0-2), L Connerton; R Smyth (0-8), L Moran (0-1), R Brady (0-2). Subs: J Hagan (0-1) for L Connerton, D Doherty (0-1) for R Smyth, S Kenny for D McGivney, I O’Sullivan for B McKeon.
Referee – L Devenney.

Allianz FL Division 3 South round 3
At Aughrim
Limerick 2-19
Wicklow 1-12
Limerick – D O’Sullivan; S O’Dea, B Fanning, M Donovan; R Childs, I Corbett (0-1), G Brown; D Treacy, T Childs (0-1); T Griffin (0-1), R Bourke (0-2), A Enright (0-1); D Neville (1-3), C Fahy, H Bourke (1-7). Subs: P Maher for G Brown, C Sheehan (0-1) for T Griffin, P De Brun for A Enright, S O’Carroll (0-1) for R Bourke, L Murphy for R Childs, G Stack (0-1) for D Neville.
Wicklow – M Jackson (0-3); J Snell, R O’Brien, O Manning; K Quinn (0-2), N Donnelly, D Devereux; P O’Toole (0-1), D Healy; D Fitzgerald, M Kenny, C Byrne; E Darcy (1-4), S Furlong (0-1), JP Hurley. Subs: E Murtagh for R O’Brien, P O’Connor (0-1) for C Byrne, F O’Shea for O Manning, J Crowe for P O’Toole.
Referee – N McKenna.

Allianz FL Division 3 South round 3
At Bord Na Mona O Connor Park
Offaly 1-17
Tipperary 1-12
Offaly – P Dunican (0-3); D Dempsey (0-1), E Rigney, N Darby; C Doyle, C Stewart, J Hayes; E Carroll, C Mangan; S Horan, P Cunningham, A Sullivan (0-3); B Allen (0-3), C Farrell (1-3), R McNamee. Subs: J Lalor for C Mangan, N McNamee (0-3) for R McNamee, B Carroll (0-1) for A Sullivan, C Donohoe for J Hayes, J Maher for B Allen, A Leavy for E Carroll, R Egan for C Doyle, C Donnelly for D Dempsey.
Tipperary – E Comerford (0-1); T Fitzgerald, J Feehan, A Campbell; E Moloney, C O’Shaughnessy, P Feehan; S O’Brien (0-1), Conal Kennedy (0-1); B Fox, J Kennedy (0-1), C Bowe (0-2); Coleman Kennedy, C Sweeney (1-2), S O’Connor. Subs: P Ryan (0-3) for S O’Connor, K Fahey for J Feehan, P Looram (0-1) for E Moloney, J Harney for C O’Shaughnessy, J Lonergan for B Fox, L Boland for Colman Kennedy, B Maher for P Feehan, S Foley for J Kennedy.
Referee – J Bermingham.

Allianz FL Division 4 South round 3
At Netwatch Cullen Park
Carlow 2-12
Wexford 2-11
Carlow – C Cunningham; J Lowry, S Redmond, L Roberts; S Gannon (1-0), J Murphy (0-1), J Moore; E Ruth, D Foley (0-4); J Morrissey (1-1), J Clarke, C Doyle; C Blake (0-1), P Broderick (0-5), C Mullins. Subs: C Hulton for C Doyle, S Bambrick for C Mullins, J McGrath for C Blake, S O’Neill for P Broderick.
Wexford – D Brooks; E Porter, M O’Connor (0-1), C Carthy; P Hughes, G Sheehan, B Malone; L Coleman (1-0), N Hughes; T Byrne (0-3), S Nolan (1-1), K O’Grady; M Rossiter (0-3), R Brooks, B Brosnan (0-1). Subs: D Waters for N Hughes, J Tubritt (0-1) for R Brooks, S Doyle (0-1) for M Rossiter, J Dunne for S Nolan.
Referee – F Smyth.

Allianz HL Division 3A round 3
At Markievicz Park
Sligo 5-23
Longford 2-19
Sligo – M Davey; J Weir, N Feehily, D Cawley; M Hanniffy, R McHugh, G Connolly; K Banks (0-2), T O’Kelly Lynch (0-3); M Munnelly (0-2), F Cawley (0-1), J McHugh (1-2); T Cawley (1-2), G O’Kelly Lynch (3-9), A Kilcullen. Subs: F Moylan (0-1) for M Munnelly, D Rolston for M Hannify, E Comerford (0-1), A Wall for F Cawley, E Scully for G O’Kelly Lynch, E Rua McGowan for J Weir.
Longford – C Gallagher; J Casey, E Naughton (0-1), E Kiernan; B Hanley, S Creaven (0-2), D Sheedy (0-1); J Mulhern (1-0), K Murray; D Buckley (0-3), J O’Brien (0-11), L Kelly; I Campbell, C Kavanagh, A Sheridan. Subs: M Coyle (1-0) for I Campbell, G Moore for J Casey, R Murray for E Kiernan, E Tully (0-1) for C Kavanagh.
Referee – S Guinan.

 

Sunday 23 May

Allianz FL Division 1 South round 2
At Semple Stadium
Dublin 4-9
Kerry 1-18
Dublin – E Comerford; E Murchan, D Byrne, M Fitzsimons; J McCarthy, J Small, R McDaid; B Fenton (0-1), T Lahiff; N Scully, C Kilkenny (0-1), S McMahon; P Small (0-3), C O’Callaghan (2-1), C Costello (2-3). Subs: C Basquel for T Lahiff, D Mullin for P Small, E Lowndes for R McDaid, P McMahon for J Small, S Bugler for C Kilkenny, J Cooper for S McMahon, B Howard for N Scully.
Kerry – K Fitzgibbon; B O Beaglaoich, T Morley, J Foley; P Murphy (0-2), G Crowley, G White; D Moran, D O’Connor (0-2); D Moynihan (0-2), S O’Shea (0-4), P Geaney (0-1); D Clifford (1-6), K Spillane, P Clifford (0-1). Subs: T Walsh for K Spillane, R Buckley for P Geaney, A Spillane for D Moran, S O’Brien for P Clifford, G O’Sullivan for B O Beaglaoich, J Sherwood for G White, M Burns for D Moynihan.
Referee – S Hurson.

Allianz FL Division 1 South round 2
At Pearse Park
Galway 2-16
Roscommon 1-13
Galway – B Power; S Kelly, S Mulkerrin, J Glynn; K Molloy, D McHugh, L Silke; M Tierney, P Conroy; P Kelly (1-0), D Comer (0-2), F O Laoi; R Finnerty (0-5), E Brannigan, S Walsh (0-7). Subs: P Cooke for P Kelly, J Heaney (0-1) for E Brannigan, D Conneely for R Finnerty, T Culhane (1-1) for M Tierney, R Steede for D Comer, J Duane for D McHugh, G O’Donnell for K Molloy.
Roscommon – C Lavin; D Murray, G Patterson, N Daly; B Stack, R Hughes, S Mullooly; E Nolan, T O’Rourke; C Devaney, C Cregg, E Smith (0-1); D Smith (0-7), C McKeon, C Murtagh (1-5). Subs: D Neary for G Patterson, C Hussey for R Hughes, D Murtagh for C Devaney, S Killoran for C McKeon, C Cox for C Cregg, N Kilroy for E Nolan, H Darcy for C Murtagh.
Referee – D Coldrick.

Allianz FL Division 2 North round 2
At the Athletic Grounds
Meath 2-15
Down 0-14
Meath – A Colgan (0-1); S Lavin, C McGill, C Hickey (0-1); E Harkin, S McEntee, D Keogan; B Menton, P Harnan; E Devine (0-1), B McMahon (0-1), M Costello (0-1); J Morris (0-7), T O’Reilly (0-1), C O’Sullivan (2-1). Subs: R Ryan for E Harkin, J Wallace for T O’Reilly, E Wallace (0-1) for C Hickey, J Scully for B McMahon, J Conlon for J Morris, D Campion for C O’Sullivan, G McCoy for S McEntee.
Down – M Reid; P Fegan, G McGovern, P Murdock; P Laverty, D O’Hagan, C Mooney; R McEvoy (0-2), J Flynn; J Guinness, B O’Hagan (0-1), L Kerr; D Guinness, C Quinn (0-4), P Devlin (0-5). Subs: C Doherty for J Guinness, P Branagan for C Mooney, S McConville for L Kerr, G Collins for D O’Hagan, C Gough for J Flynn, C McCrickard (0-2) for B O’Hagan, D Savage for C Quinn.
Referee – N Cullen.

Allianz FL Division 2 South round 2
At St Conleth’s Park
Clare 1-13
Kildare 0-13
Clare – S Ryan; C Russell, C Brennan, E Collins; C O’Dea, S Collins, D Walsh; D O’Neill, C O’Connor; P Lillis, E Cleary (0-7), D Bohannon (0-1); G Cooney (0-1), D Tubridy (0-3), K Sexton. Subs: J McGann (1-0) for K Sexton, E McMahon (0-1) for D Bohannon, A Sweeney for D Walsh, K Harnett for E Collins, A Griffin for G Cooney, D Masterson for P Lillis, C Murray for D O’Neill.
Kildare – M Donnellan; M Dempsey, M O’Grady, E Doyle; K Flynn, S Ryan, R Houlihan; L Flynn, A Masterson; A Beirne, N Flynn (0-4), P Cribbin; J Hyland (0-4), K Feely (0-2), D Kirwan (0-1). Subs: C Kavanagh for S Ryan, F Conway for A Beirne, D Malone for E Doyle, P Brophy for A Masterson, S O’Sullivan (0-2) for D Kirwan, B McLoughlin for P Cribbin.
Referee – F Kelly.

Allianz FL Division 4 North round 2
At Avantcard Pairc Seán MacDiarmada
Louth 0-19
Leitrim 0-10
Louth – M McEneaney; D Corcoran (0-1), D Campbell, D McKinney; L Jackson (0-2), A Williams (0-1), E Callaghan; B Duffy, C Byrne (0-1); C Keenan (0-2), S Mulroy (0-6), C Downey (0-2); M Corcoran, C Grimes (0-1), R Burns. Subs: C Lynch for M McEneaney, E Carolan (0-1) for D Corcoran, D Byrne (0-2) for C Byrne, N Sharkey for D McKinney.
Leitrim – B Flynn; C Reynolds, P Maguire, D Bruen; O Madden, J Gilheaney, C McGloin; D McGovern, D Wrynn; S Quinn, M Plunkett (0-4), K Keegan (0-5); D Rooney, K Beirne, C Dolan. Subs: E Sweeney (0-1), R O’Rourke for D McGovern, T Prior for D Rooney, O McCaffrey for D Wrynn.
Referee – P Maguire.

Allianz FL Division 4 North round 2
At Corrigan Park
Antrim 3-13
Sligo 3-12
Antrim – M Byrne; R Johnston (0-1), D Lynch, P Healy; M Jordan (1-0), J Laverty, D McAleese; C Stewart, N McKeever; R Murray (0-4), A Loughran, R McCann; O Eastwood (1-3), K Small, C Murray (0-1). Subs: P McBride (0-1) for A Loughran, R Murray (BC), J Laverty (BC), J McAuley for D Lynch, E Walsh (1-1) for K Small, T McCann for M Jordan, E McCabe for D McAleese, P Cunningham (0-1) for O Eastwood.
Sligo – E Kilgannon; R Feehily, E McGuinness, E Lyons; K Cawley, P McNamara, D Cummins (0-1); P O’Connor, P Kilcoyne; D Quinn, C Lally (0-1), C Griffin; S Carrabine (0-5), N Murphy (2-4), R Og Murphy. Subs: N Rooney (1-1) for C Griffin, M Gordon for D Cummins, N Mullen for S Carrabine, C McGovern for E McGuinness, D Conlon for R Og Murphy, G Gorman for P O’Connor, P Naughton for K Cawley.
Referee – C Dourneen.

Allianz HL Division 1 Group A round 3
At Páirc Uí Chaoimh
Cork 7-27
Westmeath 0-15
Cork – G Collins; S O’Leary Hayes (0-1), E Cadogan, S O’Donoghue; T O’Mahony (0-2), N Cashman, R Downey (0-1); D Fitzgibbon (0-2), D Connery (0-3); C Cahalane (0-1), L Meade (1-2), S Barrett (1-3); A Connolly (2-1), P Horgan (2-4), A Cadogan (1-4). Subs: T Deasy for
L Meade, S Kennefick for P Horgan, J O’Flynn for T O’Mahony, B Cooper for D Fitzgibbon, B Turnbull (0-2) for A Cadogan, S Twomey (0-1) for A Connolly,, D Meaney for D Connery.
Westmeath – E Skelly; D Egerton, T Doyle, B Doyle; A Craig (0-1), A Clarke (0-1), S Clavin; J Boyle, A Cox; N O’Brien, K Doyle (0-5), R Greville; D Glennon (0-1), N Mitchell, J Coll (0-5). Subs: E Ahearn for N O’Brien, C Doyle (0-2) for D Glennon, S Williams for E Ahearn, C Shaw for K Doyle, K Regan for B Doyle, P Scally for A Craig.
Referee – T Walsh.

Allianz HL Division 1 Group A round 3
At Walsh Park
Waterford 1-22
Limerick 0-21
Waterford – B Nolan; C Lyons (0-3), C Prunty, S Keating; Shane Bennett (0-1), I Daly (0-1), K Bennett (0-2); J Barron (0-1), A Gleeson (0-1); J Fagan (1-0), C Gleeson, J Dillon; D Hutchinson, Stephen Bennett (0-8), J Prendergast (0-2). Subs: K Moran for S Keating, M Kiely for Shane Bennett, DJ Foran for K Bennett, P Curran (0-3) for  Hutchinson, B Power for J Fagan.
Limerick – N Quaid; S Finn, D Morrissey, R English; M Quinlan, D Hannon (0-1), K Hayes (0-1); C Lynch (0-1), D O’Donovan (0-1); T Morrissey (0-3), R Hanley, C Boylan; A Gillane (0-11), S Flanagan (0-2), P Casey (0-1). Subs: W O’Donoghue for R Hanley, J Considine for D O’Donovan, C O’Neill for P Casey, P Ryan for A Gillane, A Costello for D Morrissey.
Referee – P O’Dwyer.

Allianz HL Division 1 Group B round 3
At MW Hire O’Moore Park
Clare 2-27
Laois 1-17
Clare – E Quilligan; R Hayes, C Cleary, A Fitzgerald; D Ryan (0-2), J Conlon (0-1), J Browne; C Malone (0-4), J McCarthy (0-1); S Golden, D Reidy, S O’Donnell (1-1); A Shanagher, I Galvin (0-2), A McCarthy (0-13). Subs: M Rodgers (1-2) for S Golden, D Fitzgerald (0-1) for J McCarthy, C Galvin for D Reidy, D McMahon for I Galvin, C Nolan for D Ryan, D Lohan for J Conlon, G Cooney for S O’Donnell.
Laois – E Rowland; D Conway, D Hartnett, S Downey; C Phelan, M Whelan, J Kelly (0-1); F C Fennell, P Purcell (0-2); J Ryan (0-1), C Stapleton (0-1), C Collier; PJ Scully (0-10), E Gaughan, R King (1-2). Subs: C Comerford for E Gaughan, L Cleere for C Phelan, C McEvoy for M Whelan, A Dunphy for C Stapleton, S Bergin for C Collier.
Referee – P Murphy.

Allianz HL Division 2A round 3
At Austin Stack Park
Kerry 1-24
Meath 0-24
Kerry – D Delaney; E Leen, E Murphy, J O’Connor; J Diggins, B Mahony, F Mackessy; S Nolan (1-2), P O’Connor (0-1); B O’Leary (0-4), D Collins (0-3), M Leane; S Conway (0-11), M Boyle (0-1), M O’Connor (0-2). Subs: E Ross for F Mackessy, D Hunt for B O’Leary, C Savage for J O’Connor, F O’Sullivan for M Boyle.
Meath – C Ennis: M Burke, S Whitty, S Geraghty; J Kelly (0-1), J Toher (0-3), K Keoghan; S Morris (0-1), D Reilly (0-1); D McGowan (0-1), J Regan (0-12), A Douglas; G McGowan (0-1), M O’Sullivan (0-1), P Conneely (0-1). Subs: E O Donnchadha (0-1) for A Douglas, P O’Hanrahan for S Morris, S Brennan for M Burke, A Gannon for G McGowan, D Healy (0-1) for D Reilly, J McGowan for P Conneely, C Rogers for D McGowan.
Referee – S Hynes.

Allianz HL Division 2A round 3
At Netwatch Cullen Park
Offaly 2-25
Carlow 1-17
Offaly – C Clancy; J Quinn, C Burke, D King; D Egan, B Conneely, K Sampson; L Fox (0-1), R Ravenhill; S Kinsella (0-1), O Kelly (1-4), B Duignan (0-1); L Langton (0-4), J Sampson, E Cahill (1-12). Subs: P Delaney for J Quinn, A Treacy (0-1) for D Egan, J Murphy (0-1) for J Sampson, C Gath for S Kinsella, D Nally for E Cahill, S Dooley for B Duignan, L O’Connor for O Kelly.
Carlow – B Tracey; E Hosey, P Doyle, M Doyle; G Coady, T Lawlor, G Lawlor; J Kavanagh, K McDonald (0-1); JM Nolan (1-0), C Wall (0-1), R Coady; M Kavanagh (0-14), J Nolan, C Nolan (0-1). Subs: J McCullagh for G Lawlor, A Amond for R Coady, C Kavanagh for C Nolan, P Coady for C Wall, D Wall for M Kavanagh.
Referee – T Gleeson.

Allianz HL Division 2A round 3
At Aughrim
Down 3-26
Wicklow 0-14
Down – S Keith; M Hughes, C Taggart, C Cassidy; M Conlan, C Woods (0-1), L Savage (0-1); D Hughes, C Egan; R Costello, P Sheehan (0-11), P Og McCrickard (0-1); D Sands (0-3), E Sands (2-1), J Doran (0-1). Subs: T Prenter (0-1) for J Doran, B Trainor for L Savage, O MacManus (1-3) for R Costello, P Doran for P Sheehan, PJ Davidson (0-1) for D Hughes, M Fisher (0-2) for P Og McCrickard, M Patterson for C Cassidy.
Wicklow – C McNally; D Maloney, M Mangan, M O’Brien; M Murphy, J Henderson, P Keane; S Cranley, D Staunton (0-1); E Kearns (0-2), G Weir, P Doran; E McCormack, A O’Brien (0-7), M Lee (0-1). Subs: J Doyle for S Cranley, M Boland for M Lee, C Moorehouse (0-3) for E McCormack, W Kinsella for A O’Brien, C Breen for D Maloney.
Referee – C Mooney.

Allianz HL Division 2B round 2
At O’Donnell Park
Donegal 4-18
Mayo 0-13
Donegal – L White; G Brown, S Gillespie, M Callaghan; C McDermott, S McVeigh (0-1), M Donaghue; D Coulter (2-8), C Mathewson; D Cullen (0-1), R Ryan (1-2), J O’Loughlin; B Lafferty (0-4), R McDermott (1-0), G Gilmore. Subs: C O’Grady, J Cronolly, N Cleary, P Doherty, O Grant, R Campbell (0-2), C Flood.
Mayo – B Douglas; D Kenny, M Morley, S Kenny; C Daly, P McCrann, S Coyne; K Kiely, D Huane; A Phillips (0-2), C Freeman (0-1), E Delaney (0-1); C Scahill (0-1), B Morley (0-1), S Boland (0-4). Subs: S. Regan, B. Hunt (0-1), C Murray, C Phillips (0-1), G Nolan, J Coyne, M Phillips (0-1).
Referee – K Parke.

Allianz HL Division 2B round 2
At Manguard Plus Hawkfield
Kildare 5-17
Derry 1-14
Kildare – P McKenna; C Derivan, R Boran, S Leacy; K Whelan, D Flaherty, S Christanseen; Cathal Dowling, P Divilly (0-3); K Aherne, J Burke (1-1), J Byrne (3-4); T Forde (0-1), J Sheridan (0-2), B Byrne (0-3). Subs: S Ryan (0-1) for Cathal Dowling, Conor Dowling (1-0) for T Forde, D Slattery (0-1) for J Sheridan, C McCabe for K Aherne, C Chan (0-1) for P Divilly, C Forde for S Christanseen, C Shanahan for J Burke.
Derry – O O’Doherty; C Kelly, B McGilligan, D McCloskey; Sean Cassidy, J Mullan (0-1), M McGrath; E Cassidy, G Bradley; M McGuigan, C O’Doherty (0-4), R Mullan; O McKeever, B Cassidy (1-7), S McGuigan (0-1). Subs: Shea Cassidy (0-1) for O McKeever, C McAllister for R Mullan, D Foley for M McGuigan .
Referee – K Jordan.

Allianz HL Division 3B round 2
At Darver
Louth 0-19
Cavan 2-12
Louth – D Connolly; M Fee, R Byrne, A Smyth; C Quigley, J McDonnell, R Walsh; N Keenan, J Costelloe (0-1); D Geoghegan (0-13), S Conneely (0-1), P Lynch (0-1); P Matthews (0-1), D Kettle, F Joyce (0-1). Subs: A Mackin for D Kettle, P Fortune for J McDonnell, S Kerrisk (0-1) for P Lynch, T McCreesh for J Costelloe.
Cavan – D Sheridan; N Neary, D Crudden, P Brady (0-1); A Sheridan (0-1), E Shavley, P McCabe; M Hynes, F Hughes; B Nannery, D Carney, K Conneely; Cillian Sheanon (0-1), B Fitzgerald (0-9), C Carney (2-0). Subs: S Keating for K Conneely, F Williams for P McCabe, D Madden for A Sheridan.
Referee – G McGrath.

Allianz HL Division 3B round 2
At Brewster Park
Fermanagh 1-19
Leitrim 1-11
Fermanagh – M Curry; D Bannon, R Porteous, A Breslin; L McCusker, M Slevin, JP McGarry (0-1); F McBrien (0-4), T Cleary (0-1); C Duffy (0-2), R Bogue, C McShea (0-1); S Corrigan (0-7), S Curran (1-0), T Keenan (0-1). Subs: J Duffy (0-2) for C Duffy, A Flanagan for D Bannon, B McPhillips for S Curran, C Duffy for T Cleary, A McShea for T Keenan.
Leitrim – M O’Brien; C Mallon, D McGovern, P Earley; A McDermott, L Moreton (0-3), M Feeney; B Murray, C O’Donovan; G O’Hagan (0-1), P Clerkin, K McDermott (0-4); E Moreton, C Moreton (1-2), J McNabola (0-1). Subs: J Rooney for G O’Hagan, H Glancy for E Moreton, Shane Crowe for L Moreton, C Hackett for P Clerkin.
Referee – K Brady.

 

Saturday 22 May

Allianz FL Division 1 North round 2
At MacCumhaill Park
Donegal 1-20
Monaghan 4-11
Donegal – S Patton; E Ban Gallagher (0-1), N McGee, B McCole; R McHugh, P Brennan, P Mogan (0-1); H McFadden, C McGonagle (0-1); N O’Donnell (0-2), C Thompson (0-2), M Langan (1-1); P McBrearty (0-8), M Murphy, O Gallen (0-3). Subs: D O Baoill for M Murphy, E McHugh (0-1) for P Brennan, O MacNiallais for H McFadden, S McMenamin for N McGee, P McGrath for E Ban Gallagher, J McGee for B McCole.
Monaghan – R Beggan; K Duffy, C Boyle, R Wylie; K O’Connell (0-1), K McMenamin, R McAnespie (0-1); D Hughes, K Lavelle; S O’Hanlon, A Mulligan (0-3), M Bannigan (0-2); C McCarthy (3-1), A Woods (0-1), S Jones. Subs: C McManus (1-2) for S Jones, S Hanratty for M Bannigan, N Kearns for A Woods, J McCarron for S O’Hanlon, C Lennon for K O’Connell, G Mohan for A Mulligan.
Referee – B Cassidy.

Allianz FL Division 1 North round 2
At Athletic Grounds
Tyrone 2-15
Armagh 2-10
Tyrone – N Morgan; C Munroe, R McNamee, P Hampsey; M O’Neill, M Donnelly (0-1), P Harte (1-1); F Burns, D McClure; P Donaghy (0-4), D McCurry (0-7), C Meyler (0-1); K McGeary, C McKenna, D Canavan. Subs: R Brennan for M O’Neill, M Cassidy for D McClure, M Bradley (1-1) for P Donaghy, L Rafferty for D Canavan, M McKernan for C Munroe.
Armagh – B Hughes; R Kennedy, A Forker, J Morgan; C Mackin, A McKay, C O’Hanlon; N Grimley, J Og Burns (1-0); J Hall (0-1), R O’Neill (0-1), G McCabe; R Grugan (0-5), O O’Neill (0-1), S Campbell (0-1). Subs: B McCambidge for R Kennedy, R McQuillan for J Morgan, P Hughes for J Hall, P Burns for A Forker, C Turbitt (1-0) for G McCabe, J Duffy (0-1) for S Campbell.
Referee – D Gough.

Allianz FL Division 2 North round 2
At TEG Cusack Park
Mayo 0-21
Westmeath 2-12
Mayo – R Hennelly; B Doyle, O Mullin, L Keegan; M Plunkett, P Durcan (0-2), E McLaughlin (0-1); M Ruane (0-3), D O’Connor; F McDonagh, C Loftus (0-2), J Flynn (0-1); T Conroy (0-1), C O’Connor (0-8), R O’Donoghue (0-1). Subs: K McLoughlin (0-1) for J Flynn, B Walsh (0-1) for F McDonagh, C Boyle for B Doyle, J Carr for C Loftus, R Brickenden for E McLaughlin, J Carney for D O’Connor.
Westmeath – J Daly; J Dolan, K Maguire, B Sayeh; D Lynch, R Wallace, J Gonoud; S Duncan, R Connellan (0-1); S McCartan, R O’Toole (0-1), D Corroon; G Egan (0-1), J Heslin (1-6), L Loughlin (1-2). Subs: F Ayorinde for D Corroon, B Kelly for S Duncan, C Slevin for D Lynch, K Martin (0-1) for S McCartan, T McDaniel for G Egan.
Referee – N Mooney.

Allianz FL Division 2 South round 2
At MW Hire O’Moore Park
Cork 2-12
Laois 0-10
Cork – M Martin; K Flahive, D O’Mahoney, K O’Donovan; S Meehan, S Powter, M Taylor (0-1); I Maguire (0-1), P Walsh (0-1); S White (1-0), R Deane (1-0), K O’Driscoll (0-1); J O’Rourke (0-2), C Sheehan (0-2), L Connolly (0-1). Subs: D Gore for L Connolly, M Collins (0-2) for C Sheehan, C O’Callaghan for S White, T Corkery for K O’Donovan, C Keely for M Taylor, S Forde (0-1) for S Powter, D Dineen for J O’Rourke.
Laois – N Corbett (0-2); G Dillon, M Timmons, R Pigott; T Collins, C Begley, P O’Sullivan; K Lillis (0-1), J O’Loughlin; B Byrne (0-2), E Lowry, D O’Reilly (0-2); P Kingston, D Kingston (0-3), E O’Carroll. Subs: A Farrell for C Begley, M Barry for E O’Carroll, G Walsh for D Kingston, E Buggie for P O’Sullivan, M Keogh for E Lowry, B Carroll for P Kingston, S O’Flynn for B Byrne.
Referee – B Judge.

Allianz FL Division 3 North round 2
At Owenbeg
Derry 5-13
Fermanagh 0-9
Derry – O Lynch; C McKaigue, B Rogers, P McGrogan; P Cassidy (0-1), G McKinless (1-0), C Doherty (0-1); C Glass (0-1), E Bradley; E Doherty (1-1), N Loughlin (0-1), C McFaul (0-1); B Heron (0-1), S McGuigan (2-5), P Cassidy. Subs: P McNeill for C Doherty, N Toner (1-0) for P Cassidy, O McWilliams (0-1) for E Bradley, S Downey for B Heron, B McCarron for N Loughlin, J Doherty for P Cassidy, D Cassidy for P McGrogan.
Fermanagh – C Snow; T Daly, J Cassidy, L Flanagan; K Connor, J McMahon, K McDonnell; E Donnelly, S McGullion; C Corrigan (0-1), T Bogue (0-1), J Largo Ellis; S Cassidy, D McGurn, S Quigley (0-7). Subs: D McCusker for E Donnelly, C McManus for T Daly, A Breen for D McGurn, C Love for S Cassidy, R O’Callaghan for T Bogue, D Leonard for T Daly, M McCauley for J McMahon, P McCusker for C Corrigan.
Referee – P Faloon.

Allianz FL Division 3 North round 2
At Kingspan Breffni
Cavan 1-19
Longford 1-13
Cavan – R Galligan (0-2); K Clarke, P Faulkner (0-1), J McLoughlin; Ciaran Brady (0-1), O Kiernan (0-3), C Reilly; Conor Brady, K Brady; M Reilly (0-2), G McKiernan (1-2), J Smith; C McGovern (0-1), P Lynch (0-2), O Pierson (0-2). Subs: C Madden for K Brady, L Fortune for J Smith, S Murray for Conor Brady, C Smith (0-3) for O Pierson, S McEvoy for C McGovern, C Timoney for J McLoughlin.
Longford – P Collum; P Fox, A Farrell, C P Smyth; D Reynolds, G Rogers, D Mimnagh (0-1); D McGivney, J Hagan (0-2); D Gallagher (1-3), R Brady (0-2), M Quinn; R Smyth (0-3), L Connerton (0-1), I O’Sullivan (0-1). Subs: G Flynn for M Quinn, M Quinn for G Flynn, P Lynn for I O’Sullivan, B McKeon for J Hagan, L Moran for L Connerton.
Referee – C Reilly.

Allianz FL Division 3 South round 2
At O’Connor Park
Offaly 0-16
Limerick 1-11
Offaly – P Dunican; D Hogan, E Rigney, N Darby; C Doyle, J Moloney, J Hayes; P Cunningham, E Carroll (0-1); B Carroll, D Dempsey, A Sullivan (0-1); B Allen (0-5), J Maher (0-1), R McNamee (0-2). Subs: J Lalor for D Hogan, S Horan (0-2) for B Carroll, C Farrell (0-2) for J Maher, N McNamee (0-2) for A Sullivan, C Stewart for D Dempsey, R Egan for C Doyle, C Donnelly for E Rigney.
Limerick – D O’Sullivan; S O’Dea, B Fanning, M Donovan; T McCarthy, R Childs (0-2), G Brown (0-1); D Treacy, T Childs; C Sheehan, C Fahy, I Corbett; B Donovan, D Neville (0-1), H Bourke (1-3). Subs: P Maher for T McCarthy, J Ryan (0-4) for C Sheehan, P Nash for M Donovan, L Murphy for G Brown, G Stack for H Bourke, A Enright for C Fahy.
Referee – J Gilmartin.

Allianz FL Division 3 South round 2
At Semple Stadium
Tipperary 2-12
Wicklow 1-12
Tipperary – M O’Reilly; C O’Shaughnessy, J Feehan, A Campbell; E Moloney, P Feehan, B Fox; S O’Brien (0-3), Conal Kennedy (0-1); J Lonergan, Colman Kennedy, C Bowe; P Ryan (1-0), C Sweeney (1-3), S O’Connor (0-5). Subs: J Harney for C O’Shaughnessy, J Kennedy for J Lonergan, L Boland for Colman Kennedy, P Looram for B Fox, S Foley for P Feehan, R Quigley for S O’Connor, T Fitzgerald for P Ryan.
Wicklow – M Jackson (0-3); O Manning, N Devereux, R O’Brien; A Maher (0-1), N Donnelly (0-1), D Devereux; P O’Toole (0-1), JP Hurley; M Kenny (0-1), D Healy, D Fitzgerald; E Darcy (0-3), S Furlong (1-2), C Byrne. Subs: A Murphy for A Maher, D Keane for D Fitzgerald, P O’Connor for JP Hurley, C O’Brien for P O’Toole, J Snell for R O’Brien, C McGee for E Darcy, E Murtagh for D Devereux.
Referee – S Mulvihill.

Allianz FL Division 4 South round 2
At Chadwicks Wexford Park
Waterford 2-13
Wexford 0-18
Waterford – P Hunt; S Boyce, B Looby (1-0), D O’Cathasaigh; J Elsted, M Curry, D Ryan; T Prendergast, M Cummins; J Curry (0-6), C Murray (0-4), D Hallinan; S Curry (0-1), D Guiry; D Corcoran (1-1). Subs: M Kiely for M Cummins, J Gleeson (0-1) for D Hallinan, T Guiry for D Guiry, D Fitzgerald for D Ryan, D Meehan for S Boyce, C Maguire for J Curry.
Wexford – D Brooks; S Audsley, M O’Connor, C Carthy; P Hughes, G Sheehan, M Furlong (0-2); L Coleman, B Malone; A Tobin, S Nolan, K O’Grady (0-1); B Brosnan, R Brooks (0-3), M Rossiter (0-8). Subs: T Byrne (0-4) for A Tobin, C Swaine for S Nolan, D Brooks for C Swaine, D Lyons for B Brosnan, E Porter for S Audsley.
Referee – J Hickey.

Allianz HL Division 1 Group A round 3
At Semple Stadium
Tipperary 2-19
Galway 0-20
Tipperary – Barry Hogan; C Barrett, Padraic Maher, B Heffernan (0-1); R Byrne (0-1), S Kennedy, R Maher (0-2); A Flynn, P Cadell; D McCormack, N McGrath (1-2), D Quirke; J O’Dwyer (0-3), J Forde (1-5), J McGrath. Subs: N O’Meara (0-1) for D Quirke, P Flynn (0-1) for J McGrath, B Maher (0-1) for P Cadell, W Connors for A Flynn, J Morris for D McCormack, M Breen (0-2) for N McGrath, B McGrath for S Kennedy.
Galway – E Murphy; D Morrissey, Daithi Burke, A Harte; TJ Brennan, P Mannion, A Tuohy; J Canning (0-8), J Coen (0-1); J Cooney, J Flynn (0-1), C Cooney (0-2); B Concannon (0-3), K Cooney (0-1), C Whelan (0-1). Subs: G McInerney for Daithi Burke, N Burke for J Flynn, C Mannion for J Canning, E Niland (0-3) for J Cooney, J Fitzpatrick for A Harte, J Mannion for K Cooney, J Hastings for C Cooney.
Referee – J Keenan.

Allianz HL Division 1 Group B round 3
At Parnell Park
Dublin 1-26
Antrim 1-18
Dublin – S Brennan; C O’Callaghan, E O’Donnell, A Dunphy; S Moran (0-1), L Rushe, D Gray (0-3); J Malone (0-1), C Burke (0-2); C Crummey (0-2), D Burke (0-7), D Sutcliffe (0-3); C Boland (0-2), R Hayes (1-0), C O’Sullivan (0-1). Subs: E Dillon for C O’Sullivan, J Hetherton (0-2) for D Sutcliffe, R McBride for J Malone, J Madden for L Rushe, D Keogh (0-1) for C Boland, P Crummey (0-1) for R Hayes, P Smyth for S Moran.
Antrim – R Elliott; D McMullan, G Walsh, S Rooney; E Campbell (0-1), P Burke, J Maskey; K Molloy (0-2), M Bradley; N McManus (1-2), J McNaughton (0-3), N McKenna (0-4); C Cunning, D Nugent, C Clarke (0-4). Subs: C Johnston (0-2) for D Nugent, D McCloskey for M Bradley, P Duffin for C Clarke, S Shannon for S Rooney, E O’Neill for C Cunning, R McCambridge for J Maskey.
Referee – S Cleere.

Allianz HL Division 3A round 2
At Glennon Brothers Pearse Park
Longford 2-22
Tyrone 2-22
Longford – B Hanley; A Sheridan, M Coyle (0-1), G Moore; D Connell, E Naughton, J Casey; S Creaven (0-2), D Sheedy; C Mullane (2-3), D Buckley (0-5), L Kelly (0-1); J Mulhern, J O’Brien (0-8), C Kavanagh (0-1). Subs: R Murray for A Sheridan, P Barden Jnr (0-1) for M Coyle, M O’Donohoe for L Kelly, S O’Brien for J Mulhern, C Keegan for C Kavanagh.
Tyrone – C McElhatton; C McNally, C Kearns, S Donaghy; D Rafferty, L Devlin (0-1), D Marshall; C Grogan, B McGurk (0-1); T Morgan (0-4), CJ McGourty (2-4), D Grogan (0-1); C Ferguson, DCasey (0-9), R Weir. Subs: M Little (0-2) for R Weir, L Armstrong for D Grogan, P McGrath for D Marshall, A Crossan for D Rafferty.

Allianz HL Division 3A round 2
At Markievicz Park
Sligo 2-24
Armagh 1-18
Sligo – S Fleming; J Weir, N Feehily, N Kilcullen; K Banks (0-1), R McHugh (0-1), G Connolly; K O’Kennedy, T O’Kelly Lynch (0-2); E Comerford, J McHugh (1-3), C Hannify (0-2); T Cawley (0-3), G O’Kelly Lynch (1-11), K Prior. Subs: M Hannify for O’Kennedy, F Moylan (0-1) for E Comerford, M Munnelly for K Prior, D Cawley for N Kilcullen, E Scully for T Cawley, E Scully for C Hannify.
Armagh – S Doherty; C Clifford, T Nevin, J Short; P Lappin, A Fox, O Curry (0-1); P McBride, P McKearney (0-1); F Donnelly (0-13), E McGuinness (0-2), O Keenan; S Keenan, M McClatchey (1-0), D Magee (0-1). Subs: T O’Neill for S Keenan, L Woods for O Keenan, L McIlroy for D Magee, S McKearney for E McGuinness.
Referee – A Kelly.

 

Sunday 16 May

Allianz FL Division 1 North round 1
At Brewster Park
Armagh 1-16
Monaghan 1-12
Armagh – B Hughes; J Morgan, C Mackin, A Forker (0-2); G McCabe; A McKay, R Kennedy; N Grimley, R O’Neill (0-3); J Hall, C O’Hanlon, J Og Burns; R Grugan (0-7), S Campbell (1-1), O O’Neill (0-1). Subs: R McQuillan for J Og Burns, C Turbitt (0-2) for G McCabe, J Duffy for A Forker, P Hughes for C O’Hanlon.
Monaghan – R Beggan (0-1); K Duffy, C Boyle, R Wylie; K O’Connell, D Ward, R McAnespie; N Kearns, K Lavelle; C McCarthy, A Mulligan (0-5), M Bannigan (0-2); S Jones (1-0), A Woods, S O’Hanlon (0-2). Subs: D Hughes for N Kearns, C McManus (0-2) for C McCarthy, K Hughes for S Jones, F Kelly for K Lavelle, B McBennett for M Bannigan, K McMenamin for C Boyle.
Referee – C Branagan.

Allianz FL Division 1 South round 1
At Dr Hyde Park
Dublin 1-22
Roscommon 0-16
Dublin – M Shields; S McMahon, D Byrne, E Murchan; J McCarthy, J Small, R McDaid; B Fenton (0-1), T Lahiff (0-1); N Scully, C O’Callaghan, D Mullin (0-1); P Small (0-2), C Costello (1-13), C Kilkenny (0-4). Subs: M Fitzsimons for S McMahon, C Basquel for D Mullin, C McHugh for P Small, P O Cofaigh Byrne for T Lahiff, R Basquel for C O’Callaghan, E Lowndes for J McCarthy, P McMahon for E Murchan.
Roscommon – C Lavin; D Murray, G Patterson, F Lennon; C Hussey, N Daly (0-1), B Stack; E Nolan (0-1), S Killoran; N Kilroy, C Cregg, E Smith (0-1); D Smith (0-6), D Murtagh (0-1), C Murtagh (0-6). Subs: C Devaney for N Kilroy, C McKeon for C Cregg, C Daly for B Stack, D Neary for F Lennon, C Cox for D Murtagh, H Darcy for S Killoran, C Daly for C McKeon.
Referee – D O’Mahony.

Allianz FL Division 2 North round 1
At Pairc Tailteann
Meath 0-16
Westmeath 0-15
Meath – A Colgan (0-1); S Lavin, C McGill, R Ryan; D Keogan, S McEntee, E Harkin (0-1); B Menton (0-1), P Harnan; E Devine, D Campion (0-1), M Costello (0-1); J Morris (0-3), T O’Reilly (0-1), C O’Sullivan (0-2). Subs: B McMahon (0-2) for T O’Reilly, J Conlon (0-1) for D Campion, J Scully for M Costello, F Reilly (0-1) for E Harkin, E Wallace (0-1) for E Devine, J O’Connor for J Morris, D Dillon for C O’Sullivan.
Westmeath – J Daly; J Smith, K Maguire, B Sayeh; J Dolan, R Wallace (0-1), J Gonoud; S Duncan, R Connellan (0-1); D Lynch, R O’Toole (0-1), D Corroon; G Egan (0-2), J Heslin (0-7), L Loughlin (0-3). Subs: K Martin for D Lynch, L Dolan for J Smith, B Kelly for G Egan.
Referee – B Cawley.

Allianz FL Division 2 South round 1
At Cusack Park
Clare 1-16
Laois 0-12
Clare – S Ryan; C Russell, C Brennan, E Collins; C O’Dea, S Collins, D Walsh (1-2); D O’Neill, C O’Connor (0-1); D Bohannon, E Cleary (0-10), P Lillis (0-1); G Cooney, J Malone, K Sexton (0-1). Subs: J McGann for J Malone, D Tubridy (0-1) for K Sexton, A Sweeney for E Collins, E McMahon for D O’Neill, A Griffin for G Cooney, I Ugwueru for C O’Dea, C Murray for P Lillis.
Laois – N Corbet (0-1); R Pigott, M Timmons, G Dillon; T Collins, C Begley (0-1), P O’Sullivan; K Lillis, J O’Loughlin; E Lowry, P Kingston (0-1), D O’Reilly; M Barry, D Kingston (0-4), E O’Carroll (0-1). Subs: G Walsh (0-3) for D O’Reilly, B Byrne (0-1) for E Lowry, B Daly for K Lillis, M Keogh for M Barry, E Buggie for T Collins, R Munnelly for P Kingston, S Bolger for M Timmons.
Referee – S Lonergan.

Allianz FL Division 3 South round 1
At Aughrim
Offaly 1-14
Wicklow 1-10
Offaly – P Dunican (0-1); D Hogan, E Rigney, N Darby; C Doyle (1-0), J Moloney, J Hayes (0-1); P Cunningham, E Carroll; B Carroll (0-1), D Dempsey, A Sullivan (0-1); B Allen (0-2), J Maher (0-3), R McNamee (0-1). Subs: N McNamee (0-2) for J Maher, C Donohue for C Doyle, C Farrell (0-1) for B Allen, S Horan (0-1) for A Sullivan, C Stewart for D Dempsey, R Egan for J Hayes.
Wicklow – M Jackson (0-2); N Devereux, J Snell, O Manning; D Fitzgerald, N Donnelly, D Devereux; P O’Toole (0-1), D Healy (0-3); A Maher (0-1); M Kenny (0-1), C Byrne (0-1); E Darcy (1-1), S Furlong, C McGee. Subs: A Murphy for C McGee, P O’Connor for A Murphy, JP Hurley for D Fitzgerald, J Sheerin for E Darcy, E Murtagh for J Snell.
Referee – S Mulhare.

Allianz FL Division 4 North round 1
At Markievicz Park
Sligo 2-19
Leitrim 0-18
Sligo – E Kilgannon (0-1); R Feehily, E McGuinness, E Lyons; K Cawley, P McNamara, P Laffey; D Cummins (0-1), P Kilcoyne; D Quinn (0-2), C Lally (1-2), C Griffin (0-1); S Carrabine, N Murphy (1-3), R Og Murphy (0-2). Subs: P O’Connor for C Griffin, N Rooney for S Carrabine (0-6), G Gorman for D Cummins, M Gordon for P Laffey, P Naughton (0-1) for N Murphy, N Mullen for E Lyons.
Leitrim – B Flynn; J Gilheany, C Reynolds, A Flynn; P Maguire, O Madden, C McGloin; D McGovern, D Bruen; S Quinn, D Wrynn (0-1), M Plunkett (0-3); D Rooney (0-4), K Beirne (0-8), E Sweeney (0-1). Subs: C Dolan (0-1) for O Madden, T Prior for E Sweeney, S Moran for D McGovern, K Keegan for C McGloin, R O’Rourke for S Quinn, N McGovern for D Rooney.
Referee – N Cullen.

Allianz HL Division 1 Group A round 2
At Walsh Park
Waterford 1-22
Westmeath 1-19
Waterford – S O’Brien; I Kenny, S Fives, T Barron; S Keating, I Daly, K Power (0-2); P Hogan (0-1), B Power (0-1); J Fagan, P Curran (0-11), DJ Foran (0-3); J Prendergast (0-1), M Kiely, M Kearney (1-0). Subs: J Dillon for B Power, K Moran (0-1) for DJ Foran, D Hutchinson for M Kiely, K Bennett (0-2) for K Power, D Lyons for P Hogan, C Prunty for T Barron, C Sheehan for P Curran.
Westmeath – E Skelly; D Egerton, T Doyle, C Shaw; A Craig, A Clarke (0-1), S Clavin; C Boyle (0-1), R Greville; J Boyle, C Doyle, D Glennon (0-3); N O’Brien (0-6), N Mitchell, K Doyle (1-7). Subs: T Gallagher for S Clavin, J Coll (0-1) for J Boyle, B Doyle for C Shaw, S Williams for N O’Brien, D Clinton for C Boyle J Galvin for D Glennon.
Referee – C McAllister.

Allianz HL Division 1 Group A round 2
At Pearse Stadium
Galway 0-26
Limerick 1-17
Galway – E Murphy; S Loftus, G McInerney, J Fitzpatrick; A Tuohy, P Mannion, F Burke; D Burke (0-2), C Mannion (0-2); J Cooney, E Niland (0-14), B Concannon (0-1); C Whelan (0-3), N Burke (0-1), J Mannion (0-1). Subs: J Coen for D Burke, D Morrissey for S Loftus, J Canning (0-2) for J Cooney, S Cooney for A Tuohy, J Flynn for J Mannion.
Limerick – N Quaid; A Costello, D Morrissey, R English; D Byrnes (0-1), K Hayes, B Nash; W O’Donoghue, B O’Grady; G Hegarty (0-2), C Lynch, D Reidy (0-8); C O’Neill, S Flanagan (1-0), P Casey (0-2). Subs: D O’Donovan for B O’Grady, A Gillane (0-4) for C O’Neill, B Ryan for R English, A Breen for P Casey, T Morrissey for D Reidy.
Referee – J Owens.

Allianz HL Division 1 Group B round 2
At Cusack Park
Wexford 2-19
Clare 1-21
Wexford – M Fanning; S Reck (0-1), Joe O’Connor, S Donohoe (1-0); K Foley; G Bailey (0-1), M O’Hanlon; C Flood (0-1), D O’Keeffe (0-1); L Og McGovern (0-1), R O’Connor (0-6), L Chin (1-5); A Nolan, D Dunne (0-3), M Dwyer. Subs: C Firman for S Donohoe, Jack O’Connor for Joe O’Connor, C Devitt for M Dwyer, C Hearne for A Nolan, H Kehoe for D Dunne.
Clare – E Quilligan; R Hayes, C Cleary, L Corry; D Ryan, J Conlon, J Browne; P Fitzpatrick, T Kelly (0-3); C Malone (0-3), I Galvin (0-1), D Fitzgerald (0-1); A Shanagher (0-3), A McCarthy (1-8), M Rodgers (0-1). Subs: S Meehan (0-1) for T Kelly, C Guilfoyle for M Rodgers, R Taylor for I Galvin, S Golden for P Fitzpatrick
Referee – F Horgan.

Allianz HL Division 1 Group B round 2
At UPMC Nowlan Park
Kilkenny 1-28
Antrim 3-15
Kilkenny – D Brennan; T Walsh, H Lawlor, P Deegan (0-1); D Blanchfield, P Walsh, C Browne (0-2); R Reid (0-1), C Buckley; L Blanchfield, E Cody (1-1), M Keoghan (0-2); J Bergin (0-4), A Mullen (0-3), A Murphy (0-13). Subs: J Donnelly (0-1) for L Blanchfield, J Holden for P Deegan, C Fogarty for R Reid, T O’Dwyer for J Bergin, M Carey for C Buckley.
Antrim – R Elliott; D McMullan, G Walsh (0-1), S Rooney; E Campbell, P Burke, J Maskey; K Molloy, N McManus (1-0); N McKenna (0-1), J McNaughton (0-6), M Bradley (0-1); C Cunning (1-1), C McCann (0-2), C Clarke (1-3). Subs: E O’Neill for N McKenna, C Johnston for C Cunning, D Nugent for K Molloy, P Duffin for D McMullan, D McCloskey for C McCann, S Shannon for C Clarke.
Referee – S Stack.

Allianz HL Division 2A round 2
At Ballycran
Down 3-20
Carlow 3-18
Down – S Keith; M Hughes, C Taggart (0-1), C Cassidy; M Conlon, C Woods (2-0), L Savage (0-1); D Hughes (0-1), C Egan (0-3); R Costello, P Sheehan (1-9), P Og McCrickard (0-3); D Sands (0-1), E Sands, J Doran. Subs: M Fisher for J Doran, PJ Davidson for C Egan, M Patterson for C Cassidy, O MacManus (0-1) for P Sheehan, P Doran for R Costello.
Carlow – B Tracey; E Hosey, P Doyle, M Doyle; G Coady, D English, G Lawlor (0-2); J Kavanagh, K McDonald (1-0); J M Nolan (1-2), A Amond, C Wall; M Kavanagh (0-7), J Doyle, C Nolan (1-5). Subs: J Nolan (0-1) for A Amond, R Coady for D English, G Bennett for G Lawlor, J McCullagh (0-1) for J M Nolan, T Lawler for M Kavanagh.
Referee – C Cumming.

Allianz HL Division 2A round 2
At Bord Na Mona O’Connor Park
Offaly 2-28
Kerry 0-13
Offaly – C Clancy; J Quinn, C Burke, D King; B Watkins, B Conneely, K Sampson (0-1); L Fox (0-1), R Ravenhill; S Kinsella (0-1), L Langton (1-6), B Duignan (0-5); O Kelly (0-2), A Hynes, E Cahill (0-8). Subs: J Sampson (1-0) for A Hynes, P Guinan (0-1) for B Watkins, J Murphy (0-2) for S Kinsella, D Nally (0-1) for L Fox, S Dooley for E Cahill, A Treacy for B Conneely.
Kerry – J O’Halloran; J Buckley, E Murphy, N O’Mahoney; J Diggins (0-2), B O’Mahoney, F Mackessy; S Nolan (0-4), P O’Connor; P Boyle (0-4), D Collins, M Leane (0-1); C Walsh (0-1), M Boyle, M O’Connor. Subs: D Hunt for C Walsh, F O’Sullivan (0-1) for M Leane, D Casey for M O’Connor, B Lyons for J Diggins, C Savage for N O’Mahoney.
Referee – N Wall.

Allianz HL Division 3A round 1
At the Athletic Grounds
Armagh 2-21
Longford 0-15
Armagh – S Doherty; C Clifford, T Nevin, J Shortt (0-1); P Lappin, A Fox (0-2), O Curry; P McBride (0-2), P McKearney; F Donnelly (0-11), E McGuinness (0-2), O Keenan; S Keenan (1-2), M McClatchey, D Magee (1-1). Subs: L Woods for O Keenan, A McGuinness for T Nevin, S O’Keeffe for M McClatchey, T O’Hare for D Magee.
Longford – C Gallagher; A Sheridan, M Coyle, G Moore; K Murray, E Naughton, J Casey; S Creaven (0-3), C Keegan; C Mullane (0-1), D Buckley (0-1), L Kelly; R Murray (0-1), J O’Brien (0-9), C Kavanagh. Subs: E Kiernan for A Sheridan, J Mulhern for C Keegan, M O’Donohoe for L Kelly, I Campbell for R Murray, K Cox for G Moore, E Tully for M Coyle, A Quinn for C Kavanagh, D Gregg for E Naughton.
Referee – J Clarke.

Allianz HL Division 3A round 1
At Omagh
Tyrone 1-25
Monaghan 2-13
Tyrone – C McElhatton; C McNally, C Kearns, S Donaghy; A Crossan, L Devlin, P McHugh; C Grogan, B McGurk (0-2); T Morgan (0-2), CJ McGourty (0-2), D Grogan; L Armstrong (0-1), D Casey (1-16), R Weir (0-1). Subs: D Rafferty for D Grogan, C Ferguson for P McHugh, SP McKernan (0-1) for A Crossan, M Little for L Armstrong.
Monaghan – P Bermingham; C Merrick, K Crawley, E Walsh; C Guinan, D Hughes, C McNally; B Flanagan, H Byrne (0-1); S Slevin (0-1), S Lambe (2-2), M Treanor (0-1); N Garland (0-1), F Rafter (0-6), A Burns. Subs: J Guinan for C Guinan, P McGahon (0-1) for A Burns, S Tierney for S Slevin, C McHugh for N Garland, B McGuigan for C McNally.
Referee – S Guinan.

Allianz HL Division 3B round 1
At Kingspan Breffni
Cavan 1-19
Fermanagh 2-16
Cavan – D Sheridan; N Neary, D Crudden, M Moffett; A Sheridan, E Shalvey (0-2), P McCabe; M Hynes, F Hughes; Colum Sheanon (0-2), D Carney (0-1), K Conneely; Cillian Sheanon, B Fitzgerald (0-13), C Carney (1-1). Subs: P Brady for F Hughes, B Nannery for M Moffett.
Fermanagh – M Curry; D Bannon, R Porteous, A Breslin; R Bogue, B McAuley, J P McGarry; F McBrien, T Cleary; C Duffy, K McGarry, C McShea; S Corrigan, M Slevin, T Keenan. Subs: A Flanagan for B McAuley, L McCusker for T Cleary.
Referee – C Ryan.

Allianz HL Division 3B round 1
At Avantcard Pairc Sean MacDiarmada
Louth 1-16
Leitrim 2-12

 

Saturday 15 May

Allianz FL Division 1 North round 1
At Healy Park
Donegal 0-18
Tyrone 0-16
Donegal – S Patton; C Ward, N McGee, B McCole; R McHugh, P Brennan, P Mogan (0-1); H McFadden, C McGonagle (0-1); N O’Donnell (0-1), C Thompson (0-2), M Langan (0-1); P McBrearty (0-4), M Murphy (0-6), J Brennan (0-2). Subs: D O’Baoill for H McFadden, E McHugh for C Ward, O Gallen for J Brennan, A McClean for P Brennan, E O’Donnell for M Langan, E Doherty for N O’Donnell.
Tyrone – N Morgan (0-1); R Brennan, R McNamee, P Hampsey; M Cassidy, P Harte, M O’Neill (0-1); F Burns, B Kennedy; P Donaghy (0-10), M Donnelly, C Meyler (0-1); K McGeary (0-1), C McKenna (0-1), R Donnelly. Subs: M McKernan for R McNamee, C Munroe for B Kennedy, M Bradley (0-1) for R Donnelly, N Sludden for M Cassidy, D Canavan for K McGeary.
Referee – J McQuillan.

Allianz FL Division 1 South round 1
At Austin Stack Park
Kerry 4-21
Galway 0-11
Kerry – K Fitzgibbon; B O Beaglaoich, T Morley, J Foley; P Murphy, G Crowley, G White; D Moran, J Barry; D Moynihan, S O’Shea (0-7), P Geaney; D Clifford (3-6), K Spillane (0-4), P Clifford (1-2). Subs: P O’Shea (0-1) for P Geaney, D O’Connor for D Moran, T Walsh (0-1) for D Clifford, A Spillane for B O Beagaloich, G O’Sullivan for G White, M Burns for D Moynihan, M Breen for P Murphy.
Galway – B Power; J Glynn, Sean O Maoilchiarain, L Silke; G O’Donnell, D McHugh, J Heaney; P Cooke, P Conroy (0-2); P Kelly, M Tierney (0-1), E Brannigan; D Conneely (0-1), D Comer (0-2), S Walsh (0-2). Subs: C Sweeney for J Heaney, R Steede for P Cooke, R Finnerty (0-1) for P Kelly, S Kelly (0-1) for G O’Donnell, F O Laoi for P Conroy, T Culhane for D Conneely, K Molloy (0-1) for E Brannigan.
Referee – C Lane.

Allianz FL Division 2 North round 1
At Elverys MacHale Park
Mayo 2-21
Down 1-11
Mayo – R Hennelly; E Hession, O Mullin (0-1), L Keegan; M Plunkett (0-1), P Durcan, R Brickenden; M Ruane (0-2), D O’Connor (0-1); F McDonagh (0-1), K McLoughlin, J Flynn (0-1); T Conroy (1-3), C O’Connor (0-8), R O’Donoghue (1-1). Subs: E McLaughlin (0-1) for R Brickenden, B Walsh (0-1) for J Flynn, C Loftus for F McDonagh, S Coen for K McLoughlin, A Orme for R O’Donoghue, J McCormack for D O’Connor, C Boyle for L Keegan.
Down – R Burns; G Collins, G McGovern, P Murdock; J Flynn, P Laverty, K McKernan; R McEvoy, C Poland; J Guinness (0-1), C Mooney, D Guinness (0-1); C Doherty, C Quinn (0-2), B O’Hagan (0-5). Subs: L Kerr (0-1) for C Doherty, E McCabe for C Poland, D O’Hagan for K McKernan, P Devlin (0-1) for C Quinn, L Middleton for R McEvoy, S McConville (1-0) for D Guinness, B McArdle for P Murdock.
Referee – F Kelly.

Allianz FL Division 2 South round 1
At Semple Stadium
Kildare 2-12
Cork 0-14
Kildare – M Donnellan; M Dempsey, M O’Grady, E Doyle; K Flynn (1-0), D Hyland, R Houlihan; L Flynn (0-1), A Masterson; A Beirne, D Flynn (0-2), P Cribbin (0-2); J Hyland (1-2), K Feely, D Kirwan (0-2). Subs: N Flynn (0-3) for D Flynn, C Kavanagh for R Houlihan, F Conway for L Flynn, C Hartley for A Beirne, S O’Sullivan for J Hyland, B McLoughlin for D Kirwan.
Cork – M Martin; D O’Mahony, S Meehan, K Flahive; P Walsh, S Powter, M Taylor; I Maguire (0-2), K O’Driscoll (0-1); C O’Callaghan, S White, R Deane; J O’Rourke (0-2), B Hurley (0-2), C O’Mahony (0-6). Subs: B Hartnett for C O’Callaghan, D Dineen for B Hurley, K O’Donovan for S Powter, C Sheehan (0-1) for K O’Driscoll, B Murphy for R Deane, T Corkery for I Maguire.
Referee – M Deegan.

Allianz FL Division 3 North round 1
At Glennon Brothers Pearse Park
Derry 0-21
Longford 0-5
Derry – O Lynch; C McKaigue, B Rogers, P McGrogan; P Cassidy (0-1), G McKinless, C Doherty; C Glass (0-2), E Bradley (0-3); E Doherty, N Loughlin (0-6), C McFaul (0-1); B Heron, S McGuigan (0-7), P Cassidy. Subs: O McWilliams for P Cassidy, P McNeill for G McKinless, J Doherty for B Heron, M McEvoy for C Doherty, B McCarron (0-1) for E Doherty, C McShane for P Cassidy.
Longford – P Collum; P Fox, A Farrell, C P Smyth; D Reynolds, G Rogers, D Mimnagh (0-1); D McGivney, K Diffley; D Gallagher (0-3), R Brady, M Quinn; R Smyth, L Connerton, O Kenny. Subs: P Lynn for D Reynolds, B McKeon for K Diffley, J Hagan for O Kenny, L Moran (0-1) for R Smyth, I O’Sullivan for R Brady, D Doherty for L Connerton, G Flynn for D Mimnagh.
Referee – J Henry.

Allianz FL Division 3 North round 1
At Brewster Park
Fermanagh 0-15
Cavan 0-14
Fermanagh – C Snow; C McManus, J Cassidy, L Flanagan; K Connor, J McMahon, K McDonnell; E Donnelly, S McGullion; C Corrigan (0-4), T Bogue, J Largo Ellis; C Love (0-1), D McGurn (0-1), S Quigley (0-9). Subs: D McCusker for C McManus, S Cassidy for C Love, A Breen for D McGurn, B Horan for S McGullion, R O’Callaghan for K McDonnell, M McCauley for J Largo Ellis.
Cavan – R Galligan (0-1); K Clarke, P Faulkner, Conor Brady; Ciaran Brady (0-1), Oisin Kiernan, L Fortune; J Smith, K Brady; C Smith (0-1), G McKiernan (0-4), M Reilly; O Brady, P Lynch (0-4), C McGovern (0-2). Subs: C Madden (0-1) for O Brady, S Murray for J Smith, J McLoughlin for K Clarke, M Argue for P Lynch, C Conroy for S Murray, O Pierson for C McGovern.
Referee – M McNally.

Allianz FL Division 3 South round 1
At the LIT Gaelic Grounds
Limerick 1-13
Tipperary 0-14
Limerick – D O’Sullivan; S O’Dea, B Fanning, M Donovan; T McCarthy (0-1), R Childs, G Brown; D Treacy (0-1), T Childs; A Enright, C Fahy, C Sheehan; T Griffin, D Neville (1-3), H Bourke (0-6). Subs: I Corbett for T Griffin, B Donovan (0-2) for A Enright, P Maher for G Brown, S O’Carroll for C Sheehan, R Bourke for C Fahy.
Tipperary – M O’Reilly (0-1); T Fitzgerald, J Feehan, C O’Shaughnessy; E Moloney, P Feehan, J Harney; S O’Brien (0-2), Conal Kennedy (0-1); J Lonergan, Colman Kennedy, B Fox; L Boland, C Sweeney (0-4), S O’Connor (0-4). Subs: D Brennan for J Harney, S Foley for T Fitzgerald, A Campbell for C O’Shaughnessy, J Kennedy (0-2) for L Boland, S Quirke for J Lonergan, P Looram for E Moloney.
Referee – B Griffin.

Allianz FL Division 4 North round 1
At Geraldines GFC
Antrim 1-15
Louth 3-8
Antrim – M Byrne; J McAuley, D Lynch, P Healy; M Jordan (0-1), J Laverty, D McAleese (1-0); C Stewart, N McKeever; R Murray (0-6), A Loughran, R McCann (0-1); O Eastwood (0-2), K Small, C Murray (0-2). Subs: P McBride for N McKeever, E McCabe (0-1) for M Jordan, P Cunningham (0-1) for O Eastwood, E Walsh (0-1) for D McAleese.
Louth – M McEneaney; D Corcoran, D Campbell, D McKenny; L Jackson, A Williams (0-1), E Callaghan; B Duffy, C Byrne; A McDonnell, C Keenan (0-2), C Downey (0-1); S Marry (1-0), S Mulroy (2-2), D Byrne (0-2). Subs: E Carolan for D Corcoran, T Durnin for S Marry, L Gray for L Jackson, R Nally for D Byrne, J Clutterbuck for D McKenn, E Duffy for B Duffy.
Referee – B Tiernan.

Allianz FL Division 4 South round 1
At Fraher Field
Carlow 3-16
Waterford 0-10
Carlow – C Cunningham; C Lawler (0-1), M Furey, L Roberts; S Gannon, J Murphy (0-1), J Moore; E Ruth, D Foley (0-4); J Clarke (1-1), R Dunphy (0-2), D O’Brien (0-1); P Broderick (0-4), C Blake, C Crowley (1-1). Subs: S Redmond for M Furey, C Hulton (1-1) for C Blake, J Kane for S Gannon, C Doyle for E Ruth, S O’Neill for J Clarke, T Kenny for P Broderick, D Thompson for D O’Brien.
Waterford – P Hunt (0-1); S Boyce, B Looby, D O Cathasaigh; D Fitzgerald, M Curry, D Ryan; T Prendergast, M Cummins (0-1); J Curry (0-3), C Murray (0-1), D Hallinan; S Curry (0-1), D Guiry, D Corcoran (0-2). Subs: J Gleeson for D Fitzgerald, B Lynch (0-1) for D Hallinan, M Kiely for D Guiry, C Maguire for J Curry.
Referee – J Ryan.

Allianz HL Division 1 Group A round 2
At Semple Stadium
Tipperary 0-22
Cork 2-16
Tipperary – Barry Hogan; B Heffernan (0-2), B McGrath (0-1), C Barrett (0-1); Padraic Maher, S Kennedy, R Maher (0-1); A Flynn, N McGrath; J Morris (0-1), J Forde (0-11), N O’Meara; J O’Dwyer (0-1), J McGrath (0-3), W Connors. Subs: M Breen for A Flynn, P Flynn (0-1) for N O’Meara, P Cadell for N McGrath, Patrick Maher for J O’Dwyer, B Maher for W Connors, D Quirke for J Morris.
Cork – P Collins; N O’Leary, D Cahalane, S O’Leary Hayes; R Downey, M Coleman, N Cashman; B Hennessy, T O’Mahony (1-1); L Meade, D Fitzgibbon (0-1), R O’Flynn (0-1); A Cadogan (0-2), P Horgan (1-6), J O’Connor. Subs: C Cahalane (0-2) for R O’Flynn, D Connery (0-1) for N Cashman, E Cadogan for R Downey, T Deasy (0-1) for J O’Connor, A Connolly (0-1) for A Cadogan, S O’Donoghue for S O’Leary Hayes, S Twomey for L Meade.
Referee – J Murphy.

Allianz HL Division 1 Group B round 2
At MW Hire O’Moore Park
Dublin 0-30
Laois 1-19
Dublin – A Nolan; P Smyth, E O’Donnell, A Dunphy (0-2); S Moran (0-1), L Rushe, D Gray (0-1); C Burke (0-2), J Madden; D Sutcliffe, D Burke (0-18), C Crummey; R Hayes, E Dillon (0-1), C Boland (0-1). Subs: O O’Rorke for C Boland, D Keogh (0-1) for E Dillon, R McBride (0-1) for J Madden, F Whitely (0-1) for R Hayes, J Malone for S Moran, J Hetherton for D Sutcliffe, P Crummey (0-1) for C Crummey.
Laois – E Rowland (0-1); D Conway, S Downey, D Hartnett; P Delaney, M Whelan, J Kelly; F C Fennell, P Purcell (0-2); J Ryan, C Dwyer (1-3), C Collier (0-1); PJ Scully (0-6), R King (0-6), A Dunphy. Subs: J Keyes for A Dunphy, E Gaughan for PJ Scully, C Comerford for J Ryan, C Stapleton for F C Fennell, C McEvoy for P Delaney.
Referee – P O’Dwyer.

Allianz HL Division 2A round 2
At Aughrim
Meath 0-20
Wicklow 0-11
Meath – C Ennis; M Burke, S Whitty, S Geraghty; K Keoghan, J Toher, J Kelly (0-1); D Reilly, P O’Hanrahan (0-3); D McGowan, J Regan (0-6), A Douglas (0-2); G McGowan (0-3), M O’Sullivan (0-2), P Conneely (0-1). Subs: D Healy, S Morris, J McGowan, A Gannon (0-2).
Wicklow – C McNally; D Maloney, M Mangan, M O’Brien; G Byrne, J Henderson, P Keane; J Doyle, L Evans (0-1); D Staunton (0-2), A Walsh, E McCormack (0-1); C Moorehouse (0-5), A O’Brien (0-2), M Boland. Subs: W Kinsella, T Mulconry, M Murphy, M Traynor, P Doran, G Weir, C Breen.
Referee – D Hughes.

Allianz HL Division 2B round 2
At St Conleth’s Park
Kildare 4-29
Donegal 0-14
Kildare – P McKenna; C Derivan, R Boran, S Leacy; K Whelan, D Flaherty (0-1), S Christanseen; Cathal Dowling, P Divilly (0-3); K Aherne (0-3), J Byrne (1-3), J Burke (2-1); T Forde, S Ryan, B Byrne (0-11). Subs: C Chan for Cathal Dowling, C McCabe for T Forde, Conor Dowling (1-1) for S Ryan, C Forde for K Whelan, C Smith (0-3) for J Burke, S Whelan (0-2) for P Divilly, C Kielty (0-1) for B Byrne, J Dolan for D Flaherty.
Donegal – L White; G Browne, S Gillespie, M Callaghan; C McDermott, S McVeigh, M O’Donaghue; D Coulter (0-7), C Mathewson (0-3); D Cullen (0-3), R Ryan, J O’Loughlin; B Lafferty, R McDermott, G Gilmore. Subs: P Doherty for G Browne, N Cleary (0-1) for R McDermott, C O’Grady for M O’Donaghue, J Cronolly McGhee for B Lafferty, R Campbell for R Ryan, O Grant for D Coulter, D Duffy for G Gilmore.
Referee – C Mooney.

Allianz HL Division 2B round 2
At Dr Hyde Park
Mayo 1-20
Roscommon 1-9
Mayo – G Kelly (0-1); S Coyne, M Morley, S Kenny; J Cassidy, P McCrann (0-2), D Kenny; K Kiely (0-1), D Huane; A Phillips (0-1), C Freeman (0-3), S Regan; J Coyne, K Higgins (1-5), S Boland (0-4). Subs: B Morley (0-1), C Scahill (0-2), C Henry, E Delaney, B Hunt, B Douglas, C Murray.
Roscommon – E Lawless; P Dolan, D Fallon, S Trundle; E Costello (0-1), P Kellehan, E Coyle; C Dolan (0-5), B McGahon; O Coyle (0-1), C Kenny, N Connaughton; A Finnerty (0-1), C Mulry, J Lohan (1-0). Subs: J Kilkenny, A Lyons, D Treacy, C Kennelly, D Heavey, K Egan, S Naughton (0-1).
Referee – R McGann.

 

Sunday 9 May

Allianz HL Division 1 Group A round 1
At Pairc Ui Chaoimh
Cork 5-22
Waterford 1-27
Cork – P Collins; N O’Leary, D Cahalane, S O’Donoghue; T O’Mahony (0-2), M Coleman, N Cashman; B Hennessy, D Fitzgibbon (0-3); R O’Flynn (1-1), S Harnedy (0-1), L Meade (0-1); J O’Connor (1-0), P Horgan (0-12), S Barrett (0-2). Subs: A Cadogan for J O’Connor, S Kingston (1-0) for S Harnedy, D Meaney for B Hennessy, A Connolly (2-0) for S Barrett, C Cahalane for R O’Flynn, J O’Flynn for T O’Mahony, R Downey for D Cahalane.
Waterford – B Nolan; I Kenny, C Prunty, S McNulty (0-1); M O’Brien, I Daly (0-1), K Bennett (0-3); D Lyons, C Lyons; J Fagan (0-1), C Gleeson, N Montgomery; Stephen Bennett (1-12), A Gleeson (0-5), C Dunford. Subs: B Power for N Montgomery, P Hogan for M O’Brien, M Kearney (0-2) for C Dunford, S Fives for I Kenny, P Curran (0-1) for A Gleeson, M Kiely (0-1) for J Fagan.
Referee – S Cleere.

Allianz HL Division 1 Group B round 1
At Corrigan Park
Antrim 1-21
Clare 0-22
Antrim – R Elliott; S Rooney, G Walsh, D McMullan; E Campbell (0-1), P Burke, J Maskey; K Molloy (0-3), N McManus (0-3); N McKenna, J McNaughton, M Bradley; C Cunning (0-2), C Clarke (1-11), C McCann (0-1). Subs: E O’Neill for J McNaughton, D Nugent for C McCann, C Johnston for M Bradley, D McCloskey for C Cunning.
Clare – E Quilligan; P Donnellan, C Cleary, P Flanagan; D Ryan (0-2), J Conlon, A McCarthy (0-1); C Galvin, T Kelly (0-11); C Malone, D Reidy (0-4), C Guilfoyle (0-1); R Taylor (0-1), A Shanagher, S O’Donnell (0-2). Subs: L Corry for P Donnellan, R Hayes for A Shanagher, D Fitzgerald for C Galvin, S Golden for C Guilfoyle, J Browne for P Flanagan.
Referee – L Gordon.

Allianz HL Division 1 Group B round 1
At Chadwicks Wexford Park
Wexford 4-17
Laois 0-10
Wexford – S Casey (0-1); D Reck, L Ryan, C Firman; G Bailey (0-2), S Donohoe (0-2), C Flood; D O’Keeffe (0-2), C Hearne (1-1); K Foley, J O’Connor (0-1), D Dunne; M Dwyer (2-0), C McDonald (0-1), H Kehoe (0-3). Subs: S Reck for D Reck, R O’Connor (1-0) for J O’Connor, L Chin (0-3) for H Kehoe, L Og McGovern for C McDonald, A Nolan for M Dwyer, M O’Hanlon for L Ryan, C Devitt (0-1) for D Dunne.
Laois – E Rowland; L Cleere, S Downey, D Hartnett; J Kelly (0-1), P Delaney, R Mullaney; F Fennell, P Purcell (0-1); C Comerford, A Dunphy, C Collier; R King (0-2), C Dwyer, PJ Scully (0-6). Subs: J Ryan for A Dunphy, D Conway for C Comerford, J Keyes for P Purcell, C Stapleton for C Collier, C Phelan for F Fennell, C McEvoy for R Mullaney.
Referee – T Walsh.

Allianz HL Division 2A round 1
At Austin Stack Park
Kerry 4-18
Down 0-19
Kerry – JB O’Halloran; J Buckley, T O’Connor, E Leen; J Diggins, B O’Mahony (0-1), F Mackessy (0-1); P O’Connor (0-1), S Nolan (1-6); B Barrett, D Collins (0-4), M Leane (0-1); M Boyle (0-2), F O’Sullivan (1-1), M O’Connor (2-0). Subs: E Murphy for T O’Connor, B Lyons for E Leen, J O’Connor for F Mackessy, D Hunt (0-1) for M Leane, N O’Mahony for B Barrett, D Casey for F Sullivan, F McCarthy for J Buckley.
Down – S Keith; M Hughes, C Taggart, J McManus; G Hughes, M Conlon, L Savage (0-1); D Hughes (0-1), C Egan; P Og McCrickard, P Sheehan (0-11), R Costello (0-2); D Sands, E Sands (0-1), O McManus. Subs: M Fisher for J McManus, T Prenter (0-2) for O McManus, T Murray for G Hughes, J Doran for C Egan, PJ Davidson (0-1) for R Costello, M Patterson for L Savage.
Referee: P Murphy.

Allianz HL Division 2A round 1
At Pairc Tailteann
Offaly 3-25
Meath 3-9
Offaly: C Clancy; J Keenaghan, C Burke, P Delaney; B Watkins (0-1), B Conneely (0-1), K Sampson; L Fox (0-1), R Ravenhill (0-1); S Kinsella (1-0), L Langton (0-5), B Duignan (0-2); O Kelly (1-0), A Hynes (1-0), E Cahill (0-12). Subs: D Egan for J Keenaghan, P Rigney for P Delaney, J Murphy for S Kinsella, J Sampson (0-1) for B Duignan, E Kelly for L Fox, A Treacy for K Sampson, S Dooley (0-1) for E Cahill, D Nally for A Hynes.
Meath – C Ennis; S Geraghty, B McGowan, S Whitty; J Toher, D Kelly, K Keoghan; P Conneely, P O’Hanrahan (0-4); A Douglas (0-2), D Healy, D McGowan; A Gannon (0-1), M O’Sullivan, G McGowan (0-1). Subs: J Regan (0-1) for D Healy, J Kelly (1-0) for D McGowan, S Morris for P O’Hanrahan, M Burke for B McGowan, J McGowan (1-0) for P Conneely J Walsh for S Geraghty, S Brennan for D Kelly. D Egan (1-0og).
Referee – D Hughes.

Allianz HL Division 2A round 1
At Netwatch Cullen Park
Carlow 3-19
Wicklow 0-17
Carlow – B Tracey; D Wall, P Doyle, M Doyle; G Coady, D English, R Smithers (1-0); J Kavanagh (0-2), J Doyle; JM Nolan (0-2), A Amond, C Wall (0-3); M Kavanagh (2-9), K McDonald, C Nolan (0-3). Subs: E Hosey for A Amond, G Lawlor for D Wall, T Lawlor for K McDonald, J McCullagh for M Doyle.
Wicklow – C Staunton; W Kavanagh, M Mangan, M O’Brien; G Byrne, J Henderson, P Doran; S Cranley, L Evans; D Staunton (0-2), A Walsh, M Lennon; E McCormack (0-1), C Moorehouse (0-8), M Boland (0-2). Subs: J Doyle for M Lennon, M Lee (0-1) for C Moorehouse, A O’Brien (0-3) for A Walsh, D Maloney for W Kavanagh, W Kinsella for L Evans.
Referee – S Hynes.

Allianz HL Division 2B round 1
At O’Donnell Park
Donegal 1-13
Roscommon 1-11
Donegal – L White; G Brown, S Gillespie, M Callaghan; C McDermott, S McVeigh, M O’Donoghue; D Coulter (0-8), C Mathewson; D Cullen, R Ryan, J O’Loughlin; B Lafferty, R McDermott (1-1), G Gilmore (0-3). Subs: C O’Grady for C Mathewson, P Doherty for M O’Donoghue, O Grant for B Lafferty, N Cleary (0-1) for R Ryan.
Roscommon – E Lawless; P Dolan, D Fallon, S Trundel; D Heavey, O Kelly (0-1), P Kellehan; B McGahon, C Dolan (1-5); E Coyle, C Kenny (0-3), N Connaughton; J Lohan (0-1), C Mulry (0-1), G Egan. Subs: C Kenneally for G Egan, K Egan for O Kelly, E Costello for D Heave, S Naughton for E Coyle.
Referee – C Cunning.

Allianz HL Division 2B round 1
At Elverys MacHale Park
Mayo 0-21
Derry 1-16
Mayo – G Kelly (0-1); S Coyne, M Morley, S Kenny; J Cassidy (0-1), P McCrann, D Kenny; K Kiely, D Ruane; A Phillips (0-2), C Freeman (0-2), S Regan (0-2); J Coyne, K Higgins (0-3), S Boland (0-8). Subs: B Hunt (0-2) for K Kiely, E Delaney for J Coyne, C Phillips for A Phillips, S Mulroy for D Huane.
Derry – O O’Doherty; C Kelly, S Cassidy, D Cartin; D McCloskey, P Cleary (0-1), M McGrath; R Mullan, G Bradley (0-1); M McGuigan (0-1), C Doherty (0-11), E Cassidy; B Cassidy (0-1), S McGuigan, N Ferry (1-1). Subs: R McWilliams for D Cartin, D Foley for M McGuigan, T Brady for S McGuigan.
Referee – R Fitzsimons.

 

Saturday 8 May

Allianz HL Division 1 Group A round 1
At TEG Cusack Park
Galway 5-34
Westmeath 1-16
Galway – E Murphy; S Loftus, G McInerney, J Fitzpatrick; A Harte (0-1), S Cooney (0-2), F Burke (0-2); C Mannion (0-2), J Coen (0-1); C Cooney (1-5), E Niland (0-13), B Concannon (1-1); J Mannion (1-3), N Burke (1-4), C Whelan (1-0). Subs: D Morrissey for J Fitzpatrick, J Cooney for B Concannon, TJ Brennan for A Harte, K Cooney for C Whelan, D Kilcommons for C Mannion, D Cronin for S Loftus, J Flynn for E Niland.
Westmeath – E Skelly; D Egerton, T Doyle, C Shaw; A Cox, A Craig, D McNicholas; D Glennon (0-1), R Greville; J Boyle (0-1), C Doyle (0-2), J Galvin; N O’Brien (0-11), D Clinton, S Williams (0-1). Subs: N Mitchell (1-0) for J Galvin, T Gallagher for A Cox, J Coll for D Clinton, K Regan for D McNicholas, P Scally for T Gallagher, S Clavin for R Greville.
Referee – S Stack.

Allianz HL Division 1 Group A round 1
At the LIT Gaelic Grounds
Limerick 0-20
Tipperary 0-20
Limerick – N Quaid; A Costello, S Finn, R English; D Byrnes (0-1), K Hayes, B Nash; W O’Donoghue (0-1), D O’Donovan (0-1); T Morrissey, D Reidy (0-8), C Boylan; A Breen (0-3), S Flanagan (0-4), D Dempsey. Subs: P Casey (0-2) for D Dempsey, C Lynch for D O’Donovan, G Hegarty for C Boylan, D O’Connell for A Breen, B O’Grady for W O’Donoghue.
Tipperary – B Hogan; C Barrett, R Maher (0-2), B Heffernan; B McGrath S Kennedy, B O’Mara; A Flynn, M Breen (0-1); D McCormack (0-1), Patrick Maher, N O’Meara (0-1); W Connors (0-1), J Forde (0-14), J Morris. Subs: N McGrath for Patrick Maher, D Quirke for N O’Meara, C Darcy for W Connors, M Kehoe for A Flynn, Padraic Maher for B O’Mara.
Referee – C Lyons.

Allianz HL Division 1 Group B round 1
At Parnell Park
Kilkenny 1-20
Dublin 0-18
Kilkenny – E Murphy; C Wallace, H Lawlor, P Deegan; D Corcoran (0-1), P Walsh (0-2), C Browne; C Buckley (0-1), R Leahy; J Donnelly (0-2), A Mullen, M Keoghan (1-4); J Bergin (0-2), TJ Reid (0-7), E Cody. Subs: R Reid for R Leahy, J Maher for A Mullen, M Carey for C Buckley, A Murphy (0-1) for J Bergin.
Dublin – S Brennan; A Dunphy (0-1), E O’Donnell, P Smyth; S Moran, L Rushe, D Gray (0-1); C Burke, J Madden; D Sutcliffe (0-2), C Crummey (0-2), R Hayes; D Burke (0-7), E Dillon (0-1), D Keogh (0-1). Subs: R McBride for S Moran, C Boland (0-1) for D Keogh, C O’Sullivan for D Burke, J Malone for C Burke, D Treacy (0-2) for R Hayes, P O’Dea for J Madden, O O’Rorke for E Dillon.
Referee – J Keenan.